Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

To je ta weight weenie vagica :D
 
Koliko je sigurna kupovina polovnog bajka na bubanj potoku ili na pancevackom starom buvljaku nedeljom? Cujem razne price kako su ljudi tamo kupili bajs, ne znajuci da je kraden, pa im policija sa vlasnikom bane kuci na vrata i kupac zatim ostaje bez para a i bez bicikla.
 
Pa ne vidim kako mogu da te nadju, cak i da je kraden bajs.
Realno, velika vecina telefona koji se prodaju po oglasima su kradeni negde, al' koga briga kad ga dobijes za manju cenu, a niko ga nece traziti.
Isto vazi i za bajs..
 
@sajlonac
cd8c89cae85a3041bec6420c3747e6ff.jpg


Malo teži volan od tvog prednjeg diska. [emoji4]
 
Definisi "malo" :D
Koja sirina volana?
Ja sam hteo Ritchey carbon, druge nisam ni razmatrao... Oko 170g, da ne kacim slike... :) Jedino mi je krivo sto nije bar 680 ili idealno 700, vec ubogih 640 ali nije bilo na CB nista takvo.

EDIT: A koliko je ceo bajs?
PS: Svidja mi se vila :)
 
Poslednja izmena:
640mm, 102gr. 9.6kg a biće ispod 9,5 sigurno.
 
Auuu :) Moracu da menjam volan :D
Promeni kocnice, stavi lepo F1(racing) i obaras 200g zagarantovano ;)
Ja se vec razmisljam... :D
 
Ne volim formulu,bolje mi radi xt.
 
Sta ti se ne svidja kod formule? Ima odlicnu modulaciju. Poredili smo ih, ja imam 785 a drugar f1. Tacno je da f1 trazi malo jacu silu na rucici ali ne bi mi smetalo nesto posebno.
 
Koje ste ložane. :D A ja vozim čeličanu bez oba amortizera, sa nekim altus, acera i no name shimano delovima, 14 kila, ali pojačano xt paralelogramima. Uzbrdo leti bajo moj. :D To vam je hard kor, a ne te vaše plastične igračke :D.
 
Poslednja izmena:
Ako bih menjao kočnice išao bih na xtr 985.

@Ivan90bg Svaka bu***a ima svoju zanimaciju. ;-), moja je bicikla.
 
ako su to beshe ashima rotori... to ne kochi nishta ama bash... makar sa mojim rx formulama.
 
e ti cuti :D
imao sam dva para kotacha, na bekapu sam imao te rotore i nishta ne koche... a sa r1 rotorima raskiva

koje su vam to formule F1 kochnaje? :D

mozda R1?
 
Poslednja izmena:
Nisu ashima, kcnc su, ali da slabije koce od prethodnih hayesa, to je tacno :) Masa mi doduse ne nedostaje... Moras da imas metalik pakne obavezno za ovakve rotore...
Inace sto se xtr-a tice ok su ali ponovo dosta teze od formule :)
 
Sta ti se ne svidja kod formule? Ima odlicnu modulaciju. Poredili smo ih, ja imam 785 a drugar f1. Tacno je da f1 trazi malo jacu silu na rucici ali ne bi mi smetalo nesto posebno.

Ne zaboravi da su mi plocice na oko 40%, sa novim mozda ne mora ta malo jaca sila na rucici, videcemo kad zamenim plocice. :p
 
Koliko si para pukao za taj pogon ?
Zašto "pukao"? Cena na sajtu 139 evra (patrona ide u kompletu, inače je ~15 evra). Stari pogon (isto XT) je trajao 10 godina, što bi u ovom slučaju bilo 14 evra godišnje.
Prvo sam planirao bio da kupim samo zupčanike, ali je ceo pogon bio samo 30-40 evra više (u stvari, 15-25 kada se uračuna da se dobija i patrona), pa sam ipak uzeo ceo pogon.

@serbian_spirit Štedelo se na kartama za autobus. ;) Malo pešačenja umesto bus plus i eto novih delova za bajk svake godine.
@accko Imaj u vidu da većina onih koji kupe nešto kvalitetnije (bajk, komp, hi-fi) to učine zahvaljujući velikom (i dugotrajnom) odricanju i kompromisima sa drugim stvarima (putovanja, izlasci, prijateljice noći...).

Gde kupiti?
Najbolje tamo gde: imaju šta ti je potrebno, cena je povoljna i nije prevarantska prodavnica. Ja sam posle istraživanja i poređenja izabrao bike-components.de, jer su pouzdani, vrlo brzo su mi odgovorili na e-mail pitanja (neki nisu uopšte, pa su otpali), a bili su najjeftiniji za kompletnu porudžbinu. Bike24 je bio samo 1 evro skuplji, ali su me iznervirali. ;) Inače, proces naručivanja može da bude baš naporan, zavisno od prodavnice i načina plaćanja. Što je najčudnije, prodavnice iz iste zemlje imaju različite cene isporuke, pa moraš da prođeš sve korake, da bi uporedio baš krajnju cenu.
 
ja gledam je l' to neka fora shto se zovu formula, pa kao F1, ili pak typo/lapsus :D

shimano voze samo pochetnici i rejseri u pokushaju/promashaju :p
 
Poslednja izmena:
@canejr
Hvala na odgovoru, to me je interesovalo, imena tih internet prodavnica koje su na dobrom glasu.
A što se odricanja tiče to je najmanji problem, već više godina treniram i aktivno vozim bajs, volim to i samo je pitanje vremena kada će se uzeti nešto kvalitetnije. Za sada Merida Matts radi posao, jedino me taj pogon zeza, još od kada sam uzeo bajs, ima svoje momente.
Tako da će se to verovatno menjati skoro.
 
ja gledam je l' to neka fora shto se zovu formula, pa kao F1, ili pak typo/lapsus :D

shimano voze samo pochetnici i rejseri u pokushaju/promashaju [emoji14]
Mhm, šta ćemo sa tvojim slabim razlikovanjem 90mm i 140mm (zadnjeg hoda)? [emoji14] [emoji14] [emoji14] :D
Često se dešava da ljudima stvari izgledaju veće nego što jesu. [emoji14] [emoji14] [emoji14]
 
Poslednja izmena:
@cane

Kolika je bila postarina? Ili je to bilo mozda besplatno I placao si samo delove?
 
ajde da se i ja zapljunem :D Pazario juce, duze vec merkam MTB, ali naleteo ovaj za bas bas male parice. Treba ga jos maloko srediti, srafovi i zatvaraci uhvatila korozija.
Nego jedno strucno pitanje, nisam nikada imao hidrauliku, zadnja kocnica kada kocim cuje se da pomalo skripi, kapiram da to i nije bas normalno? Sta treba menjati.

IMG_20150729_175617.jpg
 
Pa verovatno se istrošili paknovi. A hoće da škripe i kad uđe voda.
 
Nazad
Vrh Dno