Šta je novo?

BBS-ovi

pozz King ! - btw sta radi mr_w sad ? poslednji put znam da je radio na nekom spamovanju :D
 
mogli bi, samo mora neko da organizuje... :)
 
Evo ja prijavljujem Rasu makar on i negodovao jer je kod njega svojevremeno bio mlogo dobar afganistanski cevap. btw jel zna neko sta je s njim (Rasa aka Freak)
 
haha... lamerčine :)

pozz za gospodu nedeljkoviće ;) a ko vidi žbineta, nek mu kaže da ću da mu recnem jajca :banana:


ljanmi
 
Veliki pozdrav za prve sezamovce :)
AT komande i dan danas pamtim.
 
Poslednja izmena:
^ tamo sam bio mkovac :)
 
sezam.net a kasnije i sezam.pro

Kad se samo setim dana kad sam morao da cekam ceo dan da bi mi stigla posta jer je sve islo preko nekog iznajmljenog linka koji je sezam.net imao samo na kratko tokom dana. Bas je davno bilo...

Secate li se one sale: "Sta zeli Sezam.Pro da postane kad poraste?" :D
 
Poslednja izmena:
sezam.net a kasnije i sezam.pro

Kad se samo setim dana kad sam morao da cekam ceo dan da bi mi stigla posta jer je sve islo preko nekog iznajmljenog linka koji je sezam.net imao samo na kratko tokom dana. Bas je davno bilo...

Secate li se one sale: "Sta zeli Sezam.Pro da postane kad poraste?" :D

Pricamo o BBS_ovima ovde...
 
Pa Sezam je bio BBS pre nego što je postao provajder.
Zapravo Sezam je jedini kod koga stari konferencijski sistem još uvek funkcioniše.
 
Poslednja izmena:
Pa vrlo dobro znam da je bio BBS posto sam bio clan i isao na sve sastanke. Kakve veze ima ono sto je on napisao sa BBS_ovima?
 
Pa ta razmena pošte o kojoj je on pričao je bila aktuelna pre nego što je Sezam postao provajder, tj. tada je još uvek primarno bio BBS.
 
Poslednja izmena:
misko, koji ti je bio user na Sezamu?

indy, odatle proizilazi ovaj avatar, moji mejlovi i sl. Eto vezao sam skoro pa 20 godina sa tim "alter-egom" :D Nego da li neko ima listu clanova iz neke 91-92 godine da se podsetim nikova a mozda i likova...
 
Poslednja izmena:
Bas sam hteo da otvorim i ja temu vezanu za bbs-ove :D :D :D
Secam se bili su crazyandroid,darkwood,politika,etf,sezam,fonoc :) ... covece skoro sam nekom bas obasnjavao sta je bbs :) .. cudno me je gledao. A redovno sam visio na sezamovom chatu ... back in the days 9600 kbps.... ma bre danasnji klinci imaju sve servirano na gotovo ... i taj internet :) . Neko spomenu eros bbs ... tada se taj sadrzaj na erosu izuzetno cenio :) .Kao i diskovi pre pojave mp3jki :) ... pored erosa bio je i DrkNet sa istom tematikom iz NS ako me secanje dobro sluzi :)
 
Bas sam hteo da otvorim i ja temu vezanu za bbs-ove :D :D :D
Secam se bili su crazyandroid,darkwood,politika,etf,sezam,fonoc :) ... covece skoro sam nekom bas obasnjavao sta je bbs :) .. cudno me je gledao. A redovno sam visio na sezamovom chatu ... back in the days 9600 kbps.... ma bre danasnji klinci imaju sve servirano na gotovo ... i taj internet :) . Neko spomenu eros bbs ... tada se taj sadrzaj na erosu izuzetno cenio :) .Kao i diskovi pre pojave mp3jki :) ... pored erosa bio je i DrkNet sa istom tematikom iz NS ako me secanje dobro sluzi :)

e skoro sam naleteo na sajt koji ce znati da cene svi koji su koristili bbs-ove i koji znaju sta je zmodem i gif i ... :D

http://www.giffer.com/ - fantasticna kolekcija - prosto neverovatno da je neko sacuvao sav sadrzaj koji se vrteo po BBSovima, ocigledno ne samo kod nas, vec po celom svetu :)

ako neko hoce odmah da vidi o cemu se tu radi:

http://www.giffer.com/adult/r/pgarli/PICS002.HTM ali nije samo to ;) postoje i drugi fajlovi na giffer.com...
 
Poslednja izmena:
back in the days 9600 kbps.... ma bre danasnji klinci imaju sve servirano na gotovo ... i taj internet :) . Neko spomenu eros bbs ... tada se taj sadrzaj na erosu izuzetno cenio :) .Kao i diskovi pre pojave mp3jki :) ... pored erosa bio je i DrkNet sa istom tematikom iz NS ako me secanje dobro sluzi :)

Eeeeeee... Lepa stara (i spora) vremena. ,)
Ja sam krenuo sa starim 2400 modemom i to bez MNP korekcije pa je to radjeno softverski. Strana se ucitava tom brzinom da skoro da mogu da citam kako se redovi nizu. :D
Na Erosu je bilo interesantnog sadrzaja :hump: a sa sysopom sam postao dobar prijatelj. Ja sam vise visio na SETNet mrezi koja je bila u to doba izuzetno razvijena a opet sve to deluje sitno u odnosu na danasnje pojmove.
 
Poslednja izmena:
Da li su u startu BBS-ovi bili slobodni (ne-moderisani)?
 
Da li su u startu BBS-ovi bili slobodni (ne-moderisani)?

Ne znam na koji start mislis? Sam start je bio vrlo davno sa 300bps modemima (mozda i sporiji, nisam siguran, ja sam krenuo sa 2400) i verovatno je u pocetku bilo slobodno ali kako su se pojavljivali neki koji prave probleme tako se pojavila i potreba da se konferencije moderisu.
Uostalom tako je bilo i na internetu. Kada je tek uveden (recimo kod nas) to je bio haos zivi posto su slobodu interneta shvatili previse bukvalno ali vremenom se sve iskristalisalo pa su najbolji forumi sa jasno definisanim stavovima, pravilima ponasanja i naravno moderatorima koji se o tome brinu.
 
takodje sam bio navucen na bbs-ove u doba 2400 modema, uglavnom sam visio na politici i sezamu, a vremenom tj. pojavom setnet-a kad sam dobio i svoj prvi mail i kad se umrezilo vise bbs-ova to je imalo sasvim novu dimenziju. nije bilo kraja mom odusevljenju kad sam poceo da komuniciram sa drugarom u pekingu u to vreme sa kojim sam se do tada dopisivao pismima koja su putovala preko mesec dana, i onda preko mail-a na setnetu koji je putovao 2 dana... dok nije bilo interneta kod nas za sire narodne mase, ljudi iz politike su se kacili na nekog provajdera u inostranstvu cini mi se i to je sluzilo kao gateway za e-mail-ove tj. saobracaj koji je isao spolja van mreze bbs-ova. hvala vojislavu i ostalima na tom entuzijazmu i mnogo nas je to cenilo. koliko sam samo ljudi upoznao dogovarajuci igranje duke nukema 3d i quake-a u to vreme hehe... secam se da smo najvise hejtovali nove korisnike koji su provodili na vezi celu sesiju za citanje i odgovaranje na poruke i stalno ih cimali da pocnu da koriste blue wave, qwk, xrs ili neki drugi offline reader, koji su omogucavali u to vreme da se zakacite na bbs i svucete sve nove poruke u vidu paketa sto je trajalo par minuta, otkacite se, odgovorite na sve sto zelite i onda se opet zakacite na bbs i uploadujete poruke... eh to su bila vremena ;]
 
Poslednja izmena:
to su bila vremena... :)

mislim da Broker ima otvoren nalog ovde ;)

takodje da spomenemo i Dragona sa XTC-a (Ecstasy, Inđija) :) :wave:

---

PITANJE: da li negde postoji arhiva svih tih poruka sa SetNETa ???

---
 
Poslednja izmena:
Bilo je nesto kod Voje ako se ne varam a i Teorist je imao svojevremeno neku bazicu koju je nakupio ali svih nema nigde, previse bi bilo.
U vreme kada se pojavio internet kod nas tamo je cirkulisalo oko 500 poruka dnevno a to je poprilican broj pogotovo ako se ima u vidu koliki su onda diskovi bili.
Ako koga zanima istorijat:

http://sr.wikipedia.org/wiki/SETNet (Jos imam ovaj bedz desno) :banana:

A u je i slicica sa jedne skupstine koju je Voja okacio na forum SETNet-a a ja je prosledjujem ovde kao i deo njegove poruke.

*************************************************************
Sledece dve slike su sa Skupstine SETNeta odrzane 1997. (valjda) godine u prostorijama mesne zajednice Cerak Vinogradi, Beograd.

Osim Brokera bez brade, tu je moja "malenkost" (sa bradom) i gomila sysopa sa ponekim "simpatizerom". Figura sa upečatljivim crnim brkovima je Zoran Doroslovac (Majstor) sa Panon BBS-a, Novi Sad. Kazu da sada vise nema brkove Wink

Decko sa duzom kosom gore desno je Sasa Gosovic (Commitments BBS, Beograd). Blizu njega (sa zatamnjenim cvikerima) je, cini mi se, Marko Zivanovic sa, ako se ne varam, CWS BBS-a iz Nisa. Zensko u sredini je Jelena Djordjevic (LineaNET BBS, Zemun). Veteran u prvom redu je Sima Milovanovic (Birostroj i Sensible, Beograd). Skroz levo do Brokera je Vladimir Jovanovic alias Zak McCracken sa Oreska BBS-a, Uzice.

Najvisa figura na slici, u zadnjem redu, to je, naravno, Predrag Kraguljac iliti Kobac (Oreska i drugi BBS-ovi), a do njega je Vuk Vujovic alias vvuja (Tritan BBS). Fenser u braon sakou sa zalizanom kosicom je Sinisa Burina alias Six (koji bese BBS, pozaboravljao sam)...

Delimicno zaklonjena Brokerovom glavom je, ako se ne varam, Nikoleta Kacurin (kako se sada preziva?) sa Eros BBS-a. Organizator skupstine Misa Djordjevic (LineaNET) je negde u prvom redu do Sime. Sa crnom bradom je Ivan Stamenkovic alias Lord, a do njega je Zeljko Dakic alias DesireCo. Kratko osisani glavonja gore levo je Igor Stanojevic (Mystery BBS, Novi Sad). Decko koji stoji skroz gore desno je verovatno drug Sase Gosovica.

Sa bejzbol kapom i u crvenom duksu je Ivan Huter (Huter BBS).

Decko koji u prvom redu desno koji sedi na klupi nije mi poznat, verovatno neki Misin drug ili korisnik koji je pomagao u organizaciji.

Valjda sam se svih setio, ispravite me ako sam negde pogresio.
*************************************************************

attachment.php
 

Prilozi

  • SETNET1.JPG
    SETNET1.JPG
    61.2 KB · Pregleda: 522
Poslednja izmena:
Majstor se moze naci na http://www.autogas.rs :)
Dragona sam posle bbs-ova vidjao na ffm-u (offline satelit) pa je i to zastarelo :)
Strahinja Bojovic (Vortex) i dalje drzi BBS :)
 
Poslednja izmena:
Gledam ovaj spisak gore i shvatam da je vecina njih po inostranstvu. Njima je dobro (bar se nadam) ali meni nekako tuzno oko srca.
Bila su to lepa vremena, mozda i zato sto smo i mi bili dosta mladji nego danas. :D

Nego kada smo vec tu predstavite se da znam sa kim se od starih poznanika po tastaturi dopisujem. :type:
 
kraguljac upao u emotivni plicak ... sasvim te razumem :) hehe
 
Pozdrav svima na ovoj lepoj nostalgicnoj temi. Good times!
Ja sam nekada drzao Universe BBS :)
 
Nazad
Vrh Dno