Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
A zasto su neki bezobrazni i ne procitaju FAQ u prvom postu, nego mi moramo na svakoj, BUKVALNO, stranici na isto ovo pitanje da odgovaramo?:)

Kao prvo pre nego sto sam pristupio forumu procitao sam na ovoj temi 300-400 stranica trazeci resenje za moj problem pa sam tek nakon toga odlucio da se prilkjucim i postavim pitanje.
Kao drugo nisam tebe licno nista pitao i ako vec nisi hteo da odgovoris nisi morao da pises kako sam bezobrazan itd lakse je bilo da kazes da treba dev tekuci ili ne .
Kao trece prosvetli nas za ovo sto si napisao faq na 1 strani : 1.2. Na robu preko 50e vrednosti, poslato obicnom postom, naplacuje se i PDV i carina (32% ukupno, 10% carina, 20% PDV na tu vrednost (110%) = 132%)
Mislis hteo si da kazes da je maksimalno sto mozes da platis cena robe x 1.32(32%) a ne 132% (na 100$ max je 132$ 100x1.32 a po tvom je 232$ 100x 132% sto nije tacno ).Ispravi me ako gresim .
U prvom delu mog pitanja nisam konkretno nikog pitao da mi odgovori nego sam vise napisao konstataciju da ne razumem kako odokativno lupaju vrednosti iako pise cena ali ok ovoje zemlja Srbija pa nista nije nemoguce .
Drugi deo pitanja je bio bas pitanje na koje nisam nasao odgovor u postovima pa da nebih opet listao 1100 stranica postavio sam pitanje i u cemu je problem ?
Ako ti se nije odgovaralo niko te nije terao ,nerazumem sto se izdr...... na mene (prosle nedelje si imao duel sa korisnikom DZOSUA ) pa se pitam da li si ti DEZURAN ovde ili sta ?
Uvek na forumima postoji neko ko je raspolozen za odgovor pa makar i peti put .
 
Poslednja izmena:
Pa ne znaju, drugaru prosao oneplus 3t bez dodatnih davanja a kosta daleko vise od 150 evra

Hvala, ali to je jedno, možda slučajno iskustvo. Ima li neko još saznanja za CG carinu, mogu li da budem opušten u vezi sa time, treba li da dostavim (i kako) izvod banke / narudžbenice koliko sam platio, itd? Sve sa ciljem da ne cimam ljude u CG koji bi primili i da oni nemaju nikakve obaveze u vezi sa time. Hvala još jednom! :)
 
Ne razumem ako stoji u pravilniku Carine (ako sam dobro procitao da do 50$ vrednosti robe se nenaplacuje carina ) zasto onda naplacajuju za stvari od 10-20$ .
Odgovoreno u prvom postu.

Drugo sto ne razumem ako je roba placenja 52$ (citao sam neke postove ) a oni je procene na 100$ pa na to naplate carinu i pdv ,kako mogu odokativno da procenjuju ako mozemo da dostavimo fakturu ili potvrdu placanja ,zar nije logicno da traze dokaz nego da lupe odokativno .
Odgovoreno u prvom postu.

Jedno pitanje za iskusnije kad ti refundiraju novac ,da li sami uplate na karticu kojom sam platio (visa internet) ili moram da dostavim broj deviznog tr ( trenutno mi je open dispute otvoren i dogovorio sam se sa Alijem da mi prodavac vrati novac umanjen za postarinu koju je platio za povrat) ,stoji vec par dana na your refund is progres pa da znam dal treba da saljem devizni tr .
Ovo je odgovoreno verovatno u temi za AliExpress, nema veze sa carinom.
Ali da ti odgovorim za ovo - vraca se sve na isti nacin na koji si platio, a kod nas je to verovatno kartica.
 
:d covek pita koliko se ceka ako se carini. uvek je 2 dana ako nema carine.
 
Planiram da narucim parfem sa ebay-a.
Cena je $23.20 i Free Shipping.

Prodavac prima samo paypal pa me zanima da li treba nesto dodatno da se plati, neka provizija ili slicno na tih $23.20 ili samo to placam i on salje?
I pretpostavljam da ce mi biti naplacen samo PDV od 20% sto ce da iznosi oko 500 din?
Ispravite me ako sam nesto izostavio.

I da li se na sve predmete naplacuje PDV od 20% ili zavisi od predmeta?
 
Da gledaju pravilno, na parfeme treba da se naplati mnogo vise (akcizna roba), plus ograniceno bi se trebao uvoziti.
Ali posto se ne gleda - onda kao sto pise u prvom postu :) 20% + 150.
 
Meni su na parfeme povremeno klepali carinu još u ono srećno vreme pre Paypal kad se ništa sitno nije carinilo.
 
Ako si i tada bio u Norveskoj, nista cudno ^^
 
U Srbiji. 2009-2010, dolar je bio baš slab u odnosu na eur, pa su parfemi iz Amerike bili bagatela.
 
Kad smo kod parfema, da li je neko nalazio siguran original Armani Night Mens parfema?
 
To se ne proizvodi, ne vidim da neko ima regularno u ponudi, jedino da rizikuješ sa ebay za velike pare.
 
Da gledaju pravilno, na parfeme treba da se naplati mnogo vise (akcizna roba), plus ograniceno bi se trebao uvoziti.
Ali posto se ne gleda - onda kao sto pise u prvom postu :) 20% + 150.


Procitao sam prvi post naravno ali sam isto tako negde procitao da se drugacije radi sa pojedinim predmetima pa da budem siguran. :)
PDV 20% + 150 ? Sta predstavlja 150 ?
 
Na ovo se dodaju razni carinski troskovi, otvaranje paketa.
Sendvic za postara da nadoknadu snagu sto je napisao onaj papiric i ostavio ti u sanduce :D

@Mitar, znam da se ne proizvodi, ali rekoh... mooozda. Nalazio sam ga skoro na NewEgg-u! Ali nisam imao kako da kupim tada, tj. gde da posaljem.
 
Nisam ni ocekivao da je za nesto pametno u ovoj drzavi :D

Hvala na pomoci @alfaunits
 
Stigao mi band 2, nista od dodatnih troškova. Za nekih 10 dana, 26$

d4308c39f1f77a9d60019daa711ffb12.jpg
18d77ce126b46cb18e656fc8083ef33f.jpg


Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Ja porucio nesto za maglenke, kutija ogromna, prosla bez carine. Maskica za telefon mi je na carinskom pregledu ...

Sent from my Redmi 4 using Tapatalk
 
Ima li neko iskustva sa prodavcima iz malezije? Narucio sam jedan android box na ebayu, nisam dobio tracking number, a pise standard international flat rate postage. Pise mi estimated delivery 24 april do 17 may.
 
Stigao mi band 2, nista od dodatnih troškova. Za nekih 10 dana, 26$

d4308c39f1f77a9d60019daa711ffb12.jpg
18d77ce126b46cb18e656fc8083ef33f.jpg


Sent from my MI MAX using Tapatalk
Jes da nije tema, ali jel moze ukratko neki utisak u vezi narukvice? Razmisljam se da je uzmem...pa procitah negde da nije nesto...

Послато са LG-H955 уз помоћ Тапатока
 
Jel narucivao neko VAZE sa ebaya? Kako i da li prolaze carinu?
 
Jes da nije tema, ali jel moze ukratko neki utisak u vezi narukvice? Razmisljam se da je uzmem...pa procitah negde da nije nesto...

Послато са LG-H955 уз помоћ Тапатока
Imas pp

Sent from my MI MAX using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno