Šta je novo?

Benchmark biciklistička sekcija

Poslednja izmena:
Au koja cena za biciklicu. Juce sam nabasao na meridu drumasa za 350e, ovo nije proslo pored nje.
 
Pa skup je i popularan taj tip bicikle, veliki 700c tockovi, kruta vila, ali mu fali drumski pogon.
Mislim da verovatno vredi do 400e.
 
Super je. Mislim da je cena realna. Eventualno pogon da se zameni.
 
Skupo je menjati pogon, onda to totalno menja kalkulaciju.
 
Ram deluje kao malo masivniji i ako je 6500, mada ne mora da znaci, sto se tice ostale opreme, ona je malo starijeg izdanja, pise da je kao nov, ali to pije vodu dok se ne pogleda.
Cena je takodje diskutabilna, po meni ne vredi vise od 300e.
 
Poslednja izmena:
Po ovom tvom ispada da se SPD prilikom pada ne otkaci uvek i da za to trebaju posebne plocice...to jednostavno nije tacno.

Prilikom pada ce se noga uvek otkaciti, tzv. spd padovi se desavaju obicno prilikom stajanja u mestu ili zaustavljanja i tu ako ne pazis, nema veze koje su plocice, ti ces pasti a noga ce se tada otkaciti :)

OK, mozda je kod tebe bilo tako (ne znam koju SPD kombinaciju koristis), ali ja pricam iz licnog iskustva. Kod M51 plocice mi se desilo da sam prilikom naglog zaustavljanja cimao nogu instinktivno na gore i pao sam na stranu sa zakopcanom nogom, za razliku od M56.
 
Nije M nego SH ali nebitno... 56 rulez. Da sam imao 51 polomio bih se sto puta u poslednjih par godina, ovako nisam niti jednom pao.
 
Da li je neko koristio ili bar video u praksi kako sljakaju ovi dioptrijski ulosci za cvidze?
Ja sam coki, sunce mi smeta pa bi mi trebale naocare sa uloskom ali ne bih na slepo kupovao pa da se ispalim u smislu da je to sve lepo zamisljeno ali lose realizovano.:d
Evo ja čekao da mi stignu pa da odgovorim. Danas mi gotovi ti dioptrijski ulošci i samo sam probao na terasi. Manje više je ok. Potencijalni problem je što imaš dupla stakla pa odsjaj dipoptrijskih vidiš na zatamnjenim. Ili obrnuto, svejedno. Doduše ja sam gledao uveče ka zapadu a videću kako to sve izgleda u vožnji.
Off topic
Da li je neko video ski naočare na sličan fazon (sa dioptrijskim uloškom)?
 
Kolike su sanse da se na starom buvljaku u PA ili bubanj potoku u BG nadje neki karbon Pinarello ili neki slican besan drumas ? Da li se uopste mogu kupiti negde kod nas ispod ruke? Ako je poverljivo, onda na PM.
 
Poslednja izmena:
Nije valjda da si ostao bez ljubimca?
 
Evo ja čekao da mi stignu pa da odgovorim. Danas mi gotovi ti dioptrijski ulošci i samo sam probao na terasi. Manje više je ok. Potencijalni problem je što imaš dupla stakla pa odsjaj dipoptrijskih vidiš na zatamnjenim. Ili obrnuto, svejedno. Doduše ja sam gledao uveče ka zapadu a videću kako to sve izgleda u vožnji.
Off topic
Da li je neko video ski naočare na sličan fazon (sa dioptrijskim uloškom)?
Obavezno javi utiske i reci mi, koliko te je kostala ugradnja?
 
Kolike su sanse da se na starom buvljaku u PA ili bubanj potoku u BG nadje neki karbon Pinarello ili neki slican besan drumas ? Da li se uopste mogu kupiti negde kod nas ispod ruke? Ako je poverljivo, onda na PM.
Apsolutno nikakve!
Mozes da kupis preko oglasa ili ljudi koji to prodaju, ima cak i novih, ali nadam se da znas cenu?
Mada oni stvarno besni se ne prodaju ni preko oglasa.
 
Poslednja izmena:
Takve stvari idu na preporuku ili da se čuje. "Ušli" su u Srbiju i neki timski bicikli ali to je odmah otišlo.
 

Znas, ta klasa nije dobra, ovde je rucica teza 6grama, ovaj amort je daska, ovaj menjac ne mozes po blatu....:d
 
Poslednja izmena:
Obavezno javi utiske i reci mi, koliko te je kostala ugradnja?
Probao juče i danas. Juče sam vozio sa polarizovanim a danas sa običnim staklima. Rekao bih da je sve ok. Možda (sigurno) stakla imaju svoju dioptriju ali ne smeta. Onaj potencijalni problem sa odsjajem zbog duplih stakala nije problem uopšte. Praktično se ne primećuje. Ja sam zeznuo nešto sa dioptrijom kod levog oka pa mi je to više odvlačilo pažnju. Moraću da menjam levo staklo. A stakla sam platio 350 din komad najobičnija (-0.75 i -1.5 sa ugradnjom).
A pojavio se novi, ne baš strašan, problem. Teško je očistiti dupla stakla. Naravno, brzo se nađe rešenje.
 
Jedina tehnicka zamerka je sto nije A-Head, vec na navoj. Samarljke nisu mana, ali moras da se priviknes na njih, ako nisi koristio.
 
@valeksandar Hvala
Konacno spas za mene coru da ne moram da chkiljim dok vozim po suncu. :D
 
E ovako :)
Pošto sam ostao bez ljubimca pre 2 meseca i usput nabacio koji kg :S došao je red da se kupi novi ljubimac pa me zanima vaše iskreno mišljenje. Ne tražim savet šta kupiti, otprilike znam šta ću, ali me "muči" jedno pitanje.
Da li kupiti nov bajk (~350€) ili juriti neki polovan? Nisam neki offroad-er, tačnije jedini offroad su letnji putevi u okolini Sremske Mitrovice (što će reći ravnica) i eventualno koji lošiji put po Fruškoj Gori, ali 90% vremena ću provoditi na asfaltu.
Kapiram da ću ići na budget varijantu, što će reći amortizer napred i v brake kočnice, kapiram da je bolje imati kvalitetne v brake nego neke jeftine diskove, ali bih uzeo ram na koji bih kasnije mogao da stavim i disk kočnice. Čitao sam dosta po netu o temi 26" vs 29" ali me interesuje i vaše mišljenje, znači 90% drumska vožnja, grad i oko grada. Ono što ću sigurno uraditi je da stavim neke drumske gume, a koliko vidim velika je razlika u ceni između 26" i 29" (gledam na planetbike-u) i neke ok gume za 29" su 2k+ dinara. Kapiram da je vožnja na 29" udobnija čisto zbog veličine točkova ali me zanima vaše mišljenje o toj temi kao i ovo gore što sam pitao :)
Hvala :)
 
odma tvorza jedno 3-4 god + novchana kazna + vishe nikad da ne sedne za volan.
 
Ili onaj poznati beogradski advokat i nanogica :S:
 
Nazad
Vrh Dno