Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I jeste i nije. Ne moras da pristanes na skracenu proceduru, ako iskalkulises da ti se drugacije vise isplati. Jer prilikom licnog prelaska, iz bilo kog razloga, na primer nemas ni jedno sredstvo placanja, (kes, karticu , cek ) ne moras da platis carinu, vec ona ide na carinjenje u carinarnicu najblizu tvom mestu prebivalista.
 
2dky5nc.jpg


Obračunata carina od 250 evra za OVO


:wall::wall::wall::wall::wall:


Šta reći a ne zaplakati!
 
Vidiš da ti piše vrednost robe po fakturi 945,86 $?
 
Ma jeste, pomislili su da su lutke 950$... a one 45$... neko tu ne prica elu pricu :) (ili RR-ova Evica zeli bas te lutke za decu ;))
 
Ako pise vrednost robe po fakturi postoji (mala) sansa da je u paket stavljena pogresna faktura. Odakle su dosle igracke? Bilo je slucajeva da nasi carinici HK dolare pretvore u US.
 
moguce je i da je neko stavio zarez na pogresnom mestu
 
Znas sta druze, tebi je jeftinije da prezalis posiljku nego da platis toliko tu robu.
Nesto sto si platio 70e pa te drapnu sa 250e carine, nema sanse da se isplati platiti ako ti nije za zivot i zdravlje neophodno...
Vracaj robu, prezali trosak, ne polacaj otimacinu i spomeni im milu m***u, pozeli da sve pare koje su te kostali potrose na lekove...
 
Što se ne žališ, ****te, 350 dinara im taksa, daš screen shot šta je to, daš screenshot izvoda od datuma kad si platio i to je to ....
 
odma u agenciju za antikorupciju!!!
 
evo ovako to ide:
otisao po neki tehnicki polovan uredjaj. Ona, carinik, na moje oci odlazi na neki sajt i trazi taj proizvod i izbaci joj cenu 10 puta visu zato sto se prodavao zajedno sa softverom i zvucnicima od par hiljada vati i kaze mi eto kosta 800evra ja se jedva smirim da joj objasnim da je to ceo komplet...i ona me srecom poslusa i skrolovala par puta dok nismo nasli samo taj proizvod...platio sam neku "malu" carinu do 2000 dinara za proizvod od 7000 dinara eto

da nisam bio tu bilo bi kao za pticice

za dati primer za angry birds sam naleteo na ovih 945$ za ŠEST dana(komada :D ) http://www.eilatbirdsfestival.com/birdingonly.html
 
Poslednja izmena:
Savet: Ako ne zelis da trosis svoje, nemoj ni nase vreme, jer si odgovor imao na svakoj strani ove teme :)
 
Jel prolaze sad porudzbine bez carine ako je u paketu broj artikala preko 10 ali razlicitih sa sve ukupnom cenom do 60$ to jest 45e ?
 
Može da bidne, ali ne mora da znači:d
 
Zavisi da li procene da to vredi njihovog cimanja tj. i dalje vazi bitnost rasporeda Malog Medveda i malog mece naspram Velikog Medveda (mm sa malim m je lutkica u nekoj random radnji u random zemlji) ;)
 
To i jeste cela poenta - sve je radnom i dalje.
Verovatno 10+20% (carina/PDV) kao obicnu kucnu tehniku koja nije iz EU.
 
Jel prolaze sad porudzbine bez carine ako je u paketu broj artikala preko 10 ali razlicitih sa sve ukupnom cenom do 60$ to jest 45e ?

Ukoliko se u paketu nalazi račun koji izgleda onako kako bi jedan račun trebalo da izgleda, u najgorem slučaju plaćas 70 dinara za carinski pregled. Ako nema racuna ili je to neki besmislen papirić, onda je random.
 
@PJ
Porudzbina sa dx-a, oni valjda ne stavljaju nikakav racun niti obelezavaju paket sa bilo kakvim logom dx....ne znam da li im se moze zatraziti da ubace i racun koji je u $..
 
Seizmos, DX lepi racun (sa navedenim artiklima) direktno na posiljku (na kovertu ako je nesto malo u pitanju). I, cini mi se, stave natpis "Gift".
 
Da, ovo za gift znam, ako je tako za racun onda je to bolja solucija cini mi se, hvala za odgovor obojici.
 
Ja sam NOV u ovoj temi, a koliko vidim, stranica ima povise...
Ako bi neko mogao da mi odgovori na moje nedoumice putem P.M.-a, bio bih mu neizmerno zahvalan.
Ono sto me zanima je jedan deo za auto cija je cena na e-bay-u nekih 250 dolara...
Sto se velicine tice - to je karburator...
Interesuje me koliko bi taj deo mene kostao na kucnoj adresi (posle carine, spedicije i cega vec ne)?
Uzeo sam Erste poklon karticu (cisto da napomenem, ako je to bitno).
Koliko sam video, dobra je solucija (koliko god to moze biti).
 
Na ovoj stranici si mogao procitati da je carina + pdv oko 30 % , tacnije prvo obracunaju 10 % carine a onda na sve to 20 % PDV. U carinsku osnovicu ulazi cena + postarina, posto je vrednost proizvoda tolika. E koliko ce biti postarina, zavisi odakle bi kupio , iz koje zemlje i kako prodavac uopste hoce da salje. Ni u Srbiji ne zele svi da idu da se bakcu u Postu vec zele Iz Kreveta da im Kurir dodje na noge, a to kosta.

Znaci najjeftinije je obicna posta i insistiraj na tome. Zavisno od zemlje, ako je SAD na primer idi na sajt njihove poste USPS pa sam izracunaj , postoji kalkulator . I vecina drugih zamalja i njihovih posti ima kalkulator da sam mozes da izracunas postarinu.

Pa to sve saberi pa odlucuj o nabavci.
 
"Dobar dan. Ja sam jos jedna bezobrazna osoba koja ne zeli da gubi svoje, pa vas molim da izdvojite vi vase vreme, kako bi ste mi rekli ono sto pise koju poruku iznad mog posta. Hvala unpared, svim glupima koji mi pomazu"
:)
 
"Dobar dan. Ja sam jos jedna bezobrazna osoba koja ne zeli da gubi svoje, pa vas molim da izdvojite vi vase vreme, kako bi ste mi rekli ono sto pise koju poruku iznad mog posta. Hvala unpared, svim glupima koji mi pomazu"
:)
I meni se više smučilo da po milioniti put pišem isto...
Kome treba naćiće sve odgovore u ovoj temi, koga mrzi znači da mu i nije toliko važno, jer da jeste izdvojio bi i sat vremena da nađe ono što mu znači.
Uzdravlje!
 
bravo alfaunitis...ja sam ga opsovao naglas i ugasio prozor :)
 
Nisu problem ti ljudi koji banu, nego sto je ova tema uvek aktuelna, ima mnogo strana i ne mogu ljudi da se snadju. Cak i da se snadju neznaju da li to sto su procitali idalje vazi ili ne.

Moj predlog je da se sastavi jedan post koji ce da obuhvati odgovore na ovakva pitanja i da se stavi da taj post stoji na pocetku svake strane. Cim/ako se promeni situacija da se promeni i taj post...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno