Šta je novo?

BENQ-SIEMENS EF81 - sve na jednom mestu

@nenad.j and DaX... Tacno je da je membrana odradila svoje...Slusao sam ziku na njemu u vek na max 10!!! Ali mi je cudno kada mu ubodem cackalicu u levu stranu i drzim je unutra...on normalno radi!!! Nego koliko je zvucnik? :D pozzzz

edit: sad sam mu skinuo onu mrezicu ispod koje stoji zvucnik i vidim da hoce da "izleti" kad pojacam na maximum... Na 5-6 radi normalno moze i na 7-8,ali 9-10 krci ubija :D
@nikol's mislim da kosta 10 - 20 eura ali je veliko pitanje da ces naci original zvucnik i pitanje je sta ce ti oni nakalemiti na tvoj fon. Ako mozes potrazi negde na netu ili ako imas nekoga u Nemackoj da ti donese jer bi ti se tako mozda najvise isplatilo ako zelis da zadrzis ovaj telefon jos uvek. Mene fon mnogo bolje sluzi od kada koristim njegove original teme(ne nikako pravljene,niti nove instalirane) mada se razmisljam da uzmem polovan N70 ili 6120 zbog Symbiana jer mi sve vise treba neko takvo cudo. Pozz :wave:
 
Zavrsio sam mapu Beograda istu kao i za Zrenjanin ali je velicina .jar fajla oko 15 MB. Testirao sam je sa Kwyshell MidpX Emulatorom i radi na kompu, ali nece da se instalira na telefon, tj. posle reseta pukne.
Da li neko zna kako da prilozenu bmp sliku konvertujem u png a da velicina fajla bude ispod 50Kb. Za ZR su mi iste slike 228x221 zauzimale od 1 do 10 Kb dok za BG od 5 pa do 100 Kb, sve u zavisnosti koliko je objekata na slici.

Pozz

A sto ne koristis vec seckane slike mape koje se nalaze na linku http://files.filefront.com/Copy_of_Beograd.tar/;8107960;/fileinfo.html doduse unutra su slike velicine 240x320...ali vredi pokusati...mada imas i mapu beograda spremljenu u jar formatu http://www.benchmark.co.yu/forum/showpost.php?p=1214265&postcount=1745
 
@dannee95 ako ti nije problem okaci neke slike ove tvoje teme wista sto si okacio i onoga sve sto ti je zipovano u folderu :smoke: Mrzi me da instaliram na fonu a hoce nekad da baguje zbog tema koje su pravljene pa sam se vratio na fabricke teme i sada mi extra radi fon :smash::type::smash:
Hvala!!! pozz :wave:
 
Poslednja izmena:
@Pedjos83 radi se o sledecem: Za ZR sam napravio mapu koja sadrzi malu bazu podataka svih ulica i koordinate (u pikselima) gde se te ulice nalaze. Pogledaj post 3839 http://www.benchmark.co.yu/forum/showpost.php?p=1445560&postcount=3839 tako da je moguce uneti ime ulice i odmah dobiti poziciju gde se ulica nalazi (slicno kao recimo plan plus).
Isto sam uradio i za BG. Koristim vec postojecu bazu koja je vezana za odredjenu mapu tako da mi druge mape ne pomazu, osum ako bi ponovo uneo oko 2700 ulica i koordinate za njih - nema sanse :)
Dakle samo sam pitao da li neko moze da pomogne oko konvertovanja u png ali da velicina fajla nebude prevelika.
pozz

Evo ponovo linka za ZR mapu http://www.sendspace.com/file/jxk1ap
kad instaliras mapu i pokrenes na telefonu, pritisni levi ili desni taster na vrhu u kucaj naziv ulice.
 
Poslednja izmena:
Uspeo sam da spakujem sve i radi. Fale mi jos neki delovi da kompletiram. Mapu kacim za dan dva.
 
@nenad.j evo screen shoots
 

Prilozi

  • DispCapture1.bmp
    225.1 KB · Pregleda: 111
  • DispCapture2.bmp
    225.1 KB · Pregleda: 53
  • DispCapture3.bmp
    225.1 KB · Pregleda: 60
  • DispCapture4.bmp
    225.1 KB · Pregleda: 57
na kojoj str bese ono kako se aplikacija postavlja na dugme browser-a?????
 
De-branding EL71

Ko/gde moze da uradi debranding EL71?

skinut je sa Orange-a, hocu da uklonim njihov softver i stavim najnoviji firmware..
ima li neko u bgd ko to radi?
 
@Pedjos83 radi se o sledecem: Za ZR sam napravio mapu koja sadrzi malu bazu podataka svih ulica i koordinate (u pikselima) gde se te ulice nalaze. Pogledaj post 3839 http://www.benchmark.co.yu/forum/showpost.php?p=1445560&postcount=3839 tako da je moguce uneti ime ulice i odmah dobit
U pa to bi bilo extra!!!! Jedva cekam da zakacis mapu Bg-a... E a da li neko zna jel postoji neka druga mapa bg-a osim ove koja se nalazi na forumu a da moze da se koristi kao mapa za gps na sxg75?
 
@dannee95 Hvala puno!

Ljudi evo torenta sa mnogo aplikacija i igara mada neke rade extra dok druge ne rade. Probajte pa javite :smoke: :D :smoke:
Pozz
 

Prilozi

  • siemens_x65-java_j2me_midlet_games-selected_tested_working-v1.17.1388549.SN.zip
    22.7 KB · Pregleda: 78
Poslednja izmena:
koji program koristite za otvaranje torrenta?
 
koji program koristite za otvaranje torrenta?

@DaX mozes preko uTorrenta ili Azureusa. Ako ti je jaci komp bolji ti je Azureus. Cekiraj sta ti treba da skidas jer ovo cudo zauzima 37MB a sigurno ti ne treba sve.

@dannee95 Ima dosta aplikacija koje nisu rezolucije 320x240.Probao sam da ih obradim ali rezolucija im i dalje ostaje ista mada sam podesio da to bude 320x240. Ove aplikacije su,kao sto vidite(nisam napomenuo) za Siemens x65 ali dosta nijh radi. :type:

Ako neko nadje nesto ovako ali za ef81 neka okaci.
MOLIM VAS PO KO ZNA KOJI PUT DA AKO NKO IMA DOCVIEWER I PDFVIEWER, KAO STO SU ONI NA FW48 NEKA OKACI ILI NEKA OSTAVI LINK GDE MOGU DA SKINEM.
Hvala puno!!! :D :-devil-: :D
 
@nenadj
Neznam za linka ali evo ti ovi koje sam izvukao iz teklefona. Trebas samo da kreiras i jar fajlove i da ih instaliras. Pozz!
 

Prilozi

  • Aplikacije.rar
    983.5 KB · Pregleda: 81
Nadam se da ce nekom biti od koristi ;) .
Mozda ce vec od sutra biti na www.getjar.com/ .
Planiram da uradim i za NS ali verovatno kad se vratim sa odmora, trenutno nemam vremena. ako neko hoce i sam da uradi poslacu mu kartu i uputstvo, potrebno je oko 5 sati laganog rada da se sve zavrsi. Moguce je isto uraditi i za jos pet sest gradova, Cacak, Nis, ...
Inace mislim da cu mapu Beograda doraditi i ukljuciti objekte u listu za pretragu ( zdravstvene ustanove, pozorista, sportske objekte... ). Takodje treba popraviti imena ulica npr. M. Gavrilovica
Na google sam nasao Mihaila Gavrilovica i Milorada Gavrilovića.
Ako neko pronadje neki bag nek se javi.

pozz


U medjuvremenu su je postavili

MAPA BEOGRADA
http://www.getjar.com/sr/products/15683/Beograd
 
Poslednja izmena:
Pozz za sve na forumu! Evo i mene posle nekog vremena! krastavac, nisam imao internet ali sam pratio desavanja na forumu!
E sad ja imam dva pitanja:
1.Da li neko zna zasto ova novonapravljena mapa Beograda ne moze da se instalira preko memorijske kartice? Ja probao i nesto nece.
2.Sta da radim kada mi se preko java adaptera posle konvertovanja pojavi BAK file?
Ako neko zna odgovor molim vas neka odgovori. Hvala unapred, pozz
 
Dal je neko probao onu DEMO GPS aplikaciju koja je dolazila sa FW-om sa nekim bluetooth GPS modulom.

Ajde ko je sacuvao instalaciju tpk programa neka je nakachi ovde da probam dal funkcionise sa nekim bluetooth GPS modulomima koji su stigli.
 
2.Sta da radim kada mi se preko java adaptera posle konvertovanja pojavi BAK file?
Ako neko zna odgovor molim vas neka odgovori. Hvala unapred, pozz

@djole90 dobio si posle konvetovanja ime fajla:" ime fajla.jar.bak"
Treba samo da ga preimenujes u:" ime fajla.jar" i to je to!

@djwibe Ja sam davno(jos dok sam imao FW48 trazio aktivacioni kod ili nesto kako bih mogao da aktiviram DEMO GPS cak i na njihovom sajtu ali je pisalo da ta aplikacija sluzi samo za Windows platforme i onda sam odustao. Pokusaj da se konektujes na njihov sajt pa pogledaj,mozda skines i neku mapu.

@MilanB80 Hvala puno! Sad cu da probam da instaliram ove aplikacije sto si mi okacio!

Pozz svima! :type: ,) :D
 
@djole90 dobio si posle konvetovanja ime fajla:" ime fajla.jar.bak"
Treba samo da ga preimenujes u:" ime fajla.jar" i to je to!


Nisi me razumeo. Ja sam posle konvertovanja dobio ime fajla: "ime fajla".jar
a ne "ime fajla.jar.bak"!
A tip fajla mi je BAK file! Nije JAR kao sto bi trebalo.
Stvarno ne znam sta da radim?
U svakom slucaju hvala ti, pozz!
 
Poslednja izmena:
Nisi me razumeo. Ja sam posle konvertovanja dobio ime fajla: "ime fajla".jar
a ne "ime fajla.jar.bak"!
A tip fajla mi je BAK file! Nije JAR kao sto bi trebalo.
Stvarno ne znam sta da radim?
U svakom slucaju hvala ti, pozz!

@djole90 Radis li ovo preko Java mobile adaptera? Ako ne radis okacicu ti jer je bas dobar. Meni se tako desavalo kao sto sam ti objasnio, mada mi se desi da nekada jar fajl zadrzi original rezoluciju a ja hocu da mu stavim da to bude 320x240.

@djwibe Ako ti nije problem daj mi link za DEMO GPS(onaj sto je na FW48) pa cu da pogledam ponovo - mozda nesto isceprljam. Hehe!
:D :smoke: :D
 
@djole90 Radis li ovo preko Java mobile adaptera? Ako ne radis okacicu ti jer je bas dobar. Meni se tako desavalo kao sto sam ti objasnio, mada mi se desi da nekada jar fajl zadrzi original rezoluciju a ja hocu da mu stavim da to bude 320x240.

Da radim preko Java Adapter for Mobile(JAM 2.0.0.2)! Skinuo sam ga bas sa Bench-a, ne mogu tacno da se setim ko ga je postavio!
Ako ti imas neku bolju ili noviju verziju, nakaci je pa ce mo da vidimo sta ce da bude sa njom! Pozz
 
Da radim preko Java Adapter for Mobile(JAM 2.0.0.2)! Skinuo sam ga bas sa Bench-a, ne mogu tacno da se setim ko ga je postavio!
Ako ti imas neku bolju ili noviju verziju, nakaci je pa ce mo da vidimo sta ce da bude sa njom! Pozz

@djole90 Evo ima Java adapter u atachmentu. Ako ti se ponovo bude desavalo isto instaliraj Javu programsko okruzenje za Windows. Mozda je tu problem. :D:d:D
 

Prilozi

  • Java_Adapter_for_Mobile_2.2.rar
    918.1 KB · Pregleda: 68
@djwibe Evo nasao sam na netu neku aplikaciju za GPS ali ne mogu da ukljucim da radi. Cini mi se da trebaju mape za ovo cudo. Probaj pa javi sta si uradio.
 

Prilozi

  • navigami.rar
    201.1 KB · Pregleda: 58
@djwibe evo jos jedne aplikacije za GPS. Upravo sam je skinuo sa neta. Nisam je ni instalirao. Pogledaj da li radi i sta joj nedostaje pa javi. pozz:D:d:D
 

Prilozi

  • navfunpro.rar
    184.4 KB · Pregleda: 63
Momci ako neko ima proverenu informaciju gde se moze kupiti baterija za naseg gvozdenka u bg bio bih mu zahvalan da je podeli sa mnom posto nigde u Pancevu ne mogu da je kupim. Pozdrav.
 
Nazad
Vrh Dno