Šta je novo?

Banka Intesa

Meni radi, sad probao.
 
Takodje radi, desavalo se ranije da mi nekada tako zakuca aplikacija pa kroz neko vreme proradi.
 
Radi normalno.
 
info za ljude na manjifiki

uzeh MC gold (EKS je 16.62%, što je ~2% manje od MC standard), jer ako već ostajem i u banci i na tom paketu, a za popriličan novac, želim da iskoristim sve što nude...

procedura traje standardnih 10ak radnih dana, i nije mi tražen izveštaj o primanjima, a sama kartica je reljefna (relikt fizičkog otiskivanja), i ne liči na fotku sa sajta - decentnijeg je i svedenijeg izgleda
 
Јел зна неко да ли може интесин и банкомат Поштанске прихвата 6-то цифрени пин картице?
 
info za ljude na manjifiki

uzeh MC gold (EKS je 16.62%, što je ~2% manje od MC standard), jer ako već ostajem i u banci i na tom paketu, a za popriličan novac, želim da iskoristim sve što nude...

procedura traje standardnih 10ak radnih dana, i nije mi tražen izveštaj o primanjima, a sama kartica je reljefna (relikt fizičkog otiskivanja), i ne liči na fotku sa sajta - decentnijeg je i svedenijeg izgleda
Ja sam narucio tu karticu jos ranije (i vec je stiglo obavjestenje da me ceka u ekspozituri), ali mi je receno da ne podizem prije 31. maja jer ce u tom slucaju naplatiti period koriscenja do tada. Nadam se da si ti sa namjerom preuzeo ranije, inace je bas bezobrazluk ako ti nisu rekli da ce te "orobiti" za dodatni mjesec.
 
Onda je obican MC visak? Meni istice krajem meseca obican MC, mada verujem da je vec ubacen u proces izrade.

Da li znate da li obe MC kartice koriste isti dozvoljeni limit?
 

@Condor

da, da, namerno uzeh sad - NFC mi nije radio na MC standard, pa bih čekao novu plastiku i da sam nju menjao; praktičnije ovako, jer mi treba kreditna

platih 500 za april, a valjda neću za maj; to ni ovi tzv. savetnici ne znaju da li će se članarine i održavanje računa, plaćati po novim cenama već za ovaj mesec...

@[Miki]

nije isti; limit na MC gold je €10k
 
Uzeo i ja Gold. Nisam pitao ovo za održavanje, bio bi bezobrazluk da naplate..
Na mojoj je limit 3k (to je, valjda, najmanji mogući).
Uz karticu sam dobio i karticu osiguranja.

Edit: MC običan mi ističe 05/21, tražio sam da je ne obnove, videćemo
 
sva potencijalna opterećenja ulaze u kalkulaciju prilikom određivanja kreditne sposobnosti; dakle, i dozvoljeni minus, krediti bilo koje vrste, ali i limit već postojeće kartice

@kibicer

da si ranije otkazao MC standard (max limit je €3.2k), imao bi ~€6k na goldu
 
Poslednja izmena:
Verovatno ne baš toliko. Nije mi tako veliki priliv, a mislim da svi kreditni limit u zbiru ne smeju da pređu 5 (ili 6?) plata
 
Uzeo i ja Gold. Nisam pitao ovo za održavanje, bio bi bezobrazluk da naplate..
Mislim da ce naplatiti ako si podigao karticu (i time je aktivirao). Ako nisi, onda samo pricekaj 1. jun i tad podigni i nece biti naplate (s obzirom da si na Magnifica). Ovo je info od Magnifica savjetnika, ona je sama predlozila da tako uradim, da ne bih u junu jos dodatno cekao da odobre/izrade/dostave karticu, a bilo mi je bitno da bude sto prije samo zbog putnog osiguranja (posto sam jos ranije odjavio AmEx Gold).
 

@kibicer

izračunavanje limita:
5% duga, minimum koji se mora podmiriti za rivolving mesečno, ne sme da prelazi 60% plate/prihoda

pr.:
plata je 100.000;
60%=60.000 od te plate;
60.000=5% minimalne mesečne uplate;
limit je onda 20×60.000=1.200.000/~€10.000

naravno, pod uslovom da nema drugih opterećenja na lični dohodak
 
Auhhh... Ja sam se jednom davno opeko. Nikako ne bih imao hrabrosti da prihvatim da mi pola plate bude 5% kreditnog limita. Pa ni blizu toga.
 
zasto svi odjednom menjaju standard za gold mc?
 
Oni koji koriste Magnifica račun, njima je besplatna. Inače nije isplativo.
 
Ahaaa... To nisam znao... Znaci nema odrzavanja? A sto gore spominju nekih 500din?
 

@kibicer

izračunavanje limita:
5% duga, minimum koji se mora podmiriti za rivolving mesečno, ne sme da prelazi 60% plate/prihoda

pr.:
plata je 100.000;
60%=60.000 od te plate;
60.000=5% minimalne mesečne uplate;
limit je onda 20×60.000=1.200.000/~€10.000

naravno, pod uslovom da nema drugih opterećenja na lični dohodak
Crna računica...
Nikada nisam proveo dan jedan u revolvingu, niti nameravam. Ali je dobro imati visok limit.
Savetnica me nije pitala za limit, jer smo sve radili na daljinu. 3k mi je ihaaaj...
 
Да ли је било неких званичних обавештења у вези нове мобилне апликације у смислу може ли се инсталирати, тестирати, видети како изгледа? Мислим на Андроид платформу.
 
intesina sestrinska firma iz zagreba, koristi m-banking koji će - koliko vidim - maltene 1:1 biti preslikan i implementiran ovde od 31.

jedna od uočljivih razlika je izgleda to, što će kod nas i dalje funkcionisati SMS OTP autorizacija plaćanja na netu, dok oni već koriste puš notifikaciju u samoj aplikaciji
1620290353489.png
 
Poslednja izmena:
jedna od uočljivih razlika je izgleda to, što će kod nas i dalje funkcionisati SMS OTP autorizacija plaćanja na netu, dok oni već koriste puš notifikaciju u samoj aplikaciji
Sacekaj da izadje app.
Skoro je bila anketa preko IPSOSa za withkey, withkash itd.
Polako :)
 
Da vidim da nisu naveli. Nadam se da je samo previd jer se pominjala opcija.
Jos da kartice salju na adresu i to je to, ne treba mi nista vise, a ekspozituru ne bih posetio godinama sigurno (posebno sad kad se uvede uplata/isplata EURa).
 
Ahaaa... To nisam znao... Znaci nema odrzavanja? A sto gore spominju nekih 500din?
Zato jer novi cjenovnik stupa na snagu od 31. maja (valjda), a dotad se MC Gold naplacuje u skladu sa trenutnim tarifama. Drugim rijecima, mozes podnijeti zahtjev za MC Gold odmah sad, ali ako je podignes (i time aktiviras) prije navedenog datuma, imaces trosak (valjda ovih gore 500 din mjesecno, ali nisam tacno gledao cijene, nije me zanimalo). Ako sacekas sa podizanjem do juna (od kada u okviru Magnifica paketa postaje besplatna), onda nema dodatnih troskova na cijenu Magnifica paketa (koja ce tada biti 800 dinara).

Inace, prednost MC Gold u odnosu na Standard je putno osiguranje (pokriva Evropu, Rusiju i Tursku, ako se ne varam).
 
Информативно, колико траје процедура затварања вишка девизних рачуна у експозитури? Требам да затворим 3 рачуна како би ми остао само иницијални у ЕУР.
 
U mom slucaju zatvaranje jednog, vezanog za internet karticu zavrseno je za 5-10 minuta.
 
Lutrija je to - aplikacija im svako malo pada.
Zatvaranje Amex kartice ~40 minuta.
 
U mom slucaju zatvaranje jednog, vezanog za internet karticu zavrseno je za 5-10 minuta.
Код мене су биле подпартије ономад, стандардне валуте у оквиру VISA Classic Debit...Е сад пошто их нисам ни користио досад, а да бих избегао беспотребно наплату провизије, морам онда гасити. Али ајде, надам се да ће успети за пола сата све да заврше.

Lutrija je to - aplikacija im svako malo pada.
Zatvaranje Amex kartice ~40 minuta.
AMEX не дирам :))
 
Nazad
Vrh Dno