Šta je novo?

Banka Intesa

Kuda pobeci iz ove Intese, samo slede nove kapi koje prelivaju casu.
Od uvek znam da imaju najnepovoljniji kurs za dolar, malo malo online placanje ne radi, samo izbacuje nema dovoljno na racunu i obicno sutradan proradi, cesto im ne radi online banking, pa proradi, poceli da naplacuju i vazduh kada udjes u poslovnicu.. Sve zivo, mnogo su se izbezobrazili po meni.
Pretpostavljam da je imalo clanova koji su ih napustili zbog svega sto se izdesavalo i desava se i dalje.. imam dinarski i devizni kod njih, koje su preporuke za bolju banku ?
Kombank premijum
 
750 din, pa ovi nisu normalni..
Jos malo pa ce sve da zaokruze na 1000 din, ima crvena da postane simbol za odrzavanje, struje, telefona, tekuceg racuna...
 
U tom slučaju jedino da pokušam da dogovorim kurs sa bankom. Zna li neko da li Intesa ima tu opciju za fizička lica?

Kursevi neEUR valuta u Intezi su takvi da se najviše isplati podići dolare otiči do menjačnice i zamniiti ih rsd/eur i onda vratiti u banku.
 
750 din, pa ovi nisu normalni..
Jos malo pa ce sve da zaokruze na 1000 din, ima crvena da postane simbol za odrzavanje, struje, telefona, tekuceg racuna...
Da ali ima sve, 2 gold kartice npr itd...
Ako ti je do ustede, onda aik start 250rsd a ima dosta toga...
 
Pa nisam sada da cepidlacim 200-400 din ok, ali za sta 750 din bre deru :D
Sada sam gledao u Intesi je 220 ( bilo 195 zadnji put kad sam gledao ) i devizni je valjda euro to je 340 din, ali su uveli svako elektronsko placanje koje nije u njihovoj banci 30 din, kartica ne znam koliko je 200-300 din neko je pisao, los kurs dolara.. meni konkretno malo malo nesto online placanje zasteka da li je to svima ne znam.
 
Povećali su svi cene, Premijum je bio do skoro 610din. Ovaj aik start stvarno dobro deluje (ima sve sto treba) za 250din.
 
Ja ću uskoro iz Intesa banke morati da idem u Raiffeisen (otplata kredita), može li ukratko šta me čeka tamo i jesu li bolji od ovih mamlaza?
Imam trenutno Hit, koji tamo mogu da očekujem/tražim?
 
@RingeRaja koji god da je tip računa u pitanju, nemaju provizije na naloge, ali obračunavaju 1% za kupovinu u inostranstvu Visa karticama.
 
Povećali su svi cene, Premijum je bio do skoro 610din. Ovaj aik start stvarno dobro deluje (ima sve sto treba) za 250din.

Sada gledam.. te razlike izmedju start, start plus i priority meni konkretno apsolutno nista ne znace..
Kakva je to fora sa tim gold karticama, ja imam vize.. nemam pojma taj masterkard sta se desava ?
 
Ako misliš na Kombank:
Gold MC debit - pristup premium loungevima na nekim aerodromima.
Gold Visa - odloženo plaćanje na 30 dana i putno zdravstveno osiguranje.
 
Meni to znaci koliko i ko se kandidovao za izbore na Madagaskaru :LOL:
Razmotricu ovaj Aik i raspitati se jos malo da vidim.. ne znam ima li ovde tema na forumu za njih, bas cu pogledati.
 
Razlika između kategorija kartica je u dnevnim, odn. mesečnim limitima potrošnje. Prosek za Classic je 2000€ dnevno, Gold 4-5k, Platinum 10k, itd. U nekim bankama može da se poveća na svim kanalima, negde mora da se koriguju dva u korist jednog (manji pos i atm za viši internet), itd. Visa Classic Debit na primer ima dnevni limit od 3000€ što zadovoljava potrebe većeg dela klijenata.
 
Те Голд и Платинум картице обично имају они који имају много много пара на рачуну и примања. Лупам сад: директори, менаџери компанијама, СЕО...
 
Ovo baš i nije tačno. Ja imam i Visa i MC gold a ne upadam ni u jednu od tih kategorija a u mojoj banci to sve plaćam 550 rsd mesečno.
 
Ma nije tačno uopšte, može ko hoće da ih ima. Ja sam dobio Visa Gold kad sam prešao s paketa od 400 din mesečno na 500.
 
Ako nekom zatreba informacija da ne gubi cekajuci u redu.
Odobrili su mi uz platnu karticu limit za onu podelu na rata. Posto sam bi u fazonu aha dobro to i necu da koristim, medjutim krajm proslog meseca kupovao nesto i prodavac pita ocete na rate, ja reko pa ajde.
Stigne izvod i vidim otisla odmah prva rata ali nemam podatke sta za sledeecu ratu kako se placa jer u sustini to su davali onom ko ima kreditnu karticu, ja je nemam . Juce pitah i oni kazu tog datuma narednih meseci ce se izvrsiti zaduzenje i to je to.
 
Те Голд и Платинум картице обично имају они који имају много много пара на рачуну и примања. Лупам сад: директори, менаџери компанијама, СЕО...
Ma jok. Recimo, u Intesi, svako može dobiti Gold na Magnifica paketu. Platinum je nerazumno skupa kartica.
Ovo što ti pominješ su verovatno business kartice, na pravno lice
 
Мислио сам првенствено на Платинум, и бизнис кратице.
 
Evo prost primer ti je Biznis Praktik paket OTP banke koji košta 600 dinara mesečno pa je u sastavu istog Visa Business Platinum (ili MasterCard Standard) tako da skupo održavanje uz takvu karticu čak nije imperativ.
 
Pre nekoliko dana sam prebacio Intesa aplikaciju sa Huawei na Samsung telefon. Još uvek nisam počeo da koristim Samsung kao stalni telefon i evi malopre slučajno provalim da mogu da koristim Intesa app, prebacim se na neku drugu, koristim je i kada se vratim na Intesa, nastavljam da je koristim bez unošenja Pina.

Na Huawei, onog trenutka kada spustim Intesa aplikaciju, povratak zahteva da ukucam pin. Jeste bilo iritantno zbog kopiranja ili prekucavanja brojeva, ali nekako deluje bezbednije. Brzo sam se navikao.
Ne smatram da je ovo sada nebezbedno, ali eto, drugačije je.
 
Vjerovatno je fora u tome kako telefon handle-uje pozadinske procese, tj. sta tretira kao pozadinski a sta kao aktivni...
 
Pre par meseci sam podigao kes kredit u dinarima 1,5m, i hteo sam da kupim €, rekli su mi da idem u menjačnicu, oni to ne rade. Reko ok!

Ako si preduzetnik, opciju za pregovaranje imas u Rajfajsenu, Unkreditu i ponekad u OTP.
 
Za pravna lica, Intesa ima definisane kurseve u zavisnosti od iznosa koji kupuješ/prodaješ. Nema puno prostora za pregovaranje. Osim ako si u kategoriji prometa gde je kurs "dogovor", a i to se ne dogovara za svaku transakciju, već samo kao raspon kursa u odnosu na srednji.

Što je tržište stabilnije spread je manji. Trenutno situacija nije baš sjajna, pa je raspon veći. Do nedavno na sve preko 10.000eur po transakciji je bilo ispod 118. Od pre nekoliko dana je otišlo malo preko 118.
 
Pre par meseci sam podigao kes kredit u dinarima 1,5m, i hteo sam da kupim €, rekli su mi da idem u menjačnicu, oni to ne rade. Reko ok!

Ako si preduzetnik, opciju za pregovaranje imas u Rajfajsenu, Unkreditu i ponekad u OTP.
I bolje sto si otišao, dali su ti dobar savet. U menjačnici ćeš uvek dobiti bolji kurs nego u banci posebno na tu sumu novca.
 
U nekim bankama možeš dobiti bolji kurs nego u menjačnicama.

Baš pre ovog sranja sam u OTP ispregovarao bolji kurs nego u menjačnici za jednu transakciju. Nije bila veća cifra od te navedene.
 
@rAMA neke banke su imale onu opciju da za određeni iznos daju srednji kurs ili jako blizu srednjeg kursa. Kao fizičko lice, kakav god kurs da dobiješ, u kojoj god banci, uvek ima menjačnica koja će da ponudi bolji. Samo što taj kurs ne dobijaš na šalteru menjačnice, nego u backoffice. Samo ti papir urade na šalteru i donesu.
 
Vidiš, nikada se nisam setio toga da se cenkam u menjačnici :)
 
Nazad
Vrh Dno