Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ide ti 32% na cena proizvoda + cena poštarine.

Nisam ispratio, 32% flat rate na sve, šta god da je? Nisam nikad ranije naručio nešto skuplje pa nisam dolazio u priliku da plaćam toliko. Baš me zanima kako će moju pošiljku da ocijene...
 

Prilozi

  • LukeEp6TXQ.JPG
    LukeEp6TXQ.JPG
    53.8 KB · Pregleda: 83
У већини случајева то буде је јефтиније него да царине по тарифнику, можеш да скинеш тарифник па да провериш.
 
@Roy Fokker 32% ide kada je cena predmeta 50 evra ili viša. Preko 50 evra ti sabiraju vrednost predmeta i poštarinu pa na to udare carinu pa onda na tu sumu PDV. To izađe tih 32%.
Kada je vrednost predmeta ispod 50 eura onda ide samo PDV na cenu predmeta.
 
a sve to pise u postu #1 :)
 
Znam da je ovo sad totalno random pitanje na bum, ali koliko bi moglo da me kosta carinjenje ovoga? 32% od 240e ili? Ako je posiljka sa alija i napisu tamo manju cifru, da l' to moze da prodje nekako?
Ovo ide preko DHL-a a to je totalno drugačija procedura. Oni rade sve po PS-u i ako nema fakture u paketu (a neće je biti jer u kini to ne postoji :D) smaraće te da im ti pošalješ fakturu a pošto je ni ti nemaš onda ćeš morati sve redom da skrinšotuješ...
 
Мени је за ТВ бокс царина тражила управо то, колико сам укупно платио.
 
Ovo ide preko DHL-a a to je totalno drugačija procedura. Oni rade sve po PS-u i ako nema fakture u paketu (a neće je biti jer u kini to ne postoji :D) smaraće te da im ti pošalješ fakturu a pošto je ni ti nemaš onda ćeš morati sve redom da skrinšotuješ...
Pa okej mi je i to, nek naplate koliko sam realno ja platio i zadovoljan sam. Samo da neki zadrti sluzbenik ne proceni na 300e pa da moram da se zalim i jurim sa njima danima 🥲
 
Cekam paket od 2. Decembra, s obzirom da treba doći u NS a i dalje je status izmenična pošta, ne očekujem uskoro paket.

Nego, kada se tačno carina vraća na posao posle praznika?
 
Cekam paket od 2. Decembra, s obzirom da treba doći u NS a i dalje je status izmenična pošta, ne očekujem uskoro paket.

Nego, kada se tačno carina vraća na posao posle praznika?
Као i sve ostale državne službe, 1. i 2. je praznik, pošto je 2. nedelja, sve se pomera za jedan dan, tako da su neradni dani 2. i 3, te se vraćaju na posao u sredu, 4. januara.
 
Sta bese RSBEGC otprema? Jel ide na carinjenje ili na isporuku?
 
Načekaćeš se. Izgleda da je velika gužva. Nikad ovoliko nisam čekao, obično bude na carini ovih 4 statusa i onda stigne… ko zna… mozda ce stići i posle nove g… :confused:

Pogledajte prilog 368560
Proslo konacno, valjda...🤷‍♂️

1672168334387.png

E sad da vidimo koliko ce da me osamare po novcaniku za proizvod od 49 USD:(
 
USPS ocarine za 7-10 dana, a ostali se cekaju duze. Meni licno je jedan USPS prosao posle 8 dana, a jedan EMS iz EU cekam jos od 4.12.
 
USPS ocarine za 7-10 dana, a ostali se cekaju duze. Meni licno je jedan USPS prosao posle 8 dana, a jedan EMS iz EU cekam jos od 4.12.
Nije valjda taj EMS na carini od 4.12. :oops: ili ti je mozda poslat tada?
Pitam jer i ja cekam EMS iz EU. Poslat je pre vise od 15 dana ali jos nije ni stigao na carinu, ko zna gde je... Nisam ocekivao da toliko sporo idu te EMS posiljke iz EU.
 
EMS prođe carinu za dan ali može da se potraje dok ne stigne.
 
Meni je 17tog stiglo na carinu, nadam se da ce ona da ocarine u cetvrtak i da je kod mene u petak.
Teško… Verovatno sledeće nedelje.

Moj danas nije otišo u:

10200 ГПЦ БЕОГРАД

Tek kada ode u 10200 GPC onda ide u moju poštu. Tako da verovatno sutra/prekosutra dobijam paket.
 
Meni se Bugari kunu da su poslali EMS, ako nije EMS, onda je obična pošiljka iz EU. U svakom slučaju, još uvek je na carini.
Ako je EMS, broj za praćenje mora da počne sa E. Meni je u prošli petak stigao EMS poslat iz Italije 19.12. mada sam imao iskustava da putuju relativno sporo. Možda imaju neki problem da ocarine to tvoje pa ne bi bilo loše da im pošalješ mail.
 
Ako je EMS, broj za praćenje mora da počne sa E. Meni je u prošli petak stigao EMS poslat iz Italije 19.12. mada sam imao iskustava da putuju relativno sporo. Možda imaju neki problem da ocarine to tvoje pa ne bi bilo loše da im pošalješ mail.
Da, pocinje sa E. Da, mozda je bolje da proverim.
 
Teško… Verovatno sledeće nedelje.

Moj danas nije otišo u:

10200 ГПЦ БЕОГРАД

Tek kada ode u 10200 GPC onda ide u moju poštu. Tako da verovatno sutra/prekosutra dobijam paket.
Videcemo, nada postoji , verovatno jeste otisao ali oni kasne jedan dan sa obavestenjem, nisam imao pakete na carini odavno pa se ne secam kako ide, ali osim sto su spori da ocarine sve ostalo ide brzo.
 
izgleda da najvise na duzinu carinjenja utice tezina paketa :)

ovo je lagano
Untitled1.png
ovo je heavy
Untitled2.png
 
Stigo paket (49.95$), naravno ocarinjen… 1300din dao poštaru.

D3FE4C06-01A9-492A-9ECE-83134E0A361C.jpeg7C4492CF-6B79-4537-8440-A44C4F165017.jpeg
 
Ako dobro vidim nisi platio carinu vec samo porez? Na zalost to mogu da naplate i na paket od $10, ako su se vec upustili u otvaranje da provere sta je unutra.
Таko je, naplaćen je samo PDV 20% i podnošenje na carinski pregled mislim da je 100tinak dinara, samo ne postoji oznaka "OPEDEVLJENO", već samo "OCARINJENO" pa to ume da zbuni, ali generalno ovde je sve čisto.
 
Cao ljudi, da li mi neko moze reci sta znaci 10200 GPC BEOGRAD - 00001, ovo mi se pojavilo posle 7 dana ove oznake: 10250 POŠTA CARINJENJA - 10250 POŠTA CARINJENJA, na sve pise dispatched.
Inace u pitanju je mis za komp u vrednosti od 4300 dinara, sa placenom postarinom koji ide iz nemacke za Krusevac...I eventualno kad mogu da ocekujem robu vec mesec dana je proslo, kao kamilama da nose paket iz nemacke...
 
I eventualno kad mogu da ocekujem robu vec mesec dana je proslo, kao kamilama da nose paket iz nemacke...
Bez uvrede ali izgleda mi kao da si slabo kupovao napolju, to jest da nemaš dovoljno iskustva.
Ukratko, naša carina je spora i neefikasna, naša pošta takođe, a vreme je novogodišnjih praznika pa je sve još izraženije.
 
Bez uvrede ali izgleda mi kao da si slabo kupovao napolju, to jest da nemaš dovoljno iskustva.
Ukratko, naša carina je spora i neefikasna, naša pošta takođe, a vreme je novogodišnjih praznika pa je sve još izraženije.
Nije uvreda, ovo je fakticki drugi put, prvi put bilo iz madjarske brzom postom al to fazon stiglo za 2 3 dana, a ovi iz nase poste kao da ocarine jednu stvar pa prave pauzu sat vremena 😂
 
Nije se carinilo i zato je išlo brzo, 2-3-4 dana je realno za pošiljku iz Mađarske koja je preskočila carinu. Inače, pošta ne carini, svaku pošiljku carina preuzima od pošte, odlučuje hoće li je zadržati na carinjenju a posle carine pošta ponovo preuzima stvar.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno