Šta je novo?

Call of Duty: Infinite Warfare (11.04.2016)





Prodaju dve pune igre, 2 multija i 2 kampanje za 80 evra. Strasno! Mnogo je bolji dil BF1 multiplejer za 60 evra i France DLC za 30 evra, zar ne?



Uračunao si DLC (za koji ne verujem da je prava cena, ali ću videti) za BF1, a za CoD si uračunao samo cenu osnovnih igara + si izostavio činjenicu da i za to ima i za to Season Pass, koji je prošle godine bio 50 eura. Znači, svake godine prodaju istu igru sa novim mapama i dosadnim SP, koji nikoga ne zanima, i za to naplaćuju preko 100 eura. Uostalom, za remaster ti neće dati sve mape za jednu cenu, nego ćeš i polovinu mapa morati dodatno da platiš. Jedva čekam.

A da je CoD zanimljiv, to jeste, igrao sam MW, MW2 i još poneki na free weekend + sam BO3 kupio, ali sam prodao posle 3 dana da bih povratio što više para jer je imao tipa 5 mapa i pomenuti Season Pass je bio 50 eura. To bi se sve preživelo, ali dok spadne cena igri i DLC-ovima, eto već nove igre i, koja je poenta kupovina stare? Pola ljudi pređe na novu.
 
Meni je ovo zanimljivo jer po treleru ne lici uopste na CoD. Videcemo koliko je to tacno praksi.
 
Da malo promeniš skinove, oduševili bi se :d


1872062e38071a2f841eb3ca4030c46b.jpg
 
Ma samo mi daj da pucam, dobre zvucne efekte, dobru akciju i grafiku, optimizaciju, i nema frke, zabole me dal je COD ili BF, samo da uzivam i rokam to je bitno...
 
Poslednja izmena:
Zvuk u Cod nikada nije bio jača strana.

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk
 
Meni je ovo zanimljivo jer po treleru ne lici uopste na CoD. Videcemo koliko je to tacno praksi.

Da kako da ne, a sta je sa prethodnim trailerom gde su zapravo i pokazali o cemu se radi u igri zbog cega je vecina i pocela da dize hejt, naravno jos samo vise podignut cenom koja mora da se plati da bi dobili COD4 remaster?

Sto se mene tice ja i nemam nista protiv hejta koji se digao u vezi sa ovim jer samo kada je velik i kada je preorder najnizi moguci mogu da se osveste i da bar jednom slusaju igrace kojima je dosadio setting i unesu malo vise ideje i truda u development igre.
 
Ne znam koliko je ovo pouzdano Jackal flight demo was free flight, NOT on rails, ali ukoliko je tacno to znaci da su se iscimali oko simuliranja necega po prvi put u serijalu. Ne vidim zasto bi to radili samo za kampanju. Mi jos nismo videli nijedan multiplejer snimak, ko zna kako ce ovo da izgleda.

Kada sam otvarao ovu temu ocekivao sam nesto potpuno drugacije, a pod hajpom sam bio jer sam saznao da su kreirali mnogo mocan tim developera za novi CoD i da su radili godinama u tajnosti bas na ovom nastavku. Mislio sam bice WW2 igra, ali je ipak sci-fi. To ne znaci da nece biti nesto drugacije od uobicajene formule. Glasnici iz Activisiona su sami rekli da ne ocekuju neki uspeh od ove igre, sto moze da znaci da nas uopste ne ocekuje CoD tip igre pa su zato oprezni sa prognozama prodaje.

Edit: Sto se tice CoD4 remastera, ukoliko IW bude stvarno dobra igra ne klasicno CoD presipanje iz supljeg u prazno onda nije ni bitan taj remaster jer ga niko nece ni igrati.
 
Poslednja izmena:
Da li si ti igrao prethodni deo mozda, a i one pre toga? Da si ih odigrao video bi koliko je vec sve to, near/far future, roboti, letenje, sve sa izuzetkom tog svemira mozda vec vidjeno. Kao jedan mashup prethodnih igara uz to da jos mozes da odletis u svemir. U svakom slucaju ne kazem niti sad nesto posebno pljujem po igri, ali stvarno je vise dosadilo i bar neka promena, barem same postavke igre bi zainteresovala vecinu i mozda jos mnogim drugima vratila interesovanje za istu.

Inace, sto se tice price o sadrzaju, BO3 pored apsolutno konfuzne kampanje koja generalno i nije za single player i logicno multiplayera sadrzi i jos vizuelno zanimljiv zombie mod i arkadnu dead ops 2 zezanciju, tako da je taj dev barem sto se tice sadrzaja opravdao neka ocekivanja ali opet daleko je to od neke ozbiljnije promene i odstupanja od jedne te iste formule koja se servira iz godine u godinu.
 
Ajde da sacekamo neki gejmplej pa da sudimo. Trejleri za prethodne igre su prikazali upravo ono sto je bilo u igri, samo nasminkano i utegnuto. Bese onaj jedan prikazao kretanje u egzoskeletu i to je bilo u igri. Nijedan od tih trejlera za starije CoD-ove nije prikazao letenje u svemiru, ejectovanje iz letelice, zero g kombat, dekompresiju, napucavanje na gigantskom brodu. Jos su hintovali sletanje i uzletanje sa planeta sa prethodnim trejlerom. Toga do sada nije bilo ni u trejlerima za CoD.
 
MW remaster:

[YOUTUBE]uGVNJCKyJ-M[/YOUTUBE]
 
Kad bi uradili COD 2 remaster.... To bi bilo svrsenzi
 
Zašto ne original i dodatak za isti?
 
G@W, uzivaj! :d ;)

[YOUTUBE]vP_8_8LAi4I[/YOUTUBE]
 
:D
 
Ground misija je klasicni CoD/Crysis crossover. Zapravo bolje od bilo kog Crysisa, sto i nije tesko za postici. Jeste on rail kao svaki CoD ali je dobra akcija, cega nije bilo od MW3. Grafika je malo tanka (ni blizi Battlefieldu) ali opet nije ispod proseka tako da moze da prodje. Smeta nedostatak bilo kakve reakcije okoline na silno puskaranje, ni cigla da otpadne... kao i nedostatak krvi na sve strane, kada vec idu na gritty pricu.

Space misija je okej, smeta sto je vise manje on rail ali je zato kretanje broda odradjeno bolje nego li u svim space simulacijama do sada. Zaista se oseca da upravljas brodom i kada te pucaju ti to osetis, cak i preko klipa. To su bas dobro odradili. Jedino ne znam da li se stvarno popeo sa zemlje u svemiru ili su u toku tranzicije (loading ekrana) zamenili pozadini tj. citav nivo. Pre ce biti da je ovo drugo. Mada to tako rade i ostale igre, samo na malo sofisticiraniji nacin, da se ne primeti.

Sve u svemu, deluje kao fino SP iskustvo. Nisam odusevljen ali nisam ni razocaran. Mozda bi i bio da po ceo dan igram CS:GO sa klincima iz Laosa i Ukrajine :d

Edit: Samo da napomenem da smo u godini 2016. gde singlplejer FPS nema ni za leba i da je cak totalni trash poput Homefront 2 solidan izbor.
 
Poslednja izmena:
:d
 
 
ostao engine od ghost-a, nikakav veliki napredak...
 
Ja ne gledam na ovo kao COD vec kao neku drugu pucacinu, i uopste nije lose...
 
Ovo se uzima, mislim da ce igra biti dobra pravo malo osvezenje sto se CoD naslova tice
 
O kakvom se osvezenju tu radi, ne vidim sta to ovde vec nije vidjeno u prethodnim delovima?

Zero G shooting - Ghosts
Robots -BO3
"on rail" air vehicle shooting - BO3
Mechovi, futurizam i stale zajebancije - AW i BO3
Ova "baza" - BO3

:)
 
Mislis mozda na Quake 3 engine od prvog COD-a buahahahaah :)
 
O kakvom se osvezenju tu radi, ne vidim sta to ovde vec nije vidjeno u prethodnim delovima?

Zero G shooting - Ghosts
Robots -BO3
"on rail" air vehicle shooting - BO3
Mechovi, futurizam i stale zajebancije - AW i BO3
Ova "baza" - BO3

:)

Ti ga sad pretera. Otkud znas da je upravljanje brodom on rail? Znas vrlo dobro sta on rail znaci, jel ti ovo stvarno deluje da te vozi neko drugi a ti samo pucas?

Cini mi se da ti ovaj CoD hejtujes samo da bi meni kontrirao :)

Ajde da vidimo i tu BF1 kampanju, ja se iskreno nadam da ce biti nesto na Bad Company fazon. Tako neki nivo kvaliteta. Samo da ne bude kao BF3 i kasnije kampanje. Ako bude s botovima kao Battlefront, onda smor.
 
Poslednja izmena:
Stavio sam pod navodnike... u svakom slucaju pogledaj ovu misiju, tu imas slicno upravljanje i kretanje: https://youtu.be/982X2c-u5lw?t=2m00s

Zapravo ja i ne hejtujem COD, mislim bar ne nesto mnogo, ali mi se svidja hejt masina koja je pokrenuta jer je to izgleda jedini nacin da malo razbiju monotoniju koju prave poslednjih par godina i stvarno se potrude sa idejama za novi COD. Ocigledno je Activision toliko jak da ih to uopste ne dotice, ali opet sto vise hejta pa makar i bez razloga jedino moze da urodi plodom. :)

A sto se tice BF1, ni tu ne ocekujem neku revoluciju niti bilo sta posebno, ali svejedno visokobudzetna WWI FPS kampanja do sad jos nije vidjena, pa makar i da bude prosek ostace upamcena po grafici, tehnikalijama i postovanju prema tom velikom ratu i njegovim ucesnicima jer koliko toliko sledi istorijske dogadjaje bez ikakvih steam/diesel punk gluposti.
 
Poslednja izmena:
The Call of Duty: Modern Warfare Remastered will contain all 16 original multiplayer maps from Infinity Ward's 2007 adventure. 10 will be available at launch with another six to follow in December at no additional cost.

Nikad ne znam u koju temu da kačim vesti vezane za za Remaster :d
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno