Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ma kako da ne, pun Ali i ostali shopovi samo za srbe.
 
Ni blizu nas izgleda:
The top 11 buyer countries ranked by GMV for AliExpress were:
1. Russia
2. Brazil
3. Israel
4. Spain
5. Belarus
6. U.S.
7. Canada
8. Ukraine
9. France
10. Czech Republic
11. U.K.

Sto znaci, ne samo da Izrael i Ceska imaju vise od Nemacke, nego i od UK, koja je inace priiilicno liberalna za uvoz. Ocigledno Nemackoj i UK nije potrebno toliko kineskog .99$ njesra ;)


Da nekome u Nemackoj smeta koliko dolazi sa AliExpressa, bili bi gori od nas, budi siguran. Za tili cas bi nestao free market da je to primetan problem.
 
U Nemackoj bi poceli da budu 10x gori od nas da imaju toliko porudzbina iz Kine kao mi. U J. Koreji su pokusali da usvoje i zakon kojim se zabranjuje porucivanje preko 5000$ godisnje van zamlje (nama zvuci puno, ali za njih se moze preci toliko, plus sto iz Amerike imaju dosta olaksica za slanje). Stranac ne moze preko 80$/100$ (zavisi za sta i kakav status ima) da poruci bez sasave papirologije i raznih carinskih brojeva (ovo je po vec usvojenom zakonu od pre ~4 godine).

Svaka drzava ima svoje probleme i gleda kako da ih resi. Ne svidja mi se ovo, ali ne mogu da se zalim kada skoro sigurno bi i ja, kao zakonodavac, tako postupio. Mozda i gore :(
(valjda ko prizna pola mu se prasta :D)

U nemackoj ima jedno 10x vise po glavi porudzina sa neta nego kod nas,sad izracunaj koliko je to,koja je zalbe koja kosta 1600rsd sem da se niko nebi zalio,dobro da nije zalba 100e,najpostenije je sto neke carine i rade da potraze izvod iz banke ili sa paypala,ne pricam napamet tamo se kupuje masovno sa ebaya i kineskih sajtova
 
Naravno, tamo se daleko vise narucuje sa neta zbog raznih razloga, ali 95% porudzbina je iz EU, koje ne podlezu carinskom postupku.
 
Naravno sa eu kineskih shopova bez carine.
Bolje da kažu, od danas carina 100,200%, nego ovo što rade. Večito neko muljanje.
 
Sa neta ne mozes da naucis nesto od 40 50e da ne udaraju namete ali zato preko granicnih prelaza do 100e po osobi...
 
20151227_120447.jpg 20151227_120630.jpg Juce sam dobio slusalice a o placanju mozete isto videti na slici. U pitanju su razer kraken pro , uzeo sam preko aliexpressa i platio sam 49.xx evra stiglo za oko 20 dana.
 
Poslednja izmena:
Pitanje, pratim cene i narucujem u dolarima a vidim da pojedini prate i placaju u evrima. Sta se dogadja prilikom skoka dolara, ako je neko ispratio, koje se cene menjaju, dolarske ili ove druge tj za koju valutu su Ali i ostali Kinezi vezani? Racunam ako je dolar mora da im je pala prodaja u odnosu na pre godinu odkad li je ono dolar poceo da skace.
 
U nemackoj ima jedno 10x vise po glavi porudzina sa neta nego kod nas,sad izracunaj koliko je to,koja je zalbe koja kosta 1600rsd sem da se niko nebi zalio,dobro da nije zalba 100e,najpostenije je sto neke carine i rade da potraze izvod iz banke ili sa paypala,ne pricam napamet tamo se kupuje masovno sa ebaya i kineskih sajtova

Ja sam ti dao statistiku sa AliExpressa koji prelazi verovatno sve ostale kineske sajtove zajedno, po obimu ka Nemackoj. Nemacka ispod Ceske, Rusije, Izraela, Brazila, UK... dakle, nebitna u celoj prici. Porudzbine sa EU shopova nemamo sta da pominjemo ovde, takvih ima, ali to ne ide kroz carinsku kontrolu uopste! Nemci ne porucuju uopste puno van zemlje, to je vas neko presao.
Nemci vole kvalitet garantovan, poznatu cenu, bez mogucnosti da se cimaju nesto oko garancije, i podrsku na nemackom, a ne engleskom gorem od njihovog. Nece se on cimati da poruci kineski telefon od 200$, kada maltene za istu cifru moze i S6 i iP6s uzeti kod operatera, nekada stvarno moze za tu cifru, uz neki promo (ovde uzimam u obzir i razliku u tarifi).
Niti ima razloga da porucuje neke sitnice sa kineskih sajtova, kada ih vec ima jeftino u Nemackoj.

Vi niste svesni koliko stvari je dostupno i jeftino u Nemackoj. Ne da ne bi telefon porucivao da zivim tamo, ni suplemente ne bi porucivao iz USA, iako su jeftiniji (sa shippingom i VAT-em nisu). A kamoli neek sitnice iz Kine, na kojima bi dolar koji ustedeo.


Budite sigurni da osim UK i US, nema sanse da bi neka zemlja EU, a kamoli neke druge (tipa Brazil i Rusija), postile tek tako da obicni gradjani puno porucuju iz Kine pogotovu, i da ne pokusaju nekako stati na put tome.
 
Poslednja izmena:
Stigao mi je telefon xiaomi redmi note 2. Puno mi je znacilo pisanje na forumu pa bih i ja dao doprinos. Telefon je placen 135 dolara, na carini je procenjen na 90 dolara tako da mi je carina i porez i troskovi poste sve izaslo 3020 dinara. Inace telefon je narucen preko aliexdpress
 
24.12.2015 09:15:38 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
24.12.2015 12:34:35 10200 GPC BEOGRAD - 61201 POŠTA CARINJENJA PRAVNA LICA - UVOZ Otprema

Stiglo mi pismo da odem da podignem ali sto pise za pravna lica ? :D
 
Imam status na Malezija posti: Item arrived at Sebia jos 5.12. i od tada nista. Ima li ko iskustva sa njima?
 
Jel se pojavljuje na posta. Rs, ako ne, vrv je lažnjak
 
Meni posiljka (igrackica autobus za dete) stoji 10 dana na carini izgleda... 17.12 je bila na izmenicnoj posti...

Evo sta kazu postari:

Сагласно информацијама запослених Радне јединице „Регионални поштанско-логистички центар Београд“, обавештавамо Вас, да је предметна пошиљка 17.12.2015. године, отпремљена пошти царињења Нови Сад.

С обзиром, да се предметна пошиљка налази у надлежности поменуте царинске испоставе, не може бити прослеђена у даље поштанске токове док се над њом не обави царински поступак, на чије трајање Пошта нема утицаја.

Услед повећања физичког обима пошиљака приспелих из иностранства, царињење пошиљака се одвија нешто спорије од уобичајеног. Пошиљке не могу бити прослеђене у даље поштанске токове, док се царински поступак над њима не обави. По обављеном царинском поступку пошиљке се редовним поштанским линијама отпремају ка одредишним поштама прималаца.

Имајући у виду да руковање пошиљком, од момента пријема, преко преноса, до уручења, није у надлежности само једног поштанског оператора, рокови у међународном поштанском саобраћају нису прецизно дефинисани. Информације о оквирним роковима преноса пошиљака можете проверити путем линка: http://www.posta.rs/dokumenta/lat/posalji/Rokovi prenosa pismonosnih posiljaka.pdf.


U prevodu -bas nas briga - cekaj :)
 
Kakvo ce biti radno vreme poste ovih dana? Cisto da znamo cemu da se nadamo :)
 
Nemam iskustva ali sumnajm da bi carina pustila hladno oružje da prođe tek tako,
mislim da njih ne zanima da li ćeš da kačiš na zid ili kolješ po kućama :D
S druge strane znam da folding noževi prolaze vrlo često.
 
Drustvo, jedno pitanje, izvinjenje ako sam promasio temu i/ili je nesto pisano a ja nisam video :)

Kako ide carinjenje nozeva/maceva/slicnih stvari...
Mislim na one "za na zid" i tako to ili recimo ovo:
http://www.ebay.com/itm/Cold-Steel-92FCAT-Black-5-5-Handle-6-Blade-FGX-Cat-Tanto-Fixed-Knife-/381502237920?hash=item58d34e2ce0:g:Lv0AAOSw~otWfkbA

Pusta li to carina, trebaju li mi neki papiri ( klub/udruzenje/neznamtijasta)...?
Ima li neko iskustva?
hvala

Meni su M3 borbeni noz i Ka-Bar prosli bez problema, uz placanje carine.
 
Zna li neko kako se uspesno prati hong kong post pocinje sa HK a zavvrsava se sa LA
 
Nemam iskustva ali sumnajm da bi carina pustila hladno oružje da prođe tek tako,
mislim da njih ne zanima da li ćeš da kačiš na zid ili kolješ po kućama :D
S druge strane znam da folding noževi prolaze vrlo često.

Znam da su rtrdi po tom pitanju :)
A kod kineza u radnji mogu da kupim sta hocu i da koljem cele godine da ne dupliram isti noz, ali ajde.... :)
Na aerodromu su me svojevremeno d**ali za fold nozicem od 5cm , jedva se objasnih da cu ako vec hocu da koljem, necu svakako to ciniti sa nozicem od 5 cm... :)
I pustila me zena ( carinik zenskog roda :) lepo... evo jos nikog nisam bocnuo... :)
Znaci i igle za pletenje mogu da ne prodju....pihhhhh :D
 
Jel neko porucivao na srpske adrese na Kosovu, tipa Kosovska Mitrovica, i kako je to funkcionisalo?
 
Jel uzimao neko sa gear-a a da mu je u pekingu cucalo vishe od 10 dana na aerodromu ? :S
 
meni svi paketi naruceni pocetkom decembra raznih posti sa raznih sajtova duplo, pa i 3x sporiji nego ranije, al kad stignu stignu, sta da se radi...
 
То је та стручност и писменост. Све по списку...
Наручим каљено стакло за телефон, платим га 1.34$, слепци га процене као по обичају на 5$ и то као LCD за мобилни. Лоповска држава...

Шта ли би било да сам наручио телефон? Проценили би га да је део спејс шатла...
uploadfromtaptalk1451381251296.jpg
 
Znachi ak sam narucio bedne bubice 16 dec, da ih ocekujem u avgustu ?
:)))
 
Можеш да очекујеш да их процене као да су неке врхунске од 100$...
 
То је та стручност и писменост. Све по списку...
Наручим каљено стакло за телефон, платим га 1.34$, слепци га процене као по обичају на 5$ и то као LCD за мобилни. Лоповска држава...

Шта ли би било да сам наручио телефон? Проценили би га да је део спејс шатла...
Pogledajte prilog 188575
Sto zena moze iz mesta to djavo ne moze ni iz zaleta.
 
То је та стручност и писменост. Све по списку...
Наручим каљено стакло за телефон, платим га 1.34$, слепци га процене као по обичају на 5$ и то као LCD за мобилни. Лоповска држава...

Шта ли би било да сам наручио телефон? Проценили би га да је део спејс шатла...
Pogledajte prilog 188575
Eto, a vis meni vec drugi display za redom prolazi bez icega i odmah juce aerodrom-sad kod mene.
Inace jedan LCD placen 40eur drugi 55 eur i oba proletese.
Beogradska carina je u pitanju a na paketima pise vrednost 20 odnosno 25 eur-a.
Tako da lutrija.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno