Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li neko ima iskustva sa ovim? Već dva puta paket ne moze da prođe sigurnosne provere na aerodromu? U pitanju je merač pritiska... IMG_20191026_112052.jpgIMG_20191026_111945.jpg

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da li vam je uspelo da slanjem broja posiljke i screenshota na [email protected] ocarine / naplate PDV samo na tu vrednost?

Nije nikome, imaj u vidu da je u pitanju državni organ a ne drugarica iz srednje škole, potrebno je malo više od broja pošiljke i random skrinšota...


Da li neko ima iskustva sa ovim? Već dva puta paket ne moze da prođe sigurnosne provere na aerodromu? U pitanju je merač pritiska... Pogledajte prilog 276350Pogledajte prilog 276351

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk


Nema niko, svi mi što čekamo pakete po 2+meseca nikad nismo videli tamo neki sekurety return :d
 
Treba ženi da kupim nekoliko satova, recimo 4-5 različitih. Jel prolazi to ili će carinici da se istripuju da uvozim/preprodajem? Da li je neko naručivao više komada, kontam da bi par komada sigurno prošlo, ali baš 5... Da li je neko naručivao više komada?
 
@Sirius9, carina u CG trazi screenshot sa Ali i sa eBank od te transakcije... i to im bude dovoljno.

Inace “prolazno vreme” u BG:

Kod:
Package status: In transit
Country: Singapore -> Serbia
Destination: 
2019-10-29 09:02, RS, 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema, PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
2019-10-28 09:31, RS, 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema, PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
2019-10-26 08:19, RS, 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema, PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
2019-10-25 08:08, RS, 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema, PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
2019-10-24 08:52, RS, 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema, PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
2019-10-23 16:24, RS, 11003 IZMENIČNA POŠTA, Za carinu
2019-10-23 12:40, RS, 11003 IZMENIČNA POŠTA, Prispeće
Origin: 
2019-10-23 00:00, Held by Custom
2019-10-23 00:00, Arrival at Processing Center (Country code: RS)
2019-10-23 00:00, Arrival at Destination Post (Country: RS)
2019-10-11 00:00, Despatched to overseas (Country code: RS)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
da nisi nešto pobrkao?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Da li vam je uspelo da slanjem broja posiljke i screenshota na [email protected] ocarine / naplate PDV samo na tu vrednost?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pre 2 godine. Poručio sat, na paketu napisana realna cena, 202 EUR. Sa carine mi stiglo pismo da im dostavim dokaz koliko sam platio sat. Nazvao ih telefonom i popričao sa carinikom. Čovek je iz razgovora sa mnom shvatio da nisam nikakav preprodavac (ja mu ponudio da donesem pismeni izvod sa mog računa) i zatražio samo link da mu pustim na mail da vidi cenu. Poslao link i on ocarinio po realnoj ceni. Ako si na ovako nešto mislio. Sledeći put kad sam opet poručivao sat nakon godinu dana, unapred sam poslao foto izvoda, link za sat i traking broj na taj mail. Niko me nije zvao, ocarinili po realnoj vrednosti.
 
Treba ženi da kupim nekoliko satova, recimo 4-5 različitih. Jel prolazi to ili će carinici da se istripuju da uvozim/preprodajem? Da li je neko naručivao više komada, kontam da bi par komada sigurno prošlo, ali baš 5... Da li je neko naručivao više komada?

4-5 satova će ti 100% praviti problem. Poručuj po 1 komad.
 
mail.jpg

Ovo smo pokazali vec "100 puta"


@psaras
Ako su modeli od 2-3$ , par komada ( 2,3,4 ) prolazi bez problema.

Ako su vredniji onda treba narucivati pojedinacno.
 
Izvod iz banke može da se dobije za prethodni mesec.

Послато са Mi A2 Lite помоћу Тапатока
 
Mesečni izvod da, ali može da se izvadi i za svaku transakciju pojedinačno, nakon realizacije.

Послато са SM-N9005 помоћу Тапатока
 
@ atosovic

Za svaku transakciju , u svakom trenutku mozes videti status

npr. mtsBanka
Kartice -> Transakcije platne kartice -> Lista transakcija -> Detalji transakcije
 
@Sirius9, carina u CG trazi screenshot sa Ali i sa eBank od te transakcije... i to im bude dovoljno.

Hm, mi ovde pričamo o carini u srbiji (znači Novi Sad, Beograd, Niš), svaki put kad vidim da mi nešto ide na pregled šaljem im mail. Šta me briga dal carina u Lihtenštajunu prima i razglednice kao dokaz kad naši pakete neće pregledati uzbekistanski carinici...
 
Ovi iz Flying Cargo-a su čudo neviđeno. Paket i dalje stoji kod njih, iako sam ih još početkom oktobra obavestio da ga neću preuzimati i da ga vrate pošiljaocu. I to sve posle 2 nedelje nakon što su rekli da će mi javiti novu procenu za paket.
Naravno niti su mi javili, niti su vratili paket. Dakle, kod njih je od 9.septembra i stalno se menja jedan te isti status.
Ne bi me čudilo da su se nekome svidele komponente i da ih je prisvojio i čekaće da se paket proglasi izgubljenim (ili neka slična situacija).
 
Kontaktirao sam carinu da ih pitam kako da dokazem da mi treba vise komada neke robe a vrednost iste je 300-400€ i dobio sam odgovor da je najbolja varijanta angazovanje spedicije i uvoz kroz redovan carinski postupak.
Moze li neko da mi objasni koliki su troskovi kad se nesto uvozi redovnim carinskim postupkom tj angazovanjem spedicije?

Hvala unapred!
 
ne možeš kao fizičko lice da uvezeš više stvari ako carina to proceni da je za salju distribuciju bez obzira da li je špedicija ili diretano carina tj poštanska pošiljka. špedicija samo ako uvoziš na firmu rešava sve probleme

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
a jesi naglasio da si fizičko lice i da nemaš firmu?

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
pa zovni nekog špeditera pa se raspitaj. ja sam uzimao za firmu i cena zavisi i od vrste robe i količine i špeditera [emoji39]

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ok su oni rekli, za fizička lica ide skraćeni carinski postupak a za firme ide redovan carinski postupak, u prevodu rekli su da mora na firmu...
P.S. računaj da se ne isplati sem ako ti to nije baš-baš potrebno pa cena nije bitan faktor.
Ako je recimo to što hoćeš da uzmeš 300€ bez isporuke do srbije, na to računaš 10% carina i 20% pdv, ukupno si na 396€ na to dodaš transport i još minimum 150€ za uslugu firme koja bi za tebe to naručila, sada si već na 546€ i još treba pomenuti transport da dodaš na to...
 
Poslednja izmena:
pa nije baš sve tako. kao prvo carina nije 10% nego ide po carinskom tarifniku i za raznu robu su razne carine. a i firma može skraćeni postupak samo mora da podnese zahtev za isti pa ako odobre. a špedicija ide i za fizička lica kad je kurirska služba u pitanju, recimo tako da treba pozvati špeditera i proveriti.

moje mišljenje je da bez firme neće moći da uveze ali sve je moguće
 
Poslednja izmena:
U pravu si, 10% je u skraćenom a kad ide redovan onda ide po tarifniku.
Špedicija ide kad je kurirska, da ali ja sam govorio o usluzi firme koja bi mu učinila "uslugu" uvoza, oni bi sa tih 150€ (min) pokrili troškove špedicije i svoj profit da tako kažem.
Kad firma uvozi onda ide preko špedicije uvek.
 
ne, ne ide uvek već sam napisao postoji zahtev za pojednostavljeni carinski postupak. više puta sam radio. kad na firmu dođe 10 kila katalog i šifrarnika recimo a oni nas zovu da angažujemo špeditera svaki put je prolazio zahtev.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
pozdrav narode, jel narucivo neko 3d stampac tacnije creativity ender 3 onaj jeftiniji od 180$. ako jeste neko kako ste prosli sa carinom ??
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno