Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Taj alivio je prahistorijski model (prazne lager), u sustini radice posao na tom setapu i vise nego dobro, prednji turni menjac lošije otprilike najjeftiniji i najlosiji model od šimana, uvek mozes dokupiti bolji. QR igle imaju sve nable danas.
 
10.9kg ima ako je carbon ram :) i ako je cena par hiljada eur. a onda tesko da je alivio groupset :)

evo recimo ovo je malko laksi od njega :)
 
Ja sam mislio da je to neka greška u kucanju da misli dal moze da izdrži 109 kg. 10.9 kg sigurno nema, pre će biti da je 15-16 kila.
 
Model datira iz 2013-e, 26", (alu) ramovi kreću od XS veličine tako da je vrlo moguće da se to odnosi na najmanji 🙃
 
Ako je neko zainteresovan, u nedelju ima u Somboru jednu lepu vožnju:

282273550_420254276773318_9191869776067222055_n.jpg

📢Oko Sombora - Endurance Cycling Race 2022
------------------------
📝 PROPOZICIJE:
💪 Organizator: Biciklistički klub Sombor
📅 Datum i vreme starta: 12.06.2022. u 07:00
🏁Mesto starta i cilja: Camping SoSul, Venac Petrove Gore 23, Sombor
🚴Pravo nastupa: Vozači sa tehnički ispravnim MTB, treking ili gravel biciklom i kacigom
🛤️Takmičarska staza: Kružna većim delom off-road staza od oko 160 km
🛣️Rekreativna staza: Kružna većim delom off-road staza od oko 160 km ili 80 km
🥇Kategorije: opšta muška kategorija i opšta ženska kategorija
🖊Prijave: [email protected] od 01.06. do 08.06.
💵Kotizacija: 1.200,00 RSD (10,00 EUR) mali krug i 1.800,00 RSD (15,00 EUR) veliki krug (noćenje se plaća dodatnih 5 EUR, za više informacija kontaktrajte organizatora)
------------------------
⌚Satnica:
06:15 - 06:45 Registracija na mestu starta/cilja
07:00 Start
13:00 Pauza za ručak u Bezdanu i spajanje grupa
14:00 Nastavak vožnje
17:30 Slatka pauza u Monoštoru
19:00 Cilj
19:30 Proglašenje pobednika na mestu starta/cilja
*U toku vožnje će biti više kraćih pauza za okrepu i osveženje
NAPOMENA: Satnica je podložna promenama na dan i toku trke.
-------------------------
📃Opšti propisi:
Trka se vozi u dva režima, transfer i takmičarski. U transfer režimu se vozi grupno, brzinom od 15 do 20km/h koju određuju organizatori u zavisnosti od uslova na stazi. Po dolasku grupe na polaznu tačku svakog takmičarskog dela (ukupno dva), pravi se pauza od nekoliko minuta za nameštanje učesnika za grupni start. Učesnici koji nisu prisutni na grupnom startu u njegovo vreme gube pravo na krajnji rezultat i rangiranje. Na kraju svakog takmičarskog dela se nalazi organizator koji meri vreme učesnicima prilikom prolaska kroz cilj. Vreme savladavanja svih takmičarskih delova se sabira da bi se dobilo krajnje vreme.
Nije dozvoljena pratnja vozilima tokom trke. Svaki učesnik je dužan da nosi svoju vodu/napitke, hranu, opremu, alat i rezervne delove tokom vožnje. Svaki učesnik će imati pravo da ostavi jedan ranac sa hranom/napicima/rezervnim gumama u vozilu organizatora koje će biti prisutno na pauzama. Svi defekti i problemi moraju biti samostalno otklonjeni ili uz dobrovoljnu pomoć ostalih učesnika. Svaki učesnik se u svakom trenutku mora ponašati fer i sportski prema drugim učesnicima i obavezan je dozvoliti bržem vozaču da ga obiđe tokom takmičarskih delova. Svi učesnici moraju poštovati ostale učesnike u saobraćaju i korisnike puteva i staza trke. Strogo je zabranjeno bacanje smeća tokom trke.
U kotizaciju su uključeni: ručak u Bezdanu, slatka pauza u Monoštoru, support vozilo sa vodom i okrepom, medalje.
------------------------
📄Ostale odredbe:
Svi učesnici učestvuju na sopstvenu odgovornost. Organizator ne snosi bilo kakvu vrstu odgovornosti za eventualnu štetu nastalu učešćem na manifestaciji, posredno ili neposredno, izazvanu sopstvenom krivicom i nepažnjom, ili krivicom i nepažnjom drugih učesnika ili trećih lica, pre, za vreme ili nakon manifestacije.
Za više informacija pišite na [email protected] ili FB stranicu Biciklisticki klub Sombor
Vidimo se! 🚴🌳📃
 
Nije na kopnu ali je pedalanje

 
Manta xaxa, ime je vec zauzeto...
 
Već neko vreme se vrti po mrežama, izgleda jako moćno
 

Moze li neko misljenje za ovaj bajs? Ili mozda neka druga preporuka u ovoj cenovnoj klasi?
Voznja je mahom po Beogradu (asfalt/gravel), ne planiram puno heavy off-road avantura, gledam mtb zbog ivicnjaka, rupa i slicno... Tretnuno imam mtb 26'', odgovara mi ta pozicija sedenja, uzeo bih nesto sa malo vecim tockovima.

Hvala!

Nasao sam jos jedan: https://www.kupujemprodajem.com//bicikli/mountainbike/cube-aim-sl-3x9-2021-29er-novo/oglas/137290041
 
Orbea je OK
Cube je dečiji bajs ... Koja veličina rama tebi treba?

Edit
Na CBu i nema nekog izbora u XL-u trenutno, ima je i ta Orbea
Jeftiniji
i
 
Poslednja izmena:
Dovodim u pitanje da je 53cm XL, možda grešim.

edit: grešim:
 
Ja sam mesec dana svaki dan po 3-4 puta vrteo cikloberzu dok nisam nasao XL velicinu, ovaj Genesis iznad je najbolja opcija trenutno sto se tice cene ali treba ga probati, meni je covek brzom postom poslao morao sam odmah zameniti lanac, pedale, sediste zbog udobnosti, naslanjac na bicikl ovaj genesis vec ima.
 
Dobri su ovi prodavci bajseva, naspricaju ga od glave do pete silikon sprejom ali je tesko rastaviti lanac i oprati ga vec ga stave na bajs ovako zardjalog ko iz Dunava izvađenog
 
@BokiPK 185cm visina, za ovaj Cube sam istripovao da je XL isto, u stvari je SL oznaka :D
 
odlicne su Oakley :) ja sam uzeo Bolle jer svi nosaju Oakley :D
 
Otišao da kupim padove za kočnice medjutim, oni mi tamo zamjeniše tako da nisam ja radio ali hvala svakako na savjetima :D :D

E sad mi treba preporuka za pedale. Trazim da je gazeci sloj veci od 10cm dok su "sve" 10cm. Pocinju me stopala boliti sa vanjske strane. Prije sam imao vece ali su bile na drugom GT bajku. Prevrnuo sam oglase i prodavnice ali nista prek 100mm nemaju.

Moze li neka prepooruka pa da narucim preko neta, nesti tipa ovo:

image.png
 
old skul :)
 
Otišao da kupim padove za kočnice medjutim, oni mi tamo zamjeniše tako da nisam ja radio ali hvala svakako na savjetima :D :D

E sad mi treba preporuka za pedale. Trazim da je gazeci sloj veci od 10cm dok su "sve" 10cm. Pocinju me stopala boliti sa vanjske strane. Prije sam imao vece ali su bile na drugom GT bajku. Prevrnuo sam oglase i prodavnice ali nista prek 100mm nemaju.

Moze li neka prepooruka pa da narucim preko neta, nesti tipa ovo:

image.png
Pogledaj crankbrothers stamp 2 large, na cikloberzi sam ih ja uzeo. Ja imam manju verziju. Odlicne pedale.
 
Danas mi je bukvalno eksplodirala guma, i unutrasnja i spoljasnja... Bajs vezan za banderu, nije bio na suncu... Mozda sam prepumpao gume... Po barometru na pumpi (neka rucna kineska, pokazivala 35-37psi)... Okacicu slike kad je skinem...

Sad trazim da zamenim schwalbe rapid rob gume koje su me sluzile 7-8god...
Koju bi mi preporucili? U pitanju je MTB, hardtail, zadnjih godina uglavnom vozim po gradu, ali ne bih uzimao neke city gume, jer cu sigurno ici i na neki lagan offroad (par puta godisnje), kad se ukaze prilika...
 
Verovatno ti je zid spoljašnje bio oštećen na jednom mestu i tu je unutrašnja izletela, nije to previše PSI...
 
pa moguce... kad skinem pogledacu... Nije da sam ih stedeo za ovih 8god...

Izgleda da cu uzeti nekog Schwalbe Smart Sam-a... Ukoliko neko ne izbaci neku bolju opciju...
 
pa moguce... kad skinem pogledacu... Nije da sam ih stedeo za ovih 8god...

Izgleda da cu uzeti nekog Schwalbe Smart Sam-a... Ukoliko neko ne izbaci neku bolju opciju...
da juce je bas bilo toplo, idem nizbrdo a schwalbe se razliva po putu cim stisnem kocnicu :)

Probaj da ima neku zastitu protiv busenja ako ides u sumu - plus verzija.
 
Gledao sam i Smart Sam plus ali izgleda da ima za nijansu losiji rolling od obicnog smart sam-a...
 
ako uzimas Schwalbe obavezno uzmi Addix compound, mnogo je izdrzljivije
recimo ovako nesto je extra za grad plus izlet na gravel :)

edit: meni je nekako najbolja guma za mixed terrain na mtb bajsu Vittoria Mezcal
 
Poslednja izmena:
Meni rekoše da nema guma sa zaštitom od bušenja za moj MTB (Scott Scale 980).
 
jedina zastita je tubeless guma i sealant koji ce da zacepi rupu dok vozis
 
Nazad
Vrh Dno