Šta je novo?

BBS-ovi

@ Greent - samo da znaš da sam nekad zbog tvog BBS-a napravio toliki račun za telefon da sam u ono vreme mogao da kupim US Robotics 28.8K modem, ako se dobro sećam račun je bio oko 250 DEM... :zgran:
A ja sam peglao na eksternom 2400 bps :type: :crash::beat:
 
Poslednja izmena:
Bringing thread from the dead...

Pa mislim da je sysop bio zchbine - Bane i da je on jedno vreme bio HQ Juica.


Evo da se javi(m) i ja (zchbine sad skraceno na zch) posle sto godina i ozivim ovu temu.

veliki pozdrav za celu ekipu!

Jeste DoT BBS je bio .JuiCe. BG HQ a Krugerova Zena je bio WHQ

Pozdrav za Kinga i Ogishu, phantomr-a, orange47 (mada ne znam kako ti je bio nick :)

Inace ja sam odrastao sa DJNick-om, tj DjNykk-om kog Ogisha pomenu.
Krugera nisam chuo bar 15 godina :( a video jos duze od toga.
Huter (Huter BBS)je u zapalio u USA odavno, mislim da ima 10 godina kako je zaradio svoj prvi milijun ;p

Ortak slucajno nabasa na ovu temu. Navrese mi suze radosnice kad se setim lepih vremena. Amiga Rulez <3

Multibacci, jos nam fali Dominator i Ninja The Speed Master i cela Kosmoplovacka ekipa (mada je to bilo dosta kasnije, tad su bili crsn...

A BBS koji je imao dve linije i koga niste mogli da se setite je naravno Black Hole BBS - Drzali ga Snake i DelBoy (Snake tad imao US Robotics HST na 16.8 Kbit/s ihaaa ludilo)

Jos jednom pozdrav celoj ekipi.
 
ako neko hoce da proba ili da se priseti kako je bilo na BBSovima:

DarkForce! BBS - telnet://darkforce-bbs.dyndns.org

nije domaci bbs ali se i dalje vrti na originalnom hardweru i softwareu iz doba BBSova: Atari Mega ST4 i BBS Express! tako da je i brzina autenticna :D

vise podataka na: http://www.darkforce.org/index2.html (morate izabrati sa leve strane BBS straincu jer je sajt napravljen pomocu frame-ova :))
 
I telnet://sezampro.rs je aktivan sa kompletnom bazom starih konferencija i poruka... Samo morate imati sezam kredit da bi se ulogovali. Moze se uplatiti sa Orion VoIP dopunom od 330din. Ja sam uzeo pre par nedelja cisto da se podsetim kako je to nekad bill. Na log in screen-u me docekala poruka "poslednji put ste se ulogovali 26.04.2001" :)
 
Ја сам пре неколико месеци оверио сезам и видео да је у последњих пар година била укупно једна или ниједна порука. Не пратим их неколико година а и последње 2-3 док сам обилазио је била порука недељно.
 
Svaka cast za info! Koliko vec sutra cu da uplatim! :)

Hm... A sta ako sam zaboravio lozinku (a jesam)!?
 
Ili sta ako ocu da se uclanim sada?

Jos cete da pokrenete neki novi retro bbs
 
Pretpostavljam da moze u Orion poslovnicama da se promeni sifra ili uplati novi nalog...
Posto sam van zemlje poslao sam nekoga u Orion da mi uzme tu VoIP dopunu da bih pristupio BBS-u, a oni su mu rekli da moze i da uplati samo obicne internet sate i da cu tako moci da pristupim, ali nisu bili u pravu. Mora da se uzme ta VoIP kartica i onda sa njom online na njihovom sajtu uplatis samo classic Sezam (obicni internet sati su samo za pristup internetu preko dial-up). Ove informacije mi je dao Dejan Ristanovic, pa mozda on zna i detalje oko promene sifre (mozete ga naci na face-u)...
 

Prilozi

  • Untitled-1.jpg
    Untitled-1.jpg
    181.2 KB · Pregleda: 124
  • Untitled-2.jpg
    Untitled-2.jpg
    137 KB · Pregleda: 105
  • Untitled-3.jpg
    Untitled-3.jpg
    139.5 KB · Pregleda: 93
Nazad
Vrh Dno