Šta je novo?

Benchmark test: HTC Desire S

Telefon je odlican, pu pu... da ne ureknem :)

Moze li neko da mi preporuci neki proveren/kvalitetan custon rom, koji je najblizi stock romu ali da ima 2.3.5 i 3.0 sence u sebi (da ne radim zvanican update, jer mi je telefon otkljucan i uradjen s-off a citam da pri zvanicnom apdejtu mogu da se pojave neki problemi...).
 
^ Android revolution HD i Virtuous Unity su fenomenalni Sense 3.0 ROM-ovi, ali bih ti ja preporucio Virtuous Affinity (Sense 3.5). Pored njih, apsolutno nema potrebe da se vracas na stock, jer su mnogo brzi, glatkiji i stabilniji. Moguce je i da za DHD postoje i neki jos bolji Sense ROM-ovi, ne znam.
 
^^ sad videh da sam omanuo telefon, mislio sam na desire hd... U svakom slučaju, vazi preporuka za Virtuous ROM-ove
 
Jel' imao neko problem sa Desire Som da nece ekran da mu se ugasi?
U opcijama je screen time out podesen na minut ali telefonu ekran i po 20 minuta stoju upaljen i nece da se ugasi.

Sve sam aplikacije koje imam na telefonu proverio da nemaju opciju keep screen on ali nijedna nema takvu opciju

Jel zna neko u cemu je problem?
 
Probaj preko aplikacije GPS Status. Pokrenes aplikaciju, sacekas da uhvati fix, zatvoris aplikaciju i ukljucis navigaciju. ...Ako si na to mislio. :)
 
probaj sa fasterfix aplikacijom skines sa marketa

uslov moras imati root-ovan telefon
 
Je l postoji neki način da se ubrza lociranje GPS signala na ovom telefonu, treba mu baš previše....

Koji rom imas ?
Imam poslednji, htc-ov, 2.3.5 sense 3.0 , jednom sam pokrenuo gps test, nasao je oko 6 satelita posle nekih 5 min.
Sledeci put kof pokretanja Igo -a sa ukljucenom mrezom operatera i gps-om, ne treba mu vise od 1 minuta da se lock-uje.
Sa ukljucenim gps-om, ali sa iskljucenom mrezom operatera, treba mu oko 3 min.
To su moja iskustva.
 
Da se nadovezem, da li si probao ovo:

Skinite s Marketa aplikaciju GPS Status (verzija mora biti 3.4, starije verzije su prestare)

Iskljucite mobitel i izvadite SIM karticu, te zatim ukljucite mobitel ponovno bez SIM-a
Ukljucite/omogucite GPS i WiFi
Pokrenite GPS Status, te odite pod MENU > Settings > GPS & Sensors
Odaberite Manage A-GPS state, te zatim Reset
Opet odaberite Manage A-GPS state, te zatim Download (ako vam kaze da treba data connection, zanemarite to)
Odlozite telefon na ravnu i stabilnu povrsinu na otvorenom, te pricekajte da se GPS fix ostvari (sad bi trebalo ici znatno brze nego inace)
Izadjite iz aplikacije, te odite pod Settings > Wireless & networks > Mobile networks > Access Point names, te zatim odaberite vas defaultni APN
Na kraju pod APN type upisite "default,supl" (bez navodnika)
Iskljucite telefon, vratite SIM karticu i opet ukljucite telefon
Pokrenite Google Maps ili GPS Status ili bilo koju drugu aplikaciju koja treba GPS - fix bi sad trebao biti znatno brzi
 
Meni je mnogo sporo nalazio fix na poslednjem zvanicnom romu (2.3.5, sense 3.0) dok nisam stavio neki custom rom, prvo ics+sense 3.6 i sad ics+sense 4.0, sad nalazi fix za 5 sekundi, radio nije promenjen tako da mi nije bas jasno kakve veze ima promena roma sa gps prijemom.
 
Poslednja izmena:
Ovako, drugaru servis trazi gomilu para za zamenu ploce jer mu nisu uvazili garanciju, koja na papiru vazi jos oko godinu dana, zbog root-a, iako prethodni vlasnik tvrdi da je odradio unroot. Jel se ta stavka vidi negde?

Bt koji je razlog servisa, ne radi ali ono sto sam primetio je da pise 3.0 za bt! Ovaj telefon ima 2.1 po specifikaciji i siguran sam da to problem. Da nije "leftover" od nekog roma?
 
Ovako, drugaru servis trazi gomilu para za zamenu ploce jer mu nisu uvazili garanciju, koja na papiru vazi jos oko godinu dana, zbog root-a, iako prethodni vlasnik tvrdi da je odradio unroot. Jel se ta stavka vidi negde?

Bt koji je razlog servisa, ne radi ali ono sto sam primetio je da pise 3.0 za bt! Ovaj telefon ima 2.1 po specifikaciji i siguran sam da to problem. Da nije "leftover" od nekog roma?

Zna se vrlo dobro da je HTC zaj... stvar sa Desire S jer je stavljao loše memorijske čipove i time izazvao krš vraćanja i zamena. Sad kod ovih koji su telefon root-ovali ili otključali bootloader i menjali romove, HTC je odlučio da zanemari garanciju, što nema veze sa vezom. Njima se to na kraju krajeva vratilo, kroz loše poslovne rezultate u zadnjem kvartalu...

Što se konkretnog slučaja tiče, ne verujem da je verzija bt baš razlog, može biti gomila stvari, recimo stariji hboot od verzije koja je inicijalno išla sa uređajem, relocked bootloader, promenjen CID, moguće je da su i ti serviseri sve obučeniji i znaju da prepoznaju da je fon rutovan. Trebao je da traži dokaz da je rootovan...
 
Pošto je Desire HD izvisio za ICS a budući da je Desire S hardwerski istovetan kao i HD postoji li mogućnost da i Desire S izvisi za ICS?
 
Pošto je Desire HD izvisio za ICS a budući da je Desire S hardwerski istovetan kao i HD postoji li mogućnost da i Desire S izvisi za ICS?

Postoji, ali mislim da neće izvisiti jer je Incredible S dobio ICS a pojavio se u isto vreme kao i Desire S. DHD je, za razliku od pomenuta dva, bio flagship model i očigledna je namera HTC-a da ih ljudi zamene za One seriju, mada sam ubeđen da će ovime izazvati baš suprotnu reakciju...

Pred fallout-a, izvisiće samo oni koji ga nisu probali...

Za Incredible S su se pojavili stabilni i potpuno funkcionalni ROM-ovi tek kad je HTC izbacio zvaničan update. I kod fallouta vidim da fali wifi tethering i da se neki ljudi žale na camcorder...
 
Izaci ce update i to najverovatnije u ponedeljak posto ih HTC obicno ponedeljkom izbacuje i posto je to poslednja nedelja jula. Update je izasao jos pre mesec dana ali za kinesko trziste, tako da nema sanse da ne izbace za ostatak sveta. Ono sto se najvise ceka je kernel source, pa igranka moze da pocne.

Mislim da postoji sansa da izadje ICS i za HD, ali kao poseban update, a ne OTA, ali to tek ostaje da se vidi. Steta za taj telefon.
 
Ima li neki dobar,stabilan i u potpunosti funkcionalan 4.0 rom za desire S?

Gledao sam na xda ali ne nadjoh nijedan da je 100% funkcionalan i bez bagova.....
 
Ha, neverovatno... Ovo sa GPS Fix-om proradilo nekako naknadno :d. Pošto boljitka nije bilo nakon akcije, nisam više ni palio GPS (ni Igo) i pre neki dan na Pančićevom vrhu upalim, čisto da vidim šta će tad da mu fali da ukači satelite - kad ono, ni 10s nije prošlo i snašao se. Au, rekoh sebi, ovde nema smetnji pa je zato tako brz :d Al probao i u gradu, i kači za 10-ak sekundi.
 
Kako stoji stvar sa otkljucavanjem ovog telefona koji je sa telenora?
 
Niko nije otkljucavao desire? Zanima me kako to ide i koja je cena okvirno
 
Nazad
Vrh Dno