Šta je novo?

Banka Intesa

Posle najnovijeg ažuriranja aplikacije, detektovala mi je root. Obrisao je iz denylista, vratio magisk u normalan package, onda opet išao hide magisk i opet detektuje, neki savet?
 
Zar nije virtuelna kartica vezana za račun za koji se napravi virtuelna? Tj mislim da se ne prebacuju pare na nju, samo se odredi limit koji može da se skine sa virtuelne… a sredstva povlači sa onog prvog računa?
 
Zar nije virtuelna kartica vezana za račun za koji se napravi virtuelna? Tj mislim da se ne prebacuju pare na nju, samo se odredi limit koji može da se skine sa virtuelne… a sredstva povlači sa onog prvog računa?
Da, odrediš iznos i izabereš da li hoćeš da bude jednokratna ili višekratna.
 
Ma sve OK :) okačiće još neko svoje ponude, da vidimo kolika je to razlika.
Kod mene je tako:
Laki keš.... 10,45%
Intermezzo... 12,75%
Gde ovo gledaš?

P.S. prilikom plaćanja računa u aplikaciji Inteza ubacila reklamu za neke donacije pa pazite da vam ne ostane čekirano slučajno...
 
Ideš u meni Krediti, pa onda na dnu strane na Vidi ponudu.
 
(y)
kod mene još gore, kakva :poop:
Laki keš.... 11,50%
Intermezzo... 14,55%
 
Posle najnovijeg ažuriranja aplikacije, detektovala mi je root. Obrisao je iz denylista, vratio magisk u normalan package, onda opet išao hide magisk i opet detektuje, neki savet?
Izgleda da su se ovaj put baš potrudili. Ne funkcioniše ni Magisk+Shamiko kombinacija, ni Hide My Apps.
Ko uspe neka javi ;)
 
Nema logike, što manja primanja imaš to te više drpaju i gledaju što više da ojade... :mad:
 
Mislim da to nema veze. Već kako kome daju, kao da bacaju kockice pa šta se kome zapadne. Gledao sam pre mesec dana kod majke; gotovo nikakva razlika nije bila, a ona je penzioner sa jako niskom penzijom.
Jedino što možda gledaju je da daju za nijansu bolje uslove ako ponekad uzmeš neki kredit, ali opet nisam siguran ni u to. Prosto nema pravila.
A magnifica sam pomenuo jer ljudi ponekad pomisle da to nešto znači kada se daju krediti, iako ni tada nema baš nikakvih pravila pa i ti korsinici mogu lako da dobiju lošije uslove.
 
Magnifica status znaci da imas odredjena primanja, sto znaci bolje uslove za kredit. Ne mogu ti korisnici dobiti losije uslove, ne zbog statusa magnifica, nego zbog primanja.
Sa druge strane, pozoves savetnicu i kazes da pise kreditnom odeljenu u banci za bolje uslove, ona ce da se iscima da dobijes nesto bolje.
Moj primer - 0.5% bolja stopa za kredit kada sam uzimao, a sad kamata za orocenje na godinu dana koja se inace daje na 3 godine i sve je to savetnica zavrsila.
 
Ok, razumem to. Moje je mišljenje da je sve to često zamazivanje očiju. Npr. za keš kredit od 350k din i 24 meseci otplate, tih 0.5% manje kamate znači za cca 80 din manju ratu. Za 500k na 36 meseci cca 100 din. Upitno je koliko je vredno cimanja...
Za velike (stambene) kredite, čovek mora sam sa njima direktno da pregovara. Jer kao i u svakoj firmi, pa i savetnici u bankama imaju svoje targete, ovlašćenja, bonuse, pa im je ipak glavni cilj da od klijenta uzmu što više novca.
 
Lol, ja sam isto gledao do 350K na 24M za auto ali kao keš kredit jer je auto namenski još gori. Prijatelj mi reče da vidim u eurobanci ali koliko vidim sve je to isto :poop: drugo pakovanje.
 
Aj pomoc, ima mnogo strana tema.
Keva platila nesto u radnji kreditnom, Visa.
Dinarsko placanje, koje su oni tretirali kao placanje u EUR...
Desavalo se, o cemu se radi?
 
Je l definitivno proknjiženo? Jer je očekivano da u nedospelim bude u EUR (često), a onda kada proknjiže da ode gde treba.
 
Aj pomoc, ima mnogo strana tema.
Keva platila nesto u radnji kreditnom, Visa.
Dinarsko placanje, koje su oni tretirali kao placanje u EUR...
Desavalo se, o cemu se radi?
Uvek ti tako tretiraju jer ti je kreditna vezana za Eure.
 
Zna li neko kako kreirati nalog na njihovoj web stranici posto se tamo trazi LIB, a oni navodno vise ne izdaju isti. Ko koga tu zeza?
 
Koristi li ko aktuelnu aplikaciju sa rutovanim telefonom?

Sad mi aplikacija ne prolazi root proveru kako sam instalirao Custom Rom od nule, a koristio sam otprilike iste korake sa Magisk-om.

 
Poslednja izmena:
Jel moze da se uzme kes kredit na neki manji iznos, tipa 1500-2000e ako osoba radi godinu dana, ali na odredjeno ? Nlb banka.
 
Evo da odgovorim i sebi i svakome ko ima rutovan telefon. Koristite aplikaciju do verzije 6.0.92 https://apkcombo.com/banca-intesa-mobi/hr.asseco.android.intesa.isbd.bib/download/phone-6.0.92-apk

Najnovija verzija ne prolazi root.
Ja imam ozbiljan problem i molim za pomoć. Telefon mi je kupljen nov, godinu dana star, stock, nema rut, 100% stock, zadnji Android, Samsung A72. Do skoro sve uglavnom lepo radilo, ponekad prijavi root, ja je pokrenem ponovo i radila je. Od zadnjeg updatea app prijavljuje root i ne mogu nikako da je pokrenem, reinstalacija - ništa, podrška im je nula, neki mali isfeminizirani tvrdi da mi je telefon rutovan I ukraden a da aplikacija to zna. Zbog toga sad ne mogu svom Intesa nalogu da pristupim ni sa PC-a. Molim za pomoć, ako neko ima neku ideju (sem hard reseta jer nema garancija da će da upali pa mi se to ne radi).
Hvala puno svima, svaki savet je dobrodošao jer od same podrške banke nema koristi.
 
Instaliraj aplikaciju Root Checker i kada učitaš aplikaciju, izaberi Verify Root i prikazaće ti da li je sistem rutovan ili ne.

Drugo, pa skini ovu staru verziju aplikacije, obriši aktuelnu aplikaciju i instaliraj ovu staru, i isključi automatsko ažuriranje aplikacija iz Play prodavnice ako te i dalje bude mučila.
 
Poslednja izmena:
To drugo je privremeno rešenje, jer će jednog trenutka onemogućiti logovanje sa starom aplikacijom.
 
Hvala puno svima, svaki savet je dobrodošao jer od same podrške banke nema koristi.
Imam ja savet za tebe - 2023 je godina, root na telefonima nije više must have kao što je bio pre 10ak godina, i svi developeri koji su bili dobri otišli su iz te grane. A OS napredovao do granice da možeš da abraniš svakoj aplikaciji iternet, ili da disabluješ sistemske preko adb. Razmisli još jednom šta ti u moderno doba telefon sve predstavlja a što daješ na izvolte još nekom osim proizvođaču i googleu. Ako već imaš ozbiljne aplikacije kao što je wallet, drži se stocka, a root primenjuj na hobby uređajima za razonodu.
 
Ja koliko sam ispratio, čovek ga nije ni rutovao niti je uopšte imao nameru da to čini već je kupio nov telefon koji mu pokazuje da je rutovan.
Pitanje je gde je kupio telefon taj novi telefon koji se tako ponaša ...
 
Nazad
Vrh Dno