Šta je novo?

Banka Intesa

Vidiš, nikada se nisam setio toga da se cenkam u menjačnici :)
 
Zaposleni na šalterima menjačnice imaju raspon kursa koji mogu da daju, a neki od njih imaju i instrukciju koga pozovu za veće iznose.
Kada menjaš veći iznos, najbolje je kurs dogovaraš telefonom, pa sa nekim ko ima dovoljno ovlašćenja, dogovaraš u kojoj poslovnici menjačnice završavaš transakciju.
 
Znajući kakva je vlasnička struktura pojedinih menjačnica, baš i ne bih imao hrabrosti da telefonski najavljujem dolazak sa većom količinom gotovine...
 
Zapravo, što je menjačnica veća, manje su šanse da sretneš vlasnika, a u istom pravcu, što ima veći promet, veće su šanse da dobiješ bolji kurs.
 
U nekim bankama možeš dobiti bolji kurs nego u menjačnicama.

Baš pre ovog sranja sam u OTP ispregovarao bolji kurs nego u menjačnici za jednu transakciju. Nije bila veća cifra od te navedene.
Ja sam uzimao veću sumu €, u Intesa sam dobio 117.9 a u menjačnici sa gazdom 117.5
 
Od danas je moguće podizanje gotovine na POS terminalima trgovaca (poput Nis/Gasprom pumpi do 5000 dinara) upotrebom Dina, Visa inspire, Infinite i Platinum kartica.
Napomena: Kod vlasnika ProCredit terminala ovo važi samo za MasterCard i neophodno je dodatno proveriti da li je to izvodljivo u ovom slučaju.
Za ProCredit jeste.
Takođe na POS terminalima ProCredit-a može se podizati novac i sa Visa karticama.
 
  • Like
Reagovanja: uji
Bankomat mi zadržao novčanicu od 100€ pod sumnjom da je falsifikat i ja odem kod službenika i pokažem mu onaj slip i on kao "Ajd videćemo kad budemo otvarali bankomat danas". Sreća pa mi nije uopšte hitno, ali mogu da zamislim samo koliko je frustrirajuće ljudima kojima je možda hitno zbog nečega da imaju novac na računu.
 
^ koliko sam ispratio, ovo se već ponavlja?!
 
Da, zato sam i napisao u ovoj temi jer sam video da se ljudi žale. I nisu me ni zvali, tako da ne znam da li u ponedeljak da idem u banku ili da progutam što su mi uzeli 100€ lol
 
^ banci nemoj oprostiti ni dinar a kamoli 100€ Posto ni oni nama ne praštaju. Ako ti nije stalo do njih bolje nekome pokloni kome stvarno treba nego banci da daš.
 
U pravu si, naravno.
 
@Labello

Pa to zavisi od tebe, odnosno onog što ti treba. Meni je svakako bolje da imam dodatnu kreditnu karticu preko koje kupujem na rate, sad naravno možeš i preko debitne, ali ako recimo koristiš dozvoljeni minus za zaduživanje tu ti je kamata mnogo veća nego na kreditnoj. Ja MC kreditnu koristim samo na kupovinu na rate bez kamate i to je jedini ispravan način (doduše sad naplaćuju 50 dinara po rati). Kupovna moć ti je veća ako imaš dve kartice ali moraš mudro koristiti drugu karticu…
Kupovna moć ti je velika onoliko koliko imaš keša brat moi :cool:
Ovo na šta ti misliš je dužničko ropstvo, ono ti je veće sa dve kartice 😉
 
Bankomat mi zadržao novčanicu od 100€ pod sumnjom da je falsifikat i ja odem kod službenika i pokažem mu onaj slip i on kao "Ajd videćemo kad budemo otvarali bankomat danas". Sreća pa mi nije uopšte hitno, ali mogu da zamislim samo koliko je frustrirajuće ljudima kojima je možda hitno zbog nečega da imaju novac na računu.
Apdejt: Nije falsifikat i samo su me bezveze traumirali kao i forumaše koji su se žalili ranije.

Ja stvarno ne znam zašto sam još uvek njihov klijent, evo ovo je sedma godina.
 
Ја сам у Интези 18 година, још од Делта банке. 😀
 
Bumeri. 😂 Ja se ne sećam Delte uopšte.
 
Први су увели електронско банкарство, био је онај мини диск као сертификат, морао си пола сата да подешаваш безбедност у експлореру. 😀
Први су увели и плаћање мобилним.
Били су супер банка.
 
Bumeri. 😂 Ja se ne sećam Delte uopšte.
Evo ja sam 94. pa se sećam Delte. 😂 Činjenica je da velika većina klijenata su preuzeti iz Delte, u koje između ostalog spada i moj otac, tako da, razumem vas. Mnogi su čak dugo imali avista dinarske račune i onda ih je prošle godine sačekao hladan tuš. Barem sreća u nesreći, prihvataju zahteve za gašenje potpisane kvalifikovanim sertifikatom, tako da sam pozatvarao devizne bez komplikovane procedure. Naravno, prethodno sam potrošio to sitno sa kartice preko Coinbase-a, pošto oni prihvataju iznose iznad 0.03 RSD i zato su mogli već sutradan sve u toku dana da reše.
 
Dobio sam neki priliv iz inostranstva a da nemam pojma ko je tačno. Gledam sada u onoj Online aplikaciji, međutim imam samo referencu, ali ne mogu da vidim ko mi je i povodom čega uplatio. Da li to negde može da se vidi online? Ne bih baš da se cimam do poslovnice ako ne moram.
 
Verovatno je spam, cirkuliše dosta u prethodnih par nedelja, ja dobio "uplate" od Intese, Raiffeisen-a, Eurobanke i još par njih :)
 
  • Like
Reagovanja: uji
@Trisystema obavezno bi te zvali telefonom da te obaveste o prilivu i pitaju gde ćeš da potpišeš izjavu, osim za godišnju od istog nalogodavca, tj. tada knjiže po dospeću.
 
Moze li neko da mi kaze koja kartica je potrebna da bi se uplatili euri na njihovim bankomatima koji primaju pare?
Vidim moze dina debit ali dal onda pretvara u dinare ili kako ide?
Znaci ja imam od intese dinu debit i visu internet (devizni euro racun logicno) i kako to ide?
 
Треба ти девизни рачун, не треба ти посебна картица за то. Зачи, Viza Inspire, после на банкомату бираш рачун на који желиш да уплатиш, ако имаш више девизних рачуна.
Да ли може Дина, не знам, нисам пробао, у суштини мени је Inspire главна картица, као индетификациона.
Не мења еуре у динаре ако уплаћује еуре. Банкомат пита да ли уплаћујеш динаре или еуре и на који рачун.
Баш сам пре два дана уплатио еуре на интернет рачун на банкомату.
 
Треба ти девизни рачун, не треба ти посебна картица за то. Зачи, Viza Inspire, после на банкомату бираш рачун на који желиш да уплатиш, ако имаш више девизних рачуна.
Да ли може Дина, не знам, нисам пробао, у суштини мени је Inspire главна картица, као индетификациона.
Не мења еуре у динаре ако уплаћује еуре. Банкомат пита да ли уплаћујеш динаре или еуре и на који рачун.
Баш сам пре два дана уплатио еуре на интернет рачун на банкомату.
Jasno hvala. Na sajtu pise da moze dina debit. Probacu.
 
Ono sto mogu potvrditi je da se euri ne mogu uplatiti sa kreditnom MasterCard Gold. Probao prije nekih 2-3 mjeseca, bankomat te pusti na pocetku (da se autentifikujes za uplatu novca), ali kasnije ne dozvoljava samu uplatu.
 
Postojeće usluge Intesa Mobi i Intesa Online elektronskog i mobilnog bankarstva će od
30.6.2022. biti zamenjene novom, jedinstvenom aplikacijom koju možete koristiti i na
mobilnom telefonu i na računaru
 
Шта то конкретно значи?
Да ли ћемо ми који имамо нову мобилну апликацију (наранџасту) поново инсталирати још новију апликацију.
У банци нису знали да ми кажу.
 
@faca postojaće samo ta „nova narandžasta aplikacija" i stara se ukida. withKey rešenje zamenjuje Intesa Online i prostije rečeno, nema više logovanja na web verziju bez tokena iz mobilne aplikacije. Stoga, mobilno bankarstvo postaje uslovno i obavezno. Ovo je prvobitno planirano od nove godine pa odloženo za početak aprila, potom je zadat novi i pretpostavljam konačni rok za prelazak.
 
Али ја то већ имам од половине прошле године. И за мобилни и за рачунар.
Шта је ту ново?
 
Nazad
Vrh Dno