Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Stigao mi je u ponedeljak paket, prepaid (dtp), u utorak sam im poslao sve papire rekli ok i sad ceka carinu.
Da li neko zna koliko se ceka dhl express da zavrsi carinu?
 
Zna neko zasto treba carini dugo da propusti paket? Vec 16 dana cekam da ga ocarine.
 
NS carina btw, narucio preko kineza jaknu i kapu. Ne znam koliko se ceka dana za NS carinu da ocarini.
 
Raspad sistema kao i u ostalim sferama naseg drustva. Meni je nedelju dana bez promene statusa u izmenicnoj posti, ceka na carinu. Nema vise ni onog da svaki dan upise isti status...
 
Izmenicna posta moja greska, koliko si ti cekao sa izmenicnom postom?
Evo jedan mi stoji od drugog Decembra u izmenicnoj posti, mali je paket tako da je onaj centar za sortiranje Beograd C. Jedino veliki paketi koji odu u Beograd B centar prodju za dan-dva u Novi Sad, pa odma sledece jutro budu kod mene. Ove male pakete uvek cekam barem 10 dana, par puta je stajalo cak do 30, ali to je bas retkost
Ako nista, kada dodje zapravo do Novosadske carine, proci ce ti verovatno za dan dva ako paket ima urednu fakturu.
 
Platio sam ovog miša 49.95 USD + 10 USD DHL shipping (DHL koji ide preko naše pošte). Paket stigao danas u Izmeničnu poštu i odmah na carinu pa bolje da se pripremim za troškove. Carinu ne mogu da platim jer je miš 49.95 USD jel tako? Mogu da mi naplate otvaranje paketa i PDV? Koliko je trenutno čekanje na carini?
Evo slike:

1671043548980.png
 
Platio sam ovog miša 49.95 USD + 10 USD DHL shipping (DHL koji ide preko naše pošte). Paket stigao danas u Izmeničnu poštu i odmah na carinu pa bolje da se pripremim za troškove. Carinu ne mogu da platim jer je miš 49.95 USD jel tako? Mogu da mi naplate otvaranje paketa i PDV? Koliko je trenutno čekanje na carini?
Evo slike:

Pogledajte prilog 367800
Koliko znam računa se i shipping, pa prelaziš granicu od 50€ bez carinjenja.
 
da (carina ide samo ako je proizvod skuplji od 50eur, onda se na taj iznos doda shipping pa 32% tog iznosa budu dodatni troskovi)

cekanje... pa zavisi....

69j510.png
 
ne znam za DHL, govorim za nasu Carinu
 
Jel zna neko kakva je trenutna situacija da Beograd c, valjda ova posta u Ugrinovackoj, koliko se ceka trenutno? Da vidim dal da se nadam paketu pre nove godine.
 
Jel zna neko kakva je trenutna situacija da Beograd c, valjda ova posta u Ugrinovackoj, koliko se ceka trenutno? Da vidim dal da se nadam paketu pre nove godine.
Načekaćeš se. Izgleda da je velika gužva. Nikad ovoliko nisam čekao, obično bude na carini ovih 4 statusa i onda stigne… ko zna… mozda ce stići i posle nove g… :confused:

B524431C-80A7-4EB6-86B6-0E26859ED38E.jpeg
 
Meni je od 17.12. na carini, vrijednost $119. Paket bi trebalo da je srednje veličine, ima li šanse da prođe na NS brže od sitnarije?
 
eno gore slika moje posiljke i dalje se nije mrdnula sa BG carine... pisao sam im danas, imaju li kakav info
 
Znam da je ovo sad totalno random pitanje na bum, ali koliko bi moglo da me kosta carinjenje ovoga? 32% od 240e ili? Ako je posiljka sa alija i napisu tamo manju cifru, da l' to moze da prodje nekako?
 

Prilozi

  • IMG-9569998e84d452545cda776cbd5722f3-V.jpg
    IMG-9569998e84d452545cda776cbd5722f3-V.jpg
    96.4 KB · Pregleda: 44
Moj kolegijalni savet je da ne narucujes auto multimedije sa aliexpress-a. Nemas garanciju, a na carini uvek otvaraju takve stvari, nece proci ispod radara. Mozes proci jos gore ako Kinez napise neku fiktivnu vrednost, pa ti carine na stvarnu vrednost proizvoda + shipping.
 
Pa pazi, oni daju 1g garancije, samo sto shipping placamo po pola ako nesto gekne.

Ovde prodaju iste te, msm, od istog proizvodjaca, sa mnogo slabijom konfiguracijom za iste pare. Npr nude mi neki taj Mekede sa 4/64 za 350e bez ugradnje, ali kriju tacan model (samo su mi rekli da nije ova M serija nego kao oni imaju nesto custom prve klase). I da me odere carina opet izadje jeftinije a dobijam bolji uredjaj 🤷‍♂️
 
Znam da je ovo sad totalno random pitanje na bum, ali koliko bi moglo da me kosta carinjenje ovoga? 32% od 240e ili? Ako je posiljka sa alija i napisu tamo manju cifru, da l' to moze da prodje nekako?
Ide ti 32% na cena proizvoda + cena poštarine. Uglavnom ne gledaju cenu napisanu na pošiljci jer kinezi stavljaju manju cifru. Po rečima sa carine oni provere na internetu koliko ta stvar košta pa prema tome naplate, samo što mislim da ne proveravaju već odokativno lupe koliko misle da nešto košta. Može da se desi i da pozovu sa carine da ti traže izvod iz banke o plaćanju ako ne znaju da odrede cenu proizvoda.
 
eno gore slika moje posiljke i dalje se nije mrdnula sa BG carine... pisao sam im danas, imaju li kakav info
A koji ti je poslednji status? Ovaj 1003 IZMENIÈNA POŠTA, Za carinu ili imas ove statuse svaki dan (10250 ПОШТА ЦАРИЊЕЊА - 10250 ПОШТА ЦАРИЊЕЊА)?
 
ono sto je na slici. sledece bude NS carina, NS glavna posta i moja lokalna posta. ali nije mrdnulo iz BG evo tri nedelje
 
Dosta zavisi od tezine i velicine. Meni je 2TB NVMe drajv od 112e stigao bez problema, kutijica verovatno nema vise od 50 grama. A za oralni irigator od 40e su mi trazili 1600din.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno