Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Pa ti napisi takav post i obrati se bilo kom modu, lako se to ubaci gde treba.
 
Narucio sam neki DVR iz Kine i covek mi poslao pocetkom decembra uredno paket sa tracing brojem. Paket sam trekovao na kineskom sajtu dok nije dosao u Srbiju. Odatle krece trekovanje na ptt sajtu i uredno se vidi da je stigao na nastu postu 9.1 i poslat istog dana na carinu. Od tada pa do danas nije stigao kod mene. Mislim nema reci koji puzevi tamo rade ili bolje receno NE rade. Elem, ne bude mi mrsko, zovem postu oni kazu nazovi broj taj i taj. Ja zovem taj i taj broj ne javlja se niko. Vratim se kod prvog broja, da mi da neki treci itd. ... I tako sam izmenjao 6 sagovornika dok nisam dobio nekog ko ce mi na postanskoj carini reci sta je sa mojom posiljkom. A ovaj ladno kaze: Da, kod nas je paket poslali smo vam obavestenje da javite cenu predmeta. Kome ste poslali? Vama. Kazem ja meni gospodine nista nije stizalo nego se ubih da dodjem do vaseg broja da pitam sta je sa mojim paketom. A on ladno kaze pa mi bi smo ga vratili za Kinu.
Dobro i sta ja sad da radim? Posaljite nam paypal fakturu faksom. U roku od 5 minuta posaljem mu fakturu faksom. Jeste li dobili? Jesmo.
Otad prodje 5 dana meni od paketa ni traga.
Mislim stvarno koji smo mi puvanjak od drzave.... povraca mi se.
 
Ho,ho, poslao sam cestitke za novu, sve razglednice su stigle, ni jedna kovertirana cestitka nije stigla. Sta ocekujes od poste gde zaposleni bez blama otvaraju koverte jer se nadaju da neko salje kintu a posle ih pobacaju. Zalio se svajcarskoj posti a oni mi predlozili da saljem preporuceno al da ni to nista ne garantuje jer je to ucestala pojava u Srbiji i da im se redovno zale klijenti koji preko njih u Srbiju upucuju cestitke. Naravoucenije- nista vise ne saljem u Srbiju bez licne pratnje.
 
Sto se tice pravljanja posta gde ce sve biti sumirano- to bi onda trebalo za skoro svaku temu i da se obrisu svi stari postovi.... drugim recima ne moguce

@boki99 tako je meni stizao dva puta isti paket do poste i oba puta su slali obavestenje na neku drugu adresu i na kraju vratili paket nazad.

pouka: Cim udje paket kod nas u zemlju dobija drugi TRACKING BROJ i sa tim brojem ODMAH idite u postu i tamo trazite da oni vide gde se nalazi paket i tako svakog dana dok ne dodje u postu, zato sto ne osvezavaju bas pravilno podatke na internetu i moze da bude da je proslo 5 dana koliki je rok za pruzimanje i onda pa pa
 
Da su neazurni jesu, i to najvise u poslednje vreme. Zadnji paket sam pratio na sajtu nase poste i uneli kao zadnju stavku samo onu njihovu na Z. stanici, obicno su unosili i kada krene ka lokalnoj posti. I tako stajalo sve dok postar sutradan nije doneo paket, ali sam ceo dan razmisljao sta se dogadja sa tim, jel krenulo u lokalnu ili nije itd. Dzabe me nervirali ceo dan.
 
Primetio sam i ja, sto je najgore posaljem postexpresom paket za leskovac pogledam na netu pise bg i tako stoji ceo dan, reko wtf, ovaj mi javlja da je preuzeo a na sajtu jos stoji bg, tek uvece menjaju sta i kako, za ove medjunarodne i da ne pricam
 
Ma daj.. na svakoj stranici banu, neko odgovori, i sledeceg mrzi da samo JEDNU stranicu pogleda... a cesto i zadnji post u temi! To je bezobrazluk, nije prevelika tema kriva za takve.
Nisu problem ti ljudi koji banu, nego sto je ova tema uvek aktuelna, ima mnogo strana i ne mogu ljudi da se snadju. Cak i da se snadju neznaju da li to sto su procitali idalje vazi ili ne.

Moj predlog je da se sastavi jedan post koji ce da obuhvati odgovore na ovakva pitanja i da se stavi da taj post stoji na pocetku svake strane. Cim/ako se promeni situacija da se promeni i taj post...
 
Ajde alfa nemoj biti tako ostar, sedi ti pa citaj i citaj 50 strana, dobro neces svih 50, pojavice se mozda i na 15. strani da je limit 50€ odnosno 70€, samo eto ja sam smetno s uma, jel' 50€ za poslovno poslat paket a za liscno slanje je 70€ limit za placanje carine ili je obrnuto, s tim da ima i faktor "polozaja zvezda, a moze i da zavisi od konjugacije Meseca u dnosu na ravan sa Satrunom" pa kako se kome zalomi...
Dobro bi bilo da se na mesto prvog posta stave tacni podaci limita za carinu i objasni nacin carinjenja, obracuna poreza i uracunavanje cene transporta u obracun... takodje telefoni i adresa carine, imena i nadimci sluzbenika uz opis i karakterne osobine kakvi su koji i sl.
Sve to povremeno azurirati ako se menja...
 
Ovo za prvi post stoji. A ne mora 5-10-50 stranica.. dovoljno je da procita trenutnu ili prethodnu. BUKVALNO!
 
pa to se slucajno pogodilo da je bas tako, uglavnom su pravi ko zna gde sakriveni... iskreno, 50 strana da citas, i nije veselo.
 
Stigle mi timberlend cizme, i na paketu pecat oslobodjeno od carine:D
 
Mora da je neki nestandardni broj :p
 
Ma nije se nasao Pera Golemonogi tog dana na carini :D
 
Koja je vrednost cizama, ako nije tajna? Zanima me da li postuju carinske limite..
 
Ebay, ovo je vec drugi par(43.5 zute i 44.5 crne ;)), 140$ zute i 130$ crne(sa shippingom)....s tim sto su na paketima stajale usps stampane nalepnice da je vrednost oko 46$ odnosno 50$:d
 
Poslednja izmena:
Lepo je što nisi platio carinu, ali zbog tog zezanja sa lažnim iznosima, veliki broj ljudi koji bi nešto regularno da naruče imaju problem. Zbog toga nam proveravaju račune, kada nešto kupimo na rasprodaji, carinu platimo po punoj ceni ili izgubimo nekoliko dana i sl.
 
I da ne radi niko tu foru sa manjim iznosom racuna opet bi nas tengerili kako im se hoce, to jest ne mislim da ispastamo zbog njega a i ostalih koji isto probaju da izdejstvuju.
 
Nisam ja probao nista, nisam ni trazio da napise manju vrednost jer ko sto sam bas na benchu citao ameri to ne vole, vec sam odvojio tridesetak eura za carinu....a on kralj sam to stavio:D
 
ma da, navija za Novaka, pa nas bas mnogo voli :p
 
Ovo je jedini amer da je to sam uradio, dok kinezi stalno sami stavljaju malu cifru i gift
 
Nisam ja probao nista, nisam ni trazio da napise manju vrednost jer ko sto sam bas na benchu citao ameri to ne vole, vec sam odvojio tridesetak eura za carinu....a on kralj sam to stavio:D

30e samo? Ti si bas bio optimistican da je niska carina :D
 
I dalje si optimistican da je carina za americke cipele samo 10% (a PDV 20%)
 
Ako nekoga ne mrzi da potrazi, neka javi cisto da znamo:)

10% je generic tariff, koja trenutno skoro da nema primenu ni na sta sem na carinjenje na granici kada se od nekuda vracas (aerodrom npr.).
problem je sto cipele lako zavedu pod luksuz - ode na 30% carina cini mi se.
 
Kako nema, meni su sve carinili 10% - odecu, hardver, satove, foto-opremu...
 
Za posiljke? Hardver treba da ide na 1%, bez obzira odakle je. Jedino monitori ili Apple racunari nesto drzze 10%.
 
U dhl su mi rekli da je na garderobu 22%, ali su dodali da za njih kao kurirsku sluzbu vazi veca stopa nego preko obicne poste:confused:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno