Šta je novo?

Banka Intesa

Ja nisam ni prelazio na novu aplikaciju, celo vreme primenjujem staru i to bas ikakvih problema.

Inace planirali su staru da napuste 31.12 a onda su to pomerili za 31.03.
 
I ja koristim staru, i dalje savršeno radi. Sreća da sam ovde na forumu video da ljudi imaju probleme sa novom, inače bih verovatno prešao čim se pojavila.
 
ja sam zadržao obe, s tim da više koristim novu, i to ne zbog njene veće funkcionalnosti, već da bi se na nju navikao, a do momenta potpunog povlačenja stare

međutim, uskoro će godinu dana kako je neko ovde postavio link za skidanje nove aplikacije, i mesto da je sve do sad odavno već ispeglano, čini mi se da u poslednje vreme, radi još gore nego na početku...


javašluk plus bezobrazluk jer su tako u mogućnosti...
 
Meni uskoro istice kartica u Intesi, jel zna neko da li naplacuju obnovu kartice ili ne, posto mi bas nije jasno objasnjenje da korisnici intesa hit/hit plus/magnifica ne placaju, a ispod dole stoji da se obnova i izdavanje debitnih kartica naplacuje 200din
 
Meni uskoro istice kartica u Intesi, jel zna neko da li naplacuju obnovu kartice ili ne, posto mi bas nije jasno objasnjenje da korisnici intesa hit/hit plus/magnifica ne placaju, a ispod dole stoji da se obnova i izdavanje debitnih kartica naplacuje 200
Mislim da se naplacuje samo taksa za kreditni biro 245RSD
 
Savetujem svima da pisu pisane prigovore banci na rad aplikacije i da traze umanjenje naknade za tekuci mesec. Samo zamislite da vi nekako ne ispunjavate obaveze ka njima, dusu bi vam uzeli.
 
Где се налази курсна листа у новој апликацији?
 
Meni uskoro istice kartica u Intesi, jel zna neko da li naplacuju obnovu kartice ili ne, posto mi bas nije jasno objasnjenje da korisnici intesa hit/hit plus/magnifica ne placaju, a ispod dole stoji da se obnova i izdavanje debitnih kartica naplacuje 200din
ako ti je kartica vezana za dev racun koji se naplacuje, onda ce ti naplatiti i izdavanje kartice 200din...
 
Курсне листе нема, у старој апликацији је била, мислим на табелу.
 
Da li se nekom desavalo da im stignu notifikacije za nepostojece transakcije? Istripovao sam se da mi neko trosi karticu jer su mi sinoc stigle notifikacije o tri isplate sa racuna a uvidom u transakcije na racunu, nedospele obaveze...i nista. Na racunu nije bilonikavih promena. Ako ce me ovako strecati bolje da ni nemam app.

Da li imaš neku oročenu štednju gde ti se pripisuje kamata mesečno? Meni su tako stigle dve dinarske transakcije, za obe je pisalo "isplata", a jedna je zapravo pripisivanje kamate (u evrima), a druga je porez (u dinarima) na tu kamatu.
 
Odredjeno vreme nisam koristio staru intesa mobi aplikaciju, jer sam mogao koliko-toliko da zavrsim stvari preko nove. Medjutim proteklih par dana nova aplikacija je postala neupotrebljiva.
Probao sam da pristupim staroj mobi aplikaciji, ali dobijem poruku da je korisnicki nalog blokiran zbog neaktivnosti i da se obratim podrsci.

Da li neko iz iskustva zna hoce li se moci aktivirati ponovo stara aplikacija, da ne gubim vreme sa podrskom?
 
...bolja...zaboravljeno je bolja. 😂
 
@Lauda
Meni rekose kad predjes na novu da ne mozes vise staru da koristis. Promenio sam fon i trazio sam staru da instaliram ali su mi rekli da mora nova aplikacija.
 
Može i stara da se koristi dok radi. Naravno, onaj ko je ima. U Avgustu sam menjao telefon i stavio sam obe. Tada je moglo.
Kad imaju problema sa serverom ne radi ni jedna. U četvrtak ili petak sam hteo da menjam limite na karticama, nisam mogao ni na jednoj, prosto im crko server.
 
Ljudi njima nije problem aplikacija na telefonu nego im se server (ili softver na istom) raspada . E sad dal je isti server za obe to je pitanje, i koliko opterećuju isti .
 
Može i stara da se koristi dok radi. Naravno, onaj ko je ima. U Avgustu sam menjao telefon i stavio sam obe. Tada je moglo.
Kad imaju problema sa serverom ne radi ni jedna. U četvrtak ili petak sam hteo da menjam limite na karticama, nisam mogao ni na jednoj, prosto im crko server.
Ja koristim obe paralelno dok supruga ne može. Nakon aktivacije nove, kako uđe u staru nova se deaktivira
 
Posle koliko zastareva kreditni dug osobe preminule pre 2.5 godine i kako je mogue da nemaju tu informaciju?
 
То је ваљда уговором дефинисано,животно осигурање или неко друго,жиранти и сл.Како мислиш застаријева?
 
Pojma nemam javicu
 
Posle koliko zastareva kreditni dug osobe preminule pre 2.5 godine i kako je mogue da nemaju tu informaciju?
Banke nemaju automatski informacije vec mogu same pokrenuti ostavinu kod notara, svakako naslednici odgovaraju do visine nasledjene imovine. Banke obicno salju ako posrednim putem dobiju info o preminulosti dopis na porodicu na adrese iz Ugovora. Zastara je ista kao i kod uobicajnih dugovanja ali mislim da se moze oduziti ako se na vreme nije pokrenula ostavina za koju su odgovorni naslednici tipa ako 3god.nije pokrenuta banka ce svakako traziti da se uzmu 2-2,5god kao dodatni rok retko koja banka bas trazi ceo preiod pogoovu ako su naslednici za saradnju.
 
Nista nije nasledjeno mislim da ni kuca nije bila na tu osobu.
 
Mogu ja da vam odgovorim iz prve ruke, pošto sam trenutno u procesu ostavinske rasprave.
Dakle, ako osoba premine, a iza nje je ostao kredit, banka će da posumnja da nešto nije u redu u trenutku kada prva rata ne bude mogla da se realizuje (nema sredstava na računu ili je zbog ostavinske rasprave blokiran račun). Banka tada pokušava da kontaktira klijenta, a pošto je on preminuo i teško da će uspeti da to ostvari, prelazi na interne metode kojima pokušava da uđe u trag klijentu (jedna od prvih informacija je da li je preminuo ili je živ). Banke imaju svoje metode i kanale kojima mogu relativno brzo da uđu u trag klijentu, sve zavisi koliko ima je važan, tj. koliko para je u igri.
Ako je osoba u braku i kredit je uzet u okviru bračne zajednice, čak i ako je 1/1 na preminulog, bračni drug automatski preuzima dug, po sili zakona. Ustvari, ne mora da ga preuzme, ali onda ode kuća na doboš.
Ako osoba nije bila u braku, po završetku ostavinske rasprave čekaju se naslednici i oni preuzimaju dug.
Ako nema baš nikoga od naslednika, banka je tropa i ide na njen račun.
 
Прво питање је који је кредит узет и који уговор иде уз то?
Иначе банке имају инструменте обезбјеђења за кредите,а чудно је да за 2,5 године не предузму ништа.Треба нам више информација.
 
Koristim apple pay i stvarno mi bas koristi. Rrazmisljam da predjem na neki android i jedna od stavki koja me koci - da li postoji neka slicna opcija kao ovo na iphone-u, nisam upucen?
 
Koristim apple pay i stvarno mi bas koristi. Rrazmisljam da predjem na neki android i jedna od stavki koja me koci - da li postoji neka slicna opcija kao ovo na iphone-u, nisam upucen?
Naravno, google pay a npr u slucaju intese imaju wave2pay aplikaciju koja radi bas kao i apple pay. Samo oktljucas fon i prislonis i platio si, nema potrebe da se ulazi u app i slicno, samo je postavis kao default za placanje i tjt. Ja koristim godinama i radi full.
 
Мислим да wave2pa више не може да се активира. Не издају кодове у банци.
Ја сам је користи пар пута на старом телефону пре више од од 3 године, овај сад нема nfc.
Поступак је био:
1 извадим телефон (већ сам извадио картицу и прислонио) 😀
2 откључам телефон
3 уђем у апликацију
4 откључам апликацију
5 укуцам код
6 прислоним телефон

Не знам да ли се нешто у међувремену променило.
 
Nazad
Vrh Dno