Šta je novo?

bluetooth zvucnici

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ja sam uzeo gembird soundbar,nije mi trebao blutut ali mi je bio ok zvuk i jeftin pa sam uzeo.
Moze li se nonstop napajati sa usb-a ili je bolje da se puni kad se isprazni?


gembird-gembird-bluetooth-soundbar-with-built-in-mic-tv-pc-smartphone-15557460459622.png
Pošto je ovaj Gembird?
 
pa to je jeftino...

kakav je zvuk, jel to stereo zvucnik?
Deluje da ima 4 zvucnika unutra, ako nisu lazni?
Ima li bar neki bas?
 
Koristio neko Anker Soundcore Icon? Treba mi nešto tih dimenzija i ostatka specifikacija, a za što manje para. Sistem za kačenje je obavezan kao i barem ip67 rating. Kao i da je dobavljiv kod nas.
Odličan je Anker SoundCore Icon, kompaktan i glasan a i baterija je izdašna. Jedini problem je što mi je bio potreban svega desetak dana i sad će morati na oglase :)
 
pa to je jeftino...

kakav je zvuk, jel to stereo zvucnik?
Deluje da ima 4 zvucnika unutra, ako nisu lazni?
Ima li bar neki bas?
Stereo zvuk,ima bas,ne mogu da provalim ova dva zvucnika dalil su fake,ali se bas lepo cuje a i baterija drzi.
 
Da li neko zna da odgonetne moju pretpostavku zasto BT zvucnik secka i nemoguce je da radi kada se poveze sa laptopom ?

Verzija BT na zvucniku je 4.2, na telefonu je 5.0 a na laptopu je 3.0.

Moja pretpostavka je da je to problem sto je matora verzija na laptopu pa koci u prenosu non stop i nemoguce je da se koristi ?
 
Jedino sto meni moze da padne na pamet da je na istoj ''plocici'' na laptopu i wi-fi i blutut pa onda se pravi problem jer radi i wi-fi u isto vreme.
Probacu da pustim nesto sa HDD-a.
 
Moguce, to na nekim telefonima pravi iste probleme jer da bi ustedeli koji cent iskoriste istu antenu za wifi i BT, mada bi na laptopu to bila strasna glupost.

probaj da iskljucis skroz wifi pa vidi da li tada secka
 
Upravo tako, kada wi-fi ne radi nema nikakvih problema, cim je wi-fi aktivan i sto je vise aktivan koci sve vise i vise, tako da recimo ako se skida nesto sa torenta ili slicno muzika ne moze ni da se slusa. Jesam baksuz a bas planirao da slusam preko laptopa, ovako cu morati da vidim da ga povezujem nekim AUX kablom ako i tu ne bude nekih smicalica.
 
Kako se pokazala nova serija od Sony,konkretno Sony SRS-XB23? U Ceskoj trenutno na akciji 64e, pa se razmisljam... Inace uzeo bih za poklon, sebe obezbedio sa Marshall Stockwell 2, ovde na popustu bio oko 120e:)
 
Stigao mlađi ali veći brat, PartyBox 310, stotka ode u zasluženu penziju. :)

viber-image-2021-07-01-14-50-12.jpg
 
Ima točkiće i ručku, portabilniji svakako od ovog manjeg... :D
 
Pozdrav svima, drugaru treba bt zvucnik za sw trening, hoce da uzme jbl go 3, kakva su vam iskustva s njim, vredi li?
 
Postoji ji li mogućnost povezivanja JBL 310 sa nekim soundbarom da rade zajedno tipa jbl soudnbar 5.1?
 
Jedino sto meni moze da padne na pamet da je na istoj ''plocici'' na laptopu i wi-fi i blutut pa onda se pravi problem jer radi i wi-fi u isto vreme.
Probacu da pustim nesto sa HDD-a.
Напротив. Имам JBL Xtreme bt и ASUS лап топ из 2010-те године. Стално ми је или сецкао или пуцала потпуно веза.
Пошто је и wifi био спор решио сам проблем тако што сам искључио оригонални bt и заменио wifi картицу новом:

њифи.PNG

Сада све ради беспрекорно!
 
Напротив. Имам JBL Xtreme bt и ASUS лап топ из 2010-те године. Стално ми је или сецкао или пуцала потпуно веза.
Пошто је и wifi био спор решио сам проблем тако што сам искључио оригонални bt и заменио wifi картицу новом:

Сада све ради беспрекорно!

Nista te ne razumem ali dobro. Kazem samo da ja nemam nikakvih problema sa wi-fi i blututom samo kada rade u isto vreme, tako da ne verujem da ce mi pomoci zamena kartice jer je i ta kartica koju bih zamenio potpuno ista..
 
Nista te ne razumem ali dobro. Kazem samo da ja nemam nikakvih problema sa wi-fi i blututom samo kada rade u isto vreme, tako da ne verujem da ce mi pomoci zamena kartice jer je i ta kartica koju bih zamenio potpuno ista..
Визуелно је "иста" али не и по перфомансама. Ти си у твом посту написао: " Verzija BT na zvucniku je 4.2, na telefonu je 5.0 a na laptopu je 3.0"
Картица коју сам ја показао у горњем посту је BT5 а та твоја је негде из 2014-те године, ако се не варам.
Код мене је на лап топу из 2010 био BT2.
Код мене ради истовремено BT и wi-fi и нема никаквих проблема са овом картицом.
 
Aha hoces da kazes da kombo kartica sa novim BT standardom bi trebala da radi bez problema a da ove sa starijim zezaju...
 
Aha hoces da kazes da kombo kartica sa novim BT standardom bi trebala da radi bez problema a da ove sa starijim zezaju...
Мораш прво знати да BT у почетку није створен за пренос аудио записа, него за повезивање телефона са спикерфоном или хедсфријем. ТЗбог тога је је дизајниран са врло уском пропусном ширином, што што тражи компресију аудио записа да би се могао пренети. Иако је овај дизајн можда идеалан за телефонске позиве, није идеалан за репродукцију музике. Сем тога BT може додатно применити компресију поврх постојеће компресије записа.
Да не идем у цревца, ако ме сећање не вара, тек од верзије 4.2 BT се може примењивати за квалитетан пренос аудио записа, када су кренуле BT слушалице.
У преводу, све испод BT 4.2 је лоша опција за пренос аудио записа.
 
Мораш прво знати да BT у почетку није створен за пренос аудио записа, него за повезивање телефона са спикерфоном или хедсфријем. ТЗбог тога је је дизајниран са врло уском пропусном ширином, што што тражи компресију аудио записа да би се могао пренети. Иако је овај дизајн можда идеалан за телефонске позиве, није идеалан за репродукцију музике. Сем тога BT може додатно применити компресију поврх постојеће компресије записа.
Да не идем у цревца, ако ме сећање не вара, тек од верзије 4.2 BT се може примењивати за квалитетан пренос аудио записа, када су кренуле BT слушалице.
У преводу, све испод BT 4.2 је лоша опција за пренос аудио записа.

Moze biti, nisam nikada razmisljao u tom pravcu niti sam istrazivao.
 
Jel moze da se nadje neki solidan zvucnik za 2k dinara za spoljnu uporabu?
Ovi JBL na KP za 1600 din su laznjaci sve?
Trebalo bi mi nesto da ima bass ne mora mnogo glasno da bude ali da bude bolje iskustvo od slusanja muzike na MACovom lap topu npr.
 
Jel moze da se nadje neki solidan zvucnik za 2k dinara za spoljnu uporabu?
Ovi JBL na KP za 1600 din su laznjaci sve?
Trebalo bi mi nesto da ima bass ne mora mnogo glasno da bude ali da bude bolje iskustvo od slusanja muzike na MACovom lap topu npr.
Pa za to bi moralo nesto do 50e, polovno. Flip, ue wonderboom i slicno
 
Zdravo,

Naleteh na Aliju na sledeći link sa popustima (važe još sledeća 2 dana) za Anker BT zvučnike: https://www.aliexpress.com/item/AliExpress ANKER Official Store
Problem za većinu nas je što ne isporučuju u Srbiju. Interesuje me Motion+ i mogao bih preko prijatelja iz Austtrije da ga dobijem za nekih 100$.

Jel ima negde povoljnije? Ili imate neku drugu preporuku u ovom cenovnom rangu?

Pozdrav
 
Zdravo,

Naleteh na Aliju na sledeći link sa popustima (važe još sledeća 2 dana) za Anker BT zvučnike: https://www.aliexpress.com/item/AliExpress ANKER Official Store
Problem za većinu nas je što ne isporučuju u Srbiju. Interesuje me Motion+ i mogao bih preko prijatelja iz Austtrije da ga dobijem za nekih 100$.

Jel ima negde povoljnije? Ili imate neku drugu preporuku u ovom cenovnom rangu?

Pozdrav
Mislim da nema jeftinije za ovaj zvucnik, ali veruj mi ni to nije skupo za te pare. ja ga imam i zvucnik je extra, mnogo bolji od JBL i ostali zvucnih imena. Jedino kad ga kupis kroz aplikaciju treba da podesis equilizere ( obrati mi se za podesavanje ako ga kupis ), i zvuk je neverovatno dobar.
 
Ja imam ovaj, tronsmart t6mini. Mozda uzmem još jedan, rade u paru kao tws. Koštao me nekih 13e sa dostavom na Tajlandu . Zvuk je ok, nije preglasan, vučem ga po stanu sa sobom i ne volim da smetam komšijama. Baterija drži I drži i drži... Usbc punjenje, Bt5.0 I Ugrađen player za microsd kartice, radi ok.
Imam i jbl go, prva generacija. Tu baterija ne drži više ništa, tiši je naravno, ali je zvuk nešto lepši.
20210902_205806.jpg
 
Ima sada kod nas po radnjama da se kupi LG PK3. Malo sam ga čačkao po Emezeta radnji, i radi jako lepo. Ne, nema preveliku snagu, ali se čuje veoma čisto i jasno, bez muljanja i bure zvuk basova (inače vrlo često kod BT zvučnika).
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno