Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo jednog mog predvidjanja za sledece dve nedelje. Odnosi se na LTC. Imali smo support na 209 gde nas je gurnuo dole do 190 tu nam je i glavna resistance zona. Ako se tu zadrzimo za vikend ocekujem pullback na 210 kroz dan dva a posle toga parabola na 300
LoL, aj ponovo pročitaj šta si napisao. Mislim, sećam te se i kada si noob bio, i bilo je baš smešno i tada, a sada izigravaš džombu sa potpuno pobrkanim terminima. 😁

Zato, nemoj molim te više da pišeš analize, bar dok ne naučiš osnovne pojmove.

Aj sada Bonjour, što bi rekao Del Boy. 😁
 
O tome ti pričam - ti si iskreno ubeđen u to što pričaš još od prvog posta ovde pre 6, 7, 8 godina.
Da si tada nekoga odvratio da uloži 2000 evra u kripto, mogao je da kupi auto koji bi sad bio kršina i vredeo 300 evra, ili bi imao 2000 evra koje bi vredele 30% manje nego tada zbog inflacije.
Da je taj neko poslušao Saja i kupio tada 500 ltc, sada bi imao 100.000 dolara.

Eto dokle bi nekog doveo tvoj glas razuma.

Stvar je u tome što ja i JESAM u pravu još od prvog posta. ;) Kripto je decentralizovana ciklična Ponzi šema, toliko do sada valjda kapiraš i ti. Ja sam jedino potcenio petencijal za zaradu u toj šemi, jer prvi refleks mi je normalno bio da bežim od Ponzija. I nikad nisam pričao ljudima da ne ulažu u kripto, već samo da budu svesni šta rade i budu vrlo oprezni, što je dobar savet, imam kripto i ja već odavno. Saj je recimo uleteo u kripto bez blage veze šta i kako, zaključio je da je to neka viša sila na koju ne deluju zakoni ekonomije, kao da vidiš pticu u letu i zaključiš da na ptice ne deluje zakon gravitacije. Kao što pticu drži u letu potisak krila koji se suprotstavlja gravitaciji, tako kripto drži u vazduhu navala lakog novca/kredita. Kako i ptica u nekom momentu mora da sleti, tako i dužnička kriza mora da rasturi špekulativne balone, to je sudbina, potpuno neizbežno. Finansijski planeri su se pokazali neočekivano kreativni u izmišljanju načina da uguraju još novca u špekulativnu ekonomiju, ali kraj će svejedno biti isti. Nemoj biti u kriptu kad se to desi.
 
Poredjenje ti je nidje veze. Razlika izmedju nas je što ti to nisi jutros predložio, a ja moj coin jesam predložio. A ti da si predložio, neko bi te možda i poslušao, kao što su mene.
Nego BTC kako je krenuo, možda se ja i vratim u njega na 58.000$, stim sto sam u medjuvremenu obrnuo novac u altu i uvećao ga 10%. Ma i sad da se vratim u BTC, u plusu sam. Koliko sam uspeo da zaključim, mnogi će da ocerupaju holdere. Da ne raspisujem se sad.

Priča ti je niđe veze, ti brojiš pare od "tvog coina" dok košta 1,7, a nešto kasnije ga prodaješ na 3... Ne ide to baš tim redom. Ti sa 20k dolara ulaziš u 10 btc, dok čekaš da uđeš na 30k postavljaš order na 57k i ubijaš se od para u altovima u trenucima dok mrtva mačka skače po bespomoćnom medvedu, to ti malo pa bi i da se vrneš tamo gde valjda već jesi al na 58k... Šredingerova mačka bi se vatala za glavu šta ti dečko radiš.
 
Ova finansijska politika je počela sa formiranjem FED-a početkom 20-og veka, a Nixon je udario poslednji ekser 1971, kada je ukinut zlatni standard. Sve ostalo posle toga je potpuno prirodna progresija koju niko nije imao političke volje i interesa da zaustavi.
Ono što ti ne uzimaš u obzir je činjenica da Amerika ne može sebi da dozvoli da bankrotira, jer bi narod razapeo sve političare i berzaše po trgovima. Ono što će izvesno uraditi je devalvacija dolara i nadajmo se neka pametnija monetarna politika posle toga.
Tako da overleverage nije na strani kriptoa, nego na strani dolara.

Otvaraš sad dugu diskusiju kojoj ovde nije mesto. Ukratko ću reći da bi za sve bilo najbolje da Amerika bankrotira, ekonomija bi poletela.

Ti ponavljaš vrlo naivne teze sa kripto sajtova, Amerika prezadužena, moraju da devalviraju dolar da bi se izvukli iz dugova, kupujte kripto da vas zaštiti od inflacije. Nema to veze s vezom, čista propaganda. Većinu američkog državnog duga drže stranci, da bi oni nastavili da kupuju i roll over, dolar mora biti stabilan. Ako dolar krene da devalvira, tresuries niko neće hteti, što će da im nasvira yield, vlada neće moći da se zadužuje i servisira dug, pa će svejedno banrotirati. Vlade postaju svesne da inflacija počinje da pogađa ekonomiju, pojedine zemlje već podižu kamatne stope, Norveška i Brazil recimo, Britanija se takođe sprema.
 
Stvar je u tome što ja i JESAM u pravu još od prvog posta. ;) Kripto je decentralizovana ciklična Ponzi šema, toliko do sada valjda kapiraš i ti. Ja sam jedino potcenio petencijal za zaradu u toj šemi, jer prvi refleks mi je normalno bio da bežim od Ponzija. I nikad nisam pričao ljudima da ne ulažu u kripto, već samo da budu svesni šta rade i budu vrlo oprezni, što je dobar savet, imam kripto i ja već odavno. Saj je recimo uleteo u kripto bez blage veze šta i kako, zaključio je da je to neka viša sila na koju ne deluju zakoni ekonomije, kao da vidiš pticu u letu i zaključiš da na ptice ne deluje zakon gravitacije. Kao što pticu drži u letu potisak krila koji se suprotstavlja gravitaciji, tako kripto drži u vazduhu navala lakog novca/kredita. Kako i ptica u nekom momentu mora da sleti, tako i dužnička kriza mora da rasturi špekulativne balone, to je sudbina, potpuno neizbežno. Finansijski planeri su se pokazali neočekivano kreativni u izmišljanju načina da uguraju još novca u špekulativnu ekonomiju, ali kraj će svejedno biti isti. Nemoj biti u kriptu kad se to desi.

Činjenica jeste da si tehnički i ekonomski potkovan, i tu nema šta da se zameri - ovo jeste jedna podvrsta Ponzija, samo je problem u tome što je ovo na globalnom nivou, i može da traje decenijama - evo 10ak godina je prošlo, i svako ko je iole imao mozga i nemao lake ruke na "sell" tasteru je sada milioner.
99% ko sada uđe u kripto (u nekoliko glavnih novčića) za 10 godina će multiplikovati vrednost svog walleta. Kripto kao pojava je još uvek u pelenama, proćiće još mnogo vremena dok sazri i eventualno ugine i bude zamenjen nečim kvalitetnijim. Do tada, treba ga zajahati i musti dokle god se može.
 
Stvar je u tome što ja i JESAM u pravu još od prvog posta. ;) Kripto je decentralizovana ciklična Ponzi šema, toliko do sada valjda kapiraš i ti. Ja sam jedino potcenio petencijal za zaradu u toj šemi, jer prvi refleks mi je normalno bio da bežim od Ponzija. I nikad nisam pričao ljudima da ne ulažu u kripto, već samo da budu svesni šta rade i budu vrlo oprezni, što je dobar savet, imam kripto i ja već odavno. Saj je recimo uleteo u kripto bez blage veze šta i kako, zaključio je da je to neka viša sila na koju ne deluju zakoni ekonomije, kao da vidiš pticu u letu i zaključiš da na ptice ne deluje zakon gravitacije. Kao što pticu drži u letu potisak krila koji se suprotstavlja gravitaciji, tako kripto drži u vazduhu navala lakog novca/kredita. Kako i ptica u nekom momentu mora da sleti, tako i dužnička kriza mora da rasturi špekulativne balone, to je sudbina, potpuno neizbežno. Finansijski planeri su se pokazali neočekivano kreativni u izmišljanju načina da uguraju još novca u špekulativnu ekonomiju, ali kraj će svejedno biti isti. Nemoj biti u kriptu kad se to desi.
Ono gde gresis je sto zanemaruješ cinjenicu da zapadne ekonomije moraju da stampaju pare kako znaju da bi sprečile deflatornu spiralu koja je zadesila japan zbog starenja populacije i napretka tehnologije.

balon se mora beskonacno pumpati. Korona je bila samo dobar povod. Pucace tu i tamo ali povratka nema!

mozda je kripto ponzi ali i ceo moderan kapitalisticki ekonomski sistem je! Čuti i plivan ili nemoj!
 
U koji coin mislite da je sada pametno uložiti na duge staze (kupi i zaboravi)?
 
Vrlo moguće izlistavanje FEG tokena/ETH na Binance menjačnici, ako dodje do toga nebo je kratak potok 😀😎😎
Tesko da ce do toga da dodje, jer da bi se to dogodilo prvo bi morale da se skrate 2 nule.
Tu bih ja vec imao stotine hiljada evra, a zamisli koliko ima holdera sa po 10 i vise triliona. Pritom market cap bi dostigao po 20b na obe strane.
To ti je sci-fi i nemoguce je.
 
Priča ti je niđe veze, ti brojiš pare od "tvog coina" dok košta 1,7, a nešto kasnije ga prodaješ na 3... Ne ide to baš tim redom. Ti sa 20k dolara ulaziš u 10 btc, dok čekaš da uđeš na 30k postavljaš order na 57k i ubijaš se od para u altovima u trenucima dok mrtva mačka skače po bespomoćnom medvedu, to ti malo pa bi i da se vrneš tamo gde valjda već jesi al na 58k... Šredingerova mačka bi se vatala za glavu šta ti dečko radiš.
Ne brojim nego racunam, Pa normalno da cu racunati koliko mi vredi portfolio dok mi coin skace. A kasnije sam ga stepenasto prodavao na 2,5$ i 3$. Ko kaze da sa 20.000$ ulazim u 10 BTCa? Ako vec mene ne mozes da pobedis u debati, nema potrebe da mi inputiras nesto sto nisam napisao, pa da se boris protiv one verzije mene koja ne postoji. 20.000$ je za ulaganje, i to veze nema sa 10 BTCa. I sta tu nije jasno? Cekam 30.000$ da udjem u coine, a na 57.899$ sam izasao iz BTCa. I da, usao sam u jedan alt tj DIAu i profitirao 10%, tako da ispada kao da sam izasao iz BTCa po 64.000$. A koliko je sada cena BTCa? 61.000$! Znaci mogu se vratiti sad odmah u BTC i kupiti vise BTCa nego sto sam ih imao kada sam ih prodao. A pri tome ne treba zaboravati da je DIA skakala na preko 2,1$, mogao sam i daleko veci profit da uzmem od 10%, ali ne treba biti alav. A meni se neki smejali jer ja navodno ispao budala sto sam prodao BTC koji leti u nebo, a onda drugi pisu kako navodno od mene bi se pravili mimovi ali moderator me spasava jer brise moje komentare. A zapravo ja se smejem svima njima jer sam tata igre i opet sam napravio pare. Prodaja BTCa na 57.899$ mi je bila pravi potez. Novac u DIA mi je skakao mnogo vise nego vama u BTCu. I sada imam vise BTCa nego pre prodaje na 57.899$. A vi se samo smejite. I na SFP ste se smejali, a ja napravio pare. Velmajstor sam trgovine.
1444.png
 
Otvaraš sad dugu diskusiju kojoj ovde nije mesto. Ukratko ću reći da bi za sve bilo najbolje da Amerika bankrotira, ekonomija bi poletela.

Ti ponavljaš vrlo naivne teze sa kripto sajtova, Amerika prezadužena, moraju da devalviraju dolar da bi se izvukli iz dugova, kupujte kripto da vas zaštiti od inflacije. Nema to veze s vezom, čista propaganda. Većinu američkog državnog duga drže stranci, da bi oni nastavili da kupuju i roll over, dolar mora biti stabilan. Ako dolar krene da devalvira, tresuries niko neće hteti, što će da im nasvira yield, vlada neće moći da se zadužuje i servisira dug, pa će svejedno banrotirati. Vlade postaju svesne da inflacija počinje da pogađa ekonomiju, pojedine zemlje već podižu kamatne stope, Norveška i Brazil recimo, Britanija se takođe sprema.
Pa stranci već kupuju sve manje američkih obveznica. U poslednjih godinu dana FED je direktno kupio oko 60% emitovanih obveznica i tako upumpavao oko 120 milijardi dolara mesečno u ekonomiju.

Još jedna bitna stvar:
"So while many people believe that much of the U.S. national debt is owed to foreign countries like China and Japan, the truth is, most of it is owed to Social Security and pension funds right here in the U.S. This means U.S. citizens own most of the national debt."
 
Ne brojim nego racunam, Pa normalno da cu racunati koliko mi vredi portfolio dok mi coin skace. A kasnije sam ga stepenasto prodavao na 2,5$ i 3$. Ko kaze da sa 20.000$ ulazim u 10 BTCa? Ako vec mene ne mozes da pobedis u debati, nema potrebe da mi inputiras nesto sto nisam napisao, pa da se boris protiv one verzije mene koja ne postoji. 20.000$ je za ulaganje, i to veze nema sa 10 BTCa. I sta tu nije jasno? Cekam 30.000$ da udjem u coine, a na 57.899$ sam izasao iz BTCa. I da, usao sam u jedan alt tj DIAu i profitirao 10%, tako da ispada kao da sam izasao iz BTCa po 64.000$. A koliko je sada cena BTCa? 61.000$! Znaci mogu se vratiti sad odmah u BTC i kupiti vise BTCa nego sto sam ih imao kada sam ih prodao. A pri tome ne treba zaboravati da je DIA skakala na preko 2,1$, mogao sam i daleko veci profit da uzmem od 10%, ali ne treba biti alav. A meni se neki smejali jer ja navodno ispao budala sto sam prodao BTC koji leti u nebo, a onda drugi pisu kako navodno od mene bi se pravili mimovi ali moderator me spasava jer brise moje komentare. A zapravo ja se smejem svima njima jer sam tata igre i opet sam napravio pare. Prodaja BTCa na 57.899$ mi je bila pravi potez. Novac u DIA mi je skakao mnogo vise nego vama u BTCu. I sada imam vise BTCa nego pre prodaje na 57.899$. A vi se samo smejite. I na SFP ste se smejali, a ja napravio pare. Velmajstor sam trgovine.
Pogledajte prilog 321568
sve mogu da razumem, ali narcisoidnost toliku ne mogu. Sebi pravis pare, svoje pare trosis, sve sto uradis uradio si za sebe. Da li si dosao na forum da bi te neko hvalio? Bukvalno dok citam ovo povraca mi se, ja sam tata, ja sam velemajstor, ja ja ja.... Covece, nije normalno to. U pocetku si mi bio cool lik, ali ides na ignore pa makar mi dao coin koji ce me napraviti Trampom u 7h ides na ignore.
 
Zasto obracate paznju na trola uopste? Taj trejduje za 100 satosija, zato i dobijate screenshotove sa prikrivenim delovima i naravno kompletno sklonjenom amount kolonom. Nije provalio jos "inspect element" inace bi do sad imao 100 btc-a. Malo me smorilo da citam odgovore na pokusaje provokacije coveka kome je ocigledno ovo jedini kontakt sa drugim ljudima.

On topic:

Mali cooldown od skoka sto je odlicno. Altovi se malo mrdnuli, ali nista posebno tako da rekao bih da btc nece usporavati ovaj zalet uskoro. Moje neko ocekivanje je da ako ponedeljak docekamo iznad 60k, do kraja sledece nedelje verovatno pada 70k.
 
Pa stranci već kupuju sve manje američkih obveznica. U poslednjih godinu dana FED je direktno kupio oko 60% emitovanih obveznica i tako upumpavao oko 120 milijardi dolara mesečno u ekonomiju.

Tačno, ali tu postoji i jedna dodatna dinamika, dolar je svetska rezervna valuta i mnogo trgovine širom sveta se obavlja u dolarima. Ako Srbija hoće nešto da kupi od Brazila, platiće američkim dolarom. Ako bi dolar devalvirao, ni Srbija ni Brazil ga više ne bi hteli, tako da bi svi ti dolari se polako vratili na jedino mesto gde još uvek važe, nazad u SAD, gde bi zato nastala hiperinflacija. Zato dolar mora ostati atraktivniji od potencijalnih konkurenata, zato SAD još uvek daju pozitivni return na svoje obveznice kada većina razvijenih zemalja daje negativni. Ali kažem još jednom, ne moramo o tome u ovoj temi.
 
Činjenica jeste da si tehnički i ekonomski potkovan, i tu nema šta da se zameri - ovo jeste jedna podvrsta Ponzija, samo je problem u tome što je ovo na globalnom nivou, i može da traje decenijama - evo 10ak godina je prošlo, i svako ko je iole imao mozga i nemao lake ruke na "sell" tasteru je sada milioner.
99% ko sada uđe u kripto (u nekoliko glavnih novčića) za 10 godina će multiplikovati vrednost svog walleta. Kripto kao pojava je još uvek u pelenama, proćiće još mnogo vremena dok sazri i eventualno ugine i bude zamenjen nečim kvalitetnijim. Do tada, treba ga zajahati i musti dokle god se može.

Eh, druže... Koreni inflacije u Vajnmarskoj Nemačkoj su sezali osam godina pre nego što se ona stvarno i ispoljila. Koren inflacije koja će razoriti jugoslovensku ekonomiju i uzrokovati respad zemlje seže još do poslednjih dana Titove vladavine. Dok si ti godinama sedeo kući i pravio pare iz ničega, nisi pomislio kako je to ekonomski moguće? Sve te lepe godine su bile bile zamah, sad ćeš da vidiš udarac. Kakvih crnih još deset godina lagodnog života, sada svima stiže račun da se plati za sve što se pilo i prosipalo. Jako bih voleo da grešim, ali istorijski je uvek bilo tako, bez izuzetka.
 
SAD ne sme da dozvoli slabljenje dolara u odnosu na druge valute, tu se potpuno slazem sa Morbiusom. Zbog toga ce mozda vec krajem novembra, a najkasnije pocetkom sledece godine krenuti sa taperingom (zatezanjem ekspanzivne monetarne politike). Ovo moze biti okidac za krah.
Stoga se nadam da ce kripto imati u narednim mesecima eksponencijalni rast i da cemo svi moci da se lepo oparimo.
Moj jedini savet bi bio da se osigura deo profita na vreme.
Sto se tice cena, ako btc zatvori mesec iznad 60k ceka nas jako dobar novembar.
 
Ajde da napisem i svoja ocekivanja i prognoze.
Najgori scenario: Bull market traje jos samo mesec dana i zavrsava se oko 20. novembra.
Najbolji scenario: Bull traje jos minimum tri meseca i zavrsava se u februaru.
Sto veci ath napravi btc, jaca i duza ce biti alt sezona, logicno. U prvom slucaju verujem da ne bi trajala duze od 2-3 nedelje. U drugom bi imali ludacku alt sezonu do proleca.
 
Eh, druže... Koreni inflacije u Vajnmarskoj Nemačkoj su sezali osam godina pre nego što se ona stvarno i ispoljila. Koren inflacije koja će razoriti jugoslovensku ekonomiju i uzrokovati respad zemlje seže još do poslednjih dana Titove vladavine. Dok si ti godinama sedeo kući i pravio pare iz ničega, nisi pomislio kako je to ekonomski moguće? Sve te lepe godine su bile bile zamah, sad ćeš da vidiš udarac. Kakvih crnih još deset godina lagodnog života, sada svima stiže račun da se plati za sve što se pilo i prosipalo. Jako bih voleo da grešim, ali istorijski je uvek bilo tako, bez izuzetka.

To je tacno, ali se ogranicavalo na ekonomiju jedne zemlje (koliko je Jugoslavija ucestvovala u svetskom BDP, oko 5-6%?). Ovo je globalni Ponzi, tako da ima lufta da se naduva balon do neslucenih razmera. Dok ne pukne, treba ga iskoristiti.
 
Hajde da se vratimo na temu i cenu. Na kratko smo skliznuli ispod 60K iako sam mislio da necemo. Svejedno, vracamo se gore cim prodje vikend, sutra uvece ce se vec stabilizovati cena.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno