Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Šta je sa glupostima o MtGox novčićima. Stanje je više nego poznato i jasno, praktično se zna ko će i koliko dobiti (oko 1/4 onoga što je imao).
Skoro je stigao mail da ljudi upisu svoje podatke i adrese gde će biti isplaćeni, ali nije rečeno kada će to biti. Svakako ne oceujem pre proleća 2022
Poenta, čemu spekulacije i izmišljanje kada je sve javno i otvoreno.
 
Eno planB kaci slike da su korekcije od 38% normalne u bulu i uporedjuje sa 2017. kada su bile 5-6 takve korekcije.

Pa je l' nisu?

Jos uvek se secam pocetka 2017/09 kada su kinezi najavili da ce kao da zabrane BTC. U tih desetak dana odnos L/H je bio oko -40%.

Ne vidim razlog zasto bi se ucutkavali ljudi koji misle da ce da ide jos dole?

Zato sto ne umeju da objasne zasto to "misle". Na ovoj temi je izuzetno popularan sport da kada neko ne zna sta ce sa sobom on dodje ovde, lupi neku glupost bez ikakvog objasnjenja i to je to. Ne da ti Bog da ga pitas da objasni svoju glupost (pardon - "tvrdnju") odmah ce da ti prilepi etiketu kako si neprijateljski nastrojen. Takve poruke stvaraju samo nepotreban sum (zajedno sa onim navijackim tipa "idemoooo" i slicno) i ako mene pitas to bi trebalo brisati "on-sight" ako se zeli kvalitetna diskusija ovde.

Pogledaj npr poruke clana @cryptofreedom. Svaka tvrdnja lepo i detaljno objasnjena.

A evo kako izgleda primer besmislene poruke:
41K>38k>32k

Pa posle nove godine idemo dole.
--------

Neki savet kako se braniti kad ti devojka/žena kaže da si kockar jer kupuješ kripto?

Ne budes papucic?
 
prezivio sam dosta ovakvi dumpova, jedino sto mogu reci, brzo padne a za bilo kakav oporavak treba vremena.
Mislim da ce i sada trebati vremena za oporavak a idu praznici kad se standardno ljudi malo opuste i trose vise pa u tom periodu tesko ocekivati neki veci rast.
One prognoze sto su se pucale 75k ili 100k do nove godine sad su moguce ali sa jako malim % da se obistine,

Mozda cu biti pesimista ali da se vrati iznad 50k i odrzi do nove godine dobro bi bilo, najgori scenario je da nastave sa ovakvim dumpovima i u narednim sedmicama.
Ovo sto se jutros desilo bilo je brutalno, holderima se sigurno nije svidilo, a ovi sto su imali longove mogu samo zamisliti kakvo razocarenje.
 
Možda sam papučić, ali su moje papuče "Najke" :ROFLMAO:
 
BTC se vratio sa 42.8 na trenutnih 48.8 za bukvalno malo vise od 12 sati
LTC sa 132 na trenutnih 160..........
Za sedam dana (mozda i pre) mozda vec bude iznad 60k i nastavljamo dalje. Ili se mozda truckamo izmedju 50-60k duze vreme
alles gut, perspektiva je sve
 
pa taj pad do 42k bio je ciscenje longova, nije pad izazavan nikakvim propastom neke mjenjacnice ili nekim hakovanjem ili sl niti je pad pratila neka krupna vijest, jednostavno nakupili se longovi potopili ih i cijena se vratila tu gdje jeste.
Nakon ovakvog pada mozda bude i jos neki oporavak, mada ponedeljak/utorak opet ocekujem neko ludovanje. Kako stvari stoje ovu sedmicu zatvara u crvenom i to je treca sedmica za redom, vidicemo kako ce otvoriti ponedeljak/utorak
 
Šta je sa glupostima o MtGox novčićima. Stanje je više nego poznato i jasno, praktično se zna ko će i koliko dobiti (oko 1/4 onoga što je imao).
Skoro je stigao mail da ljudi upisu svoje podatke i adrese gde će biti isplaćeni, ali nije rečeno kada će to biti. Svakako ne oceujem pre proleća 2022
Poenta, čemu spekulacije i izmišljanje kada je sve javno i otvoreno.
Ja taj mail nisam dobio…
 
Opa, ide raketa, krenuo Bull :D
 
Sam da ne bude...

giphy.gif
 
Quant jako nazad, da ga ne ureknem.
Iz -18% u +10%. Jedini bedak sto sam ga kupovao po 300+
 
Kontam da je je pad u ova dva dana iznenadio sve..šteta, uhvati me u tokenima a mogao mi je jedan šortić doneti polugodišnju zaradu koju imam u firmi 🙂
Sve u svemu renovirah stan od kripta ove godine..malo li je
 
Neki savet kako se braniti kad ti devojka/žena kaže da si kockar jer kupuješ kripto?

A ti kao nisi, jel? Svi smo svesno ušli u ovaj Ponzi u nadi da možemo da nadmudrimo većinu igrača i odnesemo im pare.

LM, ne znam šta da mislim o ovom flash crash. Petak na subotu, onako mučki, deluje kao klasično čišćenje longova, kao što smo nekad imali u danima kad je market cap bio manji. Ako bi BTC sutra porastao još 3k i sačuvao 21WMA, bull trend bi tehnički bio očuvan.

Druga mogućnost je da kreće veliki slom, a kripto je bio prva domina koja je pala. Iznenadilo bi me debelo da se to desi u decembru, ali ko će ga znati. Videćemo kad se berze otvore u ponedeljak, može da bude svašta.
 
Flash crash je cista manipulacija mjenjacnica, bitffinex na celu organizovanog kriminala, da li ce pustiti nastavk uptrenda ili je to to od ovog ciklusa mi ne mozemo znati, ali i ja mislim da ce ponedeljak i utorak dati odgovore...idu uskoro i praznici nisam bas optimista, ali ajde sta je tu je sacekali su idealan momenat da izvedu ovu pljacku. Tacno imaju uvid u sve koliko je longova otvoreno koliko treba BTC-a da se pociste imaju sigurnu zaradu.
za ovakve prevare jos nikad niko nije odgovarao, ali mjenjacnice su veliko zlo, to ko ne vidi nije jos nista naucio u cryptu.
 
ETH konacno pokazuje zube prema BTC, prilicno dobro je podneo ovaj dump.

Pa s obzirom na deflaciju istog i činjenicu da se proizvodi sve teže, bilo bi prilično čudno da se ponaša drugačije.


BTW, prvi puta od kako sam u ovoj priči napravio sam lep plus u trejdu, kupih danas Lunu po 54, 55 i 57.
 
Flash crash je cista manipulacija mjenjacnica, bitffinex na celu organizovanog kriminala, da li ce pustiti nastavk uptrenda ili je to to od ovog ciklusa mi ne mozemo znati, ali i ja mislim da ce ponedeljak i utorak dati odgovore...idu uskoro i praznici nisam bas optimista, ali ajde sta je tu je sacekali su idealan momenat da izvedu ovu pljacku. Tacno imaju uvid u sve koliko je longova otvoreno koliko treba BTC-a da se pociste imaju sigurnu zaradu.
za ovakve prevare jos nikad niko nije odgovarao, ali mjenjacnice su veliko zlo, to ko ne vidi nije jos nista naucio u cryptu.
Mozda cu da se nalupam sad gluposti jer ja nikada nisam trgovao sa tim longovima i shortovima pa nisam mnogo upucen u to.
Zar to sve nije kao klacionica ili kockarnicama sa kvotama i ostalim benefitima za kockarnicu? I kad odem u kockarnicu znam da kockarnica steluje aparate, staluje kvote, steluje one kucice sto trce i sve ostalo pa nijedna kockarnica nije odgovarala za to. Ne vidim zasto bi onda odgovarala neka menjacnica za takve stvari, i oni koriste sve opcije koje su im dostupne. Zar ne bi svako ko se time bavi trebalo to da ukalkulise u rizik, da ima na umu da su takve stvari moguce?
Eto ako ti nije tesko mozes ukratko i da mi objasnis gde gresim u razmisljanju.
 
