Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Telefon :)
 
Ako ocarine na tu vrednost koja piše dodaj oko 30% dažbina, ali s njima se nikad ne zna, mogu da ocene da vredi 200 dolara pa da te carina izađe više od telefona :)
 
Drugar je danas dobio one kartonske google 3D naočare, ili kako se već zovu, platio čini mi se 0.90$ ili čak i manje, otvorili i ocarinili, na kraju ga koštalo sveukupno 400 din...
 
Ok ali, i ako carine sta mogu ocekivati, koliko otprilike jos??
Vidi ja cu ti reci koliko po zakonu trebas da platis na tu cenu telefona a to je 32% na cenu telefona a kazes da je 56€ bio pa sracunaj da ti ja sad ne racunam.
E sad oni mogu vise da ti racunaju fon, mogu manje, a mogu i da ga puste bez dazbina ili samo za otvaranje i zatvaranje sve to mogu a sta ce carinik koji bude radio tvoj paket odluciti to ces saznati kad dodje odnosno prodje carinu.
Ako prodje carinu za 1 dan najverovatnije neces platiti nista, ako bude vise dana onda placas ali ces znati sta i koliko tek onda kad ti bude dosao paket na vrata.
Eto najdetaljnije i najtacnije sam ti opisao sta te ceka i cemu da se nadas.
Poz
 
Vidi ja cu ti reci koliko po zakonu trebas da platis na tu cenu telefona a to je 32% na cenu telefona a kazes da je 56€ bio pa sracunaj da ti ja sad ne racunam.
E sad oni mogu vise da ti racunaju fon, mogu manje, a mogu i da ga puste bez dazbina ili samo za otvaranje i zatvaranje sve to mogu a sta ce carinik koji bude radio tvoj paket odluciti to ces saznati kad dodje odnosno prodje carinu.
Ako prodje carinu za 1 dan najverovatnije neces platiti nista, ako bude vise dana onda placas ali ces znati sta i koliko tek onda kad ti bude dosao paket na vrata.
Eto najdetaljnije i najtacnije sam ti opisao sta te ceka i cemu da se nadas.
Poz

Hvala na iscrpnom odgovoru a vidi sada ovo pa mi reci da li je to vise zadrzavanje

2015-12-21 08:04

10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema, PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
2015-12-19 08:31

10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema, PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
2015-12-18 07:53

10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema, PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
2015-12-17 12:36

11003 IZMENIČNA POŠTA, Prispeće
2015-12-17 09:20

10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema, PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
 
Hvala na iscrpnom odgovoru a vidi sada ovo pa mi reci da li je to vise zadrzavanje

2015-12-21 08:04

10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema, PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
2015-12-19 08:31

10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema, PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
2015-12-18 07:53

10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema, PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
2015-12-17 12:36

11003 IZMENIČNA POŠTA, Prispeće
2015-12-17 09:20

10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema, PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED

jeste.
 
Pa stiglo je pre pet dana, spremi se na još čekanja slobodno.Meni je 10.12-telefon stigao na carinu i još ga nisam dobio, skoro dve nedelje ga drže tamo.
 
Hvala na iscrpnom odgovoru a vidi sada ovo pa mi reci da li je to vise zadrzavanje

2015-12-21 08:04

10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema, PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
2015-12-19 08:31

10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema, PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
2015-12-18 07:53

10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema, PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
2015-12-17 12:36

11003 IZMENIČNA POŠTA, Prispeće
2015-12-17 09:20

10200 GPC BEOGRAD - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema, PODNOŠENJE NA CARINSKI PREGLED
Jeste i verovatno ces platiti carinu i pdv e sad jedino ne mogu da ti kazem na koliko ce oporezovati dal na realnu sumu ili na vecu a ne verujem da ce na manju.
Inace nema na cemu zato i sluze forumi(bar nekima) da se pomaze.
E sad ako ti carine vise ima varijanta da ne primis ali da ne pisem sad bzv nego ako bude taj scenario ti vici pa cu ti objasniti i to ali odbij SAMO ako su ti bas previse stavili osnovicu tj ako nisi spremna toliko para da das jer na kraju i ne trebas ali ako je malo preko realne cifre plati jer posle sa zalbom ide sporo i malo uvecava troskove ukupne, ali da ostavimo to za kasnije ako do toga nedej boze dodje.
Pozz
 
Jeste i verovatno ces platiti carinu i pdv e sad jedino ne mogu da ti kazem na koliko ce oporezovati dal na realnu sumu ili na vecu a ne verujem da ce na manju.
Inace nema na cemu zato i sluze forumi(bar nekima) da se pomaze.
E sad ako ti carine vise ima varijanta da ne primis ali da ne pisem sad bzv nego ako bude taj scenario ti vici pa cu ti objasniti i to ali odbij SAMO ako su ti bas previse stavili osnovicu tj ako nisi spremna toliko para da das jer na kraju i ne trebas ali ako je malo preko realne cifre plati jer posle sa zalbom ide sporo i malo uvecava troskove ukupne, ali da ostavimo to za kasnije ako do toga nedej boze dodje.
Pozz

oliko vidim nadrljala sam. Po mojem proracunu, a po vasim recima doslo bi me jos 2000,00 din i jos malo od gore . Jel je to tako ??
 
Bilo bi dobro da je 2000 din. Može biti i dosta više. Ako baš u E tačno računaju ti bi sa otvaranjem trebalo da platiš oko 2.400 din... Ali to ne možeš da znaš nikako dok ti ne stigne poštar... Oni mogu tvoj telefon da procene i na 100$.
 
A krastavac pa onda su stoke , obaveste se oni o telefonimja i tacno mogu da vide cenu, a ona je sada na sajtu oko 56-58 evra
 
Bilo bi dobro da je 2000 din. Može biti i dosta više. Ako baš u E tačno računaju ti bi sa otvaranjem trebalo da platiš oko 2.400 din... Ali to ne možeš da znaš nikako dok ti ne stigne poštar... Oni mogu tvoj telefon da procene i na 100$.

nazalost u pravu je 1000001%
 
Sačekaj da vidiš kolilo će biti. Sve do 3000 din. mislim da nema potrebe da se žališ a ni osnova. Ako ćemo po zakonu i pravičnim dažbinama ti bi trebala da platiš oko 2400. E sada ako je mnogo više od toga onda možeš da odbiješ da preuzmeš paket kada poštar donosi. Onda posle toga trebaš da pišeš žalbu koja se isto valjda plaća (nisam siguran, neka me ispravi neko ako grešim) negde oko 500din. Tako da ako te nisu nešto puno preko 3000din odrali, onda je najbolje da platiš jer ćeš samo gubiti vreme a nećeš mnogo para uštedite. Ovo je sve hipotetički, moguće je da će ti računati 20% i otvaranje ali opet to nikako ne možemo da znamo. Jedino ako neko gleda u pasulj... :D
 
Poslednja izmena:
Vole za osnovicu da uzmu 100$. Znaci veoma moguc harac od oko 4000din.

Zato kada vec narucujete kineze uzmite one od oko 150,160$ jer su velike sanse da ih ocarine po manjoj osnovici,to jest na oko 100$
 
Poslednja izmena:
Stigao parfem sa StrawberryNet-a. Plaćen oko 44€ koliko je i bilo napisano na deklaraciji (relativno ozbiljna prodavnica koja ne lupa bezveze cene) međutim na carini su odnekud izvukli vrednost od 65$ te sam platio i carinu i pdv. Sad ću da podnesem zahtev za povrat na strawberry da vidim da li mogu sve da isčupam.
 
Meni uvek piše gift na pakovanju, ali na neku foru u dinar obračunaju dažbine, možda ima invoice u kutiji, što se ne poklapa sa tvojim primerom, svakako traži refund.
 
daj da se zaposlim da otvaram i zatvaram pakete 110 dinara za svaki malo li je,kad ce ta nebuloza da se ukine,pa primaju li oni platu ili ovo otvaranje spada u honorar,vise me za neke sitnice izadje otvaranje nego carina

i neki kazu placa se samo pdv a sto onda pise ocarinjeno,nek promene u opedevljevljeno ili slicno
 
Meni ocarinjen danas telefon, trebao bih sutra da ga dobijem pa da vidim koliko će da me rebnu.Cena je bila 120$.
ef4c8b05ab8f3870dc4a8359586da5cf.jpg
 
Piše na slici.10.12 podnet na carinjenje a danas ocarinjen.
Sutra ću javiti za troškove.
 
Beijing, shipment
ovo mi je jutrasnji status, kad da ga ocekujem u bg ?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno