Šta je novo?

Banka Intesa

AIK - 118,05
Intesa - 118,2
AIK u okviru Start paketa ima dinarsku i deviznu štednju po viđenju.

 
Kada pokušam na novom telefonu da aktiviram aplikaciju, traži mi ID korisnika i 6 digit reaktivacioni kod.

Kako dobijam taj reaktivacioni kod?

Aplikacija mi je još uvek aktivna na starom telefonu.
 
Nikako ako ha nisi upamtio kad si ga postavljao. Ponovo realtivacija pa zapamtis te dve stvari i onda ti oni vise ne trebaju.(call centar)
 
Kada pokušam na novom telefonu da aktiviram aplikaciju, traži mi ID korisnika i 6 digit reaktivacioni kod.

Kako dobijam taj reaktivacioni kod?

Aplikacija mi je još uvek aktivna na starom telefonu.
Na starom telefonu, na početnoj strani, uđi u profil (touch na avatar ispred imena). Tu se nalazi ID korisnika.
 
Nikako ako ha nisi upamtio kad si ga postavljao. Ponovo realtivacija pa zapamtis te dve stvari i onda ti oni vise ne trebaju.(call centar)

Kakav trip. Danas otvaram Intesa Aplikaciju na starom telefonu, gde je aplikacija aktivna, i iskače mi prozor "podesite kod za reaktivaciju" I ja već ukucam moj pin i tek tada shvatim šta je zapravo pisalo, onda mi traži pin, ja ukucam isto, pa nekoliko ekrana next next i dobijem poruku da sam podesio kod za reaktivaciju.

Pokrenem aplikaciju na novom telefonu, upišem ID korisnika i kod za reaktivaciju (koji mi je sada isti kao pin) i aktiviram aplikaciju na novom telefonom.

Na koji način sam dobio taj ekran za kreiranje koda za reaktivaciju?!

@Girese kod se vidi i kada se klikne na #withkey, a moj broj je takav, da sam ga juče zapamtio napamet, jer sam ga nekoliko puta ukucao 🙄
 
8.3. у нотификацијама пише да је бика уплата од 100 дин, око 12:37. У изводу нема те уплате, звао и кол центар, ни они је не виде.
 
Kakav trip. Danas otvaram Intesa Aplikaciju na starom telefonu, gde je aplikacija aktivna, i iskače mi prozor "podesite kod za reaktivaciju" I ja već ukucam moj pin i tek tada shvatim šta je zapravo pisalo, onda mi traži pin, ja ukucam isto, pa nekoliko ekrana next next i dobijem poruku da sam podesio kod za reaktivaciju.

Pokrenem aplikaciju na novom telefonu, upišem ID korisnika i kod za reaktivaciju (koji mi je sada isti kao pin) i aktiviram aplikaciju na novom telefonom.

Na koji način sam dobio taj ekran za kreiranje koda za reaktivaciju?!

@Girese kod se vidi i kada se klikne na #withkey, a moj broj je takav, da sam ga juče zapamtio napamet, jer sam ga nekoliko puta ukucao 🙄
Mislim da se jako slican scenario desio meni kad sam promijenio telefon u januaru. Ekran za reaktivaciju sam dobio klikom na link za reaktivaciju (a eto tebi je iskocio pokretanjem aplikacije, ako sam dobro shvatio), s tim sto sam to isto pokusao dan ranije i nije proslo, naredni dan onako bezveze probam opet i prodje. Djeluje totalno nelogicno, ali kao da aplikacija treba da "odlezi" jedan dan. :D
 
Ja uopšte nisam našao taster za reaktivaciju. U FAQ piše settings/uređaji, ali tamo ga nema.
Anyway, proradilo, možda i bolje da ne znam kako. Sada znam reaktivacioni kod, pa ako zatreba još nekad, prebacim.
 
Kuda pobeci iz ove Intese, samo slede nove kapi koje prelivaju casu.
Od uvek znam da imaju najnepovoljniji kurs za dolar, malo malo online placanje ne radi, samo izbacuje nema dovoljno na racunu i obicno sutradan proradi, cesto im ne radi online banking, pa proradi, poceli da naplacuju i vazduh kada udjes u poslovnicu.. Sve zivo, mnogo su se izbezobrazili po meni.
Pretpostavljam da je imalo clanova koji su ih napustili zbog svega sto se izdesavalo i desava se i dalje.. imam dinarski i devizni kod njih, koje su preporuke za bolju banku ?
 
Koja je kamatna stopa za dozvoljeno prekoracenje racuna za HIT i HIT Plus korisnike?
Koliko se procenta razlikuje?
 
Bio sam svuda, nije Intesa tako losa. Taman sam presao pre onih poskupljenja ali sam ostao. Izmenjao Aik, Sber, Unikredit,Mobi( bio sat i po🤣🤣🤣), i Intesa. Doduse zavisi i sta ti treba. Zao mi je sto nisam probao jos i RF ali su oni udarali po usima za sve pa sam zato oklevao.
 
Tako je. Sama cena održavanja računa ne mora ništa da znači. Zavisi od mnogo faktora a svako ima drugačije potrebe. Može da se plati na mostu, a može i na ćupriji :)
 
Meni su izasli u susret kada niko drugi nije i dali sto niko drugi nije ni ponudio. Dobio sam u Intesi ono sto mi je trebalo, mislim da su malo skuplji za ono sto daju ali ne mislim da je trava zelenuja u komsiluku. Da ti budem iskren, umoran sam od cekanja u redovima tako da i neko ponudi nesto bolje, ne mislim da je vredno njakanja(bar meni).
 
Ja sam sa HIT paketa pre najavljenog poskupljenja prešao u Eurobanku na Exclusive paket od 550 rsd.
 
I ja sam i dalje u Intesi, tvrdoglav, znam. Meni manje-više sve radi, ali imaju ozbiljnu manu: ne dozvoljavaju prenos sredstava sa deviznog računa na brokerski račun u instranstvu. Ovo je, prosto, politika banke.
 
Da li je neko imao slučaj da podiže EURE sa bankomata koristeći intesa Visa Classic karticu (deviznu) kada su na računu samo USD i GBP valute?

Pretpostavljam da će uraditi konverziju - zna li neko koji će kurs biti primenjen i da li je moguće izabrati koju valutu će skidati (ili ide određenim redosledom)?
 
Koja lozinka se unosi za verifikaciju plaćanja na Aliexpresu? Odaberem SMS verifikaciju ali mi SMS ne stiže.
Nisam menjao broj 10tak godina, pre 6-7 godina, ako ne i više je prebačen broj iz VIP u mts.
Na ostalim sajtovima uredno stiže SMS samo ovde ne
 
To je to, ako si menjao mrežu, a nisi Intezi to prijavio - moraš da ponoviš postupak registracije broja.
Do sada nisi imao problem sa SMSom iz Inteze ili si tek sada radio nešto gde treba da ti stigne SMS?
 
Meni AliExpress nikada nije tražio verifikaciju plaćanja (Visa Classic). Za Master ne mogu da se setim pošto ga retko koristim na Aliju.
 
@rkramer mislim da to nije moguće, jer autokonverzija je ukinuta razdvajanjem partija viševalutnih računa. Konverzija preko Intesa Online uz bankarski kurs je pak moguća, ali se i na male iznose oseti kursna razlika. Na primer, tako sam prebacio preostala sredstva sa dolarskog na evro račun i tek onda je prošlo internet plaćanje.
 
@rkramer mislim da to nije moguće, jer autokonverzija je ukinuta razdvajanjem partija viševalutnih računa. Konverzija preko Intesa Online uz bankarski kurs je pak moguća, ali se i na male iznose oseti kursna razlika. Na primer, tako sam prebacio preostala sredstva sa dolarskog na evro račun i tek onda je prošlo internet plaćanje.

Sada sam se setio da sam i ja imao tu situaciju. Platio sam nešto online u Dolarima, banka je naplatila u Eurima, zatim sam dobio refund koji je legao na dolarski račun (!). Da bih koristio ta sredstva morao sam da ih konvertujem u Eur...

U tom slučaju jedino da pokušam da dogovorim kurs sa bankom. Zna li neko da li Intesa ima tu opciju za fizička lica?
 
To je to, ako si menjao mrežu, a nisi Intezi to prijavio - moraš da ponoviš postupak registracije broja.
Do sada nisi imao problem sa SMSom iz Inteze ili si tek sada radio nešto gde treba da ti stigne SMS?
Rešio sam, bio mi je sms od inteze blacklistovan.
Ne znam kako pa zato nije stizalo.
Meni AliExpress nikada nije tražio verifikaciju plaćanja (Visa Classic). Za Master ne mogu da se setim pošto ga retko koristim na Aliju.
Ovo je intesina internet kartica. Nisu ni meni do sada tražili verifikaciju.
Pre neki dan na aliju plaćao nešto 30€ i ništa, danas plaćam 5€ i traži mi verifikaciju
 
Sad dobih poruku od Intesa banke.
Ovi mentoli misle da ukinu potpuno online bankarstvo i da me ostave samo sa ovom kljakavom mobilnom aplikacijom, koja je na papiru savršena, a u praksi daleko od toga.
Definitivno, ćao-zdravo Intesa do 30.06.2022.
 
Kako mislis da ukinu ?? Da ne mogu vise preko racunara da odem na online.bancaintesa.rs ?
 
Evo…
Moja greška, moćiće preko računara, ali ne web-om, već će biti aplikacija.
Kako god, nakon iskustva sa ovom aplikacijom koja radi kako radi, ne bih da čekam kraj juna.
 

Prilozi

  • DE6C7EA4-B912-4CCA-90B9-C563D53FD7D3.png
    DE6C7EA4-B912-4CCA-90B9-C563D53FD7D3.png
    310.9 KB · Pregleda: 110
To zvuči kao da će biti jedna web aplikacija
 
Videćemo, možda bude, ali ovako kako su se do sada pokazali uopšte mi ne ulivaju poverenje da će sve da radi kako treba, a poslednje što mi treba je da se zezam sa uplatama u banci i da čekam u redovima.
Bolje i skuplje, a da radi kako treba, nego ovako.
 
Pozdrav drugari,nedavno sam promenio telefon i na starom sam koristio aplikaciju Intesa Mobi,na novom telefonu sam instalirao istu ali kada unesem pin nista se ne desava,nakon toga sam saznao da stara aplikacija valjda prestaje sa radom i da se prelazi na novu aplikaciju Banca Intesa Mobi,pa sam pokusao da je aktiviram,za prijavu mi trazi ID korisnika koji nemam apsolutno nigde u staroj aplikaciji,pokusao sam da se registrujem preko kompa ukucam podatke br racuna itd i onda kada treba da registrujem novi nalog nudi mi QR kod koji treba da skeniram na mobilnoj aplikaciji ali kada pokusam da ga skeniram pise KOD NIJE PODRZAN,ovo je katastrofa da li neko ima slicnu situaciju ili mi moze pomoci?Hvala
 
Nazad
Vrh Dno