Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Priča ti je niđe veze, ti brojiš pare od "tvog coina" dok košta 1,7, a nešto kasnije ga prodaješ na 3... Ne ide to baš tim redom. Ti sa 20k dolara ulaziš u 10 btc, dok čekaš da uđeš na 30k postavljaš order na 57k i ubijaš se od para u altovima u trenucima dok mrtva mačka skače po bespomoćnom medvedu, to ti malo pa bi i da se vrneš tamo gde valjda već jesi al na 58k... Šredingerova mačka bi se vatala za glavu šta ti dečko radiš.

Ne znamo da li bi dok ne pogledamo.
 
S obzirom da je propao support ( 64k ), verovatno ćemo imati wick ispod 60k, da se rasčiste / likvidiraju longovi.
Mislim da je to too od dipa za sad.

Imali smo malo čišćenje longova, wick ispod 60k, funding se stabilizovao, krenule priče da je bull market gotov 😂 Sasvim dovoljno za novi ATH posle vikenda.
Moguće da sklizne još jednom sutra, mada teško ali ne i nemoguće naravno.

Iskreno, očekivao sam wick bar do 57-58, ali se brzo pokupovalo sve ispod 60k, što je odlično.
 
Ma da, to je to. Zacudilo me je sto je uopste i otislo ispod ali moguce je da su samo aktivirali ljudima stop loss na 60K i instant su digli cenu gore. Gledali smo te akcije bezbroj puta. Zato sam ja zagovornik da se stop loss ne koristi dok je bull.
 
Nisam to rekao :ROFLMAO:
Spor jos nije okoncan i ne znamo kada ce se okoncati. Jos je rano za prelazak ali siguran sam da ce biti instant pumpanja istog trenutka.
Ja ga svakako necu pipati obzirom da sam u LTC-u, poklopice im se termini.
 
Prespavao sam ovaj wick, znaci ne verujem :)
Vrlo moguce da ce da ode jos jednom, pa cak i do ocekivanih 58k 57k ;)
XRP me bas smorio, jer ima cap od 50 milijardi. Trebalo bi da se upumpa jos 150 da bi otisao x3
XLM je tu dosta bolji, jer ima 8M cap i duplo manji supply. Deluje kao bolja investicija
 
Poslednja izmena:
Mislim da je to too od dipa za sad.

Imali smo malo čišćenje longova, wick ispod 60k, funding se stabilizovao, krenule priče da je bull market gotov 😂 Sasvim dovoljno za novi ATH posle vikenda.
Moguće da sklizne još jednom sutra, mada teško ali ne i nemoguće naravno.

Iskreno, očekivao sam wick bar do 57-58, ali se brzo pokupovalo sve ispod 60k, što je odlično.
Jel mozes ukratko opisati ako ti nije problem kako izgradis ulaz i izlaz za leverage poziciju? Npr na 75k sto si pomenuo, koliko % prodas, koliko % dokupis na dipu itd.
 
Jel mozes ukratko opisati ako ti nije problem kako izgradis ulaz i izlaz za leverage poziciju? Npr na 75k sto si pomenuo, koliko % prodas, koliko % dokupis na dipu itd.
Meni je ulaz bio cca 43k, i pola zatvorio na 64 a drugu polovinu čekam 73-75k.
Taj 43k ulaz sam pravio stepenastom kupovinom / dodavao na poziciju po malo kako je padao ( od cca 50 do 38k ).

I da, koristim cross leverage za perpetual contracts, i trudim se da mi uvek liqvidation price bude ispod 50% od trenutne cene u slučaju flash crash-a.

Za skalpovanje koristim fjučerse, isto cross leverage, gde uglavnom skalpijem na 1-2% cene i time svakim uspešnim trejdom mi se povećava balans, a samim tim smanjuje liq. price za perpetual.

Inače, trejdujem najviše na bitmex-u, jer mi najviše odgovara samo okruženje i sve opcije.

