Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Litecoin (LTC) $149.93 (-27.47%)

Ethereum Classic(ETC) $35.7 (-24.44%)


Ako je ovo bull market, kako ce onda izgledati Bear? :oops:
 
Stavio short na BTC i stavio jebeni take profit na 49800 da bi "spavao na miru". ***** ti budalu :)
Preko 100$ sam popusio potencijalnog profita. Samo 2x leverage. Ovaj Grid bot je otkrice
 
Cuj 100 dolara izgubio zaista ljudi... Svakako odavno sam rekao sto se mene tice moze da 10K da ode necu prodati ni cent, pre sam se zeznuo sad vala necu.
 
Ma dobro ovo je futures, špekulisanje sa onim što nemaš. Nije isto kao kad zaista prodaš nešto i kada prodaješ maglu. 100$ magle je 100$ for free :)
 
Ne vidim razlog zasto bi se ucutkavali ljudi koji misle da ce da ide jos dole? Onda bolje da se promeni naslov teme "Samo optimisti" ja sam bull opredeljen. Smatram da je istresanje iz gaca da bi se kupilo sve po sto nizoj ceni. Ali pustimo i drugu stranu da napise sta misli.
Ovo mu dodje kao kada tresete jabuke sa grane. Malo prodrmate drvo one zrele popadaju, pa malo jace i na kraju najjace da popadaju sve sa drveta. Tako i ovde, dok se ne otresu i oni najhrabriji nema stajanja.
Napravio sam puno gresaka. Septembarska berba me je kostala vise nego sada. Opet ostalo je jos nesto sa cim se borim. U ovoj berbi sam povratio 20% minusa i lagano gradim novo napad. Strpljivo i bez straha. I da znate koliko god je palo znajte da je moglo i gore :)
 
  • Like
Reagovanja: MPM
Tehnički gledano još uvek smo u uptrendu (bull market) i pravljenju higher low-a barem tako izgleda za sada. Prethodni higher low koji smo imali u spetembru bio je na oko 40.500$
Za ovu priliku stavio sam na chart 200 SMA nadam se da će BTC držati i odbraniti ili 200 SMA ili barem da nece formirati novi lower low sto bi fakticku uradio zatvaranjem daily candle ispod 40.000$
u tim slučajevima se znatno povećava verovatnoća za bear market.
Svakako oštre dipove bih preporucio za kupovinu, jer čak i da smo u bear marketu moramo dobiti dead cat bounce, znači nije za očekivati da ćemo se sutra ujutru probuditi na 20k ali ovo je odlično upozorenje da oni koji ovo kolo vode mogu da rade sa marketom šta hoće i zato je onaj savet zlata vredan. NE ULAŽI VIŠE NEGO ŠTO SI SPREMAN IZGUBITI.
Iako je teško u ovakvim trenucima zadržati optimizam kada nam je svima portfolio cca 30-40% manji nego pre samo koju nedelju ostajem pri stavu da smo i dalje u bull marketu, ne mogu da garantujem ali i dalje sam mišljenja da je u pitanju brutalno čišćenje longova.
Screenshot (101).png
 
Tehnički gledano još uvek smo u uptrendu (bull market) i pravljenju higher low-a barem tako izgleda za sada. Prethodni higher low koji smo imali u spetembru bio je na oko 40.500$
Za ovu priliku stavio sam na chart 200 SMA nadam se da će BTC držati i odbraniti ili 200 SMA ili barem da nece formirati novi lower low sto bi fakticku uradio zatvaranjem daily candle ispod 40.000$
u tim slučajevima se znatno povećava verovatnoća za bear market.
Svakako oštre dipove bih preporucio za kupovinu, jer čak i da smo u bear marketu moramo dobiti dead cat bounce, znači nije za očekivati da ćemo se sutra ujutru probuditi na 20k ali ovo je odlično upozorenje da oni koji ovo kolo vode mogu da rade sa marketom šta hoće i zato je onaj savet zlata vredan. NE ULAŽI VIŠE NEGO ŠTO SI SPREMAN IZGUBITI.
Iako je teško u ovakvim trenucima zadržati optimizam kada nam je svima portfolio cca 30-40% manji nego pre samo koju nedelju ostajem pri stavu da smo i dalje u bull marketu, ne mogu da garantujem ali i dalje sam mišljenja da je u pitanju brutalno čišćenje longova.
Pogledajte prilog 326506
Moze li objasnjenje za gornju zelenu liniju? Ova donja zelena vidim da prati svaki low na 1day, ali ta gornja ne prati nista sa moje tacke gledista.
 
