Šta je novo?

Diskusija o cenama kripto valuta (2024)

1) vecina ne ocekuje i upravo to ce se desiti. Drugi scenario su neke nerealne BTC cifre sto je 1) nemoguce 2) nepotrebno, nece da pumpaju tudje bagove 3) manje verovatno nego 3-9k.
2) skoro SVI longovi ce biti likvidirani na tim ciframa. Niko ne drzi x1 long od 300 ili 700 dolara...
3) mislim da je to realan ishod i sweet spot da se ocisti bagra kako coini sa CMCa tako i ljudi odavde i sa twittera. I ociste svi koji su uleteli u poslednja dva ciklusa. 100 i 0 mi nisu realni ishodi.
4) Rekoh da mora sporo da se desi jer je potrebna kapitulacija vremena/vremenom, a ne samo cifra, da padnemo brzo ponovo bi bilo longova, bounceback itd. Znaci curenje uz povremeni bull trap.
5) ja sam svestan da ne mora nista specijalno da se desi da se ovo ostvari, dovoljan je FUD, kao i manipulacija. Niko nikog danas ne audituje, brda coina stoji kod blackrocka i grayscale i na menjacnicama, kao i onchain raspodeljeno na manje sume da ni ne znas cije su, pola sleeper walleti, pola kao kupuju novi walleti a zapravo sve od istih entiteta, koji su naravno u dogovoru, mogu da rade sa cenom sta god pozele.
...
...
...
Nadam se da si zadovoljan odgovorom. Jel mogu ja sad da dobijem odgovor na moje pitanje? Zasto mislite da je 3-9k nemoguce, takodje me zanima sta vi mislite da treba da se desi da btc ode na 150k ili ne znam koju cifru ocekujete?
Hvala na ovome što si podelio(stavke 1-5), korisni da preispitaju neke svoje stavove i razmišljanja.

Mislim da treba da se čuje svako mišljenje, neka vrednuješ manje ili više u odnosu na afinitet ali sva mišljenja čine "sentiment" tržišta koji treba da ti bude jedan od faktora za donošenje odluka.

Ovo je jedno od retkih mesta gde iznosim svoj stav, ali mi je bilo bitno kao neko ko čita da čujem sva mišljenja i vidim kako trenutno misli masa. Sa vremena na vreme dođeš do nekog dragocenog posta i sad zamisli da je taj neko bio ućutkan zato što se ispostavilo da ranije nije bio u pravu? Svi grešimo, samo je bitno da li nam ego dozvoljava da isplivamo nakon greške.

E sad evo i mog mišljenja, koje sam delimično već podelio ranije, pa uzmi ili baci 10 minuta koje sam u pisanje uložio. Pričam samo o Bitcoin -u jer sve ostalo prati njega.

Razlog zašto nismo u pravom bull run-up je neizvesnost ne vezana za kripto. Rat u Ukrajini i Izraelu, stanje finansija u Americi, predstojeći izbori u Americi i slično. Velika riba se povukla u dubinu i čeka. Rasplet se očekuje nakon izbora.

Cene do izbora očekujem da se kreću u blagom bear trendu probijajući neke bitne granice koje su ranije uspostavljene (40k usd može biti pobeđeno ali ne mislim da će se ići ispod 30k pre izbora) Znači nekoliko buy ordera na mestima gde misliš da su nivoi podrške. Evo par predloga: 30k, 35k, 40k, 45k. Onda bih pogledao obim trgovine i jačinu odgovora tržišta na probijanje tih granica. Biće bar dve tri "vesti" koje će drastično pogurati sentiment gore dole i pregaziti ljude koji su krenuli u agresivniji swing trade. Znači blago klizimo na dole ali uglavnom horizontalno kretanje cene.

Što se tiče nakon izbora, ako bude stabilna pobeda Trumpa(pružena ruka i čestitanje pobedniku od strane demokrata) očekujem stabilnost i kretanje na gore. Glavni razlog je što sam video čoveka koji pruža ruku Kim Jong Un-u i ne vidim da to ne bi uradio u slučaju rešavanja sukoba u Ukrajini ili oko Izraela. Mislim da bi došlo do obračuna sa nenormalnom potrošnjom u Americi. U tom slučaju bih zadržao gore pomenute buy ordere, ili bi ušao u kupovinu po trenutnoj ceni ako nivoi nisu dostignuti I nadao se zelenoj grani. U svakoj drugoj varijanti bi izašao i sačekao da se vidi kraj ratova i stabilnost za investiciju u kripto.

Edit: da je nemoguće otići na 3k nije, ali je malo verovatno jer se ne isplati. Odnos uloženog i dobijenog se može dobiti uz mnogo manje rizika probijanjem nivoa koji su daleko iznad 3k. Na 10k, 20k, 30k ti bi podavio 95% tržišta i nemaš potrebu da daviš dalje jer si već izazvao paniku i masovnu prodaju.

Tldr: pratim stabilnost i događaje koji doprinose stabilnosti. Postavljam buy ordere, gledam odgovor tržišta kad se popune i generalno se ne zalećem. Altkoini i margin trade su po meni trenutno čist kazino, pa bih, da se bavim igrama na sreću, pre stavio novac na crveno :)
 
Poslednja izmena:
Mislim da je o nekoj sličnoj niskoj ceni već vođena diskusija. Poenta je da ako bi cena došla do $3K, ne bi se ni zadržala na tom nivou, već bi prošla kroz njega ko kroz sir. Sumnjam da će biznis koji sada već vredi milijarde, tako lako da ode na 0.
 
@Supreme.50

Ok, sada je smislenija diskusija, bez povisenih tonova i davanja nadimaka :).
Nemam sad puno vremena zbog obaveza u firmi, ali da navedem samo 1 razlog, mozda i glavni, zbog kojeg ne vjerujem da ce Btc na 3-10k range. Zadnji put kad sam racunao cijenu majnovanja jednog Btc-a bila je oko 35k $. Smatram da bi padom na 10k svi Asic-i bili ugaseni, mreza bi prestala da funkcionise i projekat bi se ugasio. Dakle, barem po meni, sve je moguce, ali malo vjerovatno.

Mislim da je o nekoj sličnoj niskoj ceni već vođena diskusija. Poenta je da ako bi cena došla do $3K, ne bi se ni zadržala na tom nivou, već bi prošla kroz njega ko kroz sir. Sumnjam da će biznis koji sada već vredi milijarde, tako lako da ode na 0.

Hashrate prati cenu a ne obrnuto. Majnerima nije zagarantovan dobitak, nego se i oni kockaju ulaganjem isto kao i svi mi. Neko kopa sa besplatnom i beskonacnom strujom, neko placa 5 centi po kilovatu, neko 10, neko 30. Neko kopa opremom starom 10 godina, neko najnovijom. Takodje, ni ti cipovi nece zauvek duplirati performanse na godisnjem nivou, a i dosli smo do 5nm procesa jos pre 2 godine.
Tako da ne kopaju svi pod istim uslovima pa isto tako nece ugasiti svi masine isti dan kad neisplativost udari, jer su razliciti parametri za sve ucesnike.

Ako bi cena krenula da pada, hashrate bi pratio. Mislim, pogledajte cenu od ATHa na ovamo, pogledajte hashrate. Sta uopste znaci "kapitulacija majnera" i hash ribbons indikator koji Morbius kacio?

Ko se ovde kompletno utovario na 15-20k pretprosle godine? Jeste znali da je to bottom ili ste cekali (malo) nize cifre?

Ja ne mislim da cemo stajati na 3-9k mesecima/godinama, kao sto rekoh to je bottom, wickovacemo dotle jednom, monthly close ce verovatno biti iznad, i sigurno cemo wickovati i drugi put ako bude brda longova u rangeu od 10-20k. Iskreno ne znam koliko Saylor ima dana da se snadje kada udari margin call. Tako da mislim da cemo se zadrzati dovoljno dugo za lancanu reakciju da svi budu likvidirani, max mesec dana, ili kao sto rekoh fake bottom, brzi pullback, pa double bottom.

Sve je ovo proces, pogotovo sada kada je volatilnost usporila zbog mnogih makro faktora. Tako da cemo polako videti 40k is the new normal, 30k is the new normal itd itd. Sa par (ko zna koliko, ne znam ni ja) bull trapova, kao sto to obicno biva.

Zasto mislis da bi cena probila 3k kao sir? Pogledaj volumen 2 nedelje marta 2020, sta hocu da kazem? Kada oni veliki i najbitniji odluce da je dosta, tada ce i biti dosta, a bice dosta kad im se par stvari ispuni. Trziste je komplikovana stvar i dosta komplikovanija nego sto ja ili bilo ko ovde u temi moze da pojmi, a pogotovo napise u jednom ili 10 (nebitno) postova. Nije ovo clearcut desavanja, dosta noisa ce biti, neko najnebitniji ce sigurno prodati na bottomu dok neko drugi najnebitniji ce da ubode i kupi tada.

Ali siguacija je takva. Imali smo dosta bullrunova i dosta demografija je odradjeno, ono sto je sigurno je da nece niko da napravi Dzigija milijarderom, da bi navukao zoomere da puknu po 100-300 evra na meme coine. Usli su veliki u pricu, mora i OGs da se ociste i kapituliraju. Ne mogu ni oni da ulete u sve shitove koliko ih ima da bi dumpovali na narod na topu ciklusa, kao sto rekoh imamo 100-300 L1 coina, neodrzivo je i za njih.

Sa druge strane, hold i buy the dip su narativi koji ne vaze za Grayscale, Blackrock, Goldman itd, nisu oni budale da kupe i holduju zauvek, koja je poenta toga? A ako prodaju ostaju "zaglavljeni u fiatu sa mogucnoscu da udju po vecim cenama. Kada je onda vreme za prodaju, nikad? Kao da ne znate kako i ekonomski ciklusi funkcionisu, i zasto. BTC je trenutno u makrociklusu koji jednog momenta mora da se zavrsi. I ne, ne ide na nulu nakon toga, ni hashrate, a ni cena.

U svakom slucaju izvlacite sad od mene neke informacije na koje nisam ni ja spreman da se kladim sa 100% svojih para, zato to i ne radim. A i siguran sam da ce ljudi kojima je ovo nemoguce, cepidlaciti kada se ne desi tacno onako kako sam napisao.
 
Ljudi, 30K je cena pre pocetka ciklusa. Znaci Low odakle je krenulo. Bez neke ozbiljne kataklizme to se nece desiti. Plus sto smo od te cifre imali i polovljenje.
Ne zanosite se glupostima.
 
Kako 30K početak ciklusa? Ja sam zimus uzimao BTC na ispod 17K.
 
Ocigledno nemaju svi iste parametre, otuda i uzajamno nerazumevanje :ROFLMAO: I can't...

Ljudi, 30K je cena pre pocetka ciklusa. Znaci Low odakle je krenulo. Bez neke ozbiljne kataklizme to se nece desiti. Plus sto smo od te cifre imali i polovljenje.
Ne zanosite se glupostima.

Evo i tebe cu pitati, sta znaci polovljenje i na koji nacin cetvrto polovljenje utice na cenu nakon rasta od milion puta?
 
Bio je čovek skeptik, priznaje da je pogrešio nakon što je detaljno prostudirao btc, tako to rade ozbiljni ljudi.
Objasnio fino sve što treba da se zna o bitkoinu, u dva minuta.

 
Bio je čovek skeptik, priznaje da je pogrešio nakon što je detaljno prostudirao btc, tako to rade ozbiljni ljudi.
Objasnio fino sve što treba da se zna o bitkoinu, u dva minuta.


Literal meme :ROFLMAO:

1724934835747.png

Da nisi zaboravio da mi odgovoris? Puj pike ne vazi sad, nakon sto si ti bio maksimalno ispostovan? Posle svi traze maksimalno postovanje...
 
Farme btc/kripta u usa/kanadi i dalje nicu kao pecurke posle kise. Tako da zalenom agendom po svetu koji oni kontrolisu su samo izbacili nelojalnu konkurenciju iz igre.

50K vidim kao najnizu mogucu cenu btc_a. Minimalna cena kopanja je bila nekih 38K (kod nas) ali to jedno godinu dana pre polovnjenja i pre silnih poskupljenja struje. Na severno americkom kontinentu cena struje se nije promenila i dalje se krece po ceni od 0,07 - 0.125$ po kw/h (nemoo neko sada da mi pomene Kaliforniju i njenih 0.38$ ima da ... :) ).
Danas usa, kanada imaju 2-3 pa cak i 4x jeftiniju struju nego EU (kod nas se to ne moze ni izracunati.
 
Da nisi zaboravio da mi odgovoris? Puj pike ne vazi sad, nakon sto si ti bio maksimalno ispostovan? Posle svi traze maksimalno postovanje...
Iskreno jesam, bilo kasno sinoć kad sam video, a i ne znam koje ti je pitanje zapravo, šta treba da se desi da ode btc na 150k i koju cifru očekujem?
Ne očekujem ništa, mogu samo da se nadam da neće ispod 40k, sve iznad 60k je meni odlično, to bi ukratko bilo to.
Šta treba da se desi da ode na 150k.. da dolar sve više propada i da više retaila udje.

Reci ti meni šta uopšte ti radiš u kriptu i radiš li šta? Mislim oprosti ako je to poznato ali ja ne znam, da pretražujem forum nemam vremena stvarno.
HODL pretpostavljam da nije opcija, ostaje trejd, šta trejduješ i kako ti ide to? Ili ne radiš ni to, nego si samo posmatrač zbivanja i zabrinuti gradjanin kome je stalo da se narod ne opeče i izgubi svoj krvavo zaradjen novac, jer si ti povukao liniju i video neminovan 3k? Ne znaš tačno kad će ali doći će jednog dana, pa da ljudi budu upozoreni, jer su većina slepci pored očiju.
 
Iskreno jesam, bilo kasno sinoć kad sam video, a i ne znam koje ti je pitanje zapravo, šta treba da se desi da ode btc na 150k i koju cifru očekujem?
Ne očekujem ništa, mogu samo da se nadam da neće ispod 40k, sve iznad 60k je meni odlično, to bi ukratko bilo to.
Šta treba da se desi da ode na 150k.. da dolar sve više propada i da više retaila udje.

Reci ti meni šta uopšte ti radiš u kriptu i radiš li šta? Mislim oprosti ako je to poznato ali ja ne znam, da pretražujem forum nemam vremena stvarno.
HODL pretpostavljam da nije opcija, ostaje trejd, šta trejduješ i kako ti ide to? Ili ne radiš ni to, nego si samo posmatrač zbivanja i zabrinuti gradjanin kome je stalo da se narod ne opeče i izgubi svoj krvavo zaradjen novac, jer si ti povukao liniju i video neminovan 3k? Ne znaš tačno kad će ali doći će jednog dana, pa da ljudi budu upozoreni, jer su većina slepci pored očiju.
Sad je on "zaboravio" da tebi odgovori, aaa nije nije, ostavio emoji reakciju znači pročitao je ali selektivno sad neće da ti odgovori ono što si pitao da se ne ukopa svojim odgovorom. Ali ako je stvarno zabrinuti gradjanin onda svaka mu čast, baš retko da vidim ovakve moralne gromade sa balkana na forumu.
 
Nisi odgovorio na moja pitanja, Milutine moj dobri.
A ispoštovao sam te u fulu!

Sad je fazon, retardiran si i bale ti cure, ne bi ništa ni razumeo pa neću onda ni da ti kažem ćelavi :ROFLMAO:

Dobro, neka sam ja glup ali pitalo te to još nekoliko ljudi juče, reci bar njima, nisu svi valjda imbecili.

Pripadnici circle-a? wtf?

ok bilo je fun na momente, smorio si sad za medalju, ništa onda, shortaj na 90k, silazi na grafu ravno do 3k, crteži ne lažu, razvali se od para, boli te uvo.

sad vidim da mi je post obrisan, haha naravno, ništa manje nisam ni očekivao, uvek se pitam što mi uopšte ovo sve treba ali jebg
 
Dok vi raspravljate o prolaznosti zivota i palamudite Dzigi je obavio jos jedan brzinski trejd, otisao da vozi bajs i kada se vratio zaradio 0.5 BTC-a. 😀

Rekao sam par postova iznad da bih cekao 2600+ pa bih najverovatnije prodao opet i docekao sam 2571$, prodao, vozio bajs 30km i kada sam se vratio kupio sam na 2517$ sto je razlika oko 55$ po novcicu i time sam popravio predzadnji trejd tako da je neka average zarada sa 230$ otisla na skoro 290$. Jos jedan takav trejd i tu sam oko neprezaljene cifre od 400$ po jednom. Sve u svemu nije lose za jedan dan.
 

Prilozi

  • Screenshot_20240829-205706.png
    Screenshot_20240829-205706.png
    185.2 KB · Pregleda: 130
To whom it may concern, altovi su u pitanju, 70% liste (mrzi me da croppujem nastavljam), ne kacim kolicinu, ovaj put ne kacim ni koji su altovi jer 90% ne zasluzuje podelu znanja, pravite svoje bookmark liste i istrazujte koji alt kako reaguje na trziste i sta se kupuje za swing/scalp. Kupljeno na local bottomu, prodato (skoro) na local topu, za neke sam poranio, mislio sam da ce pad odmah a ne posle 3-4 dana, ali dobro, za 10 dana 5% portfolija, sa rizikovanih 15%. Ziveli, odraslima sampanjac, deci mleko 🧑‍🍼🥂.

1724958317560.png

1724957641585.png
 
Dok vi raspravljate o prolaznosti zivota i palamudite Dzigi je obavio jos jedan brzinski trejd, otisao da vozi bajs i kada se vratio zaradio 0.5 BTC-a. 😀

Rekao sam par postova iznad da bih cekao 2600+ pa bih najverovatnije prodao opet i docekao sam 2571$, prodao, vozio bajs 30km i kada sam se vratio kupio sam na 2517$ sto je razlika oko 55$ po novcicu i time sam popravio predzadnji trejd tako da je neka average zarada sa 230$ otisla na skoro 290$. Jos jedan takav trejd i tu sam oko neprezaljene cifre od 400$ po jednom. Sve u svemu nije lose za jedan dan.

Zasto sakrivas tih par stvari kada se moze izracunati sve po ovome sto nisi sakrio? Ne mora ni da se racuna, ocigledno je po Fee, sa pretpostavkom da je 0.1%, a jeste, jer se i vidi da samo to drzis na tom accu (i jos neki kusur) a BNB nemas :p?
Ja ni u ludilu ne bih to radio, iako imam manje od tebe.
 
Zasto sakrivas tih par stvari kada se moze izracunati sve po ovome sto nisi sakrio? Ne mora ni da se racuna, ocigledno je po Fee, sa pretpostavkom da je 0.1%, a jeste, jer se i vidi da samo to drzis na tom accu (i jos neki kusur) a BNB nemas :p?
Ja ni u ludilu ne bih to radio, iako imam manje od tebe.
Ko hoce neka racuna. To su samo pretpostavke. 😀 To je prebaceno skoro na taj account za trejd. Cesto prebacujem sa Ledgera na Binance i obratno jer ne zelim da drzim dugo nesto na menjacnici.

Nemam BNB. Ne volim coine koji su u vlasnistvu menjacnice. Trejdujem samo sa BTC, ETH i STRAX. Otprilike znam kako se ponasaju, pogotovo STRAX jer je mali coin i ne ulazem u nista novo. Samo provereno. Mislim da je to put kojim treba ici. Naravno sve zavisi prvenstveno od kretanja BTC-a pa se neke stvari i ne mogu predvideti ali odluciti se za par novcica, njih pratiti i kada se desi "move" imati hrabrosti reagovati. Sledite Del Boy-a. 😀
 
Dzigi počeo da zaradu od šitara umesto u USDT vrednuje u BTC :D
Bitcoin standard (y)
 
Ljudi ajde malo obratite pažnju na rečnik. Sledeći put pored brisanja postova i kaznenih poena ide i trajno udaljavanje iz teme. Ovo je javno upozorenje svima !!!
 
Dzigi, spot ili leverage? Ovo ti je bitfinex ako ne gresim?
Spot i Binance. Ja ne znam ni kako se koristi leverage. 😀 U 95% slucajeva trejdujem live i idem na Market sell/buy jer necu da se mlatim sa Limit i ostalim stvarima. Naravno pre toga proverim stanje na Marketu i da li ima coina u range-uu kom zelim da trgujem. U slucaju BTC/ETH uglavnom uvek ima dok za manje coine treba biti pazljiv ako se igra sa vecim sumama.

Inace plan za dalje je da malo iskuliram i vidim gde ce cena. Ocekivao sam bounce od 2400 i dosli smo do 2600. Gde ce dalje cena pojma nemam ali ako skocimo za nekih 200-300$ opet prodajem i cekam neki dip od 100-150$ mada ide vikend pa moze biti smaranja sa cenom. Svakako mi sada odgovara da idemo gore ali to bolje znaju eksperti iznad jer ja trejdujem po osecaju. Ako moze neka geo-politicka analiza drage kolege, cisto da znam sta nas ceka. 😀 Odoh da gledam Mr.Inbetween. Preporuka za seriju.
 
Ja Dzigi nikako ne bih radio kao ti, iako sam izgubio većinu imovine trejdujući, iako imam sada 0,2 eth sa kojim se nadam u ovom ciklusu da ću postati milioner..🤣🤣🤣🤣 i brate što kriješ, nema smisla😁😁😁
 
Spot i Binance. Ja ne znam ni kako se koristi leverage. 😀 U 95% slucajeva trejdujem live i idem na Market sell/buy jer necu da se mlatim sa Limit i ostalim stvarima. Naravno pre toga proverim stanje na Marketu i da li ima coina u range-uu kom zelim da trgujem. U slucaju BTC/ETH uglavnom uvek ima dok za manje coine treba biti pazljiv ako se igra sa vecim sumama.

Inace plan za dalje je da malo iskuliram i vidim gde ce cena. Ocekivao sam bounce od 2400 i dosli smo do 2600. Gde ce dalje cena pojma nemam ali ako skocimo za nekih 200-300$ opet prodajem i cekam neki dip od 100-150$ mada ide vikend pa moze biti smaranja sa cenom. Svakako mi sada odgovara da idemo gore ali to bolje znaju eksperti iznad jer ja trejdujem po osecaju. Ako moze neka geo-politicka analiza drage kolege, cisto da znam sta nas ceka. 😀 Odoh da gledam Mr.Inbetween. Preporuka za seriju.
ETH prodao za BTC u odnosu 0.06 kad je bio pocetkom godine. SVE ETH. Pitanje da li cu ikad ponovo uci u ETH za long term.
Da cinculiram sa njim kroz BTC odnos mi je padalo na pamet, ali kako sam se ohladio od trejda nisam nista radio. ETH mi smrdi mnogo.
 
Spot i Binance. Ja ne znam ni kako se koristi leverage. 😀 U 95% slucajeva trejdujem live i idem na Market sell/buy jer necu da se mlatim sa Limit i ostalim stvarima. Naravno pre toga proverim stanje na Marketu i da li ima coina u range-uu kom zelim da trgujem. U slucaju BTC/ETH uglavnom uvek ima dok za manje coine treba biti pazljiv ako se igra sa vecim sumama.

Inace plan za dalje je da malo iskuliram i vidim gde ce cena. Ocekivao sam bounce od 2400 i dosli smo do 2600. Gde ce dalje cena pojma nemam ali ako skocimo za nekih 200-300$ opet prodajem i cekam neki dip od 100-150$ mada ide vikend pa moze biti smaranja sa cenom. Svakako mi sada odgovara da idemo gore ali to bolje znaju eksperti iznad jer ja trejdujem po osecaju. Ako moze neka geo-politicka analiza drage kolege, cisto da znam sta nas ceka. 😀 Odoh da gledam Mr.Inbetween. Preporuka za seriju.
Sorry, ne razumem kako uspevaš da zaradiš 32K kao na screenshot u, bez bar 50x leverage?!
 
Nazad
Vrh Dno