Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Ne znam na mojim shimano gr-500 je po meni najbolje reseno montiranje pinova od svih pedala sto sam video. Samo stavis podloske i uvrnes od dole sraf.

Koliko vidim i ovde je slicno, trebalo bi da si dobio mali imbus u pakovanju, pa kada gurnes taj pin u pedali sa suprotne strane zavrci
 
To je i meni palo na pamet ali na Deore XT to nije izvodjivo:

image.png


Mislim da su posudili itse pinove ne kontajuci kako da ih uopstre montiras. Isto tako Deore XT nemaju središnje pinove pa visoka varijanta je jos vise upitna.

Jedino kontam da se olducim na nizu opciju i da s*ebem navoj, napravim ga malo kockastim, pa da zavrnem i stegnem.. for life.

Zadovoljan sam samo eto, za 80-90€ koliko odprilike kostaju, nisu puno razmisljali kada su dizajnirali.
 
Evo gledam recenzije, navode minus sto se pinovi ne montiraju sa donje strane jer se nakon prve druge voznje vec mogu "srediti" da kljuc ne ulazi. Kad ono.. skroz na dnu kutije koju sam spremio da bacim:

image.png


:D
 
Pa bas gledam uputstvo i vidim da kazu da zamenis sa kracim eto bitno da si nasao
 
Ja sam navikao da mi patika ne klizi. Jednom mi je izleteo jedan na stazu i nekako sam ga izbegao ali sam udario u super visoku bankinu pa mi je noga pala izmedju kurble i naravno lepo su mi ti pinovi izgrebali nogu.
 
nova era :)

 
Iskren da budem ja ne razumem poentu shimano di programa. To je sve samo ne "wireless". Ajde sram princip već mogu da razumem, ali ja sam mislio da je to "sipas i ne misliš". Kada sam shvatio da imaš iste probleme kao sa sajlom, po mnogostruko većoj ceni, sta znam, ukoliko pare nisu problem što da ne, ovako ne vidim poentu.
 
di2 je elektronski sistem, tek je ova generacija 12 speed semi wireless (samo su menjaci povezani kablom sa baterijom). kakvi problemi kao sa sajlom? nema nikakvih problema
 
Pa ja sam mislio da to stavis i da funka sve savrseno zauvek, a nije tako. Plus moras nositi u servis da se podesi.
 
jeste tako :)

ne treba ti servis, sam indexujes brzine i kako si namestio tako stoji zauvek. jedino ako padnes i iskrivis kuku menjaca i sl.
 
Sta ce vam ti pinovi?
meni to deluje kao nesto sto moze da vas povredi.
Pretpostavljam da vozis spd.

Pinovi su jednostavno tu: Da ne klize noga :) Oni su po meni overall must ali kada je mokro, ne znam kako bi vozio bez njih. Mozda 10kmh.

Spd mi nije praktican radi obuce.
 
risk pakne za kocnice :) :) :)
 

Prilozi

  • IMG_20220630_200115_edit_385073187257907.jpg
    IMG_20220630_200115_edit_385073187257907.jpg
    163.5 KB · Pregleda: 50
rizikujes :D
 
Posle moje sage sa shimano pedalama sada su se i bratove zeznule a imaju samo godinu ipo dana. Nosicu ih na reklamaciju i ocekujem kao sa prvim negativnim iskustvim sa radnjom i shimano uvoznikom zezanciju. Definitivno ne preporucujem shimano pedale.
 
Evo samo da dodam sa svim radnjama novog sada sam imao pozitivna iskustva, jovan iz planet bajka i ljudi iz vektora kod sajma su prva liga, ali RIS iliti Boris i njegov radnik su katastrofa. Kao neko neko je potrosio hiljadu ipo eura na delove u poslednje dve godine, i planiram da kupim jos, izbegavajte tu radnju. Neprofesionalno i beozbrazno ponašanje. Ja cu se po vec unapred znam negativnom odgovoru (vec je bilo danas to tako treba, njihova mantra) obratiti inspekciji, ali moj dinar vise videti nece. Tako i svima drugima predlazem.
 
Evo samo da dodam sa svim radnjama novog sada sam imao pozitivna iskustva, jovan iz planet bajka i ljudi iz vektora kod sajma su prva liga, ali RIS iliti Boris i njegov radnik su katastrofa. Kao neko neko je potrosio hiljadu ipo eura na delove u poslednje dve godine, i planiram da kupim jos, izbegavajte tu radnju. Neprofesionalno i beozbrazno ponašanje. Ja cu se po vec unapred znam negativnom odgovoru (vec je bilo danas to tako treba, njihova mantra) obratiti inspekciji, ali moj dinar vise videti nece. Tako i svima drugima predlazem.
I meni su ti iz ris-a meh, dva puta sam slucajno usao u njihovu radnju posto su na zgodnoj lokaciji, a ne planiram treci put uci ni slucajno.
U fazonu su mi smo servis/prodavnica biciklova, a ne prodavnica delova sto meni treba.
 
Boris je najneprijatnija osoba sa kojom sam imao prilike da divanim, prosto sve frca iz njega kao da je popio svu pamet ovog sveta, pa nisam jbn imbecil da ne znam da podesim konus i kontra maticu, ne treba da imam iq 200 da to znam. Znaci ako hocete neke skuplje delove planet bajk će vam naruciti ako nemaju u radnji, sacekajte par dana jer ce vam primiti sve na reklamaciju bez problema.
 
Poslednja izmena:
ja imam odlicna iskustva sa Invictom takodje, kao i Planet Bike. U Ris sam usao jednom samo, kupio BB patronu za Sram GX :)

a sto se tice Shimano pedala, imam XT spd vec 2 i nesto vise godine rade odlicno, vrte se… takodje znam ljude koji koriste spd-sl godinama. ne znam koji model si kupovao, ali nikakav problem nisam imao sa shimano pedalama, jedino sto su izgrebane od padova :)
 
Invicta je kul, osim sto im u servisu dosta rade klinci, koji bas i nisu, ali dobro porasce. Jedno je sigurno arpaš je sigurno prodao brdo bicikala na subvencije. Oni su meni najblizi i uvek odem prvo do njih ali obicno nemaju ono sto meni treba.
Gr500 je model stare saint, nebitno je rralno model sve shimano rade na istom principu.
 
Jel koristi neko nekakvu aplikaciju za planiranje rute? Tipa, od tačke A do tacke B i on mi sam pokaze kako je najlakse/najbrze.
 
Stravu (moras biti subscriber)

ima Komoot, mozes da izaberes jedan region for free, a ako hoces unlock all world je 29.99eur
 
I meni su ti iz ris-a meh, dva puta sam slucajno usao u njihovu radnju posto su na zgodnoj lokaciji, a ne planiram treci put uci ni slucajno.
U fazonu su mi smo servis/prodavnica biciklova, a ne prodavnica delova sto meni treba.
Meni je Boris strpljivo objasnio. U suštini (parafraziram po sećanju):
Muka je s nabavkom delova (ovo verujem) i ne žele doći u situaciju da ne mogu uraditi servsi jer su prodali potrebne delove.

Za kvalitete samih servisa ne znam - sve radim sam, meni je tako najlepše, ali znam da većina servisa u gradu (i šire) ima barem po jednog dobrog servisera, a odlaskom van sezone je puno veća verovatnoća da će on raditi bajs, ili imati vremena da ispravi rad manje iskusnih kolega. A siguran sam i da svaki servis na planeti ima barem po nekoliko veoma zadovoljnih i veoma nezadovoljnih klijenata. :)
 
Meni je Boris strpljivo objasnio. U suštini (parafraziram po sećanju):
Muka je s nabavkom delova (ovo verujem) i ne žele doći u situaciju da ne mogu uraditi servsi jer su prodali potrebne delove.

Za kvalitete samih servisa ne znam - sve radim sam, meni je tako najlepše, ali znam da većina servisa u gradu (i šire) ima barem po jednog dobrog servisera, a odlaskom van sezone je puno veća verovatnoća da će on raditi bajs, ili imati vremena da ispravi rad manje iskusnih kolega. A siguran sam i da svaki servis na planeti ima barem po nekoliko veoma zadovoljnih i veoma nezadovoljnih klijenata. :)
Mene mrzi da se vijam sa kuririma pogotovo od kad je postekspres uveo isporuku do 19h pa mi je jednostavnije da platim vise i odem u prvu prodavnicu, ali su me (strpljivo) ubedili da gresim :)
Takodje, ranijih godina sam drzao jedan bicikli na vikendici sto je super zato sto si odma u sumi, ali sto se tice servisa moras sve nauciti sam da radis i nabaviti alat, tako da nisam njihova ciljna grupa niti oni moja.

Sto se tice preporuka, Blesa je meni nekad davno bio skroz ok ako i dalje radi?
 
Poslednja izmena:
Za tockove je invicta najbolja, znaci meni je arpasev brat namestio tocak ko strelu ravan. Pa onda vektor.

Generalno pedale su poslednja stvar sto su mi u garanciji u toj radnji, lazem i jedan komplet kocnica sam uzeo tamo, ali sa njima je sve u redu. Posle toga adio nikada vise dinar moj videti nece, pa makar stavljao polovne delove sa cikloberze.

Da se razumemo nisam ja nezadovoljan sa radnjom, ali ja sam njima ostavio 16000 na pedale. Moje su od prvog dana krckale, on ih je dotezao svakih 10 dana, pritom su svaki put sedele kod njih 7 dana da bi posle dva dana pocelo sve ponovo da se desava. Bukvalno su vise bile kod njih nego sto sam ih vozio. Ja sam trazio da se posalju na reklamaciju, on nije hteo da posalje. Vec su mi ljudi iz druge radnje izasli u susret i poslali u sbm.

Bratove pedale su od starta imale slicne probleme ali su ih kao dotegli i radile au donekle, osim sto bi se popeo do instituta i pogledam a telo desne pedale skroz odvrnuto sa osovine. Ali zbog prethodnih negativnih iskustava ja bi zavrnuo nazad jer nisam mogao da se nastavljam sa njima. Jednom u 7 meseci bi dosipao mast, jer poprilocno vozim i tada vec budu suve unutra.

Ja nisam trazio nista od njih, nikakvu uslugu, trazio sam da se reklamiraju da se posalju u shimano, oni to nisu hteli, da li on kao prodavac ima pravo da meni uskrati reklamaciju sa recima to tako treba??
 
Poslednja izmena:
A jel ima neko da preporuci servis u bg? po mogucstvu nbg/zemun/bezanijska kosa?

Danas mi je bukvalno eksplodirala guma, i unutrasnja i spoljasnja... Bajs vezan za banderu, nije bio na suncu... Mozda sam prepumpao gume... Po barometru na pumpi (neka rucna kineska, pokazivala 35-37psi)... Okacicu slike kad je skinem...

Sad trazim da zamenim schwalbe rapid rob gume koje su me sluzile 7-8god...
Koju bi mi preporucili? U pitanju je MTB, hardtail, zadnjih godina uglavnom vozim po gradu, ali ne bih uzimao neke city gume, jer cu sigurno ici i na neki lagan offroad (par puta godisnje), kad se ukaze prilika...
Evo kakva je guma posle eksplozije :)

IMG_20220704_221632.jpgIMG_20220704_221613.jpgIMG_20220704_221551.jpgIMG_20220704_221424.jpgIMG_20220704_221414.jpgIMG_20220704_221345.jpg
 
Ako si zadovoljan sa tim gumama, i navikao na njihovo ponašanje u vožnji, kupi ih opet. Nekako mi je to najlogičnije.

Ako ćeš neke malo jeftinije a veoma robusne XC gume, upotrebljive u većini uslova - Kenda Kadre (2.1). Poslednjih 5 godina ih koristim (2 para) i sjajno su se pokazale na skoro svim podlogama, više nego dovoljno su brze i stabilne na asfaltu (sigurne u krivinama a na spustu lako postižu 70km/h, pa i više od toga), odlične za lagan i umeren off-road i većinu podloga (osim dubokog blata i snega) a najviše me je iznenadila robusnost. Neverovatno je šta ove gume sve mogu da izdrže. Za manje od godinu dana sam prešao preko 2300km, uz mnogo terenske vožnje (umerene, ne vozim pro-trail/DH) a imam 110kg, plus težina bajsa i ranca. Kapiram da su tako robusne zbog 30tpi izrade.

U tom rangu su verovatno i CST Critter, a i po ceni su slične.

Za vožnju po lošem asfaltu i utabanom makadamu su ok i ove Kenda. Ne mogu baš da garantujem za robusnost jer ih nisam vozio dovoljno dugo (sigurno nisu u rangu Kadre) ali sam ih nekoliko puta probao na makadamu, travi i ok su se pokazale, a na asfaltu su veoma brze i stabilne. Koštale su samo 1150 din (26x1.95) pre 3 meseca, ali sada su verovatno malo skuplje.
KENDA-K1118-MTB-Bicycle-Tire-Anti-skid-wear-Bike-tire-Mountain-Off-road-tyre-26-27.jpg_Q90.jpg_.webp
 
Poslednja izmena:
@hsv.stoned te kenda mi se bas svidjaju izgledom, da su bar 2.1 odma bi ih uzeo da ih probam.

Sada sam se zbunio, koje su te sa slike dole, te mi se svidjaju
 
Nazad
Vrh Dno