Pametno. Uzimao bih i ja ali sam svorc. Umesto penzije proglasicu bankrot kako je krenulo :ROFLMAO:
To nam sve farmaceutska mafija radi, plase koronom, obaraju berze a lekovi sa smirenje samo prste, udesetotrucili prodaju :ROFLMAO:
 
Po mome ovi mesetari vrv imaju neku info o pustanju GOX BTCa i kao sto vidite drze cenu na 47K i cekaju ako ne bude deljeno da krenu na gore, plus sto imate puno sirotinje koja ce sad da pusti koji 0.01 BTC za krismis da se utesi. Ovaj scenario gledamo godinama, mi starci, za novajlije je ovo sok pogotovu kad ocekujete 100K a sacekacete NG na 50K.

@saj nemoj jos da oglasavas bankrot, ceka nas lepa penzija
 
Poslednja izmena:
Krece bounce, verovatno je tih 52k sada kriticno, ali na putu ka gore.
 
Moze li objasnjenje za gornju zelenu liniju? Ova donja zelena vidim da prati svaki low na 1day, ali ta gornja ne prati nista sa moje tacke gledista.
Zelena linija je zona resistanca/supporta sa kojom smo se vec nekoliko puta susretali pocev od januara ove godine, nakon kojih smo uglavnom imali "značajniju reakciju"
Druga zelena linija vise nema apsolutno nikakvog znacaja jer je 1d uptrend support izgubljen i njen smisao vise ne postoji.
Screenshot (102).png
 
BTC
Leveli koje posmatram su 60k,64k i 69k, posle toga price discovery.
Svi dolari (usdt) potroseni, prošao i "bezobrazan" nalog na 57k. Da, nisam pogodio apsolutno dno ali nisam bio ni daleko. Po meni korekcija je zavrsena, idemo da iscupamo Novembar.

Vidim da ima dosta pesimizma oko BTC-a i razocarenja, ne zaboravite da BTC uvek iznenadi po meni minimum koji ocekujem do kraja novembra je i dalje 75k. Ima jos vremena da BTC napravi neverovatni novembarski comeback, ovo je samo jedna korekcija ni citavih 20%.
 
Verujem da niko nece imati nista protiv da vidimo 75k i u decembru. ;)
I ne ja nisam prorok i ne znam sa 100% sigurnošću cenu Btc-a ja samo napišem svoje misljenje i svoje vidjenje stvari i to uglavnom pokazem na chartu iz kojih neko mozda moze nesto i da nauci. Ako imas kontra misljenje od mog uvek je dobrodošlo, pokaži nam sta vidis ti na chartu i gde idemo, mozda postoji nesto sto ja ne vidim a voleo bih nesto novo da naucim!
 
Ovo je prilika da se dokupi malo, bar sam ja tako uradio jer sam ostavio nesto usdt za ovakve padove. I ja mislim da je ovo samo ciscenje i spremanje sa raketu jer previse je ljudi ocekivalo skok a onda naravno ide kontra. LTC me bas razocarao vuce se ko prebijena macka. Ocekivao sam vise od njega al’ sta da se radi, valjda ce doci i on na red.
 
@GreenwichMT :
Najbitnije da joj u startu obecas da neces kupovati LTC, onda nece praviti problem.
 
Verujem da niko nece imati nista protiv da vidimo 75k i u decembru. ;)
Slazem se da je 75 k i decembru veoma dostizno mada je verovatnije da se samo vratimo na 60-70k do nove godine..

O onih 75k u novemru i 95k i decembru odigledno nema nista -> krastavac ja sam se bas nadao..

Da se dokupim nemam ( necu da trosim stek ) to sam uradio vece pred pad kad smo bili na 52k i bio sam skoro uveren da dalje nece padati ( mozda da se trzne do 50k i to je to )

Ovo je bilo ciscenje longova, napisali ljudi gore lepo koliko ih je pocisceno videli skok prosle godine i sad pomislili da ce da uskoce u laku lovu..

Dolke god degenerici budu upadali u ovo kao u zamenu za kazino imacemo slicna desavanja i ko ih *ebe, i trebaju ta sranna da se pociste kako bi lepse skocio kasnije..

Idemo lagano dalje ...

Sledecih par nedelja su kljucne ( znam da je to 100 puta ponovljena fraza )

Ali bitno je sada videti koliko zelenih nedeljnih sveca mozemo da nastampamo..

@GreenwichMT

1. Pokazes joj odnos ulozenog i trenutnog profita i objasnis da se ovakve stvari desavanu.

2. Kazes da ces potrositi ili na kripto ili na kafane i nocne dane.

3. Nakrkaj se cijalisa ili bilive-a posle toga obicno manje zvocaju ( par dana )
 
Neki savet kako se braniti kad ti devojka/žena kaže da si kockar jer kupuješ kripto?

Dakle ovako:

1. Nikada ne pricas o tome!
2. Ako je kupila za 500e jer je videla od tebe, a nije joj zaradio 5000 za 3 meseca kako je planirala, otkupis sta ima po duploj ceni, opet si u plusu.
3. Ako nije, kupis joj ti, uz cuveno sledece godine u ovo vreme vredece za auto.
4. 'Kupujem za druga' je uvek vredan pokusaj 😁
5. Nikada ne pricas o tome!

🍻
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno