Šta je novo?

Benchmark test: HTC Desire S

Bench admin

Administrator
Administrator
Učlanjen(a)
01.07.2000
Poruke
911
Poena
619
Test: HTC Desire S

HTC je na World Mobile Congress-u predstavio svoja tri nova modela telefona, koji su zapravo naslednici postojećih Incredible, Desire i Wildfire modela, a u imenu se razlikuju samo po tome što im je dodat sufiks "S". Desire S je "srednji" član ove trojke, sa ekranom od 3,7 inča, nešto slabijom kamerom od Incredible S modela, ali i novim dizajnom koji podrazumeva telo telefona koje je izrađeno u jednom komadu aluminijuma. Na papiru ostatak njegovih specifikacija ni malo ne zaostaje za većim bratom, a mi smo naravno rešili da proverimo kako se ponaša u praksi...


htc_desire_s_001.jpg


Desire S dolazi na tržište u momentu kada ga njegove specifikacije više ne svrstavaju u sam vrh ponude pametnih telefona. Po hardverskoj snazi je blizak Desire HD-u, što sada više nije toliko impresivno kada se uzme u obzir da je era dvojezgarnih procesora u mobilnim telefonima već stigla i sve više uzima maha. Dolazi sa Super LCD ekranom od 3,7 inča, Android 3.3.3 operativnim sistemo i Sense 2.1 UI-em.

Desire S je vrlo dobro uklopljen u jednu funkcionalnu hardversko-softversku celinu, što je ostvareno zahvaljujući iskustvu HTC-a koji stalno nastavlja da unapređuje svoja rešenja. Super LCD ekran nije možda najbolji na tržištu, ali je u svojoj klasi vrlo dobar. Sense UI je sada već izuzetno ispeglano iskustvo i korisnici koji se na njega naviknu vrlo često imaju problema da pređu na neki drugi UI jer im nedostaju neke zgodne i dopadljive stvari iz njega. Očigledno je HTC dosta vremena uložio u traženje optimalnog UI rešenja koje neće predstavljati forsiranu nadogradnju, već zaista različito i pozitivno iskustvo u korišćenju pametnog telefona.

http://mobile.benchmark.rs/mobilni_telefoni/test_htc_desire_s/
 
Greska:

"Dolazi sa Super LCD ekranom od 3,7 inča, Android 3.3.3 operativnim sistemo i Sense 2.1 UI-em."

Inace, tekst nije nista posebno.
Potpuno genericki, ponavljanje istih recenica, suvoparni podaci... Ovo je moglo da se napise i bez telefona u rukama.
 
Poslednja izmena:
kako ste uspeli 5 dana bez punjenja :)
 
Potkrale su se greškice, a onda je sajt počeo da brljavi pre nego što sam stigao da ih ispravim. Sad ćemo.
 
Hoj,u poslednje vreme dosta review-ova ;)
YOU'RE ON FIRE...

thumbs up
 
I Bench je ... ON FIRE... Mada se mora priznati da se Bojan raspisao. Pohvale.
 
Hmm, čudi me da nema malo više komentara za ovaj model, cak ni temu nije imao do ovog testa.
Znam da baš i nije "state of the art" pored GS2, Sensation-a itd, koji su naprednim korisnicima mnogo interesantniji, ali ovaj je pa mnogo dostupniji širem krugu ljudi, a veoma lepo izgleda... sada se pojavio i kod jednog operatera za preko 14K jeftiniji od GS2 na paketu koji mene zanima, a i po radnja ga ima već neko vreme za ispod 400 E ....
Ako ga neko ima ili nabavi voleo bih da čujem još po neki komentar ... uz svo dužno poštovanje prema autoru review-a, volim da čujem razna mišljenja, posebno iz prve ruke.
 
Nama geekovima nije toliko zanimljiv, jer je to desire hd, sa ekranom sa običnog desirea (slcd) i, doduše, boljom baterijom. ;-)
Ja sam iskreno, malo razočaran sto je kamera ostala ista kao na mom desire. Nije da je koristim mnogo, ali ide na živce.

Ovaj telefon je samo evolucija u odnosu na prvi desire, pa kao takav, više mi deluje kao upgrade za vlasnike legenda.

Ttalk.
 
^ +1
više mi deluje kao upgrade za vlasnike legenda.
...ili za vlasnike n97 :d Pa i mislio sam na nas obične, ali izgleda da je takvima uglavnom preveliko cimanje da napišu po koju reč ... Ne treba valjda baš svima sva moguća procesorska moć u telefonu? Mada priznajem da bi +0.3 inča značilo.
Kao što rekoh znam da naprednim korisnicima nije previše interesantan (namerno ne kažem tu drugu reč jer sam i sam po nekad geek-y ;) ), ali valjda ga je neko kupio i oformio svoje mišljenje!?! Nisam do sada koristio android pa gledam da pročitam što više iskustava "običnih" korisnika.
Bolja baterija, manji ekran, trebalo bi da to može da potraje ... kamere na telefonu su, po meni, ionako samo za prvu pomoć, e jedino ne znam koliko je loš taj audio ... mada ionako nisam neki poseban sluhista ...
 
Poslednja izmena:
Ako ti treba veći ekran imaš incredible s.
Strpi se malo, dok ljudi pokupuju telefone. Uglavnom, po reviewima, incredible je ostavio bolji utisak, koliko sam zapazio.

Ttalk.
 
otpakovao sam juce desire s i malo se igrao sa ovim modelom i naleteo na problem koji je itekako ozbiljan,zakacio sam ga na wifi i ako se odaljim na dva metra od rutera skroz izgubi signal i sam prebaci na 3G,kad se vratim do rutera dobije signal ponovo....probao sam ovo par puta i shvatio da je u pitanju to kako se drzi ovaj model u ruci ako se obuhvati ceo fon wifi signal se izgubi,kad se okrene u landscape i drzi sa dva prsta signal se uopste ne gubi....mozda sam naleteo na los model ali eto cisto obratite paznju pri kupovini na ovo...
 
Poslednja izmena:
koristim ovaj fon vec par dana i nisam imao takvih problema.
inace baterija mu dobro drzi(2 dana+) , lepsi je uzivo nego na slikama, jedino sto mi smeta je slcd koji nije toliko los ali je neupotrebljiv na suncu.
 
koristim ovaj fon vec par dana i nisam imao takvih problema.
inace baterija mu dobro drzi(2 dana+) , lepsi je uzivo nego na slikama, jedino sto mi smeta je slcd koji nije toliko los ali je neupotrebljiv na suncu.
jesi li probao da se odaljis na par metara od rutera i ostanes 1 min a da obuhvatis fon sa celom sakom?
 
Meni se nije nijednom tokom testa desilo nešto slično, a primetio bih sigurno.
Pre bih rekao da nešto nije u redu sa tvojim primerkom.
 
Meni se telefon mnogo dopada. Velicina je optimalna, kvalitet izrade odlican, a unapredjenja su ok u odnosu na obican Desire. Jedino sto mi se cini da je slabiji sa Wifi signalom.
 
@ seraph
Stavi automatsko osvetljenje. Ja sam na desire zadovoljan i sve je čitljivo (rokne osvetljenje na 90-100), osim ako ti sunce nije iznad glave. :-D

Ttalk.
 
Meni se nije nijednom tokom testa desilo nešto slično, a primetio bih sigurno.
Pre bih rekao da nešto nije u redu sa tvojim primerkom.
moguce dandy da si u pravu ali malo sam proguglao i mislim da nije do ovog primerka nego je taj problem dosta rasprostranjen i ima cak i svoje ime ''death grip'' mnogo korisnika ovog modela se zali na isto....proguglajte malo sa ''desire s wifi issue....
 
jesi li probao da se odaljis na par metara od rutera i ostanes 1 min a da obuhvatis fon sa celom sakom?

eh sada....recimo da drzi jacinu wifi signala kao galaxy s. nisam probao da sedim na njemu i testiram signal

@ seraph
Stavi automatsko osvetljenje. Ja sam na desire zadovoljan i sve je čitljivo (rokne osvetljenje na 90-100), osim ako ti sunce nije iznad glave. :-D

Ttalk.

osvetljenje mi je stalno na maxu. deformacija korisnika uredjaja sa super amoledom :D
 
zezam se bre :)
evo sada sam isprobao, nema death-gripa a i signal je prilicno stabilan i na vecoj udaljenosti od rutera(3m+)
 
Još uvek ga nema u Telenor radnjama (bio u Bulevaru, Knezu, Ušću), dok je Galaxy S2 postavljen od prvog dana. Ajde kad je neko u prolazu neka pita i javi da li je stigao, sramota me je više da ulazim tamo :d

Čim mi dopadne šaka, sledi jedan mini review :)

Pozdrav
 
Poz.

Nema ga jos ni u Ns u Telenoru, mada su mi tamo govorili neke drugacije (vece, naravno) cene od onih na sajtu. Al' dobro, ja sam za malo zakasnio za desire u telenoru, i kontam da cu ovaj uzeti, mada citah i ja za to sa wireless-om....Videcemo...Nadam se da ce se i ovde tema "rasplamsati" kao i one za desire i galaksi, da necemo morati mi vlasnici da citamo previse druge teme i forume (xdadevelopers i sl.) :)
 
Poz.

Nema ga jos ni u Ns u Telenoru, mada su mi tamo govorili neke drugacije (vece, naravno) cene od onih na sajtu. Al' dobro, ja sam za malo zakasnio za desire u telenoru, i kontam da cu ovaj uzeti, mada citah i ja za to sa wireless-om....Videcemo...Nadam se da ce se i ovde tema "rasplamsati" kao i one za desire i galaksi, da necemo morati mi vlasnici da citamo previse druge teme i forume (xdadevelopers i sl.) :)
tesko da ce se rasplamsati tema milane,ali eto nek se pise...
 
e naleteo sam na par problema...
tastatura pri landscape kucanju sms-a ume zestoko da zabode ako se pokusa da se obrise sa <-
takodje, light na touch tasterima gotovo i da ne radi, tj gotovo se nikada ni ne pali...to je problem sa senzorom za osvetljenje, cim se on pokrije rukom oni se upale
 
Postavlja se pitanje: Kada ce htc prestati da prodaje poluproizvode?
 
Izgleda da je to definitivno problem koji se pre ili kasnije pojavi kod svih proizvođača, a izazvan ovim sve bržim tempom razvoja i željom da se cena ne poveća mnogo uz što veći profit.
Sve njih to snađe pre ili kasnije, u većoj ili manjoj meri. Nije to toliko ni neočekivano, jedino je pitanje reakcije proizvođača. Da vidimo hoće li neki priznati grešku i učiniti napor da je ispravi ili će svi biti u fazonu "aaa ne, mi ne priznajemo to kao fabričku grešku, snađite se sami ili kupite naš nov model..."
 
pa dobro ali niko nije budala,covek se jednom opece i to je to...nikad vise nece kupiti njihov model...pa kad shvate da opada prodaja onda ce biti kasno...
 
Nazad
Vrh Dno