Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Simke koji ti je odnos BTC i ETH koje holdujes ? pola pola ili neceg imas vise ?
 
Simke koji ti je odnos BTC i ETH koje holdujes ? pola pola ili neceg imas vise ?
Btc mi je oko 60% eth sad kako je skočio oko 25-30% i ostalo su bnb, ada, matic i usdt/busd/usdc i još par šitova jako sitno u %. Imam novcica na dosta mesta pa ne mogu tačno u % nikako ispratiti, ali eth čim se približi 50%, deo vraćam u btc a deo prebacujem u $. Poslagao sam ordere od 0.1 sve do 0.15 kroz btc pa dokle stigne, jer mi je prosečan ulaz oko 0.03btc i oko 200$ kroz usd
 
Poslednja izmena:
Ok, dovoljno je i ovo otprilike.
Znaci bar duplo vise si u BTC nego ETH.
 
@Simke1984

koji leveli trenutno su dobri za ulaz/gradjenje leverage pozicije?
I da li se obazires na CME gap, vidim da neki trejderi gledaju to, neki ne daju nikakav znacaj tome.
 
@Simke1984

koji leveli trenutno su dobri za ulaz/gradjenje leverage pozicije?
I da li se obazires na CME gap, vidim da neki trejderi gledaju to, neki ne daju nikakav znacaj tome.
Za skalp od 1-2% sam uleteo sad bas malo ispod 55k, a imam i jos jednu poziciju u longu jos od 43k na kojoj cekam 72-75k i oko 90k da zatvaram. verovatno cu da dodam jos malo ako cena sklizne do 50k.

Pratim naravno i cme, ali se ne oslanjam previse. Gapovi se u 99% slucajeva popune, pre ili kasnije, a nekad to kasnije zna da potraje i po nekoliko meseci 😀
 
Poslednja izmena:
Jeste, i LTC se sprema da opali. Samo prvo da reše bug vezan za MW koji je juče obelodanjen.
Alo investitori, da me čekaju na proleće dva stana u centru Niša, sa garažom.
Ma kakav crni bag. Iskreno, ocekivao sam ovako nesto. Cena nikako da krene, a MW je jako velika i krupna stvar. Steta je iskoristiti MW a barut vlazan. Slobodno smem da tvrdim da MW nece startovati dok cena ne krene na gore. Namerno ce odugovlaciti sto je i dobar potez barem po LTC. Za zivce svakako nije dobro.
Drz'te gace, napeto je.
 
LTC se sprema da opali vec godinu i po. Zabrinuo bih se da nesto nije u redu kad bi stvarno skocio. Pomerio sam sell order za njega na 400, da se lepo rastanemo ko ljudi. Valjda ce me ispostovati do kraja ciklusa.
 
LTC se sprema da opali vec godinu i po. Zabrinuo bih se da nesto nije u redu kad bi stvarno skocio. Pomerio sam sell order za njega na 400, da se lepo rastanemo ko ljudi. Valjda ce me ispostovati do kraja ciklusa.
Ja sam cak bio optimista i ocekivao 500-600, tesko. ETC takodje nista, mozda kako se bude priblizavao eth eth pos ali je i to sve pitanje marketa.
Svakako je po meni trenutno najveci potencijal ulaganje u avalanche projekte, sto i trziste pokazuje. Ostao sam delimicno zarobljen u etc ocekivajuci ga na 90$, doduse malo je falilo nakon onih 70 i kusur... Iako sam i dalje u plusu, ne prodaje mi se po ovoj ceni posle ovolikog cekanja.
Par meseci vec ulazem samo u avalanche I feg :)
 
Svlace ga polako ali sigurno u 50K kanal, hoce stampedo posto poto
 
mislim da se crvenilo poklapa sa ostalim marketima, dok se malo situacija u svijetu ne smiri, nece ni BTC odnosno kripto gore, mrcvarenje ili ovako otresanje moglo bi nas pratiti u narednom periodu.

Bila su velika ocekivanja do nove godine, ali ne izgleda bas kao da ce biti radovanja u skorijem periodu.
 
U Kini jos jedna velika kompanija za ulaganje u nekretnine propada. Definitivno nam ne ide nista na ruku.
 
@morbius ti da si neki čovek, prizivao bi malo i krah cena nekretnina. Uhvatio si se samo za kripto balon kao da ti je na žulj stao, a ja ovamo plaćam cenu kvadrata kao da živim u Tel Avivu.

Ti pričaš kao da ja mogu bilo šta da promenim. Ja samo iznosim zaključke na osnovu onoga što vidim, a i oni mogu da se ispostave pogrešni ako se situacija na terenu promeni.

Konkretno, nekretnine, ja sam očekivao da će baloni koji postoje u mnogim gradovima pući nakon što uskoro puknu berze, ali nisam mogao ni da zamislim da će ECB i Kristin "madam inflacija" Lagard da krenu sa potpuno nenormalnim stimulusom, ECB balance sheet rast je sada vertikalna linija! Nikakvo čudo što evro pada prema svemu. Taj novac, kao i u Americi, ide u infrastrukturne projekte, Atina će tako umesto još jedne linije metroa kako je bilo godinama najavljivano, odjednom dobiti još pet!

Tako da se uvek ispostavi tačno da ne možeš ništa da očekuješ kad ne znaš šta će oni gore da urade. Ovo više nije kapitalizam, ovo je čisto diktirana ekonomija kako smo imali nekad u Jugi, isto će i da završi, u inflaciji i kolapsu. Tako da ja sada vidim da će cene nekretnina da porastu, barem ovde gde sam ja. Sa pozitivne strane, srećom bar imam vrlo dobar dil za ovu gajbu gde trenutno živim, plaćam kiriju po cenama iz doba krize. A imaćemo i metro svuda, tako da možemo i brzo da stignemo nigde. :) Bez šale, da mogu da se ratosiljam automobila i problema sa gužvom, parkiranjem, lošim javnim prevozom, kvalitet života bi mi porastao bar 30%.
 
Ljudi ukpirajte, da biste dobili u ovoj igri neko mora da izgubi. Pobedjuje onaj koji diktira pricu sa krupnim kapitalom a zadovoljni sa mrvicama mogu biti samo oni koji su usli sa onim sto su spremni da izgube i imaju zivce i svo vreme sveta da sacekaju dobit. Ovo drugo je i filozofsko pitanje ima li smisla dobiti pare za 10 ili 15 godina a zivot tece, jednom si mlad ...
 
Opala lep crvendac, a meni dali platu danas kud ces bolje ... taman d'umzem malo MATIC-a :)

Inace 20 week moving average je na ~51.8k i trebalo bi da raste za oko 800 nedeljno ( citaj sledece nedelje bi mogao da bude oko 52.5k ) ...
 
Ako udjes u nesto sto si spreman da izgubis (dosta ljudi to pominje) ... Zasto gubis zivce i grizes nokte. Dakle, nisi bio spreman da izgubis, lagao si sebe.

Prolece 2013g. jedan klik i cao 8btc-a i 2-3000 ltc-a (bio sam rudar) .. Rekoh daj sta das, posle sam 'grickao nokte, cupao kosu'.

Od tada znam da nisam bio spreman da izgubim. Od tada pet puta merim. Naravno, gubici su ono na sta racunam i ono sto je neminovnist.

Zato bolje sigurnih x2... Nego mogucih x10.

Uzmite to u obzir kada kupite milion nekih koJina sa 'potencijalom' i drzite se BTCa.

Ako sidje privremeno ispod 50k imacemo krvarenje altova, a ako nakon toga eksplodira na 90k...mozete misliti. Onda potopljeni cekate finale da pokupite mrvice. Srecna trgivina matikom, beamom i slicnim u ovom trenutku za 'dokupljivanje'
 
Poslednja izmena:
Uzeo sam 100$ danas na Binance Grid botu. Uleteo sam iz neutral u Short kada je krenuo da pada, sad mi je proslo 27.6$ za 20min farmovanja.
Jeste videli ovaj instant dump sa 53xxx na 50.600$? Desio se u sekundi bukvalno
 
Pratio uzivo...u 10 sekundi vodopad....portfolio ode u ambis...altovi koje drzim mi trenutno drze granicu jakog suporta ako kvekne btc jos ispod ode mas' u propas' :) mads ne tangiram se previse..jer ce se oporaviti....samo strpljenje!!!!
 
LM, kome nije jasno šta kripto radi, neka baci pogled na berzu, sve je preslikano. Ovaj pullback je dobio ime omikron dip, stigao je do plavog support-a, ali može da zaroni još malo, BTC će u tom slučaju verovatno da proveri 20WMA. Mada je moguće da se pad nastavi u puni slom, ja bih rekao na nije još vreme. Slom je verovatno već krenuo sa stvarima koje se dešavaju u Kini, ali kao cunami, treba vremena da stigne svuda.

Žuti trendline je resistance/support za ceo bull market, on je probijen, tako da smo u završnom periodu. Tu je onda index napravio novi plavi resistance, pa i njega flipnuo i onda napravio novi, zeleni. Ja nešto tripujem da kada zeleni padne, to je kraj.

screenshot.png

Uprkos padu, kripto mi se solidno drži, jer su se MATIC i ATOM najzad probudili. Rekoh zar baš svaki novčić kog se dohvatim mora u bunar...
 
Kao da smo se odbili od 53k, evo nas na 54..hajde da vidimo
 
Cela autoindustrija vredi 2.78 triliona a kripto 2.46 trenutno. Dakle, približni su već mesecima, zavisno od faze u kojoj je BTC. Meni je to fascinantno, kad pomislim na 80-90 miliona proizvedenih automobila godišnje i koliko fabrika i ljudi stoji iza toga. Šta ima veću upotrebnu vrednost i šta dotiče više ljudi? Kripto se definitivno mnogo više vrednuje po potencijalu nego po korisnosti.
 
Drz'te gace... 🥶
 
Jel ima neko neke pare na zajam ?

Trebam da kupim neke virtualne novcice, to vam je nesta ko internet novac da ne objasnjavam sad ...

Vracam odma iza nove godine kad stigne godisnji bonus :)

I dalje verujem u 95k u decembru -> Samo nisam siguran koje godine :coffee:
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno