Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da, to je njihova praksa da refundiraju i to stoji kao informacija pre kupovine. Vraćaju kupcima iz gotovo svih zemalja. Nisam ih sad ja nešto zajahao nepravedno.
 
To ti poslao prodavac , a zasto?, pa nije njegova krivica so mi imamo ovakvu carinu
Postoje sajtovi koji vracaju carinu i pdv neki dodatno naplacuju tu uslugu nije to primer jednog lika ovde, on je to uzeo od fizickog lica sa ebay-a a ovde se radi o necem drugom.
Kao ja na coolicool-u doplatio 12,5$ i vratili mi ceo pdv i carinu kad sam kupovao mob, to je nesto drugo to je usluga koju ti placas.
 
Piše na slici.10.12 podnet na carinjenje a danas ocarinjen.
Sutra ću javiti za troškove.
Evo da javim, troškovi su 5400 dinara.
Malo više nego što sam se nadao, moram da vidim na koliko su ga procenili, nije mi tu paket trenutno.
 
Kao što rekoh, ne prave razliku izmedju verzija telefona. Čak i gadjaju najskuplje što nadju na netu.

Izgleda treba i kineze kupovati na oglasima ili gadjati najskuplje verzije odredjenog modela pa se možda posreći.
 
Poslednja izmena:
Evo da javim, troškovi su 5400 dinara.
Malo više nego što sam se nadao, moram da vidim na koliko su ga procenili, nije mi tu paket trenutno.

Veselo. Meni stigao 17.12 u Srbiju. Isto NS.
Jedino sto ja cekam telefon koji je bio na popravci, dolazi samo telefon bez baterije i back cover-a. Vec sam ranije platio carinu za njega.
 
Na dva paketa mi stoji ovako
f344b32ae04ffb8dcbd979c33f2c4c4c.jpg
sto nema veze sa vezom jer sam iz Kraljeva ... Da li je moguce da su pogresili ?
 
zashto je 17 track na kineskom pa tek kad idem translate mi turi na eng ?
 
Kakva su iskustva sa satovima do fazon 10e...koja je praxa sa pdv i carinom nashom ?
ako je neko narucivao..
 
Mislim da bi trebalo staviti u početni post (i redovno ažurirati) postupak žalbe na procenu vrednosti ocarinjene robe i visinu carine.

Da li je ovo lokacija gde se ide?
BG GPC
Telefon: 0113643140
e-mail: [email protected]
Adresa: Ugrinovačka 210b

Da li treba pripremiti unapred, izvod iz banke ili sa PP ili order sa webshopa?
Da li postoji neki dokument koji treba skinuti sa sajta carine?
 
Dobih Danas u paketu dva telefona Iphone 6 i LG G4 i stick od 128gb nista naplaceno, ne podleze carinskom pregledu pecat.

T
 
Pas mu je pojeo papir :)
 
Dobih Danas u paketu dva telefona Iphone 6 i LG G4 i stick od 128gb nista naplaceno, ne podleze carinskom pregledu pecat.

T
Dobra fora pred spavanje malo covek da se nasmeje....[emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji23]
 
Upravo sam podigla paket bez onog papirica, samo sa brojem za pracenje. Za divno cudo, naplatili su mi 150 dinara manje pdv nego sto sam ocekivala, ali zato su mi u posti uzeli 200 dinara vise. Pdv je ispao 950, a naplatili su mi 1300. Je l' su im skocile cene za otvaranje? Sta sam to dodatno platila, je l' zna neko?
 
Upravo sam podigla paket bez onog papirica, samo sa brojem za pracenje. Za divno cudo, naplatili su mi 150 dinara manje pdv nego sto sam ocekivala, ali zato su mi u posti uzeli 200 dinara vise. Pdv je ispao 950, a naplatili su mi 1300. Je l' su im skocile cene za otvaranje? Sta sam to dodatno platila, je l' zna neko?

Zna naplaćeno ti je otvaranje paketa i ostale usluge...možeš i da koristiš dugme za traženje na ovom forumu pošto je na ovo pitanje odgovoreno jedno 212312 puta.
 
Koliko ja znam otvaranje paketa i kosta 150, a ne 350. Zato i pitam da li su im se promenile cene.
 
Nerazumem sto neverujes @enraged meni drugar uvek salje telefone, nikad nikakva carina uvek pecat ne podleze carinskom pregledu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno