Šta je novo?

Diskusija o cenama

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Za sada je stampanje tethera obicno sluzilo za mini pump. Videcemo koliko ce se stampati na dalje. Upravu si za to sto kazes, nema sta. Toga nije bilo ranije. Iskreno, to je jedino sto nam sada i drzi cenu ali apsolutno nije nikakava garancija da ce je zadrzati iznad 6K.
Pre 3 dana su ljudi bi u fazonu, 6K je dno, obili smo se i idemo dalje. 3 dana kasnije snesko se srusio. Nije me danima bilo dok je skalalo, ne zelim da gubim vreme prepiruci se s ljudima koji sanjaju opet neki pump.
Ja i dalje smrdim u dolarima sa 3/4 vrednosti, cekam dokle ce.

Tapatalk
 
Mozda je 6k dno ali ne mora da bude bullrun posle dna, mozemo jos 10 puta da se odbijamo i da long bude sto kraci uz poneki random da da ljudima nadu "da je to taj" i tako mesecima, dok se svi altovi ne osuse :).
 
Diskusija o cenama (piši lalo propalo)

Pazi. Sto se vise testira taj lvl oko 6k, on postaje sve slabiji i slabiji, dok ne popusti. Do sada je testiran 4-5 puta i lako je moguce da popusti uskoro i cao. Onda 6k postaje resistance i onda krece zurka i pravo cedjenje altova kao i panika.

Ja jos uvek stojim iza onoga sto sam pisao neko vreme, da menjacnice cuvaju taj lvl zbog margin trade-a jer oni odredjuju cenu kako njima odgovara i da bi pravili milionske profite.

Jos uvek je dosta hodlera koji su uleteli pre par godina i sede u debelom plusu. Jednom kad se digne nekom i istrese gomilu, onda tek mozemo pricati o promeni trenda polako na gore, a do tada... samo lagano


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
ETH tad radi fork i smanjuje block reward i to moze da podigne cenu u oktobru ..
 
ETH tad radi fork i smanjuje block reward i to moze da podigne cenu u oktobru ..

Jesu smanjivali ranije block reward ili je ovo prvi put? I jel znas kakva je sad situacija sa islativoscu, jel krenuo minus ili je jos pokriva nekako struja?

Nisam nikako u toku oko mininga eth-a nikad bio [emoji1] samo trgujem


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bez amortizacije riga, blizu granice isplativosti, ako računaš amortizaciju i na duži rok, već je minus...

P Smart
 
Poslednja izmena:
Ok, da analiziramo malo... Koliki je procenat grafika a koliki asica na eth u ovom trenutku? Onako, po vasoj proceni?
Posle tog desavanja cena bi definitivno trebala da skoci ali bojim se da nece bi blizu toliko koliko bi vi zeleli. Cini mi se da je samo poenta da se sto pre rasteraju gpu mineri i da asici kopaju sve.

Tapatalk
 
Evo jedan od pokazatelja zasto je moguce da se cena vec pocne pumpati polako ;). Plus par dobrih vesti i eto ti ga nazad do 250-300$
Screenshot (5).png

Realno, kad se smanji taj block reward, svi sto minuju eth mogu da pocnu da rasprodaju rigove i eto sveze love od koje ce se deo sigurno vratiti u eth. Realno, previse ljudi minuje eth i kad se ovo desi, od tih sto ostanu da minuju, velika vecina ce preci na etc i diff ima da ode u nebesa, a ostatak u ostale manje coine gde ce diff isto biti ATH. I eto velikog problema za sve minere.

Tako sam nekako skapirao sve ovo sad, pa bi bilo lepo da cujemo i druga misljenja.
 
Evo jedan od pokazatelja zasto je moguce da se cena vec pocne pumpati polako ;). Plus par dobrih vesti i eto ti ga nazad do 250-300$
Pogledajte prilog 256815

Realno, kad se smanji taj block reward, svi sto minuju eth mogu da pocnu da rasprodaju rigove i eto sveze love od koje ce se deo sigurno vratiti u eth. Realno, previse ljudi minuje eth i kad se ovo desi, od tih sto ostanu da minuju, velika vecina ce preci na etc i diff ima da ode u nebesa, a ostatak u ostale manje coine gde ce diff isto biti ATH. I eto velikog problema za sve minere.

Tako sam nekako skapirao sve ovo sad, pa bi bilo lepo da cujemo i druga misljenja.

Koji je to pokazatelj, vertikalna linija na grafikonu?

Dakle tvoja teorija je da kada ljudi za smešne pare, sa minusom, prodaju opremu sa kojom kopaju, uložiće tu crkavicu u valutu koja konstantno gubi na vrednosti, verovatno kako bi izgubili još para? Voleo bih da čujem matematičku konstrukciju iza toga, zaista.
 
Koji je to pokazatelj, vertikalna linija na grafikonu?

Dakle tvoja teorija je da kada ljudi za smešne pare, sa minusom, prodaju opremu sa kojom kopaju, uložiće tu crkavicu u valutu koja konstantno gubi na vrednosti, verovatno kako bi izgubili još para? Voleo bih da čujem matematičku konstrukciju iza toga, zaista.

Ta vertikalna linija na grafikonu je broj otvorenih shortova koja je nenormalno skocila u zadnjih par dana. A to znaci da ljudi koji su otvorili pozicije ocekuju da cena ide na dole. Uvek kad puno ljudi ocekuje da cena ide u jednom smeru, ispadne drugacije :) otkad postoji margin trade.

Druga stvar, procitaj jos jednom sta sam napisao. Deo para da ce se vratiti nazad u eth, a ne sve naravno i to nisu smesne pare jer je oprema isplacena davnih dana ( ne racunam one indijance koji su placali rigove oko nove godine po 4-5k, mada su i oni isplatili dobar deo, ako ne i sve ).

I da, kako moze biti crkavica kad su graficke nerealno skupe jos uvek, pa i polovne? kad sad za polovne rx470,480,570 i 580 se moze dobiti skoro pa ista cena po kojoj su kupovane pre 2-3 godine, plus su izrudarile boga oca do sada :)
 
Poslednja izmena:
Ta vertikalna linija na grafikonu je broj otvorenih shortova koja je nenormalno skocila u zadnjih par dana. A to znaci da ljudi koji su otvorili pozicije ocekuju da cena ide na dole. Uvek kad puno ljudi ocekuje da cena ide u jednom smeru, ispadne drugacije :) otkad postoji margin trade.

Druga stvar, procitaj jos jednom sta sam napisao. Deo para da ce se vratiti nazad u eth, a ne sve naravno i to nisu smesne pare jer je oprema isplacena davnih dana ( ne racunam one indijance koji su placali rigove oko nove godine po 4-5k, mada su i oni isplatili dobar deo, ako ne i sve ).

I da, kako moze biti crkavica kad su graficke nerealno skupe jos uvek, pa i polovne? kad sad za polovne rx470,480,570 i 580 se moze dobiti skoro pa ista cena po kojoj su kupovane pre 2-3 godine, plus su izrudarile boga oca do sada :)

Reklo bi se da ti baš i nisi u toku sa cenama, većina iz očaja prodaje opremu bud zašto. Takođe, tvoja logika da će neko da plati dva dinara da izađe iz kola, da bi za 3 ušao opet u isto kolo nema logike. Da ne pominjem da sve baziraš na pretpostavkama, ŠBBKBB i nedefinisanim očekivanjima drugih.
 
kako god kazes :) ... to je moje misljenje kao neko sto se bavi iskljucivo trgovinom a ne miningom i izneo sam ga, sto je i poenta foruma i razumem ako se ne slazes sa tim i to je ok.
Tebi ako se isplati da minujes eth sa rigom u minusu posle forka i to je ok naravno, samo napred, ali je ovde se diskusija vodi oko cene.
 
^^Ljudi grese zato sto o necemu razmisljaju u trenutku.
Kako se onome ko je kopao oko nove godine i nije prodao tada isplatilo to kopanje iz ove perspektive?
Isto tako, ovo kopanje "u minus" moze nekome masno da se isplati za godinu-dve-tri.
Ti to gledas iz svoje perspektive a miner gleda iz svoje, dabome da nije isto.

^Auuuu, ja kolko znam, reward se smanjuje na forku a bomb odlaze za godinu dana. Bomb ima veze sa dif a ne sa rewardom.
Ili ja nisam upucen ili ovi novinari ne razumeju o cemu se radi.
Znaci potpuno netacan naslov, u tekstu pise ispravno, naslov u stilu "sokanto" i "ekskluzivno".
Sta znaci zarez posel bomb, u naslovu?
 
Poslednja izmena:
^^Ljudi grese zato sto o necemu razmisljaju u trenutku.
Kako se onome ko je kopao oko nove godine i nije prodao tada isplatilo to kopanje iz ove perspektive?
Isto tako, ovo kopanje "u minus" moze nekome masno da se isplati za godinu-dve-tri.
Ti to gledas iz svoje perspektive a miner gleda iz svoje, dabome da nije isto.

Upravo to [emoji1] plus sto gledam i iz perspektive kao programer i svestan sam dobro u kakvom su trenutno problemu Vitalik i kompanija koji ako ne uspeju da reše ubrzo, ode eth kao da ga nikad nije ni bilo, pa ce onda biti kopanje kukuruza.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo mi nije jasno sta misle Vitalik i ekipa, i ovako se kopa sa jako tankom zaradom, ako smanje nagradu po bloku ETH ce biti neisplatim za GPU mining, ako jos okinu i tu difikalti bombu onda sigruno vise nema mesta za GPU ETH mining... Mozda su spekulacije i tacne u vezi tog eth ASIC-a, mozda on stvarno postoji i mozda je ovo samo logican sled poteza...
 
Ja ne znam šta ste se uhvatili tog ETH-a ko pijan plota? Uvek je tako bilo,sa BTC-a smo prešli na LTC, pa kad je on zviznuo prešli smo na FTC...
 
Isto tako, ovo kopanje "u minus" moze nekome masno da se isplati za godinu-dve-tri.

Na koji način se kopanje u minusu može isplatiti? Troši opremu. Troši svoje vreme koje takođe košta. Ako već veruje, neka preusmeri sredstva koja bi otišla struju na kupovinu valute koju bi kopao, dobio bi ih više nego da ih kopa.
 
Poslednja izmena:
Jos uvek nismo dosli do momenta da te struja kosta vise nego iskopano, kad budemo tamo onda vazi ovo sto si ti rekao.
Opremu vec poseduje, ima izbor da nastavi da kopa ili da je iskljuci i pokusa da proda (sto vrlo tesko ide). To trosenje opreme u it je bs jer posle garancije niko ni ne ocekuje da radi, koja je razlika kad prodajes grafiku koja je 3 godine kopala od one koje je 3 stojala u fijoci.
E jedino sto se nepovratno trosi je vreme ali za onog ko je podesio opremu pre godinu dana ili dve nema nepoznatih stvari i ne gubi se previse vremena.

Nego, neka neko javi kad se pojavi novi Cointelect, vreme mu je. :D
 
Samo mi nije jasno sta misle Vitalik i ekipa, i ovako se kopa sa jako tankom zaradom, ako smanje nagradu po bloku ETH ce biti neisplatim za GPU mining, ako jos okinu i tu difikalti bombu onda sigruno vise nema mesta za GPU ETH mining... Mozda su spekulacije i tacne u vezi tog eth ASIC-a, mozda on stvarno postoji i mozda je ovo samo logican sled poteza...

Asic naravno da postoji i to mnogo jaci nego ovi javni. Sto bi ista mislio i sto bi vitalik hranio minerske dumperske zajednice? Eth nije zamisljen za cuvanje vrednosti (imate btc za to) niti kao sredstvo placanja (imate druge valute za to). Rec je o jednom ozbiljnom projektu o kom npr simke1984 nema pojma vec samo lupa neke prognoze koje uglavnom nisu tacne, sto bi znacilo ako je trader njega kripto ne zanima vec samo $. Sam vitalik je rekao da malo zajednica treba da se baci na ono na sta je eth prvobitno zamisljen i da se projekti, aplikacije i sistemi razvijaju. Hranili su se mineri 3 godine, vreme je da se sve malo stisa. Uostalom kao sto MaxXx kaze sta ste se uhvatili tog eth, kad ce uvek imati nesto da se kopa...

There isn’t an opportunity for yet another 1,000-times growth in anything in the space anymore.” Growth in Bitcoin and other cryptocurrencies in the blockchain community through its first six or seven years was dependent on marketing and trying to get wider adoption, Buterin said. “That strategy is getting close to hitting a dead end,” he said. The next step will be getting people who are already interested in cryptocurrencies to be involved in a more in-depth way, Buterin said. “Go from just people being interested to real applications of real economic activity,” he said.

https://cointelegraph.com/news/vita...chain-space-wont-see-1-000-times-growth-again
 
I da, kako moze biti crkavica kad su graficke nerealno skupe jos uvek, pa i polovne? kad sad za polovne rx470,480,570 i 580 se moze dobiti skoro pa ista cena po kojoj su kupovane pre 2-3 godine, plus su izrudarile boga oca do sada :)

Druže, to što neko ceni svoju robu, ne znači da će je po te pare i prodati.. a u konkretnom slučaju, ni blizu.
Sve i da naleti kupac, to je 99% gamer i prodaće jednu od 10, 15 ili 100 karti.
Videćemo cene 1kW napajanja i GPU-a za mesec-dva...
 
Cene uvek u slucaju prezasicenosti trzista sporiije padaju nego sto rastu u slucaju nedostatka robe.

Tako je se kripto valutama / grafickim karticama / Hard diskovima nakon onih poplava u jugozapadnoj americi itd.

Pritom same graficke ne mogu da vrede isto kao pre krize posto je sama cena proizvodnje skocila ( RAM je skuplji na primer . ).

Sto se tice cena kripta mislim da je ovo otprilike realno kretanje lagani pad i lagano cedjenje do kraja i verovatno i cele sledece godine.
 
Ja ne znam šta ste se uhvatili tog ETH-a ko pijan plota? Uvek je tako bilo,sa BTC-a smo prešli na LTC, pa kad je on zviznuo prešli smo na FTC...

Kopali smo sve od pocetka, sve su preuzeli asici osim XMR-a stvar ja u tome sto ce ako se ugasi ili jos preciznije kad se ugasi ETN gpu mining ostati takva jedna gpu snaga da ce drasticno skociti diff na svim drugim novcicima a obzirom da se sve kopa sa minimalnom zaradom zarade tesko da ce biti, bice drzte gace... :(
 
Gejmeri ce se vrlo brzo zasititi kada krene panic sell tako da karte ne vrede nista vec mesec i jace dana
 
Gamer ako nije kupio grafiku vec 2 godine i cekao neko cudo, ne treba ni da igra nista
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno