Šta je novo?

Banka Intesa

Ja nikako ne uspevam na rootovanom telefonu da pokrenem novu intesa aplickaciju, da su bar ubacili obavestenje da li je do roota, setovanja ili aplikacije neke. Nesto ga triggeruje al nece da ti kaze sta, jer tako je zanimljivije. "Pokrene" se prvi put da mi da obavestenje da je telefon rootovan i da mozda nece biti omogucene sve opcije, crashuje i bootloopuje dok ne popuni memoriju i zagusi fon. Jel samo root u pitanju?

Našao sam TWRP i SuperSU instalirane i po deinstalaciji je proradilo....
Ako taj telefon nije rootovan sta li ce mu TWRP i SuperSU?
 
Kako moze da se uradi print to pdf nekog placenog racuna kao u staroj aplikaciji? Ne mogu da uopste vidim potvrdu placanja, kliknem na ikonicu ali se nista me desava
 
Idi na taj racun tj placanje, dobijes opciju podeli I preuzmi. Ides na podeli, pa izbaci samo sms ali imas ispod toga opciju jos pa kad to odaberes, ispadne ti tamo opcija nekoliko. Jedna je i print pa to izaberes.

Opet se ogradjujem , ovako je za iOS.
 
Zaboravio sam da napomenem u prethodnom postu, treba mi savet oko ebanknga, ne preko mobi app
 
Idi na taj racun tj placanje, dobijes opciju podeli I preuzmi. Ides na podeli, pa izbaci samo sms ali imas ispod toga opciju jos pa kad to odaberes, ispadne ti tamo opcija nekoliko. Jedna je i print pa to izaberes.

Opet se ogradjujem , ovako je za iOS.
Tako je i za android ali kod mene ne funkcioniše uvek, najčešće se pojavi greška. Preko web aplikacije radi
 
Stare aplikacije (mBank, IntesaOnline) i dalje rade, cini se do daljnjeg.
 
Rade iako su najavili da 30.6. dolazi do potpune zamene staro za novo.
 
Potvrdu o placanju iz webbankinga mogu da generisem kao pdf kad koristim Edge, ali ne i iz Firefoxa, sta ga muci ako neko ima ideju...
 
Nova aplikacija mi je danas odjednom prestala da radi, traži ponovnu registraciju ali ne mogu da učitam onaj qr kod sa sajta, uvek kaže da je neispravan. Znači moraću opet da idem u poslovnicu po ovoj vrućini da čekam red. Nije mi jasno, da evo posle valjda dve godine, nisu u stanju da podese aplikaciju da normalno funkcioniše, pet šest puta sam morao da idem da mi oni podese. A stara aplikacija radi sasvim normalno, nikada me nije izneverila za sve ove godine.
 
Pa ako saltas izmedju nove i stare, velika je verovatnoca da ce nova prestati raditi kad upalis staru. Batali staru i podesi novu ili koristi staru dok radi.
 
Čim pokreneš staru, nova se deaktivira i zakomplikuje proces ponovne aktivacije. Pisao sam pre neki dan o tome.
 
Ja nisam brisao staru zato što sa njom nisam nikada imao problema, i obe su mi radile zajedno bez ikakvih komplikacija. Možda su nešto promenili sada pa zato zeza. Inače na staroj se mnogo lakše snalazim iako nova ima više mogućnosti.
 
Meni trenutno rade obije i dalje. Radilo oduvijek, od samog pocetka. Bukvalno neki ljudi nisu imali nikakvih problema, a neki jesu (par puta diskutovano ovdje na temi). Mislim da bukvalno zavisi od telefona, verzije OS-a ili sl.
 
Stara mi je poništavala novu od početka, ali ranije nije trebala ekspozitura, pa je tranzicija bila u tom periodu poprilično bezbolna. I meni je nešto mrsko bilo da se prebacujem, ali nova aplikacija je neuporedivo bolja, ne znam šta čekate.
 
Ljudi opet sam danas on line plscanje koristio sa racunara. Sve lepo ali mi trazi verifikaciju da qr kod sa racunara potvrdim sto cu sa mobilnim telefonom ici na #with key i da telefonom uhvatim qr kod na ekrenau racunara.
To sam uradio i pritom jos morao pin da ukucam.
Pitanje sa li to sa racunarom moze jednostavnije da se placa .
 
Proradila naplata sa EnPay i MasterCard kartica.

Ljudi opet sam danas on line plscanje koristio sa racunara. Sve lepo ali mi trazi verifikaciju da qr kod sa racunara potvrdim sto cu sa mobilnim telefonom ici na #with key i da telefonom uhvatim qr kod na ekrenau racunara.
To sam uradio i pritom jos morao pin da ukucam.
Pitanje sa li to sa racunarom moze jednostavnije da se placa .

Ja sam izgleda jedini covek u Srbiji koji nije imao ni jedan problem sa aplikacijom. Jednom kada sam usao u novu, cim je izasla, nisam ni ulazio vise u staru. Postoji jednostavniji nacin, ne znam zasto ti nije aktiviran. Kada uneses podatke i pokusas uplatu, stigne ti push notifikacija na telefon kojom mozes da potvrdis (u mom slucaju otiskom prsta) i to je to. Ne treba QR kod niti sta slicno. Nemam pojma kako sam podesio, tako je od samog pocetka. Mozda ti telefon ili OS ne podrzava, pa je QR kod fallback, nagadjam.
 
Bio sam u poslovnici i ponovo instalirao novu aplikaciju. Čim sam ušao u nju pitala me da aktiviram opciju Prenesi, što sam i uradio, ali ne znam kako se to koristi, nigde nisam video objašnjenje. Koliko sam razumeo služi za plaćanje putem broja mobilnog. Ako neko zna neka nam objasni.
 
Sad drugi sa tvojim brojem telefona šalju tebi pare tako što izaberu tvoj broj, i one legnu na tvoj račun. Takođe, i ti možeš da šalješ preko broja telefona, ako odeš u meni (tri crte gore levo), izabereš plaćanja, imaš opciju Prenesi, nađeš broj iz imenika i pošalješ pare. Naravno, taj kome šalješ, mora da ima aktiviranu opciju, tj. povezan broj telefona sa nalogom.
 
Sad drugi sa tvojim brojem telefona šalju tebi pare tako što izaberu tvoj broj, i one legnu na tvoj račun. Takođe, i ti možeš da šalješ preko broja telefona, ako odeš u meni (tri crte gore levo), izabereš plaćanja, imaš opciju Prenesi, nađeš broj iz imenika i pošalješ pare. Naravno, taj kome šalješ, mora da ima aktiviranu opciju, tj. povezan broj telefona sa nalogom.
Da li je ovo samo Intesin servis (tj. na nivou Intesinih racuna) ili su uvezane i neke druge banke?
 
To je servis koji je napravila narodna banka. Znam da Unicredit sigurno ima, verovatno i većina ostalih banaka.
 
Znaci funkcionise takodje i izmedju banaka... Extra!
 
I mene zanima ovo. Je l' ta osoba mora da ima e/mbanking da bi pristigao novac preko broja tel ili ne? Da li ja sa ovog deviznog računa mogu da prebacim na bilo koji/čiji račun samo unosom broja tel?
 
Nazad
Vrh Dno