Nadam se nije objašnjenje bilo previše konfuzno, ali nemere se drugačije objasniti :D

edit:

Naravno, ne preporučujem novima u kriptu da se ovde igraju, kao i da je ova strategija dobitna. Jednostavno, meni radi i zato je ne manjam.
Ako ima neko bolju, neka napiše, pa da prodiuskutujemo... jer bi to bilo bolje i korisnije za sve od konstantnog prepucavanja i gušenja teme glupostima o balonima i ekonomskim krizama itd... koja nisu baš nikome od ikakve koristi i na šta mi naravno ne možemo nikako uticati.
 
Ja koristim samo isolated pozicije umesto cross jer mi onda u slucaju pada nece da povuce i ono sto imam u depozitu. To nadoknadim tako sto budno pratim.. tada nema spavanja... ako je otvorena pozicija i stepenasto dodajem ulog i pomeram cenu likvidacije. Sve radim sa malim vrednostima. Pratim chart. Ako vidim da cena bas ima tendenciju da da ide jos dole onda sacekam skok da prodam deo pozicije i cekam da opet padne i ulozim iste te pare po nizoj ceni i opet pomerim likvidaciju. Uglavnom zna da bude stresno ali vremenom panika nestaje i pogotovo ako su manji iznosi i manji leverage u pitanju...
 
Kako možete da pratite tog Bendžamina..način na koji se obraća je pravi manipulatorski..ponavljajući fioskule po par puta za vreme klipa...ja razumem da su većina njegovih sabskrajbera mentoli ali previše mi je to za glavu 🙂
 
Meni je ulaz bio cca 43k, i pola zatvorio na 64 a drugu polovinu čekam 73-75k.
Taj 43k ulaz sam pravio stepenastom kupovinom / dodavao na poziciju po malo kako je padao ( od cca 50 do 38k ).

I da, koristim cross leverage za perpetual contracts, i trudim se da mi uvek liqvidation price bude ispod 50% od trenutne cene u slučaju flash crash-a.

Za skalpovanje koristim fjučerse, isto cross leverage, gde uglavnom skalpijem na 1-2% cene i time svakim uspešnim trejdom mi se povećava balans, a samim tim smanjuje liq. price za perpetual.

Inače, trejdujem najviše na bitmex-u, jer mi najviše odgovara samo okruženje i sve opcije.

Nadam se nije objašnjenje bilo previše konfuzno, ali nemere se drugačije objasniti :D

edit:

Naravno, ne preporučujem novima u kriptu da se ovde igraju, kao i da je ova strategija dobitna. Jednostavno, meni radi i zato je ne manjam.
Ako ima neko bolju, neka napiše, pa da prodiuskutujemo... jer bi to bilo bolje i korisnije za sve od konstantnog prepucavanja i gušenja teme glupostima o balonima i ekonomskim krizama itd... koja nisu baš nikome od ikakve koristi i na šta mi naravno ne možemo nikako uticati.

Hvala puno na detaljnom odgovoru, razumeo sam sve osim deo za fjučerse, ali pre svega zato što taj deo nisam čačkao/učio.

Kada kažeš od 50 do 38k da si gradio poziciju, da li postoji razlog zašto nisi uzimao ispod 38k (ako se radi o periodu gde je btc išao i do ispod 30k), da li si imao neki stop loss ili plan b šta raditi ako krene i dalje dip?

I kada imaš toliko dugo vremenski otvorenu poziciju, da li brineš oko visine fundinga, koliko on pojede eventualnu profit?

I ako nije tajna, koje indikatore sve pratiš, trenutno ovo što si rekao pre par dana da vidiš da će zaroniti malo ispod 60k je ispalo za sada potpuno tačno.
 
Hvala puno na detaljnom odgovoru, razumeo sam sve osim deo za fjučerse, ali pre svega zato što taj deo nisam čačkao/učio.

Kada kažeš od 50 do 38k da si gradio poziciju, da li postoji razlog zašto nisi uzimao ispod 38k (ako se radi o periodu gde je btc išao i do ispod 30k), da li si imao neki stop loss ili plan b šta raditi ako krene i dalje dip?

I kada imaš toliko dugo vremenski otvorenu poziciju, da li brineš oko visine fundinga, koliko on pojede eventualnu profit?

I ako nije tajna, koje indikatore sve pratiš, trenutno ovo što si rekao pre par dana da vidiš da će zaroniti malo ispod 60k je ispalo za sada potpuno tačno.
ajde 1 po 1 :)

1: Postoji razlog, trejdovao sam na fjučersima ( septembar i decembar ) i profitom smanjivao liq. price. Kad se trend okrenuo, nastavio sam da dokupljujem na perpetual. Zato mi je uvek na prvom mestu da mi na perpetual contracts liq. price ne bude iznad 50% od trenutne cene.

2. Funding je najviši bio oko 0.1% na 8h, što mu dođe 0.3% na dnevnom nivou, što mi nije predstavljalo problem da plaćam, jer u toku dana napravim X trejdova skalpovanjem, i na kraju dana uglavnom uvek bude više profita od tih 0.3% koji su trajali svega par dana. Sve ostalo vreme je bilo uglavnom po 0.01%, što je realno ništa.
Inače. ako ti funding " jede profit ", onda ti je over leverage pozicija.

3: Nije, naravno :)
Open interest najviše, visinu funding-a naravno uglavnom na bitmex binance i bybit, i još par na cryptoquant.com vezano samo za btc. I naravno samo support i resistance / horizontale koje sam nacrtam, ništa komplikovano.

edit:

Nema šta, fjučersi su ti isti đavo kao i perpetual, ali imaju premijum cenu ( veću nego što je spot ) i ističu u određeno vreme ( imaš na mesec dana, tri ili 6 ), pa ne možeš držati otvorenu poziciju zauvek ( kao za perpetual contract ), i nema funding-a. I dobra stvar je što kad cena pada, pada dosta više na fjučersima, dok kad raste, premijum isto raste više, a samim tim i profit.
 
Poslednja izmena:
1635065100132.png1635065100132.png
ovo deluje zanimljivo
sta mislite o ETC moze li on malo da se trgne gore
 
Pogledajte prilog 321767Pogledajte prilog 321767
ovo deluje zanimljivo
sta mislite o ETC moze li on malo da se trgne gore
MA 200 mu predstavlja veliki resistance. Sada se sa tim bori. Ako to probije, mogao bi u nekom trenutku kao raketa da lagano ode na preko 100$. Mozda nece bas otici na 179$ kao u zadnjem bumu, ali preko 100$ bi mogao. Jos ako ETH dozivi veliki hajp, npr probije 5.000$, onda bi i ETH za sirotinju tj ETC mogao da ubere plodove hajpa.
 
Nisam to rekao :ROFLMAO:
Spor jos nije okoncan i ne znamo kada ce se okoncati. Jos je rano za prelazak ali siguran sam da ce biti instant pumpanja istog trenutka.
Ja ga svakako necu pipati obzirom da sam u LTC-u, poklopice im se termini.
Kako znas da ce im se poklopiti termini ako ne znas kad ce se okoncati spor? xD
 
Moze naravno
Kako znas da ce im se poklopiti termini ako ne znas kad ce se okoncati spor? xD
Ima logike 😁 Zato sto ih Ripple stiska rukama i nogama da se okonca pre nego sto se ciklus zavrsi. Frka im je da ne propuste ovo mada ripple i ne stoji uopste lose sko mene pitate. Sudija u postupku je vec poceo da stiska SEC.
Ripple ekipu je bitno da naprave hajp i da ljudi kupuju dok oni opet istovaraj, treba da operu jos nekoliko desetina milijardi.
 
Ne brojim nego racunam, Pa normalno da cu racunati koliko mi vredi portfolio dok mi coin skace. A kasnije sam ga stepenasto prodavao na 2,5$ i 3$. Ko kaze da sa 20.000$ ulazim u 10 BTCa? Ako vec mene ne mozes da pobedis u debati, nema potrebe da mi inputiras nesto sto nisam napisao, pa da se boris protiv one verzije mene koja ne postoji. 20.000$ je za ulaganje, i to veze nema sa 10 BTCa. I sta tu nije jasno? Cekam 30.000$ da udjem u coine, a na 57.899$ sam izasao iz BTCa. I da, usao sam u jedan alt tj DIAu i profitirao 10%, tako da ispada kao da sam izasao iz BTCa po 64.000$. A koliko je sada cena BTCa? 61.000$! Znaci mogu se vratiti sad odmah u BTC i kupiti vise BTCa nego sto sam ih imao kada sam ih prodao. A pri tome ne treba zaboravati da je DIA skakala na preko 2,1$, mogao sam i daleko veci profit da uzmem od 10%, ali ne treba biti alav. A meni se neki smejali jer ja navodno ispao budala sto sam prodao BTC koji leti u nebo, a onda drugi pisu kako navodno od mene bi se pravili mimovi ali moderator me spasava jer brise moje komentare. A zapravo ja se smejem svima njima jer sam tata igre i opet sam napravio pare. Prodaja BTCa na 57.899$ mi je bila pravi potez. Novac u DIA mi je skakao mnogo vise nego vama u BTCu. I sada imam vise BTCa nego pre prodaje na 57.899$. A vi se samo smejite. I na SFP ste se smejali, a ja napravio pare. Velmajstor sam trgovine.
Pogledajte prilog 321568

Bogu fala, uspeo sam ovo dočitati uz ne malu pomoć teme iz Benny Hill Show. Vi ostali nemojte to nikad pokušavati uz nešto poput Gloomy Sunday ili Prokleta je ova nedelja, moglo bi biti opasno.
OK, skrušeno priznajem da si me potpuno iskasapio u debati koje nije ni bilo. Pre nego što se odem obesiti, iskoristio bi tako ovu priliku da se ukratko osvrnem na to gde ja mislim da sam napravio kobnu grešku. Kad si u prvom postu objavio da ulaziš premijerno u kripto sa 20k dolara, a par epizoda kasnije imaš 10 btc, pomislih, a mora da ih je kupio...štajaznam... iskoristio crni petak, žalosnu sredu, popust u Lidlu, samting, eniting... Neverovatno, ali ni na kraj pameti mi da si ti prvo obezbedio 10 btc pa se bacio u nepredvidive kripto vode. Prvi put da je neko tako krenuo, a to jasno ukazuje da si ti veliki car svih trejdera i treba te slušati 24/6... Missim, nek bude bar jedan dan odmora.
Eto, pored toga što mi ideš na qrac, sad mi ideš i na ignor. Ajd da probamo svi neko vreme pa ako se na isti način nastavi igrati Džekija svih kripto zanata, jedino ostaje da mu se otvori tema - Kripto zabavnik (samo za decu sa 7 do 107 bitkoJina), i tamo se presele sve njegove črčkarije sa pripadajućim replikama. Ovde se malo pročisti i dobijemo jednu komik rilif temu, vin vin.


Ontopik
Shiba šiba na ath i kao da to nije sve za danas. Fantom i Harmony isto... al to više nije ni vest.
 
Prosli put kad je Shiba skocila k'o luda, desio se slom berze posle 2 dana. Valjda shitovi skacu na kraju ciklusa🤔. A do sada ih je kamara poripala. Je li kraj bulla?
 
Opet smo pali ispod 60k izgleda sa se svi ispod toga jako brzo pokupuje ..

Inace malo da se prisetimo proslog oktobra smo imali skok od 28% a ovog smo do sada 36% u plusu .. da bi smo zavrsili mesec na 28% treba da zatvorimo oznad ~56k ... ( sto mi ne zvuci mnogo realno ) ...

Novembar i Decembar su prosle godine bili dosta profitabilniji od Oktobra .. ( 40+% ) ...

Ne verujem da je proslogodisnji ROI moguc samo zelim da pokazem koliko smo zapravo skocili u Oktobru ( do sad )

Pritom se sve ispod 60k kupuje relativno brzo ..
 
Whales vredno kupuju dip.
Ali mislim da idemo još malo dole pre nego što nastavi, 58-59k.
 

Prilozi

  • Screenshot_20211024-184152.jpg
    Screenshot_20211024-184152.jpg
    100.6 KB · Pregleda: 93
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno