Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Uracunaj cinjenicu da je u poslednjih godinu dana odstampano dolara kao nikad. Ne bih da lupam, ali ako se dobro secam u poslednjih godinu i kusur odstampano je 40% svih dolara koji su u opticaju. Nista bolje nisu ni ostale zemlje. Svuda se stancuju pare iz nicega i dok je takvo stanje, ja ocekujem da cena Bitcoina, obradive zemlje, nekretnina, pa i deonica jakih kompanija idu samo uzlaznom putanjom, uz manje ili vece oscilacije. Kad prestane da radi stamparija novca, onda mozemo pricati o promeni trenda.

Ja ne znam koliko puta sam pisao da povećanje novčane mase samo po sebi ne znači ništa, novac mora i da siđe do naroda. Trideset godina raznog stimulusa je samo posredno delilo novac finansijskim magnatima, jel vidiš da sad američka vlada bukvalno mora da pravi airdrop da bi ti dolari uopšte mogli da dođu u ruke narodu?

Još jedna stvar koju ljudi ne kapiraju je da ultra-bogate ne interesuje velika zarada, već pre svega sigurna zarada. Zato su se svi uspaničili što bond yield raste. Ako tako nastavi, isisaće likvidnost iz stock marketa i napraviti pičvajz. Kriptovalute kao najšpekulativniji asset će biti prve na udaru. FED kaže nemojte da kupujete bonds, štampaćemo još para. Kao što vidiš iz grafika, finansijska elita kaže da blefiraju.

u0EvpLaA
 
Dot je krenuo lepo zadnji sat ipo vremena odoh da ga jurim ( i tako ova ADA mora da se oladi malo .. :) ).

Kad bi otisao na prijasnji ATH od 42 to bi bilo odlicno :) ..
 
Prodje vest o MW za LTC, a on na visegodisnjem minimumu u odnosu na BTC. Znaci to je to od njega?
Ne. Efekat vesti je bio nula. Kod je tek izbacen, sada se radi review. Ume to da potraje na zalost. Tek onda ide predlog za aktiviranje. LTC, opet na zalost, malo malo pa testira support. Support se opet pomerio mrvicu ispod u odnosu na prosli put.
Kod nekih ljudi i dalje postoji strah kako ce implementiranje bilo kakve privatnosti uticati i hoce li neke menjacnice izbaciti novcic. Odgovor je ne. To ce boto opciono, menjacnica bi sama mogla da bira hoce li to dozvoliti ili ne. S druge strane posle LTC-a sledeci je BTC. Da vidim koja menjacnica ce izbaciti BTC i istati da radi duze od mesec dana ;)
Trebalo bi da bude uskoro raspleta situacije s LTC-om. Za sada je cena ispod svakog ocekivanja.
 
Odakle informacija da ce btc da implementira mw? Izvor?
To da se desi nema sanse.
MW pored nekih prednosti ima i nedostataka koji nisu zanemarljivi.
 
Nema izvora. Samo se suska. Prerano je ozbiljnu pricu o tome jos uvek. Predlog ce sigurno postojati ako sve prodje ok na LTC-u. Bitcoin je izuzetno tezak za bilo kakvu implementaciju iz razloga sto ima mnogo struja koje vuku svaka na svoju stranu. Setite se kakva je samo bila frka sa implementiranjem segwit-a. Dok Charlie nije seo sa svima nije bilo nista od dogovora. Videcemo hoce li biti razuma i ovog puta.
 
Prodje vest o MW za LTC, a on na visegodisnjem minimumu u odnosu na BTC. Znaci to je to od njega?
Ja mislim da je i konacno zavrsio emisiju. U MW se ne nadaj, posebno u kontekstu rasta cene, nema od tog nista, to apsolutno nikog ne interesuje, MW je davno ispricana prica jos sa Grin-om i Beam-om.

Ovo ne znaci da ne mozes probati da se izvuces ako si napravio gresku i usao u ltc, neki predlazu zanimljiv short sa 3x leverage do 191 i 182 levela na 0,23 i 0,28 fibonachi, ja bih rekao prakticno sigurica posto je trend izrazito bearish i ne ocekuje se nikakva promena
 
Ja mislim da je i konacno zavrsio emisiju. U MW se ne nadaj, posebno u kontekstu rasta cene, nema od tog nista, to apsolutno nikog ne interesuje, MW je davno ispricana prica jos sa Grin-om i Beam-om.

Ovo ne znaci da ne mozes probati da se izvuces ako si napravio gresku i usao u ltc, neki predlazu zanimljiv short sa 3x leverage do 191 i 182 levela na 0,23 i 0,28 fibonachi, ja bih rekao prakticno sigurica posto je trend izrazito bearish i ne ocekuje se nikakva promena
Šort u bull marketu, a pogotovo bilo kog alta, a pogotovo kad je skoro na ATL kroz btc odnos, ti je kao da si uzeo pare bacio u vatru 😀

Ako si tako siguran da će padati, otvoriš šort i uživaš, a ne samo da piskaraš gluposti.

Ne zaboravi da puno početnika koji čitaju šta se piše ovde, i neko te može poslušati i izgubiti novac.
Ako već ne možeš ili ne znaš da im pomogneš, onda im nemoj ni odmagati ovakvim savetima!!!


Kao prvo, reputacija ovde ti je 0, i pišeš gluposti a da pritom nemaš ni jedan valjani argument za to, plus činis samo magareću uslugu novima u kriptu koji slepo veruju u sve što pročitaju... pa se zapitaj malo..

Što se mene tiče, ideš na igrnore, a to bih savetovao i ostalima da urade, pa piši do mile volje dalje - dok ti ne dosadi.

Uzdravlje 🍻
 
Poslednja izmena:
Kao prvo, reputacija ovde ti je 0, i pišeš gluposti a da pritom nemaš ni jedan valjani argument za to, a i ne činis nikome uslugu niti ikome može koristiti tvoj savet.

Tek sad vidim da neko moze da ide sa reputacijom u - 🤣
Da to nije "onaj Borko" iz proslog ciklusa 🤔
 
Simke, da ne bude ovde neki head and shoulders sa ogromnom glavurdom, i padna adica na 1.1🤔
 

Prilozi

  • Screenshot_20210319_182933_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20210319_182933_com.android.chrome.jpg
    65.6 KB · Pregleda: 159
Simke, da ne bude ovde neki head and shoulders sa ogromnom glavurdom, i padna adica na 1.1🤔
moguće, ali se iskreno ne bih oslanjao previše na patterne u bull market, pogotovo sa high cap novcicima ( čitaj - preko 10 milijardi market cap ).

Ja trejdujem na najjednostavniji mogući način - support / resistance i stop loss na 2-3% od ulaza, jer ti patterni u kriptu ne piju vodu uglavnom 😀

Ako se kojim slučajem i odigra taj tvoj scenario, ja bih kupovao stepenasto po malo dokle god pada.

Inače, pisao sam vezano za adu i korekciju i neke lvl-e koje gledam za izlaz, pa prelistaj par strana u nazad ili pregledaj moje postove.
 
Poslednja izmena:
U kriptu se ne zaradjuje tako sto se kupi coin koji je vec dobro napumpan i o kome svi pricaju. Zaradjuje se strpljenjem tako sto se akumulira u bear marketu ili ulaganjem u coin o kome niko jos uvek ne prica. Ovo drugo je dosta rizicnije i zahteva odredjeno znanje i dosta vremena. Lepo uzmete 500 coina i istrazujete jedan po jedan, pa suzite listu pa izaberete nekoliko na koje rasporedite novac.
 
U kriptu se ne zaradjuje tako sto se kupi coin koji je vec dobro napumpan i o kome svi pricaju. Zaradjuje se strpljenjem tako sto se akumulira u bear marketu ili ulaganjem u coin o kome niko jos uvek ne prica. Ovo drugo je dosta rizicnije i zahteva odredjeno znanje i dosta vremena. Lepo uzmete 500 coina i istrazujete jedan po jedan, pa suzite listu pa izaberete nekoliko na koje rasporedite novac.
Nema se vremena za to, ja sam pokusao u januaru to da radim i mozak mi je pregorio...
 
Svi su ovde i bilo gde drugde na berzi zbog PROFITA i samo profita! Onaj ko kaze da je usao radi tehnologije, inovacija, blokcejna i drugih sra.nja, se.re kao foka!
Onda sam ja foka, očigledno...
Od početka 2017, do sada, samo uvećavam količinu kripto-a koju posedujem. Prodajem po malo viška od prihoda koje imam u kripto-u i to je to.
Ne pada mi na pamet da izvlačim "profit" i vraćam se u dinosaurus novac, koji samo što nije prs'o ko zvečka.
 
Onda sam ja foka...
Prodajem po malo viška od prihoda koje imam u kripto-u i to je to.
Ne pada mi na pamet da izvlačim "profit" i vraćam se u dinosaurus novac, koji samo što nije prs'o ko zvečka.
1)😁😁😁
2) Samo mi reci za sta prodajes taj visak kripta? 🤔 Sta radis sa. tim viskom?
3) Ne nadaj se... tesko cemo doziveti MI, to pucanje o kome se price i kome se neki nadaju...
 
Ja mislim da je i konacno zavrsio emisiju. U MW se ne nadaj, posebno u kontekstu rasta cene, nema od tog nista, to apsolutno nikog ne interesuje, MW je davno ispricana prica jos sa Grin-om i Beam-om.

Ovo ne znaci da ne mozes probati da se izvuces ako si napravio gresku i usao u ltc, neki predlazu zanimljiv short sa 3x leverage do 191 i 182 levela na 0,23 i 0,28 fibonachi, ja bih rekao prakticno sigurica posto je trend izrazito bearish i ne ocekuje se nikakva promena

Puštaš da te emocije vode. Koliko god da je smaranje gledati Saja kako samouvereno godinama odvaljuje nemoguće targete i shill-uje mrtvi LTC, šort novčića u bull marketu bez debelog razloga je krajnje neozbiljno. Nisi u kriptu da bi merio patku sa Sajom, tu si da dodaš još tridesetak kvadrata na naredni stan, kupiš novi auto ili jahtu. Iako nikom ne bih savetovao da kupi LTC, novčić koji ovoliko dugo stabilno krvari prema BTC ima dobru šansu za dead cat bounce, ako ništa drugo. Tako su recimo DASH ili XTZ u jednom momentu u februaru bili poleteli, pre nego što su opet potonuli u mediokritet.
 
Ja izlazim iz papirnog novca kad god mi ostane visak papirnog novca i kupujem BTC od 2017
BTC mi sluzi kao vid stednje i izbjegam da ga trosim ,bas ako je nesto hitno i ako mi zafali

Sto se tice propasti papira
Inflacija je puzajuca 2-3% ,ako se stedi u papiru svake godine se sve manje moze kupiti i inflacija proguta dio stednje ali sada kad papirni novac dolar i euro stampaju u neogranicenim kolicinama nije iskljuceno da udju u galopirajucu ili jos gore hiperinflaciju
 


Iako ne volim ove youtubere evo ovo sto Saj spomenu pre koji post.
 
Velika razlika je sto je 2017. founder hajpovao Ltc do besvesti a onda dumpovao sve na ath. Sada su sanse za takav moon minimalne. Dosli novi coini sa novim idejama, ltc ostao solidan coin koji radi posao ali ispricana prica. Dobro sluzi za prebacivanje sa menjacnica i podizanje sa ecd :)
 
Prosli petak popodne smo imali skok altova, evo i danas isto. Opet sam pocetkom nedelje usao u hot,phb,btt,dent,stpt, mith i iota. Sve sam prodao sem mith i iota na 30 i vise %. I opet sam pozurio, kao i proslog puta.
 
Ne vidi se slika... A pump ocekujem, objava i da izasao na coinbase regular, ne pro...nocas ocekujem (pocetnicki se nadam) 🤑 inace i sami najvljuju 2usd do 31.3 u ponoc.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno