Šta je novo?

Banka Intesa

I ostale banke će vrlo brzo ispratiti ovo. Eventualno neće one koje su u skorije vreme menjale cenovnike.

Situacija je čupava za sve, pa i za banke. Tek će biti.

U grani u kojoj radim ja, usklađeni su cenovnici od dobavljača i proizvođača, gotovo svi su digli cene 15-25% gore. I to ne pričam samo o robi iz Kine, već pre svega i o robi koja se proizvodi kod nas. Kod robe domaće proizvodnje biće najveći skok.
 
@Mashinac Hvala za ovaj info. Pogledao sam im tarifnik, jeste pise devizni 50din i viza besplatno, ako ne uslovljavaju da mora da se otvori i dinarski, deluje ok. Cekiracu malo na PP grupi da li ok rade sa prilivom sa PP. Eto koristi i od postanske, pa kada se uskoro spoje sa mts bank i ako ne promene cene za mts tada (cisto sumnjam) imam sve navedeno sto mi treba za 150 din u jednoj banci😁
 
Poslednja izmena:
@downtown
To u PŠ je račun baš za uplate od preko, penzije, honorari i sl, ne ide internet kartica već klasična
 
Poslednja izmena:
Jesu vama vracene pare? Meni sa deviznog 2 puta skinuli za Netflix ali jos ne vracaju. Ne radi im call centar rako da ne vredi zvati.
Meni juce ,,vratili" najveci deo. Ostalo mi jos nekih 1900 rsd rezervisanih sredstava ali nisam detaljno gledao da su mi to maznuli ili samo nisu proknjizili. Ne mogu da se nerviram. Bitno da su mi vratili 30k.
 
Ma da, tebe bas zavrnili opasno. Meni nisu dinare dirali ali jesu taj Netflix ponovili i to cim sam kupio eure da ima za sledeci mesec. Zvacu ih ujutru tj svakako treba da se cujem sa savetnicom pa cu nju pitati koga da bijem😁
 
Da li neko može da mi kaže iz dosadašnjeg iskustva - da li se u Intesi naplaćuje korišćenje tokena ? Od 31.04 se, između ostalog, ukida opcija autorizacije plaćanja putem SMS OTP (što je po meni bila vrlo jednostavna i sasvim funkcionalna zaštita) i kao varijanta ostavlja isključivo token ! Nisam do sada koristio tu mogućnost, u cenovniku nisam našao tu stavku, a hteo bih da saberem sve moguće buduće troškove pre nego što preduzmem dalje korake.

I još jedna zanimljivost - kad sam uzeo da iščitavam svu dosadašnju dokumentaciju, našao sam u svom aktuelnom ugovoru za Visa Classic karticu klauzulu da banka ima pravo da naplati 4% od vrednosti transakcije po osnovu kursnih razlika, što je čudno ako se, kao što tvrde, prilikom eventualne konverzije valuta primenjuju kursevi kartičarske organzacije. Da li neko ima ideju šta bi ovo trebalo da predstavlja ? Kada sam pre dve godine napravio mali eksperiment, plaćao sam neke dolarske iznose na AliExpressu MasterCard-om u istom danu kao i neke druge Visom i primetio sam da je USD/EUR konverzija za plaćanje preko Mastercarda bila značajno povoljnija, naročito kod jako malih iznosa. Tražio sam bilo kakvo objašnjenje u ekspozituri ali su me gledali belo. Posle nekog vremena vratio sam se ipak na Visu iz bezbednosnih razloga.
 
Pitanje je koja Visa, nije svaka ista.
Token će, valjda, biti deo m-banking aplikacije, pa se neće plaćati posebno.
 
Ukidaju SMS OTP? To je meni najzgodnija opcija koju koristim u 99.9% slucajeva. Sve zivo pogasise i promenise. Mislim da cu definitivno menjati banku.
 
I još jedna zanimljivost - kad sam uzeo da iščitavam svu dosadašnju dokumentaciju, našao sam u svom aktuelnom ugovoru za Visa Classic karticu klauzulu da banka ima pravo da naplati 4% od vrednosti transakcije po osnovu kursnih razlika, što je čudno ako se, kao što tvrde, prilikom eventualne konverzije valuta primenjuju kursevi kartičarske organzacije. Da li neko ima ideju šta bi ovo trebalo da predstavlja ? Kada sam pre dve godine napravio mali eksperiment, plaćao sam neke dolarske iznose na AliExpressu MasterCard-om u istom danu kao i neke druge Visom i primetio sam da je USD/EUR konverzija za plaćanje preko Mastercarda bila značajno povoljnija, naročito kod jako malih iznosa. Tražio sam bilo kakvo objašnjenje u ekspozituri ali su me gledali belo. Posle nekog vremena vratio sam se ipak na Visu iz bezbednosnih razloga.
Visa sebe štiti od promena kursa od trenutka kupovine do trenutka knjiženja transkacije. To zna potrajati od par dana do dve nedelje.

Zato uvek rezerviše više u startu, pa zatim vrati tu razliku kada se transakcija proknjiži.

Ukratko rečeno, naplaćuju ti po kursu na dan knjiženja, a ne po kursu na dan plaćanja.
 
Ukidaju SMS OTP? To je meni najzgodnija opcija koju koristim u 99.9% slucajeva. Sve zivo pogasise i promenise. Mislim da cu definitivno menjati banku.
u stavu 9. briše se SMS OTP kao sredstvo autorizacije transakcije i taj stav sada glasi:
„Sаglаsnost za izvršenje platnog nаloga‚ zaduženjem platnog računa, Korisnik dаje autorizovanjem transakcije tokenom izdatim
od strane Banke.“
Post automatically merged:

I vracamo se opet na staro pre SMS Otp ?
 
To verovatno znači da će autorizacija ići preko nove aplikacije.
 
Izvršenje platnog naloga i sada ide preko tokena, SMS OTP ide samo za 3d autorizaciju plaćanja platnim karticama (ne uvek, i ne za svaku karticu).
 
ovo je uputstvo komercijalne za njihovu aplikaciju koja je vrlo savremena, te će valjda nešto slično i intesa pustiti 31.05.

a povodom ovih nedoumica oko izmena u načinu autorizacije, pretpostavljam da će se od pomenutog datuma, ona obavljati generisanjem mToken koda
 
Kupovao sam nesto na rate intesinom kreditnom karticom. S obzirom da sada nema naplacivanja rate a od 31.5 svaka rata se placa 50 rsd da li to znaci da ce i meni skidati po 50 rsd ili nece s obzirom da sam zapoceo kupovinu po starom cenovniku?
Mislim da znam odgovor ali aj da pitam :)
 
ovo je uputstvo komercijalne za njihovu aplikaciju koja je vrlo savremena, te će valjda nešto slično i intesa pustiti 31.05.

a povodom ovih nedoumica oko izmena u načinu autorizacije, pretpostavljam da će se od pomenutog datuma, ona obavljati generisanjem mToken koda

Nema nikakvih nedoumica što se samog načina tiče, nažalost sve su jasno rekli.
Problem je, međutim, što ja npr. nisam mogao svojevremeno da završim instalaciju Intesa Mobi aplikacije, a na kraju se ispostavilo da je to sve na neki čudan način povezano sa posedovanjem nekog od paketa, tj. sa uplatama plate na Intesu (ja kod njih već 20 godina koristim sve moguće kartice po osnovu depozita ili menica). Ne sečam se više tačno, ali nisu mogli da mi generišu LIB ili nešto tome slično...Nisam se mnogo uzbuđivao oko toga jer mi je bio sasvim dovoljan, čak i informativniji, desktop sajt Intesa Online, a mToken mi nije trebao jer sam koristio SMS OTP. Sad ispada da bukvalno moram da prebacim platu u Intesu ako budem hteo da i dalje koristim njihov MasterCard u svakoj varijanti, čak i ako bih bio spreman da plaćam lihvarske mesečne nadoknade (ono što sad plaćam 550 dinara mesečno koštalo bi me od sledećeg meseca 1160 dinara mesečno) ???
 
Kupovao sam nesto na rate intesinom kreditnom karticom. S obzirom da sada nema naplacivanja rate a od 31.5 svaka rata se placa 50 rsd da li to znaci da ce i meni skidati po 50 rsd ili nece s obzirom da sam zapoceo kupovinu po starom cenovniku?
Mislim da znam odgovor ali aj da pitam :)
To ti, bojim se, ovde niko ne može pouzdano da odgovori. Pitanje je čak da li bi mogao da se osloniš i na odgovor nekog iz Intese u ovom trenutku. Pošto nije precizno definisano, moraćeš da sačekaš početak primene novih odredbi. Neko naravno zna i sada, ali verovatno ne radi u ekspozituri.
Ako bismo razmišljali logično, ne bi smelo da se primenjuje na već ostvarene kupovine, jer bi to bila retroaktivna primena, tj. ti u trenutku kupovine nisi znao (ili nisi morao da znaš) da će se ta pravila primenjivati, tako da bi uvek mogao da insistiraš da su te doveli u zabludu.
 
Kupovao sam nesto na rate intesinom kreditnom karticom. S obzirom da sada nema naplacivanja rate a od 31.5 svaka rata se placa 50 rsd da li to znaci da ce i meni skidati po 50 rsd ili nece s obzirom da sam zapoceo kupovinu po starom cenovniku?
Mislim da znam odgovor ali aj da pitam :)
zar ne bi kreditna trebala da inicijalno konstatuje čitav dug, koji se potom deli, a taj ceo iznos bi morao da obuhvati i broj rata puta 50 din

kod tebe to neće biti slučaj

možda grešim
Post automatically merged:

Nema nikakvih nedoumica što se samog načina tiče, nažalost sve su jasno rekli.
Problem je, međutim, što ja npr. nisam mogao svojevremeno da završim instalaciju Intesa Mobi aplikacije, a na kraju se ispostavilo da je to sve na neki čudan način povezano sa posedovanjem nekog od paketa, tj. sa uplatama plate na Intesu (ja kod njih već 20 godina koristim sve moguće kartice po osnovu depozita ili menica). Ne sečam se više tačno, ali nisu mogli da mi generišu LIB ili nešto tome slično...Nisam se mnogo uzbuđivao oko toga jer mi je bio sasvim dovoljan, čak i informativniji, desktop sajt Intesa Online, a mToken mi nije trebao jer sam koristio SMS OTP. Sad ispada da bukvalno moram da prebacim platu u Intesu ako budem hteo da i dalje koristim njihov MasterCard u svakoj varijanti, čak i ako bih bio spreman da plaćam lihvarske mesečne nadoknade (ono što sad plaćam 550 dinara mesečno koštalo bi me od sledećeg meseca 1160 dinara mesečno) ???
aha, ti uopšte nemaš mobilnu aplikaciju?!?

e pa da, jasno mi je zašto ti je SMS varijanta odgovarala

ono što napisah je samo moje izvođenje zaključaka zasnovano na labavim saznanjima; tj. možda bude drugačije
 
Kupovao sam nesto na rate intesinom kreditnom karticom. S obzirom da sada nema naplacivanja rate a od 31.5 svaka rata se placa 50 rsd da li to znaci da ce i meni skidati po 50 rsd ili nece s obzirom da sam zapoceo kupovinu po starom cenovniku?
Mislim da znam odgovor ali aj da pitam :)
Meni su na mail odgovorili da se naknada neće naplaćivati na stara plaćanja.
 
Ja odlučio i odoh u Eurobanku. Paket Euro Plata premija je 340 dinara i ima sve što i trenutni HIT račun u Intesi ali meni je primamljiviji Paket Exclusive najviše zbog usluga u Bel Medicu a ima i putno osiguranje ali ne pitah na koji iznos i na koliko dana a on košta 550 dinara mesečno i nema nikakvih dodatnih uslova.
Inače cenovnik im je od 01.04.2021. i valjda ga neće dirati bar 2 godine.
 
^ Povodom prethodnih postova, kod Intese je dobo što imaju ubedljivo najveću i široku rasprostranjenu mrežu bankomata, ostale usluge su ili prosek ili ispod proseka...
 
Ja sam prvo hteo na niži paket a onda vidim da u ovom Exclusive ima 2x godišnje skidanje kamenca sa zuba što i sad plaćam, imam 1x godišnje sistematski i samo te tri stavke mi anuliraju razliku u ceni. Na sve to supruga ide tamo kod hematologa i na njihovu cenu pregleda od 8k rsd tih 15-20 % popusta je dobra ušteda na 2-3 odlaska godišnje tako da je ovo, za moje potrebe, najbolji paket.
 
Lele,Boske. Vio oko 10 u jednoj poslovnici u Ns, mislim najvecoj. Bilo jedno 30 ljudi ispred. Ne znam sta rade ali ono je pakao. Sva sreca pa me savetnica “pozvala”preko reda taka da sam cekao 2 minuta a na Hit paketu sam. Neverovatno da u banci ne treba ni burgija ni pare da bi imao povlastice😂😂😂. Jos nisu sredili pare sto su maznjvali pa je ,verovatno, zato tolika guzva.. Nadam se jos jednom odlasku pa da se druzmo online u buduce. Ne zna se jos uvek da li ce se moci menjati paketi online, bar ova moja nema tu info.
 
Lele,Boske. Vio oko 10 u jednoj poslovnici u Ns, mislim najvecoj. Bilo jedno 30 ljudi ispred. Ne znam sta rade ali ono je pakao. Sva sreca pa me savetnica “pozvala”preko reda taka da sam cekao 2 minuta a na Hit paketu sam. Neverovatno da u banci ne treba ni burgija ni pare da bi imao povlastice😂😂😂. Jos nisu sredili pare sto su maznjvali pa je ,verovatno, zato tolika guzva.. Nadam se jos jednom odlasku pa da se druzmo online u buduce. Ne zna se jos uvek da li ce se moci menjati paketi online, bar ova moja nema tu info.
Da, da, niko nije ovo iskomentarisao... Da li se nekom desilo? Da li su vratili?
 
Neko kaze da jeau, nekom delimocno . Meni nisu nista vratili ali ja sam nesto specifican jer je meni devizni za internet placanja ostecen.
 
Nazad
Vrh Dno