Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
US $245 60%OFF | MISECU 8CH Super HD 5MP Security CCTV System Human detection Metal Waterproof Outdoor AI Camera Two-way Audio Video Surveillance
https://s.click.aliexpress.com/e/mK43BAiG

To je u pitanju nzm da li ima ovako nesto slicno kod nas?
Kod nas i da platim carinu+pdv opet me izadje jeftinije...
A da li bi platio ako bi poslao u EU pa da mi oni donesu kad budu dolazili?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Kao što sam i pretpostavio, traže da in platim 3.200 din. za paket plaćen 47$. Dobiće ali juče. Koji je mail na koji se podnosi reklamacija?
 
Podnosi se u Pošti u kojoj ti je pošiljka, spremi 450 din za žalbu i ponesi sve dokaze o plaćanju, izvod iz banke, screenshot-ove sa orderom i cenom.
 
Da li oni vrate taj iznos ako se usvoji žalba? Naravno da ne, još dodatnih 450 din, mašala, onaj tamo trlja ručice.
 
Platićeš carinu i pdv, što je 32% od vrednosti pošiljke i na to još špediciju DHL-u, nekada je bilo oko 4000 din, sada mislim da su spustili na oko 3000 din.
Carinu i pdv kada ide DHL-om možeš da izbegneš ako je vrednost pošiljke manja od 50 evra. Mada sumnjam i da prodavac stavi cenu za sve od 49 evra da će DHL da poveruje da 4 kamere i prateća oprema za nadzor košta 49 evra.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk

TO sa špedicijom samo ako se radi o redovnom postupku, ako se radi o skraćenom nema špedicije naravno oni to ne govore...i pokušavaju na sve moguće načine da naplate špediciju...
 
Paket stize DHL-om, da li se obavezno placa spedicija? Ukupna cena je $63.
$30 + $33 shipping. Tezina je oko 2.7kg.

Kada se carini po skracenom postupku?

Poz
 
Po skraćenom se carini ako je ispod 50€.
Preko 50€ ide carina + pdv + špedicija.
 
ne zbunjuj ga. ako je ispod 50€ DHL ne carini se uopšte.

da bi DHL radio skraćen postupak za > 50€ potrebno je da se svađaš sa njima i da ih ubeđuješ da je to moguće dok ne popuste [emoji12] ili ti odustaneš

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
^Ako je vrednost robe bez poštarine ispod 50 € onda se ne plaća ništa kod DHL-a (znam da je bilo već 100 puta ali da bude jasnije). U ovom slučaju @akademik ne plaća ništa samo čeka kurira da mu donese. Jedini problem može da nastane ako ne poveruju u tu cenu ali to se retko dešava kod kurirskih službi. Ili da nije razdvojeno na fakturi - opet redak slučaj kod slanja kurirskim službama.
 
Hvala na pojasnjenju. Ziveo sam u zabludi da se uvek placa ta spedicija. Oprecni su komentari u vezi ovoga.

Poz
 
^Ako je vrednost robe bez poštarine ispod 50 € onda se ne plaća ništa kod DHL-a (znam da je bilo već 100 puta ali da bude jasnije). U ovom slučaju @akademik ne plaća ništa samo čeka kurira da mu donese. Jedini problem može da nastane ako ne poveruju u tu cenu ali to se retko dešava kod kurirskih službi. Ili da nije razdvojeno na fakturi - opet redak slučaj kod slanja kurirskim službama.

skoro se desi da pegla za kosu (za devojku) od 30tak evra +15 evra postarine sa sve fakturom bude ocarinjena na 1000 dinara. Poslato DHL-om iz nemacke, ocarinjeno by serbia.

tako da kako ti se zalomi. velicina paketa je bila priblizno ista, 3kg u odnosu na tih 2.7. velike su sanse da ce oni to da cackaju kad je vec paket poveci pa kako im se prohte.
 
to je dhl pošta (Deutsche post DHL) a ne kurirska služba (DHL express), što je skroz druga priča


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ipak izgleda da paket nije za mene (onaj sto sam preplatio vracajuci novac prodavcu) obzirom da vidim da je danas proslo Nisku carinu, tako da ako neko odavde ocekuje set bitova i odvijac stize mu u ponedeljak verovatno. Prodavanica se inace zove „you me him Store”.
Ovaj set:
HTB1abvGavBj_uVjSZFpq6A0SXXag.jpg
 
Izvinjavam se ako je offtopic ali je nastavak price o zaglavljenim paketima

Od tri paketa koji su stajali zaglavljeni jedna je poceo da se mrda i krenuo put Beijinga, jedan se i dalje ne mrda - prodavac ponudio da posalje drugi ali je naravno samo produzio zastitu i poslao broj za pracenje (inace nista nije poslao vec samo rezervisao broj) i sad se izvinjava..., a za treci odobren refund obzirom da em nisu produzili zastitu prodavci, em lupetali da idem do poste da trazim paket em na kraju rekli da je moj novac bezbedan kod njih i nakon sto mi istekne zastita (provreravace sta se desava sa paketom dok je ne dobijem). AE na kraju presudio u moju korist.
 
Nije ti Kinez drugi put poslao paket, već ti je dao lažni broj za praćenje. To oni rade da bi zadovoljili i ispoštovali Alijev sistem. Imaju oni neku bazu lažnih brojeva, koji su u stvari pravi, izaberu zemlju dostave i pošalju tebi broj. Ti brojevi mogu da se provale po vremenu statusa. Statusi se brzo menjaju, kao da je prodavac ekspresno poslao pošiljku. U stvari on ti daje broj za praćenje paketa koji je krenuo pre neki dan. I u tom paketu nisu nikakvi bitovi.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Nije ti Kinez drugi put poslao paket, već ti je dao lažni broj za praćenje. To oni rade da bi zadovoljili i ispoštovali Alijev sistem. Imaju oni neku bazu lažnih brojeva, koji su u stvari pravi, izaberu zemlju dostave i pošalju tebi broj. Ti brojevi mogu da se provale po vremenu statusa. Statusi se brzo menjaju, kao da je prodavac ekspresno poslao pošiljku. U stvari on ti daje broj za praćenje paketa koji je krenuo pre neki dan. I u tom paketu nisu nikakvi bitovi.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
Meni se dešavalo da bude lažan ali i da ponovo pošalju paket, daju pravi broj i sve na kraju bude super. Pijaca ko pijaca, ima ih više i manje poštenih. Onaj ko me namerno zavlači a ne pošalje ništa na kraju naravno dobije keca za ocenu.
 
Drustvo,

Pre nekoliko godina kupio sam online baterijsku lampu koja je crkla i trebalo bi da je posaljem proizvodjacu na servis u SAD. Da li neko zna kako da izbegnem carinu i pdv kada mi budu slali nazad popravljenu lampu? Sta se radi u ovakvim slucajevima?
 
Drustvo,

Pre nekoliko godina kupio sam online baterijsku lampu koja je crkla i trebalo bi da je posaljem proizvodjacu na servis u SAD. Da li neko zna kako da izbegnem carinu i pdv kada mi budu slali nazad popravljenu lampu? Sta se radi u ovakvim slucajevima?

Jedini način da izbegneš ponovno plaćanje carine ili PDV-a je da dokažeš da si vać jednom platio te troškove za taj proizvod što znači da u paket moraš da staviš onaj papir što dobiješ od carine kad ti naplate nešto, (Jedinstvena poštansko-carinska deklaracija za građane" ili kako se već zove, nemam ni jednu pri ruci) zatim daš instrukcije prodavcu da taj papir sačuva i spakuje ga ponovo u paket kad bude slao proizvod nazad tebi.
Naravno ako prvi put kad si dobio lampu nisi platio ništa onda ni nemaš taj papir od carine što znači da nemaš dokaz da je proizvod već jednom ušao u zemlju.

Druga, jednostavnija i jeftinija opcija je da lampu servisiraš kod nas...
 
Sirius9,

Hvala na odgovoru, nazalost taj papir od carine sam bacio davno ali mi je to nauk za ubuduce da cuvam...
Nisam znao da kod nas ima majstora za ove moderne led lampe, ako ih zaista ima mozda ima i nade...
 
Sirius9,

Hvala na odgovoru, nazalost taj papir od carine sam bacio davno ali mi je to nauk za ubuduce da cuvam...
Nisam znao da kod nas ima majstora za ove moderne led lampe, ako ih zaista ima mozda ima i nade...

Ako je za utehu, većina nas sazna za tu foru toko što pošalje stvar nazad pa plati pdv ponovo pa pita i onda sa carine kažu "e trebao si ovako i onako"...
Koja lampa je u pitanju i šta je problem? Javi na PP.
 
Poslednja izmena:
Sta im se desilo?

Pre 14 dana porucene stampane ploce sa JLCPCB.

Screenshot from 2019-10-24 13-02-15.png

i to ne jedna nego dve. Ova porucena sa AE pre 12 dana.

Screenshot from 2019-10-24 13-06-17.png

U oba slucaja je SG.
 
Poslednja izmena:
Poslednja tri paketa prošla kroz carinu za 1 dan. PDV+troškovi naplaćeni. Šta je ovo? :p
7d9fa065a2ef4e9b200e8b5f8d6ff419.jpg
3c3283a981faec5abd2c1d3fd403cd06.jpg


Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
I meni pre neki dan jedna prošla kroz NS carinu za nekoliko sati, al' to je bila neka maska za telefon vredna 1 dolar, nisu ni otvarali paket i samo su udarili pečat da ne podleže carinjenju.
 
Meni je u pitanju odeća i obuća vrednosti 100$+.

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
 
To je zatišje pred buru, sad kad krenu "rasprodaje" biće ponovo fešta...
 
Poslednja izmena:
BG carina, stoji paket 5 dana. Danas nije imao promenu statusa.
 
Da li vam je uspelo da slanjem broja posiljke i screenshota na [email protected] ocarine / naplate PDV samo na tu vrednost?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno