Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da probam da unesem malo optimizma ( mada sam iskreno poprilicno frustriran danas jel se crvenimo za sad ) ...

Nadao sam se zelenom ponedeljku kako bi se eventualno vratili ove nedelje iznad tih cuvenih ~52k ...

Zadnjih ~11 dana u Julu smo imali skok od ~42-43% ( za 10 dana )

Od prvog do 20 oktobra smo imali skok od 61% ( za dvadeset dana )

Kad bi smo sad skocili za 42% sa ovoh nivoa otisli bi na 69-70k, a 61-62% skok bi nas doveo do 77-78k

Tako da imamo cemu da se nadamo u januaru ili mozda cak do kraja godine, medjutim treba biti realan i reci da je ovo cisto "chrey pickovanje" stvari kako bi sam sebe utesio...

Po svemu sudeci pre svega toga ima da se smaramo prvo par nedelja ili par meseci na ovim nivoima 😡😡😡😡😡😡

50 week moving average je 47k i posle toga zadnja linija otpora bi mobla biti negde oko letnjeg dna od ~40k ...

Ja sam i dalje optimista dugorocno, ali mi je mnogo lakse da cekam skok kad smo na 55-60k nego kad smo na 41-48k
 
E, to je mass adoption. Uskoro ce krenuti svi veliki, bez izuzetka ;)
To cekamo 10 godina.

Svi veliki bi verovatno i mnogo ranije (npr Konzum u HR od prvog decembra prima kripto za online naručivanje) omogućili kupovinu kriptom, ali ovolika volontilnost najsnažnije i najbitnije kripto valute ni najmanje ne doprinosti tome.

Ako BTC u tri ili četri sata može da potone za četvrtinu vrednosti, za svakog CEO velike korporacije sa gramom mozga pali se uskličnik veličine Empajer stejt bildinga koliko je to pametan potez.
 
Zasto? Njih bas briga, trgovci to prodaju instant, to je najmanji problem. Eventualno ostavljaju neki procenat u stek ako hoce da cuvaju. Ne brini, za sada je procenat transakcija od kripta jako mali ali dodaju ga krupni i dodavace se jos masovnije. Njima je to samo sredstvo da se malo reklamiraju i da dovuku jos nekog novog kupca. Pametni nece bezati od kripta sigurno.
 
Nisam mislio na njihov eventualni gubitak, već prvenstveno na to da će postaviti sebi pitanje da li žele da vezuju brend za nešto jako nestabilno.
 
LM, ne znam šta da mislim o ovom flash crash. Petak na subotu, onako mučki, deluje kao klasično čišćenje longova, kao što smo nekad imali u danima kad je market cap bio manji. Ako bi BTC sutra porastao još 3k i sačuvao 21WMA, bull trend bi tehnički bio očuvan.

Druga mogućnost je da kreće veliki slom, a kripto je bio prva domina koja je pala. Iznenadilo bi me debelo da se to desi u decembru, ali ko će ga znati. Videćemo kad se berze otvore u ponedeljak, može da bude svašta.

Berza se danas otvorila sasvim normalno, dakle ovo je bio čisto kripto potez, bez upliva drugih faktora, tipa Kina, pandemija, itd.

Još uvek nije jasno šta se ovde dešava. Sve je ukazivalo na dalji rast, kao ono opet flat top. BTC nije održao bull market support, ali total market cap jeste.

Capture.JPG

Treba više gledati ukupni market cap, pošto je BTC toliko oslabio prema altovima. Tako sam proletos gledajući BTC heatmap mislio da imamo još mesta da idemo, međutim posle kad je neki analitičar pokazao ukupni kripto heatmap, videlo se da smo red hot, trebalo je bežati. Da mi je samo naći gde ima taj chart.

Ja se nadam da je ovo bilo samo otresanje, jer mi nemamo vremena da opet pravimo tri meseca pauzu kao letos, market crash očekujem negde u periodu januar - april. Ako kripto ne krene ozbiljno na gore do kraja decembra, ja istresam skoro sve, pa posle nek ide kud hoće, meni je dosta rizika.
 
Iz ovog ugla kada sam se malo ohladio posle crvenila i gubitka skoro 60% celog portfolija smatram da cemo na 100k cekati jos neko vreme (godinu, dve) Ako bi sada dosli do 100k velika vecika hodlera bi izaslo. A crypyo marketu nije u interesu da nas izbaci iz igre tako brzo. Nego roller coster sve vreme gore-dole. Da nam konstantno isisavaju dzepove i da imaju redovan priliv svezeg novca.

Menjacnice, po meni najvece zlo crypta kroz svoj fee konstanto isisavaju trejdere, postavljaju se kao kladionice. Daju promocije, bonuse, potpuno isti princip poslovanja na trzistu kao i kladionice sto rade. Binance je postao sponzor Lacija. Crypto.com mozemo videti na stadionima sirom evrope i sl. Pogledajte kako to rade kladionice pa vidite da li ima ikakve razlike. Po meni veliko zlo i nista dobro menjacnice ne donose cryptu. Sve ih je vise i sve lakse mogu da manipulisu cenom. Sto je najvaznije za sada imaju veci pristup u zemljama nego sto to imaju kladionice. Recimo ako ste iz Srbije vi ne mozete pristupiti najvecim svetskim operaterima kladionica (bet355, pinnacle itd) dok je menjacnicama dozvoljen pristup. Nista od toga ne ide u prolog nama koji mislimo da ce crypto kao crypto dobiti neku znacajniju primenu u realnom svetu. Bar ne u narednih par godina.
 
Da li je po vama sada dobro vreme za prebacivanje ETH-a u druge altove, pa i u sam BTC? Npr. DOT i ADA su jako blizu ATL-u u odnosu na ETH
 
Kako li si samo smislio to majke ti? Bez menjačnica kripto ne bi ni dogurao dovde. Da se sutra ukinu menjačnice, 95% novčića bi prestalo da postoji a BTC bi se urušio kao da je su svi stable coin-i prestali odjednom da postoje, i gore.

Dajte se malo suzdržite od noob razmišljanja i ideja u ovoj temi.

Prethodnih godina se kao najveća opasnost za kripto i BTC pominjalo da će vlade ukinuti vezu između kripta i fiata tako što će prvo da ukinu bankarske usluge menjačnicama a kasnije i same menjačnice, i sad odjednom posle jedne od hiljadu korekcija noob se doseti da su glavni problem kripta baš menjačnice, lol.
 
BTC
Leveli koje posmatam short term 50k / 54k
Postoji manja verovatnoca da se mozemo spustiti jos jednom na 46k ali svakako ocekujem da je market spreman za jedan dobar bounce u toku ove nedelje. Takodje verujem da je support na 46k dovoljan da nas odrzi za sada i ne ocekujem pad ispod 46k.
Altovi koji su mi bili zanimljivi i koje sam danas dokupio, SOL, ENS, ALICE, GRT i ZEC.
 
Ako uspemo da probijemo 50K vracamo se u igru. Sa kriptom vam je uvek ovako kad svi ocekuju gore on se strmopizdi dole i obrnuto. 50K je vrlo jaka psiholoska granica, pogotovu za planktone, i ne zaboravite, skok sa 50K na 100K je matematicki mnogo manji, nego sa 3K na 20k ali treba mnogo vise kesa
 
i ne zaboravite, skok sa 50K na 100K je matematicki mnogo manji, nego sa 3K na 20k ali treba mnogo vise kesa
Da probam da uprostim maksimalno matematiku:

Skok sa 50 na 100k ti je 2x, a sa 3 na 20 je skoro 6.5x, pa je skroz neuporedivo, a mi nikako ne znamo koliko je keša potrebno jer ne vidimo sve sell ordere. Taj info imaju samo vlasnici menjačnica / kitovi.
Što se tiče keša, njega sad bar ima svugde koliko hoćeš, kad se štampa na sve strane.

Da ponovim još jednom, u kriptu su cifre jako često totalno nebitne, bitan je samo % i koliko X uspeš da napraviš. Ko napravi trejdovanjem 5-10X na nekom šitu ili preko margine ili kako god, zar ga zanima realno koja je cena ako je balans na kraju dana / nedelje povećao za X puta :)
 
Logično bi bilo da krene uvis, bilo otresanje pa stagnacija, videlo se da su holderi povukli ručnu i sad se znoje ovi što čekaju priliku za ulaz.
 
81251098.jpg
 
Baš razmišljam o njemu ovih dana. Decembar mi je bio zacrtan odavno za prodaju, ali ova korekcija me malo zabrinula. Treba obratiti pažnju na njegovo pumpanje. Verovatno će biti rasta par dana i onda pad (koji ne mora da bude toliko brz).
 
Posto sam prezalio plana B & svoju lakovernost, resih malo da zasucem rukave. Elem, za sve neverne Tome koji sumnjaju u moc TA, ili da se cena krece random i da je totalno nepredvidiva, a posebno da pokazem savrsenstvo Gospon Fibba & njegove gospoje PI (who else ;)) evo mene, njihovog raba, da ih predstavim vama dragi prijatelji, u punom sjaju. Radi jasnije vidljivost, postavljam 2 grafika. Na jednom je Big picture, da se vidi koje sam nivoe Fibba (isprekidane linije) obuhavtio od pada proslog ciklusa. A u drugom su takstativna objasnjenja sta svaki candle (ili grupa ) cinja.Pa da krenemo

1. Vrh. Nekoliko testova 3.169

2. pad. test potpore 2.618

3. nakon neuspesnog vracanja na 3.169 ...

4.Pad na 1.618

5.Nekoliko neuspesni testov 10PI

6.Testiranje potpore 1.618

7.Testiranje 2.272

8. Test otpora 10PI i zatvaranje na samoj liniji

9.Proboj 10PI

10.Test supporta 10PI (dno candla)

11.Jos jedan test supporta 10PI (ovog puta neuspesan)

12.Test potpore 2.272 (Higher low)

13.Ponovo 3.618postaje otpor

14. Panika (a u stvari test 2.272)

15.Jos nije zatvoren ali po meni dno je ustanovljenoi predstavlja test 2.618 +rest 10PI + test vrha gausiijevog kanala (di ces lepse)

16. Po meni 2 opcije a) ponovan test 3.618, ili zaustavljanje na (51k ili oko 54.5) a onda postoji opasnost da prodjemo kao pod 3.

17. Boze zdravlja
 

Prilozi

  • 1-15 week.png
    1-15 week.png
    461.6 KB · Pregleda: 144
  • big picture.png
    big picture.png
    521.9 KB · Pregleda: 149
Posto sam prezalio plana B & svoju lakovernost, resih malo da zasucem rukave. Elem, za sve neverne Tome koji sumnjaju u moc TA, ili da se cena krece random i da je totalno nepredvidiva, a posebno da pokazem savrsenstvo Gospon Fibba & njegove gospoje PI (who else ;)) evo mene, njihovog raba, da ih predstavim vama dragi prijatelji, u punom sjaju. Radi jasnije vidljivost, postavljam 2 grafika. Na jednom je Big picture, da se vidi koje sam nivoe Fibba (isprekidane linije) obuhavtio od pada proslog ciklusa. A u drugom su takstativna objasnjenja sta svaki candle (ili grupa ) cinja.Pa da krenemo

1. Vrh. Nekoliko testova 3.169

2. pad. test potpore 2.618

3. nakon neuspesnog vracanja na 3.169 ...

4.Pad na 1.618

5.Nekoliko neuspesni testov 10PI

6.Testiranje potpore 1.618

7.Testiranje 2.272

8. Test otpora 10PI i zatvaranje na samoj liniji

9.Proboj 10PI

10.Test supporta 10PI (dno candla)

11.Jos jedan test supporta 10PI (ovog puta neuspesan)

12.Test potpore 2.272 (Higher low)

13.Ponovo 3.618postaje otpor

14. Panika (a u stvari test 2.272)

15.Jos nije zatvoren ali po meni dno je ustanovljenoi predstavlja test 2.618 +rest 10PI + test vrha gausiijevog kanala (di ces lepse)

16. Po meni 2 opcije a) ponovan test 3.618, ili zaustavljanje na (51k ili oko 54.5) a onda postoji opasnost da prodjemo kao pod 3.

17. Boze zdravlja
Mala ispravka 1 & 3 su 3.618 umesto 3.169. (kontam da ste skontali).Vec mi se sovi.Hebi ga
 
Da preskocimo jos 52K pa osmeh,osmeh :)
 
Posto sam prezalio plana B & svoju lakovernost, resih malo da zasucem rukave. Elem, za sve neverne Tome koji sumnjaju u moc TA, ili da se cena krece random i da je totalno nepredvidiva, a posebno da pokazem savrsenstvo Gospon Fibba & njegove gospoje PI (who else ;)) evo mene, njihovog raba, da ih predstavim vama dragi prijatelji, u punom sjaju. Radi jasnije vidljivost, postavljam 2 grafika. Na jednom je Big picture, da se vidi koje sam nivoe Fibba (isprekidane linije) obuhavtio od pada proslog ciklusa. A u drugom su takstativna objasnjenja sta svaki candle (ili grupa ) cinja.Pa da krenemo

1. Vrh. Nekoliko testova 3.169

2. pad. test potpore 2.618

3. nakon neuspesnog vracanja na 3.169 ...

4.Pad na 1.618

5.Nekoliko neuspesni testov 10PI

6.Testiranje potpore 1.618

7.Testiranje 2.272

8. Test otpora 10PI i zatvaranje na samoj liniji

9.Proboj 10PI

10.Test supporta 10PI (dno candla)

11.Jos jedan test supporta 10PI (ovog puta neuspesan)

12.Test potpore 2.272 (Higher low)

13.Ponovo 3.618postaje otpor

14. Panika (a u stvari test 2.272)

15.Jos nije zatvoren ali po meni dno je ustanovljenoi predstavlja test 2.618 +rest 10PI + test vrha gausiijevog kanala (di ces lepse)

16. Po meni 2 opcije a) ponovan test 3.618, ili zaustavljanje na (51k ili oko 54.5) a onda postoji opasnost da prodjemo kao pod 3.

17. Boze zdravlja

Da zumiramo. (pod 16) Danas smo stigli do 1. Targeta (check)-10PI H4. 51K. Nadajmo se proboju i da ce se kurs brzo vratiti samo do 49.5. Ako probijemo sledeci target 53.4K
1638858244537.png
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno