Šta je novo?

Banka Intesa

nemoguće je da nemaš nista na računu, uvek ostane par centi ili par eura
 
Da li moze da se konvertuju evri u dinare i prebace na dinarski racun sa deviznog?
:D

edit: sad gledam u aplikiciji i izgleda da moze
 
Poslednja izmena:
Danas imao problem sa wave2pay po prvi put u životu 😀 u dve različite prodavnice samo se oseti vibracija kad prislonim i nista vise. Je l se dešavalo nekome skoro?
 
To u Intesi... U drugim bankama daju veću kamatu na oročenu štednju. Recimo, u Erste je EKS 0.51% na godinu dana.
Ja podigao sve eure iz Inteze sa aviste i oročio u API bank (nikad čuo). EKS je 1,23%. Sa obzirom na to da je osigurano do 50.000 eura samo pogledam na Kamatici ko daje najveću kamatu i tamo oročavam. Pošto sve gasim u Intesi, otvorio sam račun (online) u Prokredit banci. Meni jako ide na ruku jer dozvoljavaju kupovinu eura PO SREDNJEM KURSU do 1000 eura mesečno, dok je u Intesi razlika između kupovnog i prodajnog 1.2 din. Naravno da sam dinare dizao na bankomatu, išao u menjačnicu pa čekao red u Intesi da ostavim eure jer nemaju bankomat za eure, za razliku od Prokredit. I na sve to mi plaćaju kamatu koja se računa na dnevnom a isplaćuje na mesečnom nivou, i sve devize su mi 100% dostupne na bankomatu do 5000 eura dnevno bez prekida oročenja pošto se računa na dnevnom nivou. Kartice mi šalju poštom, nikakav kontakt sa šalterima i redovima + zarađujem oko 700 din na kursu i kamati svaki mesec. + kamata od API banke, hvala Intezo što si mi otvorila oči. Naknada je 550 din, minus 9% godišnje. Meni je ovo leglo kao kec na 11.
 
Danas imao problem sa wave2pay po prvi put u životu 😀 u dve različite prodavnice samo se oseti vibracija kad prislonim i nista vise. Je l se dešavalo nekome skoro?

Ja sam imao sličan problem, kada je aplikacija tek počela da radi. Bio sam jedan od prvih aktivnih korisnika iste, vreme dok smo još objasnjavali prodavcima da može da se plati telefonom. I relativno brzo sam potpuno odustao od aplikacije, jer sam na više mesta imao problem kao što opisuješ.
 
Kod mene radi kao sat, samu karticu nisam vadio mesecima, sve plaćam telefonom.
 
Uporedni prikaz usluga banaka sa sajta NBS: https://ppu.nbs.rs/WebSite/
Korisna stvar za izbor banke, jedino što prikazuje trenutne cene usluga, ali za Intesu već znamo kako će biti.
 
koliko vremena treba da se proknjiže uplate, zeznuo sam se pa sam plaćao karticom i sada ne mogu da ugasim račun dok se ne proknjiži sve
a na poslu mi kažu da što pre dam novi račun
 
koliko vremena treba da se proknjiže uplate, zeznuo sam se pa sam plaćao karticom i sada ne mogu da ugasim račun dok se ne proknjiži sve
a na poslu mi kažu da što pre dam novi račun
U ovoj temi je neko pominjao da na tvoj zahtev mogu da proknjize uplate ili istog dana ili sutradan.
 
Na 164. strani ove teme je neko napisao da se moze poslati mejl korisnickom servisu i da zatrazis da se sva dugovanja smatraju momentalno dospelim. Ne znam da li to vazi i u tvom slucaju. Sad kad sam opet procitao, mozda se to odnosi na slucaj kad je nesto placano na rate. Tako da izvini unapred ako sam ti mozda losu informaciju dao.
 
koliko vremena treba da se proknjiže uplate, zeznuo sam se pa sam plaćao karticom i sada ne mogu da ugasim račun dok se ne proknjiži sve
a na poslu mi kažu da što pre dam novi račun

Obično par dana. Zavisi od trgovca, a ne od banke. U ponedeljak bi trebalo da proknjiže.

Ja sam otvorio novi račun 06. aprila u AIK banci, a još nisam zatvorio stari u Intesi. Sutradan sam predao na poslu i sve je OK.
 
pa valjda treba potvrda da je ugašen stari račun
 
Kod mene u firmi nisu tražili. Jedino ako nova banka nešto izvoljeva.

Ja sam prešao sa Hit-a na START Paket tekući račun A.
 
pa valjda treba potvrda da je ugašen stari račun
Potvrda je potrebna samo ako si se ranije obavezao da npr. primaš platu preko stare banke. (tj. ako se firma obavezala da ti na stari tekući račun uplaćuje platu)
 
Bio juce u Intesi, pokupio devize. Ostavio sam jos na racun aktivan, dok mi ne budu gotove kartice iz druge banke (Eurobank) i mislim da polako dolazi vreme da se razilazim sa njima.
 
pa to
preko intese za sad primam platu
valjda će do ponedeljka sve biti proknjizeno
Samo da pojasnim, i ja sam primao platu preko intese. Ali nisam morao, tj. nisam potpisao nikakvu obavezu da mi plata leže na račun u Intesi. Kome firma potpiše obavezu da mora da platu šalje na određeni račun, njemu i traži da prvo zatvori taj račun/razreši ih te obaveze. Obično se takvi ugovori potpisuju da bi se ostvarili određeni benefiti kod banke (manja kamata na kredit, besplatno održavanje tekućeg računa na određeni period itd.)
 
Da li moze da se konvertuju evri u dinare i prebace na dinarski racun sa deviznog?
:D

edit: sad gledam u aplikiciji i izgleda da moze

Moguće je, prebaciš sa jednog eur računa na drugi eur račun celokupan iznos. Ja to i sada radim.
Mislim da je ideja svesti broj deviznih računa na minimum.
Taj jedan bi najverovatnije bio za internet kupovinu (sa Visa karticom) jer se on koristi aktivno a prilikom kupovine na netu uvek na računu mora biti veći iznos zbog kursne razlike tako da taj račun gotovo nikad ne bude totalno prazan ali par dana nakon kupovine kada se rezervacija vrati na račun ono što je ostalo može u menjačnici da se proda i tako prebaci u dinare a da na deviznom internet računu ostane 0,00.
E sad, kupovati eure svaki put za online kupovinu i onda prodavati ostatak po intezinom kursu, koliko se tu gubi pitanje je...
 
moze li ukratko neko da navede sta je to poskupelo kod inteze pa svi odlazi ili link na post?
 
U Intesi imam 2 devizna racuna, jedan vezan za Visa Classic karticu, a drugi za Internet karticu. Novac uplacujem na prvi i prebacujem po potrebi na drugi za online kupovinu. Taj drugi racun sa Visa Internet mi je vezan i za PayPal.
Naravno, zbog novih tarifa, ugasicu ih, pa razmatram neke opcije...
Razmisljao sam, posto supruga prima platu u Intesi, da predje sa trenutnog Hit na novi Hit Plus racun u koji ulazi jedan devizni racun sa Visa Classic karticom i da taj racun koristim umesto ova dosadasnja dva za online kupovinu.
Da li u tom slucaju mogu da kupujem evre sa dinarskog i prebacujem na devizni racun i obratno? Pretpostavljam da moze, ali cisto da neko potvrdi...:) Par puta mi je falilo nesto para, i nisam mogao da prebacim na moj racun, jer je kupoprodaja deviza moguca samo izmedju partija istog vlasnika. Iako ona ima ovlascenje na tim deviznim racunima i vide se na online bankingu, nije moguce, bezveze...:rolleyes:
Da li je taj devizni(Hit Plus) odvojen od dinarskog, znaci da ne povlaci automatski sa dinarskog ako na njemu nema uopste ili dovoljno novca prilikom kupovine? Cisto zbog neke sigurnosti...:)
I da li mogu taj racun, tj. karticu da povezem na moj PayPal, da ne bude problema jer je PayPal na jedno, a kartica na drugo ime?

Neka druga opcija je Mts banka...:unsure:
 
Primam uplate sa Tranferwise na pausalnu firmu u Intesi i ova stavka "ino provizja" je jesenas bila 0 dolara, zimus skocila na 4$, a sad je celih 13$.

Ino provizija: USD 13.00

Zna li neko koja je to stavka i kako se moze izbeci, kosta me vise od svih odrzavanja i skace iz meseca u mesec?
 
Bilo je priče da će nekima tek od Nove godine poskupeti vodjenje računa i ostalo.
Koji su ti neki?
Ja jos nisam dobio nikakvo obavestenje od Intese vezano za poskupljenja.
 
Bilo je priče da će nekima tek od Nove godine poskupeti vodjenje računa i ostalo.
Koji su ti neki?
Mislim da se to odnosi na devizne račune i to kao što je navedeno ovde: (počinje od onog dela "Naknada za jednovalutne devizne..." treći red pred kraj).
1618495383245-png.303913

Ako sam dobro shvatio a rekao bi da jesam, ako si krajem 2019 god. imao Hit "paket" u kom si imao devizni avista račun i devizni internet račun na kom si imao euro partiju i recimo dolar partiju (što je migracijom pretvoreno u poseban euro i poseban usd račun) dodatnih 360 din za održavanje ova tri računa krenuće da ti naplaćuju od januara 2022 godine.!
 
Osnovni i devizni inam od 2017 god.
Na. HITsam presao u Februaru ove godine.
 
Nazad
Vrh Dno