Šta je novo?

BENCH Kucni ljubimci ...... ;)

Dobrodošao nazad. Prelepi psi.
 
Dobrodošao nazad. Prelepi psi.
Хвала
Боље вас нашао.
Правим неку вишекоморну играчку за сушење органских твари, па хајде да видим има ли овде тема. Сећам се да је Монти разбијао расхладне системе, чини ми се да је био први. Па управо постављам тему око хлађења кондензатора на минусним кондензаторим.
Оматорио, деца одрасла. не праве унучиће, мораш неког волети и ето ме са њима већ 12 година. Полако се спремам за одгајивачницу, али нећу продавати штенце. Ићи ће са две и по, до три године старости као одбрамбени пси. Не желим да мој пас заглави код искомплексиране будале и да иде у борбе. Ово је невероватна раса, буквално мања браћа. Немогуће их је дресирати, само комуникација, поштовање и поверење.
 
Poslednja izmena:
street gang
 

Prilozi

  • 1000022306.jpg
    1000022306.jpg
    108.9 KB · Pregleda: 283
Praznici nam stižu
 

Prilozi

  • viber_image_2023-12-20_12-56-25-083.jpg
    viber_image_2023-12-20_12-56-25-083.jpg
    506.3 KB · Pregleda: 123

Prilozi

  • viber_image_2023-12-13_09-09-14-013.jpg
    viber_image_2023-12-13_09-09-14-013.jpg
    148.2 KB · Pregleda: 102
Crna dlaka je u stvari vrlo tamna crvena.
 
Izgleda da benchmarkovci vise vole macke od pasa. 😻
 
Pse krijemo jer izlaze napolje.
 
Gde njih da izbacujem oni su uvek nešto musavi ili čupavi ili ne možeš da ih ubaciš u kadar. Mačka uvek pozira.
 

Prilozi

  • IMG_0815_Original.jpeg
    IMG_0815_Original.jpeg
    402.9 KB · Pregleda: 64
  • IMG_0776_Original.jpeg
    IMG_0776_Original.jpeg
    197.5 KB · Pregleda: 65
  • IMG_2378.jpeg
    IMG_2378.jpeg
    240.3 KB · Pregleda: 98
Una.jpg
 
Dve sam sterilisao ali treću, njihovu majku nikako da safaćam . Biće opet maćića bojim se.
 
Bila na rođendanu, dobila Havajski vjenčić.
 

Prilozi

  • 2024_0215_17241200~2.jpg
    2024_0215_17241200~2.jpg
    428.5 KB · Pregleda: 69
Dve sam sterilisao ali treću, njihovu majku nikako da safaćam . Biće opet maćića bojim se.

Ми мачкама да захвалимо што немамо најезде пацова, мишева и бубашваба.
Многи стерилишу мачке, и ако се тако настави, не гине нам најезда ових штеточина.
Нек се маци барем 4-5 пута, па после, после развезеш мачиће по приграду, где има хране,
кад порасту, снаћуи ће се...
 
Taman posla da to radim, to je užasno i neodgovorno, čak i protiv zakonito. Tako sam "stekao" gotovo sve mačke i pse, ljudi ih izbace van grada i ostave da se sami snađu ali većina ne preživi. Ja moje ne sprečavam da odu a one koji ostanu dajem odgovornim prijateljinma ili komšijama.
 
Taman posla da to radim, to je užasno i neodgovorno, čak i protiv zakonito. Tako sam "stekao" gotovo sve mačke i pse, ljudi ih izbace van grada i ostave da se sami snađu ali većina ne preživi. Ja moje ne sprečavam da odu a one koji ostanu dajem odgovornim prijateljinma ili komšijama.

pa kad popuniš krug prijatelja i komšija, ako ne želiš da živiš sa 20 mačaka i 10 pasa, moraćeš ih poklanjati i nepoznatima.
Tj po selima, a ne "van" grada, ili po prigradu, gde ima ima kokošinjaca i štala.
kokoške i krave se vrhunski slažu sa mačkama, valjda im teraju miševe, šta li je.
opet mislim da je bolje dati nekome priliku da se rodi, nego mu uskratiti i tu priliku, al to je već van ove teme.
Mačke, takodje, prihvataju i druge članove čopore, ovde gde ja živim, ima 10-15 poludiviljih polupitomih mačaka
niko ne zna čije su a svi ih hrane, i svi zadovoljni, zato kažem sve je bolje od sterilizacije,
jer kada se broj mačaka previše poveća, onda mačak obično pojede svoje mlade, tako to priroda rešava.
Samo treba pustiti prirodu da reši stvari sama, i ne mešati se previše, jer bolje napraviti nećemo.
....
Ceo sam život sa životinjama, nema kolko nisam nahranio golubova, vrabaca, mačaka...
i napadoste me kao da vešam mačke po drveču, daleko bilo
samo zato što sam rekao, da je bolje da se rodi, pa sa 5-6 meseci odneti negde u prigrad, ili selo...
jeste čudni, al stvarno...samo kad sterilizacija je bolje rešenje....cccc....
svako ko rodi može i da živi, što bi rekao Grunf! uzdravlje!
 
Nema šanse da tako nešto uradim, radije bih odvojio od usta da platim za sterilizaciju, žao mi je i kada dobro udomim neku mačku a kamoli da je izbacim u nepoznato. Većina lutalica ne živi više od godinu-dve ako i toliko. Skoro svaki dan ovde na avalskom putu može da se vidi neka zgažena mačka. Sterilisane ženske mačke dokazano žive prirodno duže a muške manje lutaju pa su bezbednije. Ima dovoljno lutalica i pasa i mačaka da ne moramo da doprinosimo tom preblemu.
 
Nema šanse da tako nešto uradim, radije bih odvojio od usta da platim za sterilizaciju, žao mi je i kada dobro udomim neku mačku a kamoli da je izbacim u nepoznato. Većina lutalica ne živi više od godinu-dve ako i toliko. Skoro svaki dan ovde na avalskom putu može da se vidi neka zgažena mačka. Sterilisane ženske mačke dokazano žive prirodno duže a muške manje lutaju pa su bezbednije. Ima dovoljno lutalica i pasa i mačaka da ne moramo da doprinosimo tom preblemu.

pa nepoznato je tebi, ne i mačkama, i ja sve vreme govorim o preseljenju u sela, gde je nemoguće da se ne udome
po selima ljudima mačke trebaju, i uglavnom ih niko ne gazi kolima...taj pokret sterilizacije mačaka za "njihovo dobro"
je toliko jak, da ćemo uskoro ostati bez mačaka, ptica skoro da više i nema, broj pasa je desetkovan...
al zato ćemo imati miševe i komarce!
Uostalom, trebali bi pitati mačke i mačore šta oni žele stvarno, da umaču keks u čaj 10 godina
ili da budu oni za šta ih priroda stvorila?
kako god, svodi se na pitanje ličnog stava, ali i nije jer je broj pasa i mačaka lutalica sve manji
pa će se povećati broj miševa pacova i bubašvaba, a vrabci su skoro postali vrsta u izumiranju, al zato imamo afričke komarce...
kao da neko pravi mačeću "zlatnu milijardu"! xaxaxaxaxax
 
Na sličnu temu:
Peščane mušice se pojavile u Srbiji, mogu da prenesu lajšmaniozu i virusni meningitis

naravno, ko ne hrani vrabce golubove i laste, hraniće peščane mušice!
isto važi i za mačke, ko ne hrani mačke, hraniće miševe!
Jedna maćka se omaci oko 6-8 puta u životu, prosečno, sa 4-5 mačića.
Nek preživi 2/3, prve godine strada još tolko, a starost od 5 godina doživi možda 1/4, ne više,
tako da je strah i zabrinutost sterilizatora mačaka, neopravdan i preuveličan,
jer od tolikog silnog poroda, malo šta doživi starost, i još ako ih mi sterilišemo, neće ih biti uopšte
ALI imačemo pacove i bubašvabe!

@okmijun Daj ne lupetaj više.

evo ti malo matematike gore...čim čujem "ne lupetaj" znam da sam ne 100% već 130% u pravu
jer o temi nemaš ništa reći, već ideš na lićno vredjanje, jer valjda dotle dobacuješ, ili šta je? nemam pojma....
 
Jedna maćka se omaci oko 6-8 puta u životu, prosečno, sa 4-5 mačića.
😂😂😂😂 Mačke se na selima koja toliko voliš da spominješ mace 2 do 3 puta godišnje.

jer o temi nemaš ništa reći, već ideš na lićno vredjanje, jer valjda dotle dobacuješ, ili šta je? nemam pojma....
Ako ja kao sin veterinara i neko ko je studirao biologiju i ko živi na selu nemam šta da kažem... onda ćemo čitati eto samo tvoje "mudrosti".
 
Nazad
Vrh Dno