Šta je novo?

Black friday 2021

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Super si prosao.Posto je pomenuti fles teski krs.Uzeo drugar pre par dana i testirali ga kod mene.Da prebacis film ima bas da se nacekas.Da kazemo da nekih mozda prvih 2gb prebacuje ono nekih 25mb/s i onda se fleska verovatno sto se kaze umori i onda brzina pada na 1-2 mb/s pa povremeno skoci.
Uopste ne radi stabilno.Tako da mislim da je ovo bacenih 1400-1500 dinara.
Da prebacuje konstantno nekom brzinom od nekih 10-15 mb/s pa da kazes ok.Ovako mislim da osim kapaciteta koji je dobar ovo uopste nije isplativa kupovina.
Testirano na usb 3.0.
Isto se ponasa i na 2.0.
 
Pa ima ja i taj deo samo nisam slikao.
 
Super si prosao.Posto je pomenuti fles teski krs.Uzeo drugar pre par dana i testirali ga kod mene.Da prebacis film ima bas da se nacekas.Da kazemo da nekih mozda prvih 2gb prebacuje ono nekih 25mb/s i onda se fleska verovatno sto se kaze umori i onda brzina pada na 1-2 mb/s pa povremeno skoci.
Uopste ne radi stabilno.Tako da mislim da je ovo bacenih 1400-1500 dinara.
Da prebacuje konstantno nekom brzinom od nekih 10-15 mb/s pa da kazes ok.Ovako mislim da osim kapaciteta koji je dobar ovo uopste nije isplativa kupovina.
Testirano na usb 3.0.
Isto se ponasa i na 2.0.

Ma meni trebala dva komada onako, da se nađu.... da napunim npr. jedan sa filmovima i spojim ga na TV, a drugi da stoji kao privezak za ključeve.
 
Fleš je krš. Uzeo ga ja u Gigatronu. U početku ok kopira i onda obara brzinu.
 
Kojim se pilicarskim forama sluze ovi sto su prodavali Xiaomi i reklamirali uz kupljeni telefon besplatno slusalice i narukvicu, kako citam svima se to desava
 

Prilozi

  • ScreenHunter 12409.jpg
    ScreenHunter 12409.jpg
    143.2 KB · Pregleda: 254
Yup, stigao juce telefon iz Mi Shopa i isti problem sa IMEI brojem.
 
Stigao tv danas porucen u Bazzaru. Jos neke dve sitnice sam porucio, ali to ne salju jos uvek.
Cena koju sam platio je ta sa popustom, naravno. Ispali su skroz korektni.
 
Kojim se pilicarskim forama sluze ovi sto su prodavali Xiaomi i reklamirali uz kupljeni telefon besplatno slusalice i narukvicu, kako citam svima se to desava
Imao sam isti problem, pisao im, odgovorili juče da imaju tehničkih problema i da se samo ponovo proba. Ja sam u međuvremenu sutradan probao u odnosu na to kada mi nije prošlo i tada mi je prošlo bez problema.
 
Generalno mogu reći da mi se ne sviđa ovaj princip prodaje. Šta, naručim deset različitih artikala u Bazaar-u i čekam deset različitih paketa, potencijalno u deset različitih dana?

Nema tu ozbiljnosti bez centralnog magacina i centralne distribucije.

Vodite računa o popustu, meni za sve tri stavke koje sam naručio stoji puna cena na njihovom portalu, a ja neću prihvatiti pakete ako ne bude obračunat popust od 15%.
centarlni magacin za razne stvari mi deluje nemoguce kod nas. malo smo trziste. Centralno je tipa ako kupis iz tehnomanije ono sto oni imaju. i kao malo veci izbor je, plus naravno garancija moze da ti ne vazi jer je poznato koliko ih zabole za kupca..

Po meni je ok i decentralizovano ako su svi korektni i cene i odnos prema kupcu...
 
Ako dobijes i neku vrstu racuna uz paket, ako mozes, javi ovde ko je prodavac zaista.
"Notebook" je KimTec. Upravo su mi stigli 128GB Exodia fleška i memorijske od njih.

Nema računa u paketu. Čuvajte porudžbenice za robu poručenu sa Bazzara i to je to.

Zadovoljan sam za sada, mada je List ispao malo neozbiljan. Ne znam pravi status porudžbine, a moguće je i da će otkazati. Umesto da sam lepo poručio od Notebook i taj artikal....
 
Upravo su mi stigli 128GB Exodia fleška od njih.
Testiraj ga molim te sa Crystaldisk i kopiranjem par desetina gigabajta filmova pa okači ovde ili u temu za fleške.
Ako je tako loš da ga ne uzimamo, dosta nas ga je naručilo.
 
Testiraj ga molim te sa Crystaldisk i kopiranjem par desetina gigabajta filmova pa okači ovde ili u temu za fleške.
Ako je tako loš da ga ne uzimamo, dosta nas ga je naručilo.
Izgleda da jeste tako loš. Kada sam ga uključio i krenuo sa kopiranjem, brzine su bile oko 27MB/s. Nakon 3-4 minuta, brzina upisa je krenula da opada i sada varira od 27MB/s do 0KB/s u intervalima od po 10 sekundi. I tako ukrug.

Zaustavio sam kopiranje, formatirao flešku u exFat i default allocation, probao ponovo. Ovog puta je 15ak sekundi kopirala sa 27MB/s, a onda je brzina krenula da opada. Mislim da je ovde problem sa pregrevanjem čipa i da throttle-uje, pa da zato opada brzina.

Saću da pustim i CrystalDiskMark, pa ću editovati post.

Evo ga:
1638450818010.png1638451416688.png

Dok je za upis je spora i brzina prilično varira, za čitanje podataka je brzina solidna i drži skoro konstantno 80MB/s:
1638456475335.png
 
Poslednja izmena:
Porucio sa Bazzara u nedelju KINGSTON 128GB Kyson i neki lan kabel, oba poslao List computers
Danas stiglo City Expressom
Garancija od Ewe na papiru za fles
 
Da, za prebacivanje manjih fajlova tipa 1-2GB u razlicitim intervalima je ok, ali onda bolje ici na kapacitet 32GB, ovako napuniti 128GB jedino nekim sporadicnim bekapom koji nije veci od 1-2GB.

MI Shop, da li je iko dobio potvrdu na mail ili kako god nakon sto se uspesno prijavio na sajt za poklone ? Jer, recimo poruka se dobije da je uspesna prijava ali oni uvek mogu reci da se nismo prijavili ako ne dobijemo u pisanoj formi na mail recimo.
 
Neku kupio iphone sa ananasa ?
 
MI Shop, da li je iko dobio potvrdu na mail ili kako god nakon sto se uspesno prijavio na sajt za poklone ? Jer, recimo poruka se dobije da je uspesna prijava ali oni uvek mogu reci da se nismo prijavili ako ne dobijemo u pisanoj formi na mail recimo.
Nisam dobio povratnu potvrdu, pa sam im posalo mail. Odgovorili su mi da ću biti obavešten kada dođem na red za slanje poklona.
 
preuzeo u G...... usb 115 gb :D 1499 - 2 boda :D
 
Kako vam ide sa dostavljanjem porudzbina sa Gigatrona koje su porucene prethodnih dana? Ja imam tri razlicite porudzbine od subote i nista ne javljaju, samo je stigao onaj mejl za svaku kada sam narucio.

Jedna stvar koja me nervira kod Gigatrona je to sto nigde nema evidencije o kupovini na sajtu, osim kada stave one artikle da bi ih ocenili, ali fakture za bilo koju kupovinu nema uopste.
 
Načekaćeš se - ja naručio nešto u oktobru, bilo navodno sve na stanju (ne naručujem robu koja nije na stanju u prodavnicama) - trebalo im tačno 3 nedelje da mi dostave.
 
Nije ni meni ništa od 3 proizvoda, pisao sam im mejl, dali mi tracking brojeve za 2 od 3, samo za flešku iz Notepada nema ništa. A tracking brojevi naravno ne rade na sajtu city expressa, i još su napisali da se strpim jer je gužva zbog crnog petka
 
Dodao sam u svoj prethodni post i screenshot iščitavanja podataka sa Exodia 128GB fleš memorije. 80MB/s drži skoro konstantno prilikom kopiranja fajlova sa fleške.

Kada je status porudžbine (ili dela porudžbine) "U procesu dostave", znači da je poslata kurirskom službom. Ni meni tracking broj nije radio (ostali ne rade i dalje), a paket mi je uručen City Express-om.
 
I tako, jedina povoljna stvar za Black friday se pokazala kao losa..

Vise srece sledece godine :poop:
 
Bazzar vam je trgovina na malo posredstvom pošte ili preko interneta, rade klasičan dropshipping ali koliko vidim u celoj priči nigde računa.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno