Šta je novo?

DayZ

RL Chernogorsk:

Pogledajte prilog 111334

Kod nas slikano BTW :D
^ tu negde sam ja kampovao izmedju dva izvora, na livadi punoj zecova pored sumarka nekog... Cernogorsk ko' na dlanu ispod. Bilo je dosta dobro mesto tu i tamo koji zomb zaluta... :D

edit:
attachment.php

attachment.php
 
Poslednja izmena:
Da, da, tu je mala crkva i pop zombi :)
 
I trenutno najprodavanija igra na steam-u :)
 
ja sam kupio :) ništa samo eto da se pohvalim:D
 
I meni se uzima, samo mi je 30$ malo mnogo za igru da dajem. Kad bude nekih 10-15, pa da razmislim i eto i mene.
 
Onda ces se nacekati sigurno godinu dana. BETA i ''full'' verzija igre ce biti samo jos skuplje.
 
Ortak mi reče da je pročitao da su rekli da će biti cena full igre nekih 10-15 evrića, pa će posle da raste kako budu dodavali sadržaj. K'o Majnkraft.
 
Cena full igre moze biti samo veca od cene alpha igre. Oni su rekli da ce alpha biti jeftinija i da ce biti oko 10-15$ ali eto nije...
 
Imam sad neke pare uštekane od nekih seminarski radova, pa ne znam ni sam šta da radim. Mora pasti kladža neka, kao kad sam skupio pare za BC 2 kad je izaš'o. Hvale igru dosta i deluje kul, ali je ovo malo previše, posebno ako će da raste cena.
 
Hoce li i dalje da radi Dayz mod u Armi 2 ili ce da bude discontinued ili nesto slicno???
 
Stvajno ne razumem kako neko moze da je hvali, igra je toliko tupava u trenutnom stanju, ne zurite sa kupovinom, treba jos mnogo da se radi da dodje do igrive alphe.
 
WARNING: THIS GAME IS EARLY ACCESS ALPHA. PLEASE DO NOT PURCHASE IT UNLESS YOU WANT TO ACTIVELY SUPPORT DEVELOPMENT OF THE GAME AND ARE PREPARED TO HANDLE WITH SERIOUS ISSUES AND POSSIBLE INTERRUPTIONS OF GAME FUNCTIONING.

Svako ko je kupovao trebao je da ocekuje katastrofalne bugove i nedostatak gameplay sadrzaja ( cini mi se da u igri postoje svega tri oruzja, jos nisu ubacena vozila, brdo itema fali, zombiji su placeholder, inventory je placeholder... bukvalno je sve samo jedan placeholder :D ). Iskreno, ne znam sta si ocekivao.

Ali igra, po meni makar, ima ogromni potencijal. Nadam se da nece na kraju sve usr@ati, i da igra nece zavrsiti kao WarZ ( ili pod kojim god imenom prodaju tu prevaru danas ).

Jedino postoje dva razloga da sada uzmete igru:

1) Hocete da ( na neki nacin ) pomazete devovima reportovanjem bugova, davanjem saveta, misljenja itd. ( a dean hall ( i ostali devovi ) odgovara na brdo poruka na foruma, pa ne mislite da vas niko ne slusa )
2) Svakako planirate da uzmete igru, pa da iskoristite sto je sada na nizoj ceni ( kada izadje mislim da ce biti 49.99, isto kao ARMA III )
 
Nisam bas to siguran za finalnu cenu, mislim da je rocket pricao jos pre godinu i po da ce cena SA biti 15-20e ali sad to nema veze, mozda je zaboravio na to pa je sad full cena 50e. Znam da je ovo early access alpha i da su stvari takve kakve su ali je moj komentar bio upucen ljudima koji se odusevljavaju i hvale igru, ne kontam sta im je toliko fascinantno, iskreno ja nikad nisam video nijednu igru u ovakvoj pre pre alpha fazi.
 
Poslednja izmena:
Da, bila je prica da ce cena biti dosta niza. Ocekivao sam nekih 10-15e, 24e je mnogo za ono sto igra trenutno nudi. Ali, na duzi rok se ipak isplati, jer ce cena u narednih godinu - dve ici samo na gore.

Evo sta je Rocket danas napisao zbog " galame " oko cene:

The current price-point is just right for us, because it is high enough to discourage those who would probably not enjoy the experience even if it were very cheap, and low enough that we can get plenty of people who will buy it.
While you might not agree with the price, we can set whatever price we want to, for whatever reasons we'd like. If, for example, we had have made it very low not only could we not have afforded to rent servers but we also would have massively increased the quantity of people playing.


I ( valjda sutra? ) uskoro izlazi prvi patch:

Current Changelog

Current Status:
Closed Test IN PROGRESS
Experimental Branch Test
Released on Stable
Fixed:
Drinking directly from wells now works
headwear descriptions updated
pants descriptions updated
increased battery drain by flashlight
bandaging cannot fix broken leg now
server browser shows internet tab as selected out of the box
fixed modifier messages, one message type per stage
Workshop: lowered moto helmets spawn probability. removed old proxies, replaced with memory points
Reduced level at which player becomes permanently unconscious
Increased rate players recover from shock damage
Internet set to default tab for multiplayer server browsing
improved responsiveness when side-stepping from left to right/right to left
disabled head movement for unconscious states
adjusted head bob for select animations
Various security related measures
Tweaked the tenement buildings (small and big) for spawns on the roof
improved transitions for restrained player
Removed old proxies and replaced them with memory points and new loot spawn in sheds
enabled step blending with raised rifle for better responsiveness
Roadway LOD issue fixed that caused floating loot for some buildings
New:
Temporary status indicators for state of player in the inventory screen (thirsty, sickness, hunger, etc...)
force feed other players
Rain updated - it should better correspond with the rest of scene by adding the refraction effect
New variations for main menu (Unarmed) added
Greeting animations for all stances to be replaced (Now with left hand to avoid issues when holding items)
Magnum hand IK
Opening cans with sharp tools
Dot crosshair
Damaging knife, screwdriver and bayonet used for opening cans
Loot array (with respective type of meat) added to animals configs and new types of meat added to food configs (ANIMALS DISABLED)
Central Server:
fixed performance issues on character creation and saving
fixed character creation record override
increased server response time and performance
 
Da, bila je prica da ce cena biti dosta niza. Ocekivao sam nekih 10-15e, 24e je mnogo za ono sto igra trenutno nudi. Ali, na duzi rok se ipak isplati, jer ce cena u narednih godinu - dve ici samo na gore.

Za nas cena je još niža, trenutno je €20.86, dobijete tu cenu kada se ulogujete na bistudio. Inače ja ću ovo uzeti u alpha fazi isključivo zbog toga što će cena u beta i finalnoj fazi biti veća, a sa igranjem ću sačekati. Isto tako sam pazario i Arma 3 dok je bila alpha i tek se ovih dana spremam ozbiljnije da je igram.
 
I ja sam upravo kupio igru. Ako ima zaintersovanih za zajednicko igranje, dodajte me na steam-u. ID mi je Serbian91.
 
@rAMA

ja sam se registrovao na store-u ali pokazuje mi cenu 29,99 $. Jesi na to mislio?
 
Dodacu te cim budem pri racunaru :)
 
Evo ko se jos razmislja, premislja i hoce da vidi razliku bar graficki izmedju moda i standalone-a neka pogleda prilog :)

http://imgur.com/a/74rFo
 
@rAMA

ja sam se registrovao na store-u ali pokazuje mi cenu 29,99 $. Jesi na to mislio?

Probaj uneti adresu i državu, verovatno po tome njihov store određuje cenu. Meni pokazuje €20.86:

dz.jpg
 
Probaj uneti adresu i državu, verovatno po tome njihov store određuje cenu. Meni pokazuje €20.86:

dz.jpg

Menja cenu u zavisnosti koju zemlju staviš, za neke je 29.99$ a za neke 32.98$ ali nigde nemam tu cenu u eurima koju tebi pokazuje
 
Ma, svejedno nekome moram dati pare da mi uzme jer se odupirem da izvadim karticu jer znam šta će biti posle sa uštekanim parama. :D Ali, dogovorio sam se sa ortakom, dam njemu, pa će uzeti i sebi i meni.
 
Nazad
Vrh Dno