Šta je novo?

BBS-ovi

Linea NET :)
 
equinox ili kako bese ?

jel se secate bbs-ova kod kojih se placalo clanstvo?
 
Taman sam platio članstvo na Pingvinu, kad ga ugasiše... ;)
BRAVO!:banana:
Potpuno sam zaboravio na pingvin, mislim da je bio odlican bbs, i sada se ne secam zasto sam prestao da ga posecujem, mozda je taj fazon sa placanjem bio. Ali mi je definitivno ostao u secanju kao dobar bbs.:p
 
A kako ste cenili dizajn BBS-ova, bilo ih je dosta na istom software-u ali su opet bili unikatni, Budzile su se boje, vodilo racuna o ascii slicicama. Kad se sysop negde javi zatrese ti se ekran i te forice :)
 
Pa tada je uvece bio fazaon jedan poziv jedan impuls pa koliko god da drzis vezu. Nakacim se u 10 i do jutra se ne skidam, a preko dana pomalo :)

Aha tacno tako, nisam se skidao po celu noc sa kompa. A kad je dosao YUPAK tek je tada bilo zanimljivo, vrtele su se neke maznute sifre pa si mogao da posecujes i BBS_ove po celom svetu preko njih.

Nego ponovo pitam da li ima nekoga ko je visio u Sezam klubu programera (mesna zajednica u Prote Mateje pa posle u hotelu Slavija).
 
Ja bio jednom dole na crvenom krstu, ali mi to nije bilo bas zanimljivo. Iz celog tog druzenja na sezamu i beskonacnih chatva ostale mi 2 drugarice sa kojima se i danas vidjam.
 
eno ga Broker, sysop Oreska BBS-a!! :)

citam temu "Slobodan Marković savetnik ministarke za Telekomunikacije Jasnu Matić" i vidim da je neko opleo po njemu :D :D - djaf (post #5); ili je covek mladji ili nije imao modem pre 15 godina pa ne zna ko je Broker :D :D !

btw vec samo pisali o SETNet-u pre godinu-dve dana ali je ta tema skroz obrisana! (tada sam cak pomislio da admini sa bencha imaju SETNet u losem secanju :D)

uglavnom: da li je neko od vas ovde prisutinh bio kod Pece (aka Norge) u Starim Banovcima na SETNet zurci ??? :)
 
Poslednja izmena:
Hahaha uhm, baš sam našao ovu užasnu sliku koju sam crtao pre 100 godina za Underground kad je počeo da radi kao BBS grupe Industry :D

undg_jb.gif


Ne znam da li neko zna Kinga i Ogishu Undergraound BBS, oni su koliko se secam najduze ostali verni Amigi , mislim da je cak i bbs radio godinama posto sam presao na pc.
Bas me interesuje u kom su fazonu danas

Kako sam saznao od Cyborga, rade i uče :)
 
Hahaha uhm, baš sam našao ovu užasnu sliku koju sam crtao pre 100 godina za Underground kad je počeo da radi kao BBS grupe Industry :D

undg_jb.gif




Kako sam saznao od Cyborga, rade i uče :)
:d HEHE , bas mi je drago, ali sta uce bre , pa oni imaju po 35 godina hehe
Hmm, mozda ih okrenem ovih dana ako im se nije promenio tel.
Bas su bili pravi fanovi Amige.
Kad sam nabavio PC poklonio sam im sampler i onaj razdelnik za 4 joya, a Amigu zadrzao naravno.
Ako se ne varam ja sam tamo bio najveci uploader :-devil-:
Jailbird, daj neke linkove sa tvojim fotkama ili linkove do introa demoa koje ste radili.
Ja sam ortak sa dee - jay boss sisa soundmaster-om , ako se secas nekih njegovih modova, ma on i nije bio na sceni , radio je za svoju dusu, osim na kraju te cele ere kada je otisao u neku pancevacku grupu, mislim da nisu pasmatersi, ali da ne lupam, bas cu da pogledam znam da imaju neki ok intro, ali ako usem da ga nadjem.
Lasto note, ili one je ime introa, ili sam to ipak pobrkao.
Nasao sam modul iz tog introa koji se zvao my first note, a grupa je EXTENS.
 
Poslednja izmena:
@phantomr mislim da ce ti link iz JailBird potpisa otkriti na desetine njegovih slika ;)

btw zar PasMaters nisu bili iz NS?
 
Kačio sam se na Politika BBS od 98' dok se nije ugasio, uglavnom visio na SetNetu.
Pored toga i na razne druge BBS-ove, od onih kojih se sećam bio je Toxic Waste BBS, i fonoc, koji je radio preko Dial-upa, sa sve httpom, ftpom, smtpom, čak i ircom :)
 
i dan danas ima BBS-ova :) telnet BBS :)
 
evo za sve vas mali surogat - za 20 min sam navio jedan telnet BBS

telnetujte se na zenith.homeunix.com pa se malo poigrajte :)

poz
M

P.S.

Bice up tokom noci - ujutru gasim
 
Poslednja izmena:
evo za sve vas mali surogat - za 20 min sam navio jedan telnet BBS

telnetujte se na zenith.homeunix.com pa se malo poigrajte :)

poz
M

P.S.

Bice up tokom noci - ujutru gasim
zaglavio sam se u editoru poruke, ne znam kako da izadjem nijedan shortcut ne radi:wall:
Provalio :d
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
ima chat, samo sec, pliz - ovo je prvi koji sam nasao da je free.
 
Uff zablokirao sam se kod uploada, izbrao sam zmodem i sada nista ?
neka ideja ?
ok, mogu da izadjem sa ctrl-x, sada cu opet da pukusam upload.
 
Poslednja izmena:
bwahahaa pa ovo stvarno radi.
Ljudi ovo budi tako dobra secanja...
fenomenalno !
 
istina... ali nisam vise na analognoj centrali i nemam dvojnika pa feeling i onako ne bi bio onaj pravi ;)
Tako da cemo da se zadovoljimo sa telnet BBS-om :)

Rezime sinocnje sesije je da sam namestio BBS preko telnet-a, sve je radilo osim uploada fajlova - iz nekog razloga ni jedan protokol nije radio. To moram da sredim pa cu ostaviti jedan BBS otvoren na virtuelnoj masini da se druzimo ako ste raspolozeni. Naravno BBS ce imati radno vreme kao sto je bilo nekada :) Strogo od 23:00 pa do 7:30 :)

poz
M
 
Poslednja izmena:
@Mipko
Vortex i dalje radi.
Moze se konektovati telnetom ili modemom.
Ima lokal, setnet, fidonet i yu konferencije, doorove, fajlove, chat... ;)
 
vidim, koristi synchronet. Ja ne umem da podesim sexyz da radim upload/dload :(
ima li sanse da mi neko objasni ?

poz
M
 
:d HEHE , bas mi je drago, ali sta uce bre , pa oni imaju po 35 godina hehe
Hmm, mozda ih okrenem ovih dana ako im se nije promenio tel.
Bas su bili pravi fanovi Amige.
Kad sam nabavio PC poklonio sam im sampler i onaj razdelnik za 4 joya, a Amigu zadrzao naravno.
Ako se ne varam ja sam tamo bio najveci uploader :-devil-:
Jailbird, daj neke linkove sa tvojim fotkama ili linkove do introa demoa koje ste radili.
Ja sam ortak sa dee - jay boss sisa soundmaster-om , ako se secas nekih njegovih modova, ma on i nije bio na sceni , radio je za svoju dusu, osim na kraju te cele ere kada je otisao u neku pancevacku grupu, mislim da nisu pasmatersi, ali da ne lupam, bas cu da pogledam znam da imaju neki ok intro, ali ako usem da ga nadjem.
Lasto note, ili one je ime introa, ili sam to ipak pobrkao.
Nasao sam modul iz tog introa koji se zvao my first note, a grupa je EXTENS.

Heheh King ovdi :D

Zahvaljujući Abyss-u, saznadoh za ovau temu, nadam se ne kasno :D

Evo the blast from the past: Ogisha radi ko mašinski inženjer, ozhenjen je i čeka dete :D

King, tj. ja, odavno sam rinejmovan kao beauty iliti bjuti i sa poznaitm Amigašima mr_w-om i dj nickom sam radio na sajtu Srbovanje.com u međuvremenu sve i svašta, al istina je da još nisam završio fax, iako imam tričavih 29. godina (Underground bbs sam osnovao sa 15 ili 16) :D

Čitam ovo malo postova i suze mi navreše na oči. Nostalgija bato, vreme kad su kompjuteri imali dušu.

Amigu još uvek imam (negde se uvaca po Beogradu), a koristio sam je sve do 2004. godine. Underground BBS još imam operativan i instaliran na amiginom hardu, koji šljaka bez problema sa UAE-om, pa ću videti jedared sa Ogišom da ga reaktiviramo preko nekog teleneta i sličnih fora.

Poz za ekipu koja nas se seća i koje se mi sećamo. :wave:
 
Nazad
Vrh Dno