Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima neko iskustva sa većom količinom nekog proizvoda sa Ali expressa? Da li se plaća carina itd.?

Послато са Redmi Note 3 уз помоћ Тапатока
Carina zavisi od vrednosti robe, a ne od broja komada. Može da se desi da ti ne dozvole da uvezeš veću količinu, ako smatraju da je za dalju prodaju. Šta je to veća količina zavisi od carinika i njegovog trenutnog raspoloženja.
 
Ona Sanja Trninic sto radi na carini nije normalna. Leci svoje frustracije na nama. Od prethodnih 7 paketa, 5 su mi carinjeni, i na svakom papiru je njeno ime. A to su sve neke gluposti bile za jako sitne pare. Za paket od 600 din naplati mi carinu 200. Ne znam je, ali sam je vec zamrzeo. :D A negde sam vec video na forumu da je neko pominje u istom kontekstu.
 
27. mi stigao kabl iz kine, imao tracking, naravno postar potpisao da sam ja primio iako nisam, niti je ostavio ceduljicu (a ostavio pre za glupost neku koju sam narucio, screen protector, koji je i mogao u sanduce samo da stavi, bez trackinga je taj), lep kabl od 700din 2M Blitzwolf reverzbilni je u pitanju. U zgradi sam ali 4. sprat, sve mi uredno stize od racuna ali evo tek sad vidim da u utorak me covek ladno potpisao. Kome da se zalim, u nadleznu postu sam bio danas da bi podigao (u petak stigla ceduljica) taj screen protector, 5 radnih dana, ali oni racunaju subotu kao radni dan i vec juce (nije znaci ni celih 5 radnih dana, nego 4 i pocetak 5.) kao vratili za kinu paket.

Kome da se zalim, licno kod njih ujutru vec, posta Mirijevski Venac 74 u pitanju, ili sta? Praznici naravno pa cu da ostanem uskracen sigurno, i da trazim onaj list sa potpisom da mi pokazu pa lepo kad se utvrdi da su mi falsifikovali (ako uopste) potpis da pretim krivicnim gonjenjem ili sta?

Tek sad igrom slucaja vidim sta se desilo kad sam pratio broj za pracenje online, sa banggooda je kabl, ima i broj telefona, sve uredno napisano, retard ni da me okrene niti bilo sta, jel' imao neko iskustva sa ovim?
 
Kako su vratili paket ako te potpisao?
 
Kako su vratili paket ako te potpisao?

Lose sam se izrazio, dve odvojene stavke, ali samo govori kakvi su ******i ovi; prvo pismo je bio screen protector, to stiglo 23. kao 5 radnih dana, i ja otiso jutros (jeste, 7 dana, ali 5 radnih dana tacno stim sto oni i subotu rade pa racunaju), i kao vratili, ne mogu da verujem da covek nije stavio pismo u sanduce jednostavno jer lagano moze da stane, niti treba potpis niti bilo sta.

Drugi paket je 27. mene covek potpisao, iako ima tracking posiljka, sto znaci da po nekoj proceduri MORA da me nadje da potpisem i da preuzmem, i on verovatno mislio posto ovo nisam podigao da ne postojim i prisvojio za sebe. Mislim koja logika da nesto sto je manje vredno i lagano staje u sanduce kao racun za struju trazi da idem u postu, dok me za 10x vredniju stvar koja ima internacionalni tracking # ne obavestava UOPSTE i jos potpisuje.
 
pa za to ti I sluzi tracking. cim je pisalo da ti je ostavljen izvestaj trebao si da ides u postu. ako sam razumeo sad pise da nisi podigao I posle 5 oni su vratili. to je sve normalno. trebao si da zoves glavnu postu posto paket jos nije otisao verovatno se kod mjih jos seta po magacinima

Sent from my mobile
 
Mislim da ovo sa izvestajem nije imalo tracking, ako sam dobro razumeo.

Sent from my LG-K430 using Tapatalk
 
Beograd, za dva paketa prispeće 14.12. otprema/uručenje 29.12.

Prvi put mi se desilo da je carinik isekao ambalažu proizvoda da bi je otvorio, iako se otvara na prilično standardan način! Znači ne sam paket nego kutija proizvoda, isečena tako da može da se otvori sa strane koja nije predviđena za otvaranje!

Pod jedan, šta se koji moj foliraju, treniraju strogoću, kao ućiće nešto nelegalno u mom paketu od 600 grama?! Pod dva, radi se o poklonu, ambalaža u relativno fabričkom stanju je važna! Po*izdeo sam!

Stvarno, ovaj "hobi" naručivanja je postao dovoljno popularan da se napravi neka grupa za pritisak. Plaćamo carinu, otvaranje i PDV i ne dobijamo bukvalno ništa za to! Nije da možeš da tužiš kineza u domaćem sudu! Nema smisla tužiti ni domaćeg prodavca... Mogli bi bar da očekujemo neke rokove, jednostavniji sistem žalbe na procene, bez dodatnih troškova i neki standard usluge i tretmana naše svojine!
 
Ona Sanja Trninic sto radi na carini nije normalna. Leci svoje frustracije na nama. Od prethodnih 7 paketa, 5 su mi carinjeni, i na svakom papiru je njeno ime. A to su sve neke gluposti bile za jako sitne pare. Za paket od 600 din naplati mi carinu 200. Ne znam je, ali sam je vec zamrzeo. :D A negde sam vec video na forumu da je neko pominje u istom kontekstu.
Pročitaj prvi post, pa onda javi šta nije bilo po pravilu i ko nije normalan ;)
 
@nemanja123 Sta to treba da ti znaci? Da ja nisam normalan? Pise da fizicka lica mogu da kupuju do 50e i da budu oslobodjeni carine. I ne moram da citam prvi post, to je pisalo na njihovoj stranici na internetu. da oni odokativno procenjuju robu. Mislis da oni sa carine ne porucuju iz inostranstva kao i mi? A sta mislis da li ce sami sebi ocariniti nesto?
 
Poslednja izmena od urednika:
Pa ti i jesi oslobođen carine a da si pročitao to što te kolega posavetovao znao bi šta si i zbog čega platio

sent from SM-G900F
 
Nisu ljudi navikli da placaju pdv a na paketu pise ocarinjeno i kada naplate pdv tako da je to sasvim normalno.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Nije problem što nisu navikli da plaćaju PDV, ali je problem što su navikli da: pljuju zbog svojih grešaka, ne upoznavanja sa propisima pre naručivanja, ne poštovanjem pravila foruma i čitanja prvog posta pre pisanja kao i onog koji ih na ista uputi, i na kraju čak ni nemogućnošću i da prosti prvi post razumeju...
 
@nemanja123 Ma nek si samo ti pametan. Kakav je to pdv od 50%? Tebi ako je to normalno, zelim ti da na sve poruceno platis isto toliko drzavi koliko si platio paket. Ne znam cime se ti zavaravas. Nase greske? U ovoj drzavi sta god ti nametnu da platis, tvoja je greska.
 
@nemanja123 Ma nek si samo ti pametan. Kakav je to pdv od 50%? Tebi ako je to normalno, zelim ti da na sve poruceno platis isto toliko drzavi koliko si platio paket. Ne znam cime se ti zavaravas. Nase greske? U ovoj drzavi sta god ti nametnu da platis, tvoja je greska.

Kakav PDV od 50%? Koliko tačno je procenjena vrednost i koliko ti je naplaćeno?
 
Paket je kostao oko 600 din, platio sam 200 i nesto. Pre nekih mesec dana sam platio 7$ paket i nepunih 900 dinara nasoj drzavi, jer su je zaveli kao suplement, iako to nije suplement. Zato sam vise i besan na njih, i onda mi se ovde pojavi neko ko ce da mi kaze da tako treba i da sam ja kriv za to i da sam glup, jer ne mogu da razumem prost prvi post. Neka me zaobidje s tim teorijama.
 
I da se razumemo, na svakom paketu za koji sam platio pdv, mi pise ime od doticne. Kao da samo ona radi. Da mi nekad stigne da mi je to naplatio Pera Peric, pa ok. Ali uvek je ta Sanja Trninic.
 
@headingmachine
Onda nemoj da narucujes od preko nego lepo kupi u Srbiji, ako ti ne odgovara sistem carinjenja.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Preseli se u juznu i jugoistocnu srbiju gde carini niska carina i onda ces uredno sve da placas. Koja radi po propisima i nista ne pusta bez dadzbina.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Paket je kostao oko 600 din, platio sam 200 i nesto. Pre nekih mesec dana sam platio 7$ paket i nepunih 900 dinara nasoj drzavi, jer su je zaveli kao suplement, iako to nije suplement. Zato sam vise i besan na njih, i onda mi se ovde pojavi neko ko ce da mi kaze da tako treba i da sam ja kriv za to i da sam glup, jer ne mogu da razumem prost prvi post. Neka me zaobidje s tim teorijama.

Ne razumem se u suplemente, ali pdv i otvaranje za 600 din. su 200 i nešto.
 
Kakav PDV od 50%? Koliko tačno je procenjena vrednost i koliko ti je naplaćeno?
Džaba da mu objašnjavaš, vidiš da stav ne menja.

I da mu kažeš da mu na svakom papiru sa imenom dotične osobe (koje je znao da pročita) piše i osnovica i tačan iznos njegove "carine" i PDV-a (koje nije umeo da pročita) on opet ne bi shvatio koliko ne zna i opet bi trubio ono što hoće.
Ne daj Bože da mu pomeneš da čita temu za tih 150-300 dinara razlike sa papira koji selektivno čita. Odmah ideš na listu neprijatelja pod broj 2, odmah ispod tog carinika :)
 
Haha, znaci i ja trebam da se zalim sto sam drzavi platio 4000 dinara za carinu i pdv na poklon sa gearbesta? Naravno da ne, jeste da su carinili na 100$ a da je prava cena 60 ali mucenje sa zalbom i ostalim stvarima ne ide 1000 dinara plus cekanje i placanje tako da sve u svemu trebalo bi i na drugim carinama da rade po propisima kao sto ne rade.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
@bahati Pa moguce, druze. Mozda mi je onda to cudno, jer do sada nisam tako cesto dobijao te stvari da placam. Ipak ne vredi pisati o tome, jer taj zakon kod nas izgleda nije fixan. Pa ne mozes nikad znati sta da ocekujes. Dzabe prvi post i zakoni koji stoje kod njih na internetu.
 
Nasao sam papir od ranije koji nisam jos bacio. Paket od pre neke tri nedelje placen 8$, procenjen na 1656.87 dinara, pdv 331. Ne secam se da li je placeno i otvaranje i sta vec ide uz to. Verovatno jeste.
 
Ja kad naručuje nešto preko 50€ planiram 20% pdv i 10% carina +145 din otvaranje paleta, ispod 50€ pdv +145 din. i to je ok, takav je zakon. Ali nije u redu da oni svojevoljno procenjuju vrednost robe ( ako neko zna da li to negde stoji u zakonu?). Ja sam spreman da za svaki proizvod im pošaljem izvod iz banke samo da ne procenjuju oni.

Platio blic 87$ oni ga procenili na 100$.
 
Prvi post onda nisam procitao, sada sam. Nisam znao da se zakon menjao i da je sada ispod 50e obavezan pdv. To ranije nije bilo tako, mislio sam da i dalje tako rade. Ok to onda. U pravu si za njihovu procenu. To je bezobrazluk.
 
Mislim da je zakon odavno takav ali su počeli da ga primenjuju od kad su uveli Pay pal, ja sam pre toga imao dvadesetak pošiljke na koje su samo otvaranje naplaćivali, doduše mislim da su svi paketi bili ispod 50€.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno