Šta je novo?

Diskusija o cenama kripto valuta (2024)

40% poreza na kapitalnu dobit je za USA, koja živi neoliberalni kapitalizam u punom smislu te reči, xtremno mnogo, jer tamo skoro da uopšte ne postoji socijalni aspekt države. Ko ima nije mu problem ništa, ko nema problem mu je sve.
Evropa je nešto potpuno drugo, neuporedivo se više brine o onima koji nemaju dovoljno, davanja su visoka, zato je i porez toliki.
 
To se nece desiti i da pobedi, a nece, kao ni unrealized gains tax. Nego je l' se neko kladio kriptom na nekog kandidata? I na kojeg 😄

1725205700016.png
"Retail will pump my bags" - lol.
 
Poslednja izmena:
U pravu je covek, rano je.

A da li vi imate otvoren long?

A vidi ga ovaj sto lajkuje i likuje, petu godinu za redom u minusu :ROFLMAO:...
 
Sad mi nisi jasan. Da li idemo dole odmah, ili idemo prvo raketicu, pa onda dole?
 
Svasta moze biti. Svaka informacija koja se ubaci dovodi do nekog zakljucka , ali ako se propusti neka sitnica krajni ishod moze biti drugaciji. Pre nekoliko dana sam izneo misljenje da btc ne bi trebalo da padne ispod 50k zbog narativa "show must go on" (greska), mnogo ljudi u usa ulaze u asice i ne bi bilo dobro kada bi odmah klali. (verovatno malo kasnije :) ). Ono sto sam smetnuo s uma je podatak da je VVP odobrio kopanje btc_a (ko da do sada nisu vec dat zeleno svetlo trgovini). Kao i obicno prvo pisem iz glave , pa kada me crv sumje pocne grickat , pocnem kopat :). Verovatnoca da ce btc pasti na 37K je moguca , jer cena struje u RU je 58% cene usa (0.058$/kw/h). a cena od 30K bi bila neka pozitivna nula za RU (usa sa tom cenom bi bila u debelom minusu). U zavisnosti koliko toga ima u steku po ru novcanicima i koliko minera ucestvuje moze se napraviti veliki pritisak na prodaju te cena moze pasti. Vec smo videli kako btc_u pada naglo cena kada se udari na sell dugme kada se neke vlade odluce na prodaju (neki svoje , neki zaplenjene).

Jos samo jedan mali podatak. Cena struje u UAE je 0.01$ kw/h. Jasno je zasto je tamo kripto raj i sto se svi tamo guraju ;)
 
Sad mi nisi jasan. Da li idemo dole odmah, ili idemo prvo raketicu, pa onda dole?
Gde nastade zbun? Idemo gore pa dole pa gore pa dole 🙃.

Potrebno je biti pokriven sa obe strane. I onda uvek moze da kaze el sam vam reko.
Upravo tako, trejdujem u rangeu, sto bi Saj rekao ak00muliram. Pokriven sa obe strane, pokriven ako budemo isli sideways jos mesec-dva-zauvek, odgovoran za sopstveni gubitak/dobitak, u ovom slucaju dobitak, ne sedim na rukama i molim se da btc ode na 150k.

"Jel sam vam rekao" moze samo da se odnosi na pitanje glupih pitanja iznova i iznova na koja ste vec dobili odgovor...
 
Poslednja izmena:
Jednom sam pisao već, ali bi ponovio da nema boljeg stejkinga, pod navodnicima, od otvaranja velikog Short ordera na BTC sa leverage 100x i uzimanja feeja koji donosi profit na svakih 8 sati. Naravno kad su veći padovi cene taj fee se okreće u korist onih koji longuju, ali je istorijski 80-85% puta isplaćen u korist shortera. Naravno short order građen dugo vremena sa parcijalnim stop lossovima. Procentualni profit koji takav fee donosi nema ni jedan stejking. Plus još to naravno kada se konačno izgradi Short order u fullu, zaštićen si full stop lossom.. A još ako ljosne cena, imaš ogroman ekstra profit ako stvarno hoćeš da zatvoriš taj Short ;)
Ima li mozda neki video tutorijal za ovako nesto a da znas?
 
Gde nastade zbun? Idemo gore pa dole pa gore pa dole 🙃.
OK. I ti misliš da idemo gore još uvek dugoročno, kao i većina nas. Slažem se da će posle pika krenuti pad. Da li će baš do $3k, to ćemo da vidimo. Mišljenjna sam da će pik biti sledeće godine u Q4. Hogar je lepo primetio da se pik pomera jedan mesec unapred otprilike. Oktobar bi mogao da bude u ovom ciklusu.
 
Ima li mozda neki video tutorijal za ovako nesto a da znas?
Pozdrav Profiler-u, evo da odgovorim i tebi i Vlajzi:

Dobro objašnenje šta su funding rate-ovi je ovde:
Ali malo drugačija strategija.

Post je dugačak - najbitnije, proračun, je dole boldovan.


Ključ toga što sam naveo je u Cross Leverage-u 100x - znači, sa uloženih lupam 1 dolar, kao da imate 100$.

Naravno, mnogi beže od Leveraged Margin tradinga “ko đavo od krsta”, I to naravno sa razlogom ako su se opekli - kao što svi već znamo, na Margin za razliku od Spot trejdinga može sve da se izgubi kroz likvidaciju pozicije, pa se mnogi ježe na spominjanje leverage-a.

Naravno najbitnije zaštitni mehanizam (ultimativni) kod leveraged trejdinga je staviti stop loss - u ovom slučaju kada isključivo Shortujemo, uglaviti stop loss ispod cene na kojoj smo formirali short poziciju.

uglaviti = ubosti povoljan momenata za to, kada je je stop loss tik ispod ulazne cene naše short pozicije – dakle ne iznad ulazne Short cene- nikad ne stavljam stop da bude u minusu, pa ni 1%. Dokle god ne stavim full stop loss, gledam da imam dovljno sredstava na accountu da je likvidacija daleko (Risk management).

“Tik ispod”, pa ako želimo da održimo taj short kao dugoročni izvor profita baziran na Funding fee-ju koji se isplaćuje na svakih 8 sati za short pozicije, onda mora biti što dalje od trenutne cene, a što bliži ulaznoj.


Ako pak želimo da ne zarađujemo od fee-ja, nego da ostvarimo maksimalni (kratkoročni) profit kada je cena u padu, onda gledamo da stop loss pomeramo lagano naniže ka trenutnoj ceni koja je u padu.. i naravno da se tu može uzeti puno love sa Leverage-om 100x ili 50x, a malim ulogom, ali to je neka druga priča trenutno.


Dakle želimo da napravimo VELIKI SHORT order sa Leverage 100x na BTC margin trejdingu, jer BTC je relativno stabilan, jedini maltene daje 100x Leverage (ja shortuijem WIF npr, ali on ima samo 50x Leverage).

I da zarađujemo na funding Fee-ju koji je u najvećem broju slučajeva u korist onih koji drže short poziciju i isplaćuje se na svakih 8 sati u najčešćem broju slučajeva kao 0.01% od uloženog (veličine ordera koji je u opticaju).



Kako uglaviti takav stop loss ? pa krastavac, to iskeno nije lako, ali su mnogo veće šanse sa postavljnjm DCA order stepenasto.

Ako bi kreirao sad neki Cross Short, onda bi figurativno red veličine bio:

- order 10$ na cenu od 58600 USDT/BTC

- order 15 $ na cenu od 59000 USDT/BTC

- order 25 $ na cenu od 59600USDT/BTC

-order 50 $ na cenu od 60300 USDT/BTC
….

Cross Leverage-u 100x – svaki order pojačava prethodni u smislu bolje ulazne cene I ukupne količine, ulazna cena koja se time formira je prosečna u skadu sa količinom,

sva sredstava koja imate na tom nalogu su u upotrebi, OPREZ ! mora se imati dosta love na tom accountu, a utrošiti npr samo jednu trećina da se kreira order, dok ostale 2/3 brane taj order (da likvidaciona cena bude bude što dalja od ulazne)..

Kada se postavi konačno full stop loss, onda realno ta sredstva za branjenje više i nisu potrebna, mogu se prebaciti i na drugi sub-account i tamo formirati nešto treće za zaradu.



Ako bi pretpostavili da ste konačno postavili veliki short order sa full stop loss tik ispod ulazne cene (ne parcijalni stop jer sa njim niste bezbedni I treba vam onda još dosta love kao zaštita ordera), onda bi profit bio ovaj:

Na ukupno uloženih 1000 USDT na 100X Cross leverage za USDT/BTC margin trading, vi raspolažete ustvari sa 100K USDT-a.

U idelnom slučaju, ako bi računali APY kao 100K$ * 0.01% (idealni funding fee za short poziciju isplaćen na svakih 8 sati):

To bi bilo = isplaćen funding fee od 10$ na svakih 8 sati = 30$ na dan= 10950$ godišnje na uloženh 1000$ = APY od 1095%


Naravno ovo je idelan slučaj jer:


- šanse da ovakav stop loss održite na duži period, a kamoli godinu dana, postoje samo u totalnom bear-u – opet, nakon zatvaranja jednog ovakvog ordera, na isti način možete probati drugi, na nekoj višljoj poziciji (ako je cena skočila, pa sada stagnira). Ovde je jedna godina uzeta samo zbog poređenja Yearly APY.

- trend is your friend – ovo ne treba raditi nikako u Bullu, naravno 😉

- Funding neće uvek biti idelan 0.01% u korist short, nekad će biti manji, a nekada obrnut, u korist longa.

- opet APY I u takvim uslovima ne bi bio manji od 400% što je opet više nego bilo koji stejking koji postoji, mislim bar.

- nemete potencijalni Collateral Damage kao kada stejkujete neke totalne shitove koji naizled samo imaju veći APY of 1000%.

- ako cena krene na dole, možete da odustanete od dugoročnog i kratkoročno imate baš dobar short profit.

- rizik bi dakle bio “samo” u tome da li ste uspeli da stavite stop loss blizu ulazu, ili ne.



Ja trenutno nemam ovako nešto postavljeno, ali plan mi je da dugoročno radim na tome kao Money Making Machine-u 😊


Ono što radim trenutno je nešto slično, isključivo shortujem WIF na Phemex-u. On ima samo 50X leverage, ali cenim da on dugoročno nema neku perspektivu za rast, pa I ako nastavi da pada I funding sve više bude u korist Long pozicija, istrajaću na tome da ga shortujem I laaganoo pomeram stop loss na dole, i na tome zaraditi, a ne na fundingu.


Kako profit od shorta izgleda izražen kroz funding fee, vidi se na ove slike sa jednog od mojih 7 sub-accounhta. Ovo su mali iznosi zaista (u short order uloženo 3-4 dolara pa X50 Leverage, ali ovi procenti ilustuju ono što sam naveo u vezi funding fee-ja procentualno, na svakih 8 sati:

1725294943247.png
 
Poslednja izmena:
Hvala na detaljnom objašnjenju.

Moram samo dodam jer ovo može biti jako korisno. Budite maksimalno oprezni sa cross leverage, važe drugačija pravila nego sa isolated, ja sam iz neznanja i neiskustva pre par meseci izgubio nekoliko odličnih pozicija jer nisam procitao pravila kako cross funkcioniše, imao sam otvorenih long cross pozicija za više coina a kad je jedan pukao pukle su i sve druge pozicije sa svim coinima, sve otišlo u ambis😀 sreća da sam uzimao profite usput tako da nisam bio u minusu ali eto neznanje učinilo svoje. Moja preporuka je da ako birate cross leverage igrate samo na jedan coin dobro proučite pravila poluge i spremite brdo para da branite pozicije.
 
Pozdrav Profiler-u, evo da odgovorim i tebi i Vlajzi:

Dobro objašnenje šta su funding rate-ovi je ovde:
Ali malo drugačija strategija.

Procitah sve ovo iznad i imas like zbog objasnjenja ali meni je sve to komplikovano. Jednostavnije mi je da Spot trejdujem. Naravno pretpostavljam da je u pitanju kolicina kesa sa kojom se raspolaze.

Da li bi radio isto npr. da imas 100-200k na nalogu? Do koje sume si spreman da trejdujes na taj nacin?
 
Procitah sve ovo iznad i imas like zbog objasnjenja ali meni je sve to komplikovano. Jednostavnije mi je da Spot trejdujem. Naravno pretpostavljam da je u pitanju kolicina kesa sa kojom se raspolaze.

Da li bi radio isto npr. da imas 100-200k na nalogu? Do koje sume si spreman da trejdujes na taj nacin?
Pozdrav, pa više je vrsta stejkinga nego trejdinga, ako pokušavaš da zaradiš samo na Short funding feeju.

Prema računici koju sam naveo, investicija od 1000USDT se vraća tempom od 30 dolara na dan. Znači za 34 dana u idealnim uslovima.
U realnijim uslovima, odnosno istorijski gledano na funding fee, u najnepovoljnijim mogućim, za nekih 2.5 puta više vremena.

Naravno, sve to pod uslovom da ne okine stop loss koji smo postavili da bi branili tu Short poziciju.

A on je potreban jer se radi, kao što sam naveo, o zaštiti Leveraged margin pozicije, gde ti zapravo 100x umnožak omogućava toliki funding profit. Jer njime zapravo barataš sa 100k dolara. A ne 1K.
Realno, cela ova priča je možda nerealna jer je najteži deo ubacivanje tog stop loss ordera kao zaštite, tako pozicioniranog da te odbrani, a opet da ne okine prerano.

Sa druge stare, svaki dan proveden u ovakvom fundingu ti garantovao daje veću zaradu od bilo kog stejkinga, svi proračuni to potvdjuju. Bitno je samo zbog leverage margine, da ti order ne ide u minus.

Predivna stvar je naravno, još jednom, i što možeš da napraviš i mnogo veći profit, gde to više nije stejking nego trgovina, ako cena ode dole rapidno i zatvoriš klasičan leveraged Short :)

Lepa stvar je i imati ovako neki setup i ne brinuti ni o čemu, jer ako cena ide na jednu stanu, imaš samo stop zarade, ali ne i minus.. na drugu stranu, potencijalni jak extra profit, a ako stagnira ispod stop lossa, profit od fundinga.
Zašto puno ljudi ne radi onda ovo ? Verovatno jer je teško ubaciti stop loss i da si miran na duže vreme.
 
Poslednja izmena:
Prema računici koju sam naveo, investicija od 1000USDT se vraća tempom od 30 dolara na dan. Znači za 34 dana u idealnim uslovima.
U realnijim uslovima, odnosno istorijski gledano na funding fee, u najnepovoljnijim mogućim, za nekih 2.5 puta više vremena.
Ja sam spreman da se kladim, da ovom strategijom i sa rezervom od 10k USD, nakon godinu dana u najboljem slucaju imaces 1k USD a vrlo vervatno 0K usd...
 
Da budem iskren lupio sam like na long post pre nego sto sam ga procitao. Znaci treba biti master i znati gde da stavis stop loss na x100 leverage, a da se taj stop loss ni ne aktivira, i to sve da kaplje mizerija koja je zapravo misprodukt samog leverage tradinga i sluzi za balans?

A ko moze to da izvede, zasto ne bi radio normalan long/short onda?

A funding kad je jak, bolje ni nemati otvorene pozicije jer nebitno da li je negativan ili pozitivan, najveca volatilnost sledi, drzati otvoren cross x100 je sumanuto, makar i sa stop lossom, jer bi u vecini slucajeva rezultovalo u triggerovanju tog stop lossa bas kako CTR99 kaze. A logikom iznad ako mozes to da izbegnes onda se bolje fokusirati na sam leverage trading.
 
Igysha svaka cast na trudu da objasnis, a ja bih samo hteo da pitam, da to zaista radi, zar ne mislis da bi postojala skripta ili bot kako ko voli koja to vec uveliko radi, bolje, brze i uspesnije od coveka? Ostavljas li mogucnost da tako nesto postoji i to na mnogo naprednijem nivou?
 
igysa je postavio zanimljivu strategiju. Naravno, high yield obično ide u paketu sa high risk. Stavo sam i ja like, jer se stvarno potrudio da objasni. Ja nisam spreman da rizikujem.
Što se tiče botova, kada bi postojao najbolji bot, svi bi ga koristili, on bi se ponašao kod svih trejdera isto, pa bi mogli da zaboravimo na bilo koju TA. TA ne prati prirodne i matematičke zakone. TA je više vezana za ljudsku psihu i društvene događaje.
 
Pozdrav Profiler-u, evo da odgovorim i tebi i Vlajzi:

Dobro objašnenje šta su funding rate-ovi je ovde:
Ali malo drugačija strategija.

Post je dugačak - najbitnije, proračun, je dole boldovan.


Ključ toga što sam naveo je u Cross Leverage-u 100x - znači, sa uloženih lupam 1 dolar, kao da imate 100$.

Naravno, mnogi beže od Leveraged Margin tradinga “ko đavo od krsta”, I to naravno sa razlogom ako su se opekli - kao što svi već znamo, na Margin za razliku od Spot trejdinga može sve da se izgubi kroz likvidaciju pozicije, pa se mnogi ježe na spominjanje leverage-a.

Naravno najbitnije zaštitni mehanizam (ultimativni) kod leveraged trejdinga je staviti stop loss - u ovom slučaju kada isključivo Shortujemo, uglaviti stop loss ispod cene na kojoj smo formirali short poziciju.

uglaviti = ubosti povoljan momenata za to, kada je je stop loss tik ispod ulazne cene naše short pozicije – dakle ne iznad ulazne Short cene- nikad ne stavljam stop da bude u minusu, pa ni 1%. Dokle god ne stavim full stop loss, gledam da imam dovljno sredstava na accountu da je likvidacija daleko (Risk management).

“Tik ispod”, pa ako želimo da održimo taj short kao dugoročni izvor profita baziran na Funding fee-ju koji se isplaćuje na svakih 8 sati za short pozicije, onda mora biti što dalje od trenutne cene, a što bliži ulaznoj.


Ako pak želimo da ne zarađujemo od fee-ja, nego da ostvarimo maksimalni (kratkoročni) profit kada je cena u padu, onda gledamo da stop loss pomeramo lagano naniže ka trenutnoj ceni koja je u padu.. i naravno da se tu može uzeti puno love sa Leverage-om 100x ili 50x, a malim ulogom, ali to je neka druga priča trenutno.


Dakle želimo da napravimo VELIKI SHORT order sa Leverage 100x na BTC margin trejdingu, jer BTC je relativno stabilan, jedini maltene daje 100x Leverage (ja shortuijem WIF npr, ali on ima samo 50x Leverage).

I da zarađujemo na funding Fee-ju koji je u najvećem broju slučajeva u korist onih koji drže short poziciju i isplaćuje se na svakih 8 sati u najčešćem broju slučajeva kao 0.01% od uloženog (veličine ordera koji je u opticaju).



Kako uglaviti takav stop loss ? pa krastavac, to iskeno nije lako, ali su mnogo veće šanse sa postavljnjm DCA order stepenasto.

Ako bi kreirao sad neki Cross Short, onda bi figurativno red veličine bio:

- order 10$ na cenu od 58600 USDT/BTC

- order 15 $ na cenu od 59000 USDT/BTC

- order 25 $ na cenu od 59600USDT/BTC

-order 50 $ na cenu od 60300 USDT/BTC
….

Cross Leverage-u 100x – svaki order pojačava prethodni u smislu bolje ulazne cene I ukupne količine, ulazna cena koja se time formira je prosečna u skadu sa količinom,

sva sredstava koja imate na tom nalogu su u upotrebi, OPREZ ! mora se imati dosta love na tom accountu, a utrošiti npr samo jednu trećina da se kreira order, dok ostale 2/3 brane taj order (da likvidaciona cena bude bude što dalja od ulazne)..

Kada se postavi konačno full stop loss, onda realno ta sredstva za branjenje više i nisu potrebna, mogu se prebaciti i na drugi sub-account i tamo formirati nešto treće za zaradu.



Ako bi pretpostavili da ste konačno postavili veliki short order sa full stop loss tik ispod ulazne cene (ne parcijalni stop jer sa njim niste bezbedni I treba vam onda još dosta love kao zaštita ordera), onda bi profit bio ovaj:

Na ukupno uloženih 1000 USDT na 100X Cross leverage za USDT/BTC margin trading, vi raspolažete ustvari sa 100K USDT-a.

U idelnom slučaju, ako bi računali APY kao 100K$ * 0.01% (idealni funding fee za short poziciju isplaćen na svakih 8 sati):

To bi bilo = isplaćen funding fee od 10$ na svakih 8 sati = 30$ na dan= 10950$ godišnje na uloženh 1000$ = APY od 1095%


Naravno ovo je idelan slučaj jer:


- šanse da ovakav stop loss održite na duži period, a kamoli godinu dana, postoje samo u totalnom bear-u – opet, nakon zatvaranja jednog ovakvog ordera, na isti način možete probati drugi, na nekoj višljoj poziciji (ako je cena skočila, pa sada stagnira). Ovde je jedna godina uzeta samo zbog poređenja Yearly APY.

- trend is your friend – ovo ne treba raditi nikako u Bullu, naravno 😉

- Funding neće uvek biti idelan 0.01% u korist short, nekad će biti manji, a nekada obrnut, u korist longa.

- opet APY I u takvim uslovima ne bi bio manji od 400% što je opet više nego bilo koji stejking koji postoji, mislim bar.

- nemete potencijalni Collateral Damage kao kada stejkujete neke totalne shitove koji naizled samo imaju veći APY of 1000%.

- ako cena krene na dole, možete da odustanete od dugoročnog i kratkoročno imate baš dobar short profit.

- rizik bi dakle bio “samo” u tome da li ste uspeli da stavite stop loss blizu ulazu, ili ne.



Ja trenutno nemam ovako nešto postavljeno, ali plan mi je da dugoročno radim na tome kao Money Making Machine-u 😊


Ono što radim trenutno je nešto slično, isključivo shortujem WIF na Phemex-u. On ima samo 50X leverage, ali cenim da on dugoročno nema neku perspektivu za rast, pa I ako nastavi da pada I funding sve više bude u korist Long pozicija, istrajaću na tome da ga shortujem I laaganoo pomeram stop loss na dole, i na tome zaraditi, a ne na fundingu.


Kako profit od shorta izgleda izražen kroz funding fee, vidi se na ove slike sa jednog od mojih 7 sub-accounhta. Ovo su mali iznosi zaista (u short order uloženo 3-4 dolara pa X50 Leverage, ali ovi procenti ilustuju ono što sam naveo u vezi funding fee-ja procentualno, na svakih 8 sati:

Pogledajte prilog 456424

Hvala puno na trudu i objasnjenju 👍🙂
Igracu se malo
 
TA je više vezana za ljudsku psihu i društvene događaje.

Nije daleko dan kada će AI moći i to da pokrije.
Prvi će na red doći ovi sa nižim IQ, njihovi obrasci ponašanja i signali za moguća iskakanja iz matrice dobro su prepoznati u psihologiji a takvih individua na marketu je u proseku najviše.
Na kraju će se sve svesti na borbu između AI botova a obrazaca ponašanja i kalkulacija mogućih ishoda ima toliko da će opet čovek morati da podešava te botove, na nekom višem stepenu.
 
Hvala svima na komentarima,

možda je stvarno bilo predugačko,
i ja ne čitam baš duge postove detaljno, pa mislim da možda neki nisu razumeli poentu a ona je baš ova>
- Svaki dan proveden u ovakvom fundingu daje veću zaradu od bilo kog stejkinga, svi proračuni to potvdjuju.
- Možeš da napraviš i mnogo veći profit, gde to više nije stejking nego trgovina, ako cena ode dole rapidno i zatvoriš klasičan leveraged Short.

Pisao sam sve ovo jer je neko spominjao stejking, eto, mislim da je ovo i dalje isplaljivije od bilo kog stejkinga. APY na Staking stabilnih novčiće je valjda 30% godišnje
APY na shitove je i 1000-2000% al svi znamo kako se to završi: moraš da imaš baaaš dosta sreče da nešto zaradiš u prve dve tri nedelje, a da te ne okine Collateral Damage kasnije.


i dalje mislim da je za nekog ko godinama trguje Leveraged, lakše ubaciti stop loss - za to je potrebno iskustvo, istina ! živci, stpljenje.
pa kad se zatvori, ponavljati sa pojačanim orderom na višljoj ulaznoj ceni, i vratiti uloženo mnogo brže nego sa bilo kojim drugim stejkingom.

Kad oslobodim pare za ovo, napraviću 1000USDT 100x leveraged BTC short poziciju, i napraviti novu temu pa da pratimo zajedno rast i razvoj (ko bude bio zainteresvovan) ;) dotle vas ne bih više zadržavao.... slike govore više od reči
 
Poslednja izmena:
Ima li neko posebno pravilo ili preporuka koji time frame na chart-u se koristi za odredjivanje support i resistance level-a? 1h, 4h, 1D?
 
Pisao sam sve ovo jer je neko spominjao stejking, eto, mislim da je ovo i dalje isplaljivije od bilo kog stejkinga. APY na Staking stabilnih novčiće je valjda 30% godišnje
APY na shitove je i 1000-2000% al svi znamo kako se to završi: moraš da imaš baaaš dosta sreče da nešto zaradiš u prve dve tri nedelje, a da te ne okine Collateral Damage kasnije.
Spomenuo sam ja stejking i da je to jedna od mojih opcija uz HODL i Trading. APY se razlikuje od coina do coina i ne znam odakle izvlacis te 1000-2000% APY-je. Nikada ne bih ni ulozio u coine koji nude takav APY jer bih smatrao to nekom prevarom.

Na DOT je recimo oko 12% godisnje, ATOM oko 17%. To znaci da bi na ulozenih 100$ u slucaju DOT-a na kraju godine imali 112$ a u slucaju ATOM-a 117$.

E sada na iznos od 100$ je to nista ali na iznos na recimo 100k dolara imas zagarantovanih 12k i 17k godisnje sto vec nije lose a da ne pricamo o vecim sumama. Vremenom APY opada i cena moze da varira ali se povecava i kolicina coina koji se dobijaju. I naravno uvek imas glavnicu. Meni je ovo recimo sigurnije jer cu na kraju godine imati sigurnu zaradu koja konstantno kaplje od recimo leverage trading-a gde nikada ne bih ni smeo da ulozim tu kolicinu novca i gde dobitak nije siguran i mogu da ostanem bez svega. U slucaju stejka samo ako propadne novcic ali ne treba o tome razmisljati jer moze sve tehnicki da propadne. Trenutno dobijam oko 13 DOT-a dnevno i oko 10-ak ATOM-a. Po ovim cenama je to oko 100$ dnevno samo od toga. Da ne pricamo o drugim coinima koje stejkujem. STRAX muzem vec godinama i APY je bio oko 50% tu jer se mogao stejkovati kolateral plus imati Masternode.
 
Spomenuo sam ja stejking i da je to jedna od mojih opcija uz HODL i Trading. APY se razlikuje od coina do coina i ne znam odakle izvlacis te 1000-2000% APY-je. Nikada ne bih ni ulozio u coine koji nude takav APY jer bih smatrao to nekom prevarom.

Na DOT je recimo oko 12% godisnje, ATOM oko 17%. To znaci da bi na ulozenih 100$ u slucaju DOT-a na kraju godine imali 112$ a u slucaju ATOM-a 117$.

E sada na iznos od 100$ je to nista ali na iznos na recimo 100k dolara imas zagarantovanih 12k i 17k godisnje sto vec nije lose a da ne pricamo o vecim sumama. Vremenom APY opada i cena moze da varira ali se povecava i kolicina coina koji se dobijaju. I naravno uvek imas glavnicu. Meni je ovo recimo sigurnije jer cu na kraju godine imati sigurnu zaradu koja konstantno kaplje od recimo leverage trading-a gde nikada ne bih ni smeo da ulozim tu kolicinu novca i gde dobitak nije siguran i mogu da ostanem bez svega. U slucaju stejka samo ako propadne novcic ali ne treba o tome razmisljati jer moze sve tehnicki da propadne. Trenutno dobijam oko 13 DOT-a dnevno i oko 10-ak ATOM-a. Po ovim cenama je to oko 100$ dnevno samo od toga. Da ne pricamo o drugim coinima koje stejkujem. STRAX muzem vec godinama i APY je bio oko 50% tu jer se mogao stejkovati kolateral plus imati Masternode.
tačno sve, samo u mojoj situaciji, leverage je jedini način da dođem do 100 hiljada dolara za ulog ;)
 
Nazad
Vrh Dno