Šta je novo?

Benchmark test: HTC Desire S

Uzeh desire s juce u Knezu (i to za malo, jer radnica nije ni znala da je stigao). Napisacu detaljne utiske u narednih par dana, samo da zavrsim sa ispitima.
Na prvi pogled predstavlja logican korak nakon Legenda, koji posedujem, i unapredjene su stvari koje su mi nedostajale, a to su velicina ekrana, brzina, baterija.
Sto se tice wifi-a, tacno je da slabi signal kada se stegne rukama, ali nema gubljenja signala. Ruter je udaljen 6-7 metra i dva zida od dnevne sobe, gde sam probao. Inace postoji opcija u wifi settings/menu/advanced/best wifi performance, koju jos uvek nisam isprobao, ali koja je mozda od koristi onima koji imaju problema sa signalom. U svakom slucaju ponasa se isto illi slicno Legendu po tom pitanju.
Malo mu je slabiji zvucnik od Legenda, za recimo nekih 15%, ali je jaci od npr desire HD.
Baterija za sada junacki drzi, sto je vrlo ohrabrujuce, buduci da sinoc nisam ispustao telefon iz ruku nekih 4 sata uz testiranje svega i svacega.

Za sada od mene toliko, odoh da gulim knjigu :)

Pozdrav
 
Poslednja izmena:
pa kad deathgrip ne smeta jednom iPhone 4 da se prodaje sto bi smetalo Desire S :)
 
A koji brend kazniti zbog konstantnih svinjarija (eto neka je to htc), ali koji je to onda pouzdan brend o kome se nece pricati (nije pricalo) pre ili kasnije kako ih treba "kazniti" zbog nekvaliteta za skupu cenu? Bilo bi dobro kada bi to bila nokia ili Samsung ili LG ili bilo koji. Ali nisu. Nazalost, u tome je poenta, svi za velike pare pocesto prave poneku brljotinu. I to prolazi, jer prave i drugi. Jedni idu, lupam, na brend, drugi na kameru, treci na nekave ukupne performanse itd. Ali niko na kvalitet, cak ni duzinu trajanje baterije i te elementarne komunikacione karakteristike (govorim naravno u okviru smartphone uredjaja).
No, ako je dosao U BG, sto se mene tice - super, sad ce i u NS :) Te stvari sa kucanjem poruka, mogu li se resiti softverski?
 
Ja nisam primetio da mi zabada tastatura, sve radi normalno. Medjutim, postoji nesto sto me nervira od starta. Prilikom kucanja poruka, podvlaci mi sve reci crvenom crtom, slicno kao u wordu, iako sam iskljucio prediction i spell checking u podesavanjima. Kad su ukljucene ove opcije, onda sam nudi reci, a kada su iskljucene ne nudi, nego samo nervira podvlacenjem, cisto da te podseti da ne znas da spelujes :d
 
Pa ko ti je kriv kad ne sediš uz knjigu, nego se dopisujes. Nije to podsecanje na speling nego da treba da učiš ;) ... ne zameri na maloj šali.
Pretpostavljam da nema srpski T9. Koji ti e jezik UI-a, jesi probao malo to da promeniš pa da vidiš? Šta ima od tih opcija?
 
Ima srpski, koji sam sklonio jer me prevod nekih pojmova zbunjuje i usporava. Namestio sam engleski (madjarska) - sta god to znacilo, posto nema engleski (uk ili sad). NIsam siguran za srpski t9. Cini mi se da postoji, ali moracu da proverim.
PS. Ne zameram, sasvim si u pravu za ucenje, oduzilo se vec :d
 
Instaliraj ti lepo neku drugu tastaturu. Htc ima dosta lošu tastaturu.

Ttalk.
 
Htc ima dosta lošu tastaturu.

What?!? :D Ja bolju tastaturu nisam koristio. Sve ostale su blede u poredjenju sa HTC-ovom. Toliko je prakticna da mi je bukvalno obavezna u svakom ROM-u. Srecom, portovali su je, pa je ubacujem u svaki ROM na Magicku.
 
I ja sam je koristio u početku. Onda sam probao motorolinu, pa par 3rd party i na kraju se zadržao na smart keyboard pro.
Naravno, to je samo moje mišljenje.
 
Slazem se, misljenja su razlicita i treba da se postuju. Ali reci da HTC ima losu tastaturu je glupo, jer je daleko ispred svih stock resenja. HTC makar misli na svoje korisnike i funkcionalnost. Ja sam probao razne 3rd party tastature i jedina kojom sam bio zadovoljan je Swype.
 
Slazem se, misljenja su razlicita i treba da se postuju. Ali reci da HTC ima losu tastaturu je glupo, jer je daleko ispred svih stock resenja. HTC makar misli na svoje korisnike i funkcionalnost. Ja sam probao razne 3rd party tastature i jedina kojom sam bio zadovoljan je Swype.

HTC ima losu tastaturu i ne misli na svoje korisnike i funkcionalnost :p
meni je recimo klasicna samsungova vrh, tj veoma je prijatna za tipkanje
 
Donekle se slazem za tastaturu. Slicno kao i HTC sense, tastatura je po malo bloatware :) Instalirao sam klasicnu gingerbread i odgovara mi njena jednostavnost, pa dosta brze kucam + nema podvlacenja reci crvenim crtama ;)

Ne znam da li je tako kod ostalih, ali Desire S prilicno sporo hvata gps fix. Treba mu 30-60 sekundi, dok je Legendu trebalo oko 20tak. Probano direktno preko iGo-a i Gps Status-a. Naravno napolju, pre nego sto neko pomisli da sam testirao u zgradi :)

PS. Posto jos uvek nema root-a i krstenih romova, pitanje za sve: Da li postoji program koji ce mi omoguciti da kontrolisem notifikacionu lampicu, tj produzim njeno trajanje? Probao sam par njih, ali bez uspeha.
 
Jel neko mozda probao jel S iz Telenora zakljucan za druge mreze? Znam da HD nije ali cini mi se da je S bolja kupovina... ali ako mi se ne dopadne da znam da li cu moci nekom da ga prosledim.
 
Jel neko mozda probao jel S iz Telenora zakljucan za druge mreze? Znam da HD nije ali cini mi se da je S bolja kupovina... ali ako mi se ne dopadne da znam da li cu moci nekom da ga prosledim.

vidis to mi nije palo na pamet...moj je npr telenorov, ali drzim vip karticu u njemu. Mada s obzirom da sam ga dobio na par nedelja za testiranje, ne mogu da garantujem da je ovaj isti kao npr onaj u poslovnicama.
mada trebalo bi da jeste, sto bi znacilo - nije zakljucan
 
Ti "nasi" testni primerci Desire S-a nisu za maloprodaju vec direktno od htc-a pa ne moze po njima da se donese zakljucak.
 
Kako da ga vrnem u "fabričko" stanje, jel može nekako da napravim da bude HTC? Izgleda da je bio sa nekog DE operatera (A1, ako postoji tako nešto, vidim da ima neke aplikacije koje ne mogu da se pale a počinju sa A1)...
 
Tvoj je brandovan za A1 Telekom Austria. Mozes flashovati neki zvanicni ROM koji je nebrandovan i to je to. :)

Ovaj je nebrandovan: LINK
 
Nakon 10tak dana korišćenja, evo još nekih utisaka o desire s:

Kvalitet izrade:
Za sada nisam pronašao nešto što mi značajnije smeta, a to obično nađem na svakom telefonu u prvih par dana. To je, dakle, dobra vest :)
Vidim da se na xda mnogi žale da im krcka poklopac od baterije, dok se meni to ne dešava. Doduše, to verovatno ima veze sa tim da sam ga samo jednom i skidao, kad sam kupovao telefon.
Ono što može nekima da zasmeta jeste malo veći zazor između stakla i maske i to ravnomerno, sa svih strana, pa može doći do skupljanja prašine. Pri kupovini, treba obratiti pažnju na to da staklo bude u savršenoj ravni sa maskom jer se određen broj ljudi žali da je leva strana blago uzdignuta u odnosu na levu.
Ne dopada mi se položaj usb-a, jer je nezgodan za korišćenje dok je na kablu. Taj deo maske deluje nekako grubo i nedorađeno, tj ivice su oštre pa može doći do grebanja maske od ubacivanja kabla, nakon dužeg vremena.
Osim toga, kvalitet izrade je na visokom nivou i pruža osećaj kvaliteta i dugotrajnosti.


Ekran:
Karakteristike ekrana su verovatno poznate većini, ali da kažem nešto kratko o tome. Ekran ima veoma dobre uglove vidljivosti, itekako uporedive sa amoledom. Ima dosta bolju vidljvost na suncu od amoleda, tj Legend je potpuno gubio sliku, dok se ovde bar nešto vidi. Prikaz boja, oštrina, kontrast, itd. je sve na visokom nivou.

Zvučnik i kvalitet razgovora:
Zvučnik je sasvim zadovoljavajućeg kvaliteta i biće dovoljan da ga čujete u gradskoj gužvi, mada ne na svim melodijama. Nema pucketanja, krcanja i slično, ali tačno je da zvuči malo tanko, tj fali mu bas. Dakle, ko sluša muziku preko zvučnika, neka zaobiđe desire s :)
Zvuk u slušalici je isti kao i na većini htc telefona u zadnjih dve godine, a to je pomalo razočaravajući. Kada se uporedi sa npr iphone, zvuk je nekako dubok i mutan. To sam primetio i na Legendu, Desire HD, Desire i Desire Z. Ali dobro, dovoljno je čist, glasan i držim ga najčešće na polovini.

Software:
Bla,bla, znate već sve o ovome. Moji utisci se mogu sažeti u jednu reč: Cyanogen. Ne znam da li je zato što sam se navikao na njega, ali sense nikad neće biti tako gladak i brz kao cyanogen, koji god hardware oni stavili. Pazite, sve radi brzo i bez laga, ali nekako one animacije nisu tako fluidne kako sam navikao i može to mnogo bolje.
Takođe mi smetaju propusti koji se tiču notifikacione lampice koja traje samo 5 minuta. U tom slučaju je beskorisna, jer opet moram da prilazim uz telefon proveravam da li je nešto stiglo. Na cyanogenu traje i po par sati + može da se isključi treptanje, tako da je lampica koja konstantno svetli mnogo upadljivija.
Inače sofware je veoma stabilan i nije se desilo da zakoči ili se restartuje za ovih 10tak dana, što mi je bio i najveći strah obzirom na probleme koje su imale neke serije desirea.
I da, kao i obično sense dolazi sa gomilom programa koji vam nisu potrebni :)

Baterija:
Baterija se pokazala veoma dobro i može da izdrži ceo dan maltretiranja. Telefon palim u 8h i gasim oko 00h. Otprilike 40tak minuta poziva dnevno, 10tak poruka, dva maila na sat vremena, prognoza, vesti, facebook i sinhronizacija sa googlom, automatsko osvetljenje, ekran radi oko 2.30h i baterija na kraju dana bude oko 30tak procenata. Meni dosta :)

Kamera:
Istina je da kameru ne koristim previše, ali sam je uporedio sa Legendom i zaključak je da su vrlo slične. Mislim da je na Cyanogenu koji je bio na Legendu, odrađena neka optimizacija, pa su mi pojedine slike delovale čak i bolje. Naravno, snimanje na desire-u je dosta bolje, slika je veoma oštra, jedino što snimak deluje malo drhtavo, kao da secka.

GPS:
Ovo nije ostavilo najbolji utisak. Ne znam da li je u pitanju software ili hardware, ali desire sporo hvata fix (50-60 sekundi) i desi se ponekad da ga izgubi. Legend je hvatao 8-9 satelita, dok desire 7 (sudeci po gps status-u). No me gusta nada :d

Eto, to su otprilike moji utisci, bazirani na onome što mi je najbitnije i što najviše koristim. Ako nekoga interesuje još nešto, neka pita.
 
Poslednja izmena:
Samo da kazem par stvari iz mog ugla...

Kvalitet izrade je odlican, telefon je jako cvrst. Nigde ne krcka. Poklopac baterije sam otvarao jedno 5-6 puta za par dana i niti se pomera, niti krcka. Celokupan utisak o telefonu kada se uzme u ruku je da je jako kvalitetan.

Ekran je veoma dobar. Po meni, bez preterivanja, ima lepsu sliku od SAMOLED-a. E sad, nemojte da me napadate, to je subjektivno. Ali cinjenica stoji da je odlican.

Zvucnik... Ja zadovoljan, nemam neke zamerke.

Softver: Odlican, brz, odlican odziv. Ja mu mane nisam nasao. Volim Sense, volim kako jednostavno funkcionise i kako je praktican. Na ovom telefonu odlicno funkcionise i imam samo reci hvale. Takodje, nije mi se nijednom resetovao (a igrao sam zahtevnije igre na telefonu), a to je verovatno do velike kolicine RAM-a.

Baterija je meni izdrzala 3 dana (skinuo ga sa punjaca 1. dana ujutru, a stavio da se puni 3. dana uvece). A igrao sam igre povremeno, imao kratke razgovore, citao/pisao mailove i slao sam SMS-ove. Ja sam jako zadovoljan.

Kamera: Sta znam, ok je. Nisam je ni koristio puno da bih mogao nesto vise da kazem.

GPS nisam ni koristio.
 
Da li ste imali problema sa gubljenjem WiFi signala kao sto se pise po netu?
 
Ja sam odmah prvog dana primetio da je WiFi signal slabiji u odnosu na, recimo, Wildfire S. Ne puno, ali je bilo dovoljno da primetim i uporedim. Ali gubljenje WiFi-ja nisam imao.
 
Ne mogu da verujem da sam to zaboravio da iskomentarisem :d Dakle, tacno je, signal se gubi kada se telefon obuhvati rukama horizontalno, ali radi se o razdaljini oko 6 metra od rutera. Na blize od toga se ne desava. Inace kad se drzi uspravno, ima pun signal, dok Legend ili ipod imaju po jednu crtu. :)
 
evo i ja da kazem da je ono staklo na telefonu gorilla glass my ass...mala ogrebotinica na sred ekrana posle 2 nedelje, nit znam kada je nastala niti odakle je....galaxy s nakon 10 meseci staklo kao da je juce izvadjen iz kutije.
 
Par pitanja...
Kakav je kvalitet zvuka koji dobijate iz slusalica? Imao sam davno HTC Tattoo i secam se da je bio ocaj. Posedujem sluzbeni Nokia E52 i za jedan poslovni telefon ima neverovatno kvalitetnu reprodukciju zvuka. Moguce zato sto koristim vrlo dobre Sennheiser sluske, mozda na nekim slusalicama koje se isporucuju uz sam telefon ta razlika ne bi bila toliko ocigledna. Takodje sam pre godinu dana probao FM na originalnom Desire-u i takodje nisam bio zadovoljan. Mozda ako je neko imao ili jos uvek poseduje neku slicnu Nokiu bilo bi lepo ako da napravi poredjenje. Unapred zahvalan.
I da... juce prolazim pored jedne Telenorove radnje, pa usao da probam malo... nego zar oni i na sajtu ne reklamiraju da imaju crnu verziju. U radnji bio izlozen sivi a prodavac mi spomenuo da valjda imaju i jos neku plavu?!?! Bila guzva pa me je prodavac otkacio. Jel neko od vas uzeo crni?
 
@Seraph Ne znam sta si mu radio pa da za tako kratko vreme se izgrebe. Moj je kao nov.

Svi nasi su crni. :)
 
Zvuk je malo bolji nego na Legendu, a mnogo bolji od e71 koji sam ranije posedovao, dok i dalje ipod touch daje najbolji zvuk. Slusalice su creative ep630. Ja sam ga uzeo u telenoru i crni je. Ne postoji plavi, nego grafitno siv i crn. Taj sivi ima neku plavicastu nijansu, pa je mozda prodavac pomesao. Crn je standardno crn :d
 
@Seraph Ne znam sta si mu radio pa da za tako kratko vreme se izgrebe. Moj je kao nov.

testirao sam mu unibody pod traktorom...
ozb, cuvao sam ga kao svaki svoj telefon do sada i eto ga, pri normalnom koriscenju se ne vidi, svega par mm ali kada sam je jednom opazio onda stalno znam da je tu....isti slucaj sam imao i sa obicnim desireom. mogu ruku u vatru da stavim da gorilla glass na htcu i samsungu nije isti
 
Poslednja izmena:
evo i ja da kazem da je ono staklo na telefonu gorilla glass my ass...mala ogrebotinica na sred ekrana posle 2 nedelje, nit znam kada je nastala niti odakle je....galaxy s nakon 10 meseci staklo kao da je juce izvadjen iz kutije.

Ja znam da pre na gsm areni nije pisalo ni za jedan htc da ima gg (čak su ljudima iz htc podrške na pitanje da li dhd ima gg odgovorili da nema), dok sada bukvalno za svaki htc model piše da imaju (kao i na gg sajtu).
 
Nazad
Vrh Dno