Šta je novo?

BATTLEFIELD 2042

Dal' je realno da je cena vec sad ovako pala 🤣 Poseban krug pakla za one koji su odradili preorder, i nisu ga povukli posle bete....

1.JPG
 
Na Turskom store-u je oko 13 evra sa popustom.
 
Zanima me da li ima neki limit za EA igre ako se kupi na Turskom Epicu?
 
I dalje je previše.
 
Da li se pod kupovinom smatra uzimanje free igrice?
 
Totalno laicko pitanje, nisam igrao battlefield godinama, sta se najvise trenutno igra online?
 
Sve u svemu, probao sam 10 sati preko onog EA nekog temp naloga. Meni se igra svidela i kupio sam je. Naravno ja sam casual igrac, potpuno nezainteresovan ni za sta nego da udjem pucam sat vremena i izadjem :)
 
Aj igramo BF,bahamud70 na originu
 
Moze. BF3, BF4, BFBC ili BF2 preko bf2hub?:)
 
Jes' kao da bijem mrtvaka al' interesantno poređenje:

 
Teme vec mrtva... Igra li ovo neko?
 
Tema mrtva pola godine :D

Poceo igrati na PS5, uzeo za 30$. Imao 5$ na acc pa ajde reko da dodam 25, da probam.

Sto se samog gameplaya tice, stvarno nije toliko losa. Sasvim ok BF na kojem treba raditi. Sve bitnije stvari funkcionisu poput gadgeta i hit-rega. Nisam ni jedan game breaking bug primjetio. Ne kazem da nema al ije stanje izgleda malo bolje. Najcešce se desava da vojnik koji je ubijen stoji zaledjen u mjestu. Ali ne tako cesto. Ubacili su HUD postavke tako da se sve suvisno poput objectiv indikatora moze ujkloniti, smanjiti ili povecati ili podesiti transparentnost. Doslovno ima sve za timske ikone, objektiv ikone, squad ikone, neprijateljske i ostale. I u dva navrata, "overall" i kada si ADS. Ne znam kada su uklonili ali nema vise onog idiotskog velikog natpisa sto je bio u vrhu ekrana sto je govorio o stanju partije.

Vozila nisam puno igrao, malo vozao tenkove i dmg splash je sasvim ok, nije ni trecin jak kao recimo u BF5. Moras tacno ciljati igraca.

Nove popravke mapa su ok. I dalje suiprevelike da kompletnu partiju provedes na 2-3 zastavice i bude fine akcije. Neda mi se trcati preko cijele poljane.

Krinđ fest naracija je izbacena. Sada je ok.

Animacije su malo kompleksnije neto sto su bile ali likovi trce kao da je tik rate servera 5. Ne znam da li se neko sjeca te opcije u BF3. Mogao si podesiti netcod animacija, da izgledaju fluidnije ali da malo kasne. I obrnuto, da su traljave ali ostrije. U 2042 je bas lose. Tranzicije iz animacija kao neka indie beta igra. Isto ww3.

Što se ostalog tice, letjelice su katastrofa. I dalje su OP da se moras sakrivati po zgradama. To vuku jos od BF1. Nekome su OP letjelice u DICE timu ocito fetiš. Arica Harbor je ujedno sjajna mapa sa novim izmjenama i patnja za samo-kažnjavanje. Nema zaklona od helikoptera. Nova mapa je nekako spas jer je dosta borbi underground ali opet.

Ostalo manje-više moze proci. Ne znam da li je za preporuku. Pogotovo za PC radi optimizacije i input laga. Ima jos dosta toga da porade. Fali dobroh mapa ali ovako kako sada rotiraju stare i nove, kada zaredaju Caspian, Valparaiso, Arica Harbor, novu mapu.. covjek se fino izigra. Mislio sam da se raspada, ali daleko od toga. Sve kritike stoje i proizvod je sramotan, ali kome se izlizao BF4 i BF5, moze probati.
 
Poslednja izmena:
Najvise fale puske u igri, kada se poredi sa BF4 koji ima skoro 100 oruzja, smesno je bas, forsirano je 2-3 AR-a i to je to, ostale puske ne znam ni da li sam pipnuo jer ih bukvalno ne vredi koristiti pored ostalih. Dosta su ispeglali igru u odnosu kada je izasla ali ima jos da se radi na tome, pogotovo na mapama gde je na svakoj mapi 80% otvoren prostor bez ikakve zastite.
No, videcemo sta ce biti do kraja godine, mozda ce i biti novih mapa i relevantnih oruzja.
 
Ja mislim da trenutno rade samo na minimalnom, da ispoštuju year 1 obecanje po zakonu. I da ce je napustiti nakon toga. U season 2 izlazi samo jedna nova mapa. To je 2 mape za godinu dana. Dva operatera u godinu dana. U zanjem financijskom izvjestaju, EA nije ni spominjao Battlefield 2042:

 
Ja mislim da trenutno rade samo na minimalnom, da ispoštuju year 1 obecanje po zakonu.
Vidicemo, potrajace malo duze dok ne budemo znali, jer sve u Industriji igara ide sporo zbog korone + rata + zastite prava radnika/straha kompanija od potencija zastite prava radnika. Eliminisanje crunch time-a, i zdravlje radnika = sporiji izlazak igara i svega vezanog za njih.
 
Ne znam sta da ti kazem, BF5 je bila kompletnija igra pa su je napustili. EA ne vidi Battlefield kao veliki naslov. Mozda jeste dovoljno velik da ga ne ugase kao MOH, ali je BF zanemariv u ovom trenutku.

Na zalost, ima finih stvari u 2042 koje su zakopane gomilom djubreta. Recimo kada stimas nesto u opcijama, senzitivitet. I vratis se u igru, cim upalis settings vrati te sta si stimao. Ne moras ponovo nalaziti u pod opcijama. Kada si pogodjen pa cekas revive, igrac na podu vice "dont come, its not safe", ako je pod paljbom ili neko ima pored njega. Ili igrac hoce da se brzo respawna. Kada radis reload ne izlazi iz ADS. Vaulting je par generacija ispred BF5 a da ne govorim koliko je napredniji od BF3 ili 4. Ko igra Rotterdam na BF5 zna o cemu pricam. Jedino ima prepreka koje nemaju opciju preskakanja, opet, problem 2042 koji je u beti ali kada se skace preko predodredjenih prepreka, radi fluidno svaki put. Ne znam sjeca li se neko kako je (ne)radio u BF3 kada je BF3 tek izasao. omg! + sistem je takodjer pozitivna promjena pogotovo na velikim mapama. Nema vise kampera sa short range oruzjem u cosku jer je velika mapa pa su beskorisni. Koristis 3x a nakon toga u close quarters, x1 optiku. Zvukovi kada pingas su jak okorisni, tacno znas sta timski hoce ili squad pa se okrfenes o revivaš. Ali su ujedno i iritantni pa je dobar dodatak ali treba izmjena da li zvukovima ili glasnoci, jer stvara ogromnu buku. Ne znam imaju li dodatne opcije za to. Bilo bi super i da se nastima drugi hitreg sound. Ovaj trenutni je identican onome iz Warzonea. Strasno me iritira.

Ostalo je i dalje tu poput beskorisnog sqada sa kojim nemas nista i nikakve timske igre osim da se spawnas a shodno tome, ne mozes ni promjeniti squad sto je katastrofa. itd.. ima jos posla ali ko igra BF deceniju, zna da svaki put krecu od nule i da stare stvari koje su bile pozitivne, ili izmisljaju nanovo ili ih ne implementiraju uopste tako da.. zali boze finih izmjena u propalom 2042. Oni ovo mogu preaokrenuti. Meni najbitniji gunplay je dobar. Hitreg je dobar 99% vremena. Ali sam ipak skeptican. Ipak je to EA/DICE.
 
Ne bih da zvučim previše kao filozof... Ali kad nešto voliš treba da znaš i kada je vreme da ga (na)pustiš.

Srećom stare igre su igrive, community je ogroman, biće sačuvane dobre stare igre, serijal će u zaborav a DICE.... pa zna se gde EA vodi kad završi sa nekim.
 
Ne bih da zvučim previše kao filozof... Ali kad nešto voliš treba da znaš i kada je vreme da ga (na)pustiš.

Srećom stare igre su igrive, community je ogroman, biće sačuvane dobre stare igre, serijal će u zaborav a DICE.... pa zna se gde EA vodi kad završi sa nekim.

To definitivno ali ja sam na konzoli. Da BF3 ili BF4 dobiju up to date next gen update, ne bi otvarao ovu temu. Ovako sam osudjen na BF5 i 2042. A meni je WW1/2 tematike preko glave. Pozelio sam nesto moderno.
 
Nazad
Vrh Dno