Moram priznati da se ovih dana nosim mislju da prodam 50% portefolija. Priznajem da su i mene ponele price o ciklusima tako da sam zanemario neke ocigledne signale. A najlepsa 2 su Fibbo & PI. (what else ;)). Dole cu postaviti 2 charta koja me pomalo dovode u dilemu. Naime, ako napravimo projekciju od proslog BTC vrha ciklusa do dna videcemo da su fibbo leveli igrali kljucnu ulogu u svim supportima i resistencima. Kada to vidimo shvaticemo i cemu sadasnja korekcija. E sad pitanje je da li je ovo kraj ciklusa i da li ovde treba izaci. Po meni, cini mi se da izlazimo iz ere ciklusa. Mislim da ce od sada biti sve cesca korelacija izmedju DJI-e i BTC.(ako je dosad vec nije bilo) U tom kontekstu postavljam oba charta i kako bi se mogla situacija dalje razvijati. Fundamentalno je zahebana situacija. Fed je najavio da zavrce slavinu (navodno zabrinut zbog inflacije), Omrikon se pojavio u USA (kod nas je na Horgosu, jos ga ne pustaju madjarski carinici valjda), Berza prenaduvana. Tehnicki,DJIa je pala na 200MA i odatle bi trebalo malo da odskoci. Po svemu sudeci , izgleda da ce macki ovaj tappering najzad da dodje glave. Ali sve u svemu, ja to ne vidim kao apsolutnu apokalipsu vec kao odvrtanje ventila da ne dodje do implozije. Mislim da bi dno za BTC moglo biti oko 29K. Ako to probijemo, moglo bi ici i na 11K. Fed & Co su svakakako izmedju cekica i nakovanja i verujem da ce nakon ovog pokusaja da malo ohlade brerzu nastaviti jos agilnije da upumpavaju pare. To ce nas voljeni BTC dovesti (po mom skromnom misljenju) do onog vrha kanala koji sam projektovao jos prosle godine (a koji ce se u medjuvremenu jos nastaviti). Dakle preko 250K . Ovaj pad ce svakako biti prilika zivota za dokup. E sad da se vratim na dilemu. Da li prodati sad & odmah ili cekati mrtvu macku da odskoci?Hoce li uopste odskakati ili ce se prilepiti za asfalt? Je li macka uopste mrtva ili je ziva i zviznuce kroz Fibbonaci kao kroz puter:).?Elem evo mog scenaria. Fibbo support je na oko 46.5 K . Kad pogledam tehnicki, ako sada probije taj nivo (ne racunam ovo otresanje leveragerasa (rimuje se sa logorasa ?!). racunam da je macka u tolikoj meri mrtva da nema ni odskoka.Onda je cekam na 29K da odskace. To je po meni manje verovatan scenario. Verovatniji mi je da odskoci sa 200MA u slucaju DJIa i sa FIBBa (BTC). U svakom slucaju za precizniji ulaz & izlaz upotrebicu manji timeframe & drugog lepotana. PI :love:
 

Prilozi

  • BTC.png
    BTC.png
    407.1 KB · Pregleda: 150
  • djia.png
    djia.png
    444.5 KB · Pregleda: 157
Slika je by WillyWoo...'shrimps buing habits'. Meni interesantan chart. Screenshot_20211205-100831.png

Vrlo, vrlo intersantno.

Takodje delim misljenje sa Hogarom...vrv cu biti u fiatu-u uskoro. Ux rizik gubitka ako krene gore.

@mainnet

Dosta dominantno nastupas. Ok, kontamo da si 'kit' , bilo je dosta kitova na forumu,skorije nas jedan Bogu hvala napustio nadam se trajno. Nije mi namera da kontriram. Ne sporim tvoje vidjenje. Ali za takav stav moras imati 'nesto' (a nemas).

Sustina, iznesi svoje vidjenje, to koliko je puta u proslosti i kada btc testirao 20, 50, 3y MA svako ko koristi tradingview duze od godinu dana ima u vidu.
Samo prijateljski u cilju poboljsanja kvaliteta kazem.
Jako pedantno formatiras tekst u postovima, ali to je jedino sto ja do sada primecujem u postovima.

Evo, izvoli iznedi vidjenje upfront za 3 meseca, da te cujemo pre nego nalupamo lajkove za lepo formatiran tekst. 🍻

Opet pohvala moja za Hogara, znam sta je crtao i napisao za Novembar...pogresio je u prognozi, ali je izneo svoje vidjenje iza koga stoji. Posle bitke svi smo generali.
 
@Ateluv jes bogami. Pošten holder od trejdera može jedino da mrzi više ove što dođu da objasne kako su svi ostali idioti i kako samo oni znaju kako radi kripto. A bukvalno niko nigde nije napisao da nas čeka onakav novembar ili da bežimo u stable coine u petak jer nas čeka pokolj.
 
budimo realni, i da je neko napisao da nas ceka krvav novembar i pokolj u decembru ne bi mu vjerovali. Tako da sve se svodi na kraju na nas, sami donosimo odluke, kao i obicno vecina pogrijesi tek po neko ubode i to je to. Tako ovo funkcionise. Kad se najmanje nadas dodje pokolj.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno