Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

b-twin za 16-86 godina
capriolo za 70+ godina
 
ovaj definitivno ima bolju opremu od onih, jesu delovi stariji par generacija ali su kvalitetniji. sada kada on kaze da nema ulaganja kao i svi prodavci laze. jer treba proveriti kakav je lanac, ako je lanac istrosen niko ne garantuje da kaseta i lancanik nisu stradali od njega. kaseta mi deluje poprilicno iskoristeno. ne znam kakve su paknr na kocnicama, dal kocnice trebaju bledovanje, jer to je ono sto na slikama ne moze da se vidi. ako je sve ok onda je ta cena ok
Kako ti se čini ovaj? Vredi li 300eura?
 

Prilozi

  • Screenshot_20220305-102659.jpg
    Screenshot_20220305-102659.jpg
    141.7 KB · Pregleda: 55
  • Screenshot_20220305-102653.jpg
    Screenshot_20220305-102653.jpg
    99 KB · Pregleda: 58
  • Screenshot_20220305-102648.jpg
    Screenshot_20220305-102648.jpg
    118.2 KB · Pregleda: 53
  • Screenshot_20220305-102644.jpg
    Screenshot_20220305-102644.jpg
    118 KB · Pregleda: 46
  • Screenshot_20220305-102639.jpg
    Screenshot_20220305-102639.jpg
    115.1 KB · Pregleda: 59
  • Screenshot_20220305-102634.jpg
    Screenshot_20220305-102634.jpg
    121.4 KB · Pregleda: 58
  • Screenshot_20220305-102630.jpg
    Screenshot_20220305-102630.jpg
    90.9 KB · Pregleda: 66
Vredi.
 
Da li ima negde na netu uporedna stvarna slika izmedju bosch performance line 4gen i performance line 3gen (ne cx, vec obican performance line)?

Video sam jedan e-bike koji mi se svidja, al u oglasu stoji da je 4ka, a meni deluje da je 3ka.
 
Koju visinu tj velicinu rama uzeti za osobu od 173? Mtb bajs je u pitanju. I da li je ok i dalje uzeti celik ili ici bezuslovno samo na aluminium? Imam za iste pare maltene dva bajsa, jedan celik jedan alu, oba sa Deore sifterima i kocnicama. Celik je specialized a ovaj alu je neki bmc
 
M je za tu visinu. Moze i L ali to vec probati lično dal odgovara. Čelik je ok ako ti nije bitna težina. Ako znas model mozes i proguglati pa proveriti sta proizvodjač preporučuje za visinu.
 
Stavi i koji su konkretno modeli, ili najbolje linkove do oglasa, kao i cene. Aluminijum je bolji izbor, čelik je verovatno i stariji dosta.
 
Neki pisu u incima a neki u cm, jedan je 19" a drugi 51 cm. Je l to spada u m velicinu?
Evo linkova


Znam da nisu neki bicikli, ali koristili bi se za voznju po naselju uvece kada dete zaspi, znaci krace ture po kraju i stajao bi u podrumu, tako da i ne treba nesto wow
 
M je 17-18” (46-48cm)
L je veliko za 173cm osobu, ali treba probati bicikl
 
od ova dva ja bi uzo specialized pre. lepsi je ako nista drugo, bmc ima bolju opremu. sada na tebi je
 
A sto se velicine tice oba su ok za 173 osobu?
Bmc mi deluje ocuvanije, specialized je i meni lepsi ali me od njega odbija sto npr prednja i zadnja kocnica nisu iste i deluje malo zapusteno.
 
Poslednja izmena:
Moj L specialized po njihovom je za osobu od 178cm, a M je do 178cm. Sada ja sam tu negde te visine, i odgovara mi L.
 
Jasno, ovaj specialized pise da je 19"sto je 48cm a bmc je 51cm, je l oni spadaju u m ili l?
 
nije isto M kod svih njih, pogotovo stariji i noviji sa naprednijom geometrijom. zato treba bicikl probati uzivo pre kupovine
 
Momak koji prodaje specialized mi je rekao da je on 176 visok i da je ono sediste za njeva namesteno, kao ok je za tu visinu. Nesto ovakvo mozda?
 
ovo je nesto bas matoro
 
Pa matori su sva tri, i to dosta

BMC najočuvaniji, Speci ima neke novije komponente. Mogu svi za naznačenu visinu, ali itekako zavisi od ličnih afiniteta
 
Po tebi koji je favorit? Ja naginjem ka specialized-u samo me kopka to sto je celik
 
Sada gledam slike treba proveriti kakva je zadnja felna na specializedu, nesto mi deluje kao da se istrosila od pakni
 
te polovne bicikle svako razmislja u fazonu "ma necu ih platim vise od 100e libo me ...." bez obrzira na sve

i podrzavam taj stav.
 
Po tebi koji je favorit? Ja naginjem ka specialized-u samo me kopka to sto je celik
BMC je dosta očuvaniji i bolja oprema u celini.
Speci - mhm, čelik ali je tanak ram, pa svejedno nije pretežak. Uostalom, za upotrebu kojoj je namenejn neće da se boriš za dvaki gram. Da ne pominjem cenovni rang.
Ovo su utisci sa slika, da se razumemo, uživo nekad može gadno da odudara ...
Opet, ako možeš da probaš oba bajsa i vidiš koji ti ostavlja bolji utisak ... bilo bi prava stvar.
 
Zdravo svima, potrebna mi je preporuka za bajs: vožnja po Beogradu (ne isključivo po ravnom), visina oko 170 cm, disk kočnice, aluminijum, cena do 500€. Hvala!
 
Drugari suzio sam izbor i samo treba da narucim. Imam 3 bajsa fakticki ista, samo da mi neko kaze ako moze da vidi generalno koji je najbolji od njih, to su ova tri:



I ova Merida iz bga:

Ova merida je iste visine kao i ovi povise bajsevi ali iz nekog razloga mi izgleda mnogo nize a samim tim zbog toga i ruznije. Najlepsi mi je crni Serious ali deluje da je u najgorem stanju. Hvala
 
Prvi je najbolji - najmanje košta, a isti je kao druga dva.
 
Da ali zanima me i iz ugla ulaganja, bolje da platim 30€ vise ako bajs ima manje ulaganja. Iz tog razloga i pitam ovde
 
sto se tice ulaganja niko ti to ne može reći. ovo su bicikli sa najnizim kvalitetom opreme, otprilike ono sto mozes kupiti u disu ili tempu. Oni ni novi ne funkcionišu bas predugo, kada vidim da je moj brat kupio za 200 nov btwin sa full x4 sram delovima pre 2 godine ovo sada je uzas. Inace svi su isti od tih nikakve razlike nema
 
To se sa slika iz ovih oglasa ne može proceniti i svaki odgovor da u jedan treba više, a u drugi manje uložiti, bio bi samo nagađanje. Ne može se mehaničko stanje bicikla utvrditi sa tri slike. :)
 
Onda crni 😃
Ma jasno mi je to, nego reko opet ima ovde mnogo iskusnijih od mene koji znaju sta da gledaju. Crni ima gume za zamenu i volan za farbanje, zeleni msm da je najvise ok ali ako se svodi na biranje po lepoti ici cu na crni
 
Nazad
Vrh Dno