Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
dobio si prvi put 10200?

to ništa ne znači
007bae7ed9d598b5dd6a8d5adf02cf0c.jpg


Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk
 
Ako je racunar star 5 godina, bas bih voleo da vidim da nadju link za te komponente koje se prodaju kao nove. Npr. grafiku.

Čekam novu procenu nakon što sam im poslao račune. Predstavnik TNT-a treba da me obavesti o novoj procenjenoj vrednosti i troškovima, da mogu da odlučim koji su moji dalji koraci.
 
Upravo me je sacekao papiric da je pokusana dostava danas (a nije, kuci je uvek bio neko) za paket koji sam na eBay-u platio 5 funti, troskovi nesto preko 1500 din! Inace, radi se o metalnom sidru za zid, za vezivanje bicikle. Nikakvo fensi pakovanje, cak je pozutelo i neugledno, ali su troskovi toliki koliki su...:S:
 
Достава курирском службом, тежак пакет? Мени си стигле кесице као препоручена пошиљка, донео поштар и ништа није наплаћено. Али лагано, као пар шибица у кесици.
 
uBAlwa9.png

Ovo zaglavilo ili koja je fora? 8 dana ne menja status. Niška carina.
 
Личи да је заглавило у пошти у Београду, мој пакет је пре три дана стигао у ту пошту, сутрадан стигао у Ниш на царину и јуче ми донео поштар. Слично и са претходним пакетом, трајало док је стигао у Београд али онда за један дан у Ниш па још један до мене.
Можда размишљају колико да ти ребну царину.
 
Ma neki kupaći bezvezni od 10-ak dolara, i da carini to je jasno ko dan 500 din max... Nego ajd. Zamolila me rodbina da im poručim i sad čekaju.
 
Meni isto to stoji već 11 dana, s tim da će paket ići za NS. Prošli put je tako stajalo sve do dana kada je prosleđeno distributivnom centru iz kojeg je uveče prosleđeno mojoj pošti, tako da kapiram da su i tvoj i moj paket u stvari na carinama.
 
Достава курирском службом, тежак пакет? Мени си стигле кесице као препоручена пошиљка, донео поштар и ништа није наплаћено. Али лагано, као пар шибица у кесици.

Pise Standard Shipping (Standard Int'l Postage) , verovatno regularna posta. Pa, sigurno ima pola kilograma, ali nije pola kilograma zlata. :d

Sta da radim, da preuzmem, da se prvo zalim...?
 
Meni stoji od 11.09 BG carina a treba da se carini u NS. Prošli paket mi je tako stajao 19 dana.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
dfed928af647f70b80e126d3967810ba.jpg
 
Poslednja izmena:
Uf kako sam se sad iznervirao.

Porucim neku krpu za neta, prekrivku za bajs sa sajta velosock.com. Tri opcije shippinga su bile, besplatna bez trackinga, sa trackingom (5e doplata - Standard Secure Shipping with Tracking), brza isporuka sa FedEx/TNT (15e doplata). Izaberem drugu, ukupna cena robe 60e sa postarinom. Sada dobijam mail da je paket poslat i FedEx tracking broj :mad:
Prodavcu sam vec poslao mail da se zalim i da cu traziti refund ako mi Flying Cargo bude trazio za uslugu spedicije, ne planiram da platim ukupno duplu cifru sa svim troskovima.

Pitanje je, postoji li ikakva sansa da prodjem bez spedicije za iznos od 60e? Mada mislim da vec znam odgovor na ovo pitanje...
 
Poslednja izmena:
Ja sam u poslednjih mesec dana dobio dve pošiljke preko FedEx-a mada sam tražio običnu poštu. Možda smo opet na nekoj crnoj listi?
 
Uf kako sam se sad iznervirao.

Porucim neku krpu za neta, prekrivku za bajs sa sajta velosock.com. Tri opcije shippinga su bile, besplatna bez trackinga, sa trackingom (5e doplata - Standard Secure Shipping with Tracking), brza isporuka sa FedEx/TNT (15e doplata). Izaberem drugu, ukupna cena robe 60e sa postarinom. Sada dobijam mail da je paket poslat i FedEx tracking broj :mad:
Prodavcu sam vec poslao mail da se zalim i da cu traziti refund ako mi Flying Cargo bude trazio za uslugu spedicije, ne planiram da platim ukupno duplu cifru sa svim troskovima.

Pitanje je, postoji li ikakva sansa da prodjem bez spedicije za iznos od 60e? Mada mislim da vec znam odgovor na ovo pitanje...

Tebe baš 'oće Flying Cargo.
 
Posle prepiske sa prodavcem, ipak ce poslati paket obicnom postom sa trackingom, kako je trebalo da bude u startu. Kazu samo da nece biti isporuka kako je bilo naznaceno, ali to mi sad nije ni bitno toliko. Izbegoh Flying Cargo na svu srecu.

Opet, ako je neko imao iskustvo sa FedExom i tako manjim iznosima blizu granice carinjenja, da li su trazili spediterske usluge, neka ga iznese. Predpostavljam da uvek kad ima carine rade i spediciju.
 
^Pod špedicijom i podrazumevaju popunjavanje carinske dokumentacije tako da to uvek ide zajedno (isto kao i DHL). Kada je iznos ispod 50 € onda nema špedicije, samo naplaćuju PDV (za razliku od DHL-a).
 
Poslednja izmena:
Meni isto to stoji već 11 dana, s tim da će paket ići za NS. Prošli put je tako stajalo sve do dana kada je prosleđeno distributivnom centru iz kojeg je uveče prosleđeno mojoj pošti, tako da kapiram da su i tvoj i moj paket u stvari na carinama.

Jel se pomera sta? (cekam od 23.ceg i 25.og po sat od 35e )
 
Stigao mi je u sredu, 2. oktobra, dakle 17 dana sam čekao i još mi nisu ništa ni naplatili, osim 100 dinara za otvaranje paketa, zato što nije bila napisana cena, niti je bio bilo kakav račun unutra.
 
Kakvo je trenutno stanje sa Bg carinom? Da znam dal tamo da poručujem paket, ako je brze od NS, a verovatno jeste.
 
Da na brzinu obrade, posto NS kilavi i dalje, po 3 nedelje im je potrebno za paket. Hvala, poručujem onda tamo.
 
02.10.2019 12:13:51 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
02.10.2019 12:52:32 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
03.10.2019 08:44:02 10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD Otprema PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
04.10.2019 14:35:12 - 10200 GPC BEOGRAD Otprema
05.10.2019 05:21:41 10200 GPC BEOGRAD - 11010 Beograd 48 Otprema

Dosta sam pratio šta se dešava, pa da i ja nešto napišem. Trenutno stanje u BG, paket mi je danas stigao (ocarinjen prema realnoj vrednosti - manji elektronski uređaj). Kinezi nisu napisali vrednost na koverti, vidim da je paket otvaran
 
Poslednja izmena:
Ljudi, da li iko moze da mi kaze da li bih ja mogao, i kako, da kupim lasersku graverku iz Kine?

Nasao sam neke firme iz Kine, kostaju oko 500-600e, zanima me da li je iko pokusao da uveze nesto tako, i koja je fora kod ovih nasih?

Posto imam i druga tamo, on bi mogao da se iscima da mi je shipuje nekako, ali i dalje mi je sve nejasno, da li bih uopste mogao da je primim ovde kao fizicko lice, i koliko bih placao dadzbine...

Ako neko ima slicnog iskustva, ili zna nesto, svaka info znaci. Pozdrav
 
Nisam siguran koliko je to preporučljivo, ako procene da je u pitanju mašina za profesionalnu upotrebu nećeš moći da je uvezeš. Tražiće izjavu o svrsi mašine sigurno.
 
Nisam siguran koliko je to preporučljivo, ako procene da je u pitanju mašina za profesionalnu upotrebu nećeš moći da je uvezeš. Tražiće izjavu o svrsi mašine sigurno.

Pa koliko sam skontao, mogao bih na firmu da uvezem, bez problema. Ako vide da je firma koja se bavi proizvodnjom, ne bi trebalo da prave neku frku, pogotovo sto su to male masine od 500e,nisu to velike industrijske.
 
Pohvala za DHL. Porucio sam iz Tajvana, od slanja od strane prodavca do isporuke na moja vrata je trebalo manje od 4 dana (petak- utorak). Totalno nerealno iskustvo u odnosu na ono sta sam inace navikao. Nije bilo carine jer je prodavac stavio manju vrednost pri slanju, pa je to pomoglo u brzini, ali svejedno. Kao sto su ljudi vec ranije pisali za DHL i pakete do 50e, ni pdv nisam platio.
 
Ja poručio preko ebay-a neki polovni ruter, na aukciji. Platio ga 47$. Prodavcu rekao da zadrži originalni adapter (jer svakako nije za naše utičnice) i lan kabl, samo da pošalje ruter. Ruter pre tri dana stigao u Srbiju, juče mi stiže da ide na carinski pregled što znači da će da naplate PDV i carinu na neku vrednost koju nađu na netu za nov uređaj. Ja se samo pitam zašto ja lepo nisam poslušao roditelje kao klinac i zapalio odavde.
 
Ne mora da znaci. Mozda ce ti naplatiti samo pdv i otvaranje paketa, mozda ni pdv vec samo 150 din otvaranje paketa+provizija za uplatu.
Sto se tice poslednje tvoje recenice, dzabe da se pitas non stop skupi 00 i bezi ako ti roditelji rekose.
 
Pozdrav drugari.
Moze jedan mali info uzeo bi video nadzor sa Ali-ja.
Komplet od 4 kamere i dvr snimacom i ostalom opremeom bi me izasao 245$ sa tim sto imam Free DHL dostavu.
Mene interesuje da li cu na taj iznos platiti carinu+porez i da li postoji mogucnost ako prodavac napise manji iznos vrednosti opreme da izbegnem placanje poreza?
 
Platićeš carinu i pdv, što je 32% od vrednosti pošiljke i na to još špediciju DHL-u, nekada je bilo oko 4000 din, sada mislim da su spustili na oko 3000 din.
Carinu i pdv kada ide DHL-om možeš da izbegneš ako je vrednost pošiljke manja od 50 evra. Mada sumnjam i da prodavac stavi cenu za sve od 49 evra da će DHL da poveruje da 4 kamere i prateća oprema za nadzor košta 49 evra.

Sent from my FIG-LX1 using Tapatalk
 
Pozdrav drugari.
Moze jedan mali info uzeo bi video nadzor sa Ali-ja.
Komplet od 4 kamere i dvr snimacom i ostalom opremeom bi me izasao 245$ sa tim sto imam Free DHL dostavu.
Mene interesuje da li cu na taj iznos platiti carinu+porez i da li postoji mogucnost ako prodavac napise manji iznos vrednosti opreme da izbegnem placanje poreza?
Ma placas sigurno.
Nisu oni bas blesavi da ne znaju kokiko to odprilike kosta.
A znam sta si video i ja sam se razmisljao da uzmem to ali me odbio prevoz tj procena i svo placanje dhl i drzavi.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno