Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

@bakara Možeš da staviš najjeftiniju crvenu treptalicu, samo skineš crveni poklopac. :) One obično koriste AAA baterije i traju jako dugo. Uz malo sreće, naći ćeš iste takve treptalice sa belim poklopcem.
Ja bih tako nesto najradije i uzeo ali nisam takvu belu nigde nasao.
Imam takvu crvenu pozadi i alkalna baterija drzi vise od godinu dana a svetli odlicno, mada ovaj tip je mozda prevelik za moj korman i nezgodno je kacenje cak i kad bih nasao belu.

Za voznju nocu imam cree lampu, ali ja uglavnom ne vozim nocu vec u sumrak a cree lampa se brzo trosi i stalno moram da vodim racuna o bateriji (pa onda uglavnom vozim bez prednjeg svetla) a i zauzima mi dragoceno mesto na kormanu...a sad sve ove fancy silikonske lampice koriste dugmaste baterije i cisto sumnjam da to dugo moze da drzi.
Hteo bih da stavim neku neprimetno belo svetlo koje dobro sija a da ne mislim o baterijama.

Izgleda da takve lampe samo jos pravi cateye i sigma (a ne daje mi se toliko para za obicnu glupu lampicu) a kinezi se bacili na visokoefikasne led emitere.
 
Poslednja izmena:
Cena prava sitnica, dranje koze za shit opremu.
 
Jell moze neko da mi odgonetne zasto mi felne skripe od v brake kocnica, i kako da se otkloni. Jel moguce da su mozda paknovi ili felna vlazni (nevidljivo). Skripa se pojavila posle boravka bajsa pola dana u maloj prostoriji sa velikom vlaznosti vazduha.
 
Nesto sam ceprkao po netu, izgleda da je jedna mogucnost da napadni ugao paknova nije dobar, u sta mogu dapoverujem da se desilo (duga prica). Kazu samo treba da senameste paknovi tako da je zadnji kraj malo blizi felni nego prednji. Ako nije moze da se desi da prednji kraj oce da se ukopa i onda odskoci, i to se desava tolikom frekvencijom da postaje skripa. Videcu sutra dal je to to.
 
@ bakara

Slično i ja razmišljam, noću nosim i pomoćnu malu lampicu iako imam onu jaku navodno 900 lumena ali to mnogo troši, na slabijem modu može da izvuče i do 6 sati ali nikad je i ne punim do vrha a kad kombinujem sa najjačim modom to prosto srče bateriju i nikad ne mogu da procenim hoće li sigurno biti dovoljno i kad će da odapne. A i pogodna je manja portabilna lampica ako nešto bauljaš po mraku, izgubiš/tražiš, menjaš gumu (joj evo sad baš sam došao s vožnje, nabo bankinu u mraku i snakebite, a smrzoh se ko pingvin taman se bio zagrejao i onda menjanje gume, uh...) Zato mi je pre bio zakon pomoćni cateye (dok ga nisam izgubio) koji "ne može" da potroši baterije, tj svetleće celu noć ako treba i sa praznim baterijama. Sad umesto njega koristim onog popularnog kineza x2000 koji je jači od japanca a zgodniji, manjih dimenzija (3xAAA) i ima dva moda plus zum. Plus nosač ima rotiranje levo-desno, bukvalno sve što poželiš može da se šteluje izuzetno upotrebljiva lampica a košta svega 300-350 din kod Kineza u blokovima. Kome treba nosač za to ili bilo koju drugu sličnu ručnu lampicu, prodaje kolega s cikloberze mnogo bolje nego svi oni rogobatni sa kineskih sajtova. Evo sad sam slikao nosač na brzinu. Izuzetno se brzo i lako de/montira kako nosač na korman tako i lampa na nosač (dve sekunde).

mu6EQTY.jpg


Ch53J3J.jpg


TWi7yyz.jpg
 
Rekoh vec da imam cree lampu tog tipa, pa sad trazim nesto cemu baterija moze da traje vise meseci, a i nosac imam (bolji od tog)
Koliko traje baterija na x2000?
 
Mislio sam da pod "cree" misliš na one sa battery packom.
Više meseci?! :) može to, ali onda ništa ni ne svetli
Ne znam koliko traju baterije ali nema brige da li će potrošiti i ugasiti jer nema drajver koji isključuje kad padne napon. Koristim punjive aaa i kad su prazne (kad mp3 ne može ni da upali s njima) to korektno svetli, koristim lampicu po kući i po placu a kad mi treba za mp3 onda ih dopunim. Može i dodatak iz kine da se naruči za dolar, navrne se kao produžetak i onda pasuje 18650 baterija.
Daj sliku tog boljeg nosača.
 
Može i dodatak iz kine da se naruči za dolar, navrne se kao produžetak i onda pasuje 18650 baterija.
Daj sliku tog boljeg nosača.

Imao sam jednu kojoj nije trebao dodatak, mogla je da se prepravi vadjenjem plasticnog dela iz zatvaraca, tako da moze da stane 18650. Dobro svetlo, za malo novca.
Obisao pola Srbije sa njim, a onda presao na 501b.
 
Može i ovde da se modifikuje tako ali lakše je samo da se navrne produžetak i da se ništa ne budži. Nego, jel vredi to, koliko jače sija, jel duže traje? Ne znam da li da se cimam s tim i naručujem ćelije punjač i nastavak. I ovako mi je odlično, skoro mi i ne zatreba jer glavna podmiruje potrebe ali kad mi baš treba dosta sati po mraku onda glavnu štedim i tamo gde je dobar asfalt koristim malog kineza.
 
Meni je tada mali kinez bio glavno svetlo, a headlamp na kacigi backup. Bilo mi je cimanje da punim po 3 male baterije, pa sam zato prepravljao. Sa 2-3 18650 sam vozio celu noc. Ne znam da li jace sija.
 
Mislio sam da pod "cree" misliš na one sa battery packom.
Više meseci?! :) može to, ali onda ništa ni ne svetli
Ne znam koliko traju baterije ali nema brige da li će potrošiti i ugasiti jer nema drajver koji isključuje kad padne napon. Koristim punjive aaa i kad su prazne (kad mp3 ne može ni da upali s njima) to korektno svetli, koristim lampicu po kući i po placu a kad mi treba za mp3 onda ih dopunim. Može i dodatak iz kine da se naruči za dolar, navrne se kao produžetak i onda pasuje 18650 baterija.
Daj sliku tog boljeg nosača.
Rekoh da imam lampu koja jako svetli, al dzaba kada moram svaki put da je punim i onda je ko da je i nemam jer i kad je napunjena to moju voznju ne izdrzi, a inace koristim litijumske punjive jer se sa tim lampama ne isplati koristiti ni jednu drugu vrstu baterije jer su veliki potrosaci.

Drzac izgleda ovako, jak gumen, cvrst nema sanse da mrdne lampa u njemu:
Portable-Bike-Cycling-Bicycle-Handlebar-Mount-U-shaped-Holder-Stand-Clip-Clamp-for-Flashlight-To.jpg

Ja bih lampu sa obicnim le-diodama te lampe mogu da drze po godinu dana sa alkalnim baterijama (ovo svetlo pozadi fura dve alkalne baterije drugu godinu, a ja vozim i zimi i leti), jer je potrebno samo za obelezavanje.
 
Poslednja izmena:
Pa ne znam šta da ti kažem, pogledaj onda neki cateye najjeftiniji. Probaj ipak sa silikonskom, jeftine su a možda ti i bude zadovoljavajuća autonomija sa trepćućim modom (ja nemam pojma, nikad nisam to koristio). A najmanja je i najelegantnija i časkom se skine po danu ne zauzima stalno mesto na kormanu kao cateye nosač. Zato mi je dobar ovaj moj gumeni jer ga stavim za sekund samo po potrebi.
Znači ili ponekad menjanje dugmaste baterije ili više para u startu za Japanca.
 
I ja koristim silikonske treptalice 2 kom 300 din, super su. Meni jedna još traje (sa dobijenom baterijom) a kupio sam ih pre skoro 2 godine, dok sam na drugoj menjao bateriju (dugmetare - 2 komada). Koristim ih uvek u trepćućem modu (sporiji). Kod mene na pijaci preprodavci prodaju te dugmetare, ali nisu jeftini, a čini mi se da sam negde kod Kineza video da prodaju cele table tih dugmetari (npr. 20 kom, mislim i da je cena baterija dosta povoljnija nego kod preprodavaca).
 
Drugari, uzeo sam lampu solarstorm koju ste preporucili sa allija. Jel stvarno stize za mesec do dva?
 
Sve zavisi, poslednja tri komada koje smo porucili drug i ja stigli su za dve nedelje...
 
Pa meni je iz kine sve stizalo za dvadesetak dana, računaj tako. Mada zavisi i odakle šalju robu.
 
Da li bi neko mogao da mi preporuci majstora za servis vile, RS SID Team? Pocela je da pusta ulje i zapinje malo.
 
Odakle si? Ako si iz NS-a. Boris Ris, Fanatic, a ovlasceni je Capriolo
 
@bakara
Ma bilo je i belih, samo treba sad naći: http://www.dx.com/p/5-led-bike-safety-tail-light-5877 Naravno, ima i onih sa 2 baterije. S druge strane, moj brat ima silikonsku, koristi je baš za to što ti hoćeš (uvek ide istim putem, zna ga napamet, a i ulično svetlo je ok, pa samo da vozači znaju da je tu). Ne seća se da je ikada menjao bateriju. Možda ti je najbolje da probaš, bar su (bile) jeftine.

@ivan Škripanje je obično od dotrajalih paknova. Sad, da li ih je dokusurila vlaga ili se slučajno poklopilo, nije ni bitno. Stavi neke kvalitetnije paknove (CoolStop) i ne bi trebalo da škripe. EDIT: paknovi od vremenskih prilika umeju da se stvrdnu i onda em škripe, em loše koče, em uništavaju felnu. Možda nije taj slučaj, ali ako ti nije problem da ih promeniš, preventiva je dobra stvar.

@njikolaj Nema pravila, zavisi i od opterećenja, ali leti obično stiže sporije. Meni je u aprilu stiglo za mesec dana (na kuću), a u julu sam čekao dva meseca. Ali eto, desi se da stigne i za dve nedelje. U svakom slučaju, na to ne možeš da utičeš.

Btw, posle dugo dugo vremena, konačno sam se i ja malo ponovio (naručeno sa neta):


Posle instalacije, bajk samo prede, praktično nečujan. Najbolja kupovina, sad je bukvalno kao nov.
Pade mi na pamet da možda pređem i na 3x10 (veći izbor komponenti, pogon čak nešto jeftiniji), ali je to zahtevalo i promenu još najmanje oba menjača i šiftera, pa bi bilo preskupo, a meni neopravdano.
 
Poslednja izmena:
Uf zavidim ti, meni je prednji pogon katastrofa, to prvo menjam.
 
Hvala drugari, videcu vec kad se stici. Bas me interesuje kakav je, nahvaliste ga. Zadnji sam uzeo Cateye, neki sa led-om, ludacki je jak, a ti mi je i najvaznije, da me primete na vecoj udaljenosti.
 
Lepo ponavljanje. Izgleda da se uštedelo na jeftinim sajlama. ;-)
 
Lep paket, jel te nije carina rebnula? Puno kilometara da predju, XT je XT :)
 
Nazad
Vrh